Setari Cookie-uri

cum sa-l fac sa nu sufere?

prima mea vacanta lunga (aproape 3 luni) la berlin la fratele meu avea sa fie cea mai frumoasa din viata mea. m-am indragostit pentru prima si ultima data. aveam 20 de ani si el avea 32 si trecea printr-o criza: punea capat unei casatorii de 10 anii si ceea ce am simtit unul pentru altul a fost cel mai frumos sentiment ce poate exista. ne intelegeam din priviri si ne completam unul pe altul.el era perfect: inteligent, amuzant, frumos, romantic, era tot ceea ce imi dorream de la un barbat. am petrecut o vara extraordinara si simteam ca pot da totul acelei relatii caci primesc totul de la ea, dar ce e frumos are un sfarsit si intr-o seara m-am trezit la use cu fosta nevasta zicandumi ca defapt tony inca mai este cu ea si ca ea e insarcinata in 2 luni si ma roaga sa il parasesc ca el sa poata sta doar cu familia lui. am simtit ca mor. durerea ce o aveam in sufllet era asa de mare incat simteam ca ma doboara si dupa ore de plans si de gandit am hotarat sa ma despart de el. eu am crescut fara tata de la varsta de 10 ani si stiu cat de dureros este sa nu ai unul din parinti langa tine si de aceea am hotarat sa ma departez de tony ca el sa se pota dedica in totalitate copilului. cu inima franta m-am intors in romania, fara ca sa-i dau vreo explicatie si stiu de la fratele meu ca ma cautat si ca a insitat sa vorbeasca cu mine dar nu a reusit. timpul a trecut si eu am reusit sa ingrop acea iubire adanc in suflet. am terminat facultatea si mi-am gasit un job ce imi ocupa aproape tot timpul(lucrez la o firma romano-germana ce imi ofera posibilitatea de a calatori prin toata tara). anul trecut l-am cunoscut pe Dani, mai invarsta decat mine cu 8 anii si treptat am inceput o relatie de prietenie care acum sa transformat in ceva mai mult si suntem la un pas de nunta, dar universul conspira impotriva si acum 3 saptamani a trebuit sa merg in germania (interes de servici) si persoana cu care trebuia sa negociez noul contract era chiar tony. cand am intrat la el in birou si l-am vazut am simtit ca sangele incepe sa curga cu viteza prin vene si ca corpul meu prinde iar viata. cand a dat mana cu mine am fost pe punctul de a lesina, cred ca nu am facuto caci mai erau cateva persoane defata. de abia m-am putut concentra la munca caci tot corpul meu striga dupa imbratisarea lui si el si-a dat seama de asta caci dupa discutia ce am avut-o legata de servici ma rugat sa mai raman cateva minute. cand am ramas singuri ma luat in brate si ma sarutat.credeam ca toate sentimentele ce le-am simtit pentru el au disparut dar ma inselasem caci erau mai vii si mai puternice ca niciodata. mi-a zis ca i-am lipsit si ma rugat sa nu il mai parasesc niciodata caci inebuneste fara mine. ma intrebat de ce l-am parasit si eu i-am raspuns tot cu o intrebare: ce iti face copilul? apoi am lamurit lucrurile si am aflat ca defapr copilul nu era al lui ci al barbatului cu care il insela nevastasa si mi-a jurat ca de cand a aflat de acel amant el nu a mai fost cu nevastasa. timp de 2 saptamani pana s-a finalizat contractul am trait clipe de vis si recunosc ca sunt mai indragostita ca niciodata. inainte sa plec din berlin i-am povestit de dani si i-am cerut un pic de timp ca sa ma despart de dani caci nu mai pot concepe viata departe de tony
il iubesc pe dani caci imi ofera liniste si siguranta si nu vreau sa sufere caci e un barbat minunat, dar alaturi de tony simt ca traiesc cu adevarat, simt pasiune, iubire, simt ceea ce nimeni nu ma putut face sa simt
problema mea e cum sa ma despart de dani. nu pot sa-i zic gata relatia noastra sa terminat, sau stii ma-m intalnit cu tony si am lamurit lucrurile si il iubesc pe tony si vreau sa raman cu el.
dani merita sa fie fericit caci e un barbat extraordinar dar nu stiu cum sa pun capat acestei relatii? datim un sfat.


maria21clara
Postat pe 4 Mai 2009 16:33
De la: maria21clara, la data 2009-05-04 16:33:43 nu pot sa-i zic gata relatia noastra sa terminat, sau stii ma-m intalnit cu tony si am lamurit lucrurile si il iubesc pe tony si vreau sa raman cu el.


