Setari Cookie-uri

help please!!! cum il fac sa fie mai romantic?

suntem deja de un an jumate impreuna si ne cunoastem de aproape 3 ani... ne stim fiecare punct forte si fiecare punct slab... ridic intotdeauna probleme si aduc intotdeauna idei noi in tot ceea ce priveste romantismul din relatia noastra.... tine la mine, ma iubeste, nu o spune des dar o spune din suflet... a fost crescut intr-o familie destul de dura si nu prea i sa aratat ce inseamna dragostea..... am incercat sa ii arat ce inseamna dragostea si romantismul pentru mine (trandafiri, muzica, lumanari, iesiri tarzii sub clar de luna si alte chestii dinastea rupte din filme) rugandul sa caute si el un stil al lui... dar nu se straduieste deloc...
ce as mai putea face sa il inspir? sa ii aduc idei noi ca sa pot sa il fac un pic mai romantic?
va rog fetelor, si chiar si baietilor..... AJUTATIMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Postat pe 9 Noiembrie 2009 23:17
De la: , la data 2009-11-09 23:17:21suntem deja de un an jumate impreuna si ne cunoastem de aproape 3 ani... ne stim fiecare punct forte si fiecare punct slab... ridic intotdeauna probleme si aduc intotdeauna idei noi in tot ceea ce priveste romantismul din relatia noastra.... tine la mine, ma iubeste, nu o spune des dar o spune din suflet... a fost crescut intr-o familie destul de dura si nu prea i sa aratat ce inseamna dragostea..... am incercat sa ii arat ce inseamna dragostea si romantismul pentru mine (trandafiri, muzica, lumanari, iesiri tarzii sub clar de luna si alte chestii dinastea rupte din filme) rugandul sa caute si el un stil al lui... dar nu se straduieste deloc...
ce as mai putea face sa il inspir? sa ii aduc idei noi ca sa pot sa il fac un pic mai romantic?
va rog fetelor, si chiar si baietilor..... AJUTATIMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Nu inteleg totusi de ce te dai atata in vant dupa romantismele de genu..Eu zic sa-l iei asa cum e,sau pur si simplu sa iti cauti altul.Personal,mi se pare putin egoist din partea ta.Te concentrezi prea mult pe ceea ce vrei tu:)
amondineeee
Postat pe 17 Noiembrie 2009 11:40
Daca va iubiti, te sfatuiesc sa ai rabdare cu el... sa urmaresti sa-l aduci pe calea dreapta in mod cat mai delicat, fara cicaleala... E nevoie de mult tact... Nu va fi usor, sa stii... Depinde numai de tine sa reusesti
stardancer
Postat pe 17 Noiembrie 2009 22:56
De la: , la data 2009-11-09 23:17:21suntem deja de un an jumate impreuna si ne cunoastem de aproape 3 ani... ne stim fiecare punct forte si fiecare punct slab... ridic intotdeauna probleme si aduc intotdeauna idei noi in tot ceea ce priveste romantismul din relatia noastra.... tine la mine, ma iubeste, nu o spune des dar o spune din suflet... a fost crescut intr-o familie destul de dura si nu prea i sa aratat ce inseamna dragostea..... am incercat sa ii arat ce inseamna dragostea si romantismul pentru mine (trandafiri, muzica, lumanari, iesiri tarzii sub clar de luna si alte chestii dinastea rupte din filme) rugandul sa caute si el un stil al lui... dar nu se straduieste deloc...
ce as mai putea face sa il inspir? sa ii aduc idei noi ca sa pot sa il fac un pic mai romantic?
va rog fetelor, si chiar si baietilor..... AJUTATIMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Daca nu e romantic din fire, din educatie, din ce a vazut pe acasa sau la prietenii lui , si daca nu a fost romantic nici la inceputul inceputului de relatie a voastra, (cand fiecare face macar ce vede in filme ca sa impresioneze ) nu prea sunt sanse sa devina romantic la comanda sau sugestia ta subtila repetata pana devine cicaleala.
Daca inisti o sa -l stresezi si o sa se enerveze, o sa te evite. sau o sa faca doar de gura ta ( asta e dresaj ) NU pentru ca asa simte el ca e frumos si ca tu ai aprecia chestia aia in mod deosebit.
Tu ce vrei ? sa faca ceva doar de forma, de gura ta?

in plus daca l ai acceptat ca prieten si fara sa fie romantic, atunci el sta linistit ca mai rau de atat nu are cum sa fie si e normal ca nu-si da interesul prea mult... doar acolo cand situatia iese cu scantei. aduce si el un buchet de flori ca sa aplaneze un scandal, nu ca asa ar simti el ...

sfat: pe el nu prea ai cum sa -l schimbi ... daca poti trai cu el asa cum e ok, daca nu poti si pace sa renunti la imaginea romantica a romantismului , atunci gaseste un tip romantic.
kudika052198
Postat pe 19 Noiembrie 2009 11:01
Daca nu e firea lui romantica NU ai ce sa-i faci . Eu sunt cu sotul meu de 20 de ani si nu l/am putut schimba .
kudika085739
Postat pe 24 Noiembrie 2009 09:06
ok... deci de despartit nu ma voi desparti de el pt k tinem foarte mult unul la celalalt.... aveti totusi dreptate... vorba aia: lupu isi schimba paru, da naravu ba... la fel si cu el.. nu mam gandit deloc la asta.. am fost prea orbita de chestia asta cu romantismu inkt am uitat sa privesc partile lui bune si de fapt de ce il iubesc...
poate cine stie... dak sar schimba poate nu las mai iubi... chiar nu mam gandit...

MS MULT FETELOR
dyakarina
Postat pe 28 Noiembrie 2009 22:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cea mai penibila chestie... 122 De la: ego71 29 Iunie 2011 05:47
Spovedania 18 De la: Vladimir13 21 August 2009 15:50
vreau parerile voastre 19 De la: hystria1 7 Septembrie 2010 17:20
ceva ciudat 2 De la: MissRainbow 29 Martie 2012 16:30
poveste de viata 9 De la: ctwmn 5 Martie 2009 20:09