Setari Cookie-uri

prietenie online....

oare credeti in prieteniile ce se nasc pe internet?am reusit sa constat ca da....am sa povestesc ce mi s-a intamplat mie.....prin jumatatea lui februarie 2009,am cunoscut un barbat de origine musulman,pe internet....initial discutiile cu el,ma plictiseau,ulterior incet incet au inceput sa devina placute....intre timp am facut niste analize medicale care au demonstrat clar existenta unei boli destul de grava,l-am anuntat si pe el......ce m-a surprins ....ca el s-a arat foarte interesat de situatia si evolutia bolii...medicii mi-au recomandat un tratament ,iar printre medicamentele ce imi sunt necesare ,o injectie ce nu se gaseste in romania ,nici prin europa.fiind fabricata de o firma americana...povestindu-i lui de acest medicament ,el imi face rost de el in mai putin de o saptamana si mi l-a expediat ,iar maine voi fi in posesia lui....este un medicament destul de scump ...si totusi el l-a gasit ,cumparat si trimis.....cand l-am intrebat de modalitatea prin care sa il achit ,el mi-a spus ca NU.....ca este foarte indragostit de mine ,ca ma vrea sanatoasa ,si ca va veni in romania sa ne casatorim.... ce este surprinzator pentru mine ,este modul in care ma gandesc la el si la viitor.....ma intreb daca este recunostinta sau ceva mai mult....
kudika001550
Postat pe 8 Mai 2009 10:04
De la: kudika001550, la data 2009-05-08 10:04:36oare credeti in prieteniile ce se nasc pe internet?am reusit sa constat ca da....am sa povestesc ce mi s-a intamplat mie.....prin jumatatea lui februarie 2009,am cunoscut un barbat de origine musulman,pe internet....initial discutiile cu el,ma plictiseau,ulterior incet incet au inceput sa devina placute....intre timp am facut niste analize medicale care au demonstrat clar existenta unei boli destul de grava,l-am anuntat si pe el......ce m-a surprins ....ca el s-a arat foarte interesat de situatia si evolutia bolii...medicii mi-au recomandat un tratament ,iar printre medicamentele ce imi sunt necesare ,o injectie ce nu se gaseste in romania ,nici prin europa.fiind fabricata de o firma americana...povestindu-i lui de acest medicament ,el imi face rost de el in mai putin de o saptamana si mi l-a expediat ,iar maine voi fi in posesia lui....este un medicament destul de scump ...si totusi el l-a gasit ,cumparat si trimis.....cand l-am intrebat de modalitatea prin care sa il achit ,el mi-a spus ca NU.....ca este foarte indragostit de mine ,ca ma vrea sanatoasa ,si ca va veni in romania sa ne casatorim.... ce este surprinzator pentru mine ,este modul in care ma gandesc la el si la viitor.....ma intreb daca este recunostinta sau ceva mai mult....


pai numai tu stii asta. cum as putea eu sa iti spun ce este??
cristi_nne
Postat pe 8 Mai 2009 10:37
eu iti zic sa ai foarta multa grija....
barbatii musulmani asa sunt la inceput...iti promit marea si sarea si dupa casatorie o sa vezi cum e;)
imi pare rau sa-ti zic....dar exista o mare diferentza intre noi si musulmani...nu numai diferentzele religioase ne separa;)

cel mai bine ar fi...dak bineinteles si el ar fi dispus.....sa vina in romania...si aici sa va cunoasteti mai bine...si poate sa va si stabiliti.

P.S: nu plek din tzara;)


mult succes in continuare:*>:D<
kkt
Postat pe 8 Mai 2009 10:41
Orice este posibil. Si respectivul a demonstrat-o. Numai ca ai grija, e f ciudat faptul ca e musulman, poate mai vrea o sotie din Romania si mai are 4 acasa. La ei asa se face cand doresti o sotie, ”o cumperi” , dc pot spune asa.
Iar in ceea ce simti tu pt el, din punctul meu de vedere, ti-ai dat singura rasp. Probabil ca nu ti s-a mai intamplat sa fii tratata in felul asta. Ai grija! Nu face compromisuri!
O viata in doi nu se cladeste pe recunostinta, cu atat mai mult o casatorie. Nu te hazarda! Ai tot timpul sa aprofundezi relatia!
Sa fii iubita si multa sanatate!
kudikaroxi
Postat pe 8 Mai 2009 10:44
As vrea sa cred ca se poate ..In general daca tu poti fi un prieten sincer.. atunci cred ca din start acorzi sanse persoanei cu care ai afinitati.. In ceea ce priveste gestul facut de prietenul tau, foarte frumos dealtfel dar mi-ar fi placut mai mult sa nu fie vorba de o casatorie...Nu mi se pare schimb echitabil... Din ceea ce am mai auzit/citit... s-ar parea ca dorinta cea mai mare a celor din Orient este sa aiba acces in Comunitatea Europeana.. iar unul din mijloacele folosite este casatoria cu un membru al acestei comunitati.. dar poate gresesc,,,