Ba poti sa-i zici ca nu te poti casatori cu el pentru ca iubesti pe altcineva , ii explici situatia si daca intelege bine daca nu ...asta e !
Decat sa-l duci cu vorba si sa incerci sa lasi sa moara relatia de la sine ( sunt multe persoane care cred ca asta ar fi cea mai usoara cale de a scapa de cineva ) mai bine esti sincera cu el si ii spui ce simti.

Poate ca la inceput nu va aprecia sinceritatea ta dar mai tarziu cand va putea trece peste ....iti spun sigur ca o va aprecia.

iris_4_ever
Postat pe 4 Mai 2009 16:45
off... tu crezi ca dany ar fi fericit sa traiasca cu minciuna asta?mai devrreme sau mai tarziu o sa afle ca defapt nu e el cel pe care il iubesti...si atunci o sa fie mult mai dureros. Imi imaginez cate vise ti-ai facut cu dany,planuri de nunta etc si imi dau seama cam cum te simti acum cand trebuie sa-i spui ca s-a terminat....dar daca esti sigura ca doar alaturi de tony poti fi fericita, ca el e cel e care il iubesti...va trebuii sa-i spui cat mai repede chiar daca asta il va durea;fii sigura ca asta vrei cu adevarat.suferinta lui va trece cu timpul,ai grija sa nu suferi tu mai tarziu.
ioana8
Postat pe 5 Mai 2009 20:45
e foarte simplu sa'i dai papuci,ii spui frumos"am visat la un viitor inpreuna dar nu se mai poate,si incepi:cand am fost in germania mi'am traso cu unul n'ui spui numele ca orcum n'ul intereseaza ma duc acolo cand se satura ala de mine ma intorc la tine,si pa


nu da lume cu piciorul la ce ai nu distruge ce'ai cladit pana acuma,daca te iubea cum spui venea si te cauta facea pe dracu in 10
scorpyoW
Postat pe 5 Mai 2009 23:44

tre' sa ma las de meserie
Diavolyta_
Postat pe 5 Mai 2009 23:46
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-05 23:46:33
tre' sa ma las de meserie



ai hotarat cu ce te inbraci la nunta???sa pot da comanda

mireasa nu mai da nici un semn de veatza
scorpyoW
Postat pe 5 Mai 2009 23:51
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-05 23:46:33
tre' sa ma las de meserie


no'....da di she????
deelisha
Postat pe 5 Mai 2009 23:57
mda......................eu zic sa vezi cat de tare te iubeste ala care o stat atata timp fara tine si nu o mutat muntii din loc sa afle de ce l-ai parasit, asa de mult te-a iubit.........daca te iubea asa de mult il tortura pe frate-tau pana afla tot adevarul, lamurea treaba si venea dupa tine..........cat despre cel cu care vroiai sa te mariti, nu merita sa-l iei daca nu il iubesti, o sa-l faci sa sufere.........


oricum, asigura-te ca ala din germania nu te duce cu vorba........vezi daca poti afla din alta parte ce ii face nevasta, cu cine ii si cum se inteleg dupa divort, s-ar putea sa ai o surpriza, sa afli ca nu exista nici un amant..........gandeste-te bine.....s-ar putea sa fie sincer...dar sunt prea multe semne de intrebare, nu sari cu capul inainte
_diana_
Postat pe 5 Mai 2009 23:59
De la: deelisha, la data 2009-05-05 23:57:12
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-05 23:46:33
tre' sa ma las de meserie


no'....da di she????



pai la ora asta nu sunt in stare sa citesc asa mult... nu am rabdare....
Diavolyta_
Postat pe 6 Mai 2009 00:00
De la: scorpyow10, la data 2009-05-05 23:51:52
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-05 23:46:33
tre' sa ma las de meserie



ai hotarat cu ce te inbraci la nunta???sa pot da comanda

mireasa nu mai da nici un semn de veatza


inca nu m'am hotarat ca vreau sa fiu cea mai sexoasa

mie mi'e frica sa n'o fi parasit mirele si sa nu mai fie nici o nunta
Diavolyta_
Postat pe 6 Mai 2009 00:02
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-06 00:00:40
De la: deelisha, la data 2009-05-05 23:57:12
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-05 23:46:33
tre' sa ma las de meserie


no'....da di she????



pai la ora asta nu sunt in stare sa citesc asa mult... nu am rabdare....


mi tu...yo ma duc sa trag o tigara...si ma culc...
deelisha
Postat pe 6 Mai 2009 00:04
e pe bune ce zice,sau e vrajeala? parca prea a scenariu de film suna
sper ca Tony asta nu e neamtz pt ca astia sunt uratzi
ETE_EU
Postat pe 6 Mai 2009 00:07
deci n'are rost sa ma obosesc citind....
Diavolyta_
Postat pe 6 Mai 2009 00:11
De la: deelisha, la data 2009-05-06 00:04:48
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-06 00:00:40
De la: deelisha, la data 2009-05-05 23:57:12
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-05 23:46:33
tre' sa ma las de meserie


no'....da di she????



pai la ora asta nu sunt in stare sa citesc asa mult... nu am rabdare....


mi tu...yo ma duc sa trag o tigara...si ma culc...


io nu fumezzzz
Diavolyta_
Postat pe 6 Mai 2009 00:12
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-06 00:02:49
De la: scorpyow10, la data 2009-05-05 23:51:52
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-05 23:46:33
tre' sa ma las de meserie



ai hotarat cu ce te inbraci la nunta???sa pot da comanda

mireasa nu mai da nici un semn de veatza


inca nu m'am hotarat ca vreau sa fiu cea mai sexoasa

mie mi'e frica sa n'o fi parasit mirele si sa nu mai fie nici o nunta


upsssssssss
yo am pregatit masina pentru nunta si u spui ca nu mai face
o convingem sa mai plece 1data in itala si poate o fi cu noroc
scorpyoW
Postat pe 6 Mai 2009 00:48
De la: scorpyow10, la data 2009-05-06 00:48:50
upsssssssss
yo am pregatit masina pentru nunta si u spui ca nu mai face
o convingem sa mai plece 1data in itala si poate o fi cu noroc


pai hai fa ceva.... ce mai stai?? vezi tu ce'i spui.... hai ca ma batez pe tine.....
daca nu reusesti te duci si'l cauti pe mire sa'i bage mintile'n cap
cum s'o lase tocmai pe afroditzaaa
Diavolyta_
Postat pe 6 Mai 2009 00:53
s`a anulat nunta? si yo care voiam sa merg la nunta ..sa prind buchetu`:D in fine sa revenim la subiect ..draga ..lasa`l naibii pe tony e insurat iar un barbat insurat cauta intotdeauna aventura sti cum e ..se desparte dee sotie vine la amanta se impaca q sotia inapoi la ea..e doar bataie de joc o nesimtire cred eu
nebuna94
Postat pe 6 Mai 2009 01:01
va multumesc pentru sfaturile de pana acum.
sa va mai povestesc ceva.

am luat legatura cu fratele meu si l-am pus sa afle cate ceva despre fosta sotie a lui tony. si din cate a aflat se pare ca tony mi-a spus adevarul. intradevar e cu amantul (tatal copilului). cica sa maritat cu amantu si e bine-merci.


inca o chestie ca sa raspund la niste intrebari ce mi sa-u pus.

tony nu a mutat muntii din loc pentru ca fratele meu ia cerut asta. adica mi-a indeplinit mie dorinta caci eu il rugasem pe fratela ca sa-i zica sa nu ma caute.


acum sunt foarte hotarata ca sa ii spun lui dany absolut tot adevarul. cred doar ca ar trebui sa gasesc un moment bun. dany nu merita sa il mint si sa il fac sa sufere.
maria21clara
Postat pe 6 Mai 2009 22:05
E mai bine sa-i spui direct. Oricum o sa-l doara, daca incerci sa-l menajezi si nu-i spui totul o sa fie mai greu pe termen lung.
Adevarul doare oricum l spui.....
Aphrodite
Postat pe 14 Septembrie 2009 20:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EU ,CRISTINA 14 De la: scorpio67 8 Mai 2011 19:33
de ce asa? 13 De la: TheMasquerade 29 Iulie 2009 23:01
BLESTEMUL IUBIRII 23 De la: stem_29 15 August 2010 23:31
Cand un tata isi iubeste copilul? 21 De la: kudika428291 30 August 2011 14:33
Sa-i spun ca-l iubesc sau mai bine termin? 61 De la: leo_ 21 Octombrie 2010 10:47