nadia_21_2005
Postat pe 8 Mai 2009 22:45
eu cred ca poti sa iti faci prieteni pe net acum depinde de tine si de norocul pe care il ai in a intalni persoane
yumy
Postat pe 10 Mai 2009 09:32
aici ai mare dreptate... .....nu conteaza mediul und eiti faci prietenii.important este sa aveti puterea de a va cunoaste unii pe altii si de a va accepta cu bune si cu defecte....uneori internetul este un loc unde se pot realiza prietenii frumoase...acum ....depinde de care prietenii!!!!
kudika023851
Postat pe 10 Mai 2009 13:17
mda.....ai dreptate ,adevarul ca,il respect foarte mult....dar sunt atat de curioasa cum va decurge intalnirea dintre noi 2,cum va decurge relatia?cat de mult o sa ne placem?mai ales eu care ,vin in urma unei casnicii destramate,cata incredere mai pot avea?adevarat ca multimea de cuvinte frumoase(scrise de el) ,scrise intr-o engleza cursiva,ajung atat de repede in sufletul meu,incat am ajuns iar sa cred ca totusi sunt FEMEIE.
kudika001550
Postat pe 10 Mai 2009 18:11
eu una pot spune GARANTAT ca se pot naste prietenii destul de frumoase pe net !!!.........care se pot transforma in ceva real !!!.........si unele iti pot schimba chiar viata.......sau pot insemna un nou inceput .......sau poate chiar o regasirea a ceea ce considerai pierdut !!!......... ........totul e sa stii cum sa innoti prin multimea de oameni ........si cum stii sa-i alegi !!!.........
etta
Postat pe 10 Mai 2009 20:45
De la: etta, la data 2009-05-10 20:45:55eu una pot spune GARANTAT ca se pot naste prietenii destul de frumoase pe net !!!.........care se pot transforma in ceva real !!!.........si unele iti pot schimba chiar viata.......sau pot insemna un nou inceput .......sau poate chiar o regasirea a ceea ce considerai pierdut !!!......... ........totul e sa stii cum sa innoti prin multimea de oameni ........si cum stii sa-i alegi !!!.........


Subscriu, Etta!
Dor_a
Postat pe 10 Mai 2009 21:58
Totusi... Musulman... Aibi de grija, dragutzo! Maare grija!

Mie din principiu nu poate sa-mi placa o religie care indeamna la crima... Dar asta sunt doar eu...

El, s-ar putea sa fie o persoana buna... Exceptia.
Dor_a
Postat pe 10 Mai 2009 21:59
da....si pe mine ma cam sperie ..... musulmani....bun ,dar nu tot ce este arab este musulman....si nu tot ce este musulman este arab....deci nu toti musulmanii ....sunt fanatici.....
kudika001550
Postat pe 13 Mai 2009 20:23
Frumos gestul lui , dar nu stiu cat de dezinteresat!Ar trebui sa afli mai multe despre el inaintea sa te intalnesti , banuiesc ca acum iti stie si adresa daca zici ca ti-a trimis injectia!Nu prea am incredere in persoane necunoscute!
Amora
Postat pe 14 Mai 2009 22:43
De la: Dor_a, la data 2009-05-10 21:58:32
De la: etta, la data 2009-05-10 20:45:55eu una pot spune GARANTAT ca se pot naste prietenii destul de frumoase pe net !!!.........care se pot transforma in ceva real !!!.........si unele iti pot schimba chiar viata.......sau pot insemna un nou inceput .......sau poate chiar o regasirea a ceea ce considerai pierdut !!!......... ........totul e sa stii cum sa innoti prin multimea de oameni ........si cum stii sa-i alegi !!!.........


Subscriu, Etta!


pupici Dora mea draga !!!.........
etta
Postat pe 17 Mai 2009 23:25
De la: Dor_a, la data 2009-05-10 21:59:56Totusi... Musulman... Aibi de grija, dragutzo! Maare grija!

Mie din principiu nu poate sa-mi placa o religie care indeamna la crima... Dar asta sunt doar eu...

El, s-ar putea sa fie o persoana buna... Exceptia.


aici subscriu si eu !!.........cum suntem noi pe aceesi unda !!..........
etta
Postat pe 17 Mai 2009 23:26
sfatul meu sa ai grija..musulmanii au alte conceptii mai ales in privinta femeilor.cu nici un chip sa nu pleci din tara ..

nu vreau sa te descurazez dar cauta p net sau din alte surse ce comportament au musulmanii cu femeia...desigur exista si exceptii
aalesutzza
Postat pe 19 Mai 2009 20:02
De la: kudika001550, la data 2009-05-13 20:23:23da....si pe mine ma cam sperie ..... musulmani....bun ,dar nu tot ce este arab este musulman....si nu tot ce este musulman este arab....deci nu toti musulmanii ....sunt fanatici.....


Nu, logica gresita.

Toti musulmanii sunt fanatici.

Nu toti arabii sunt fanatici, pentru ca unii din ei nu sunt musulmani.
Kathara
Postat pe 19 Mai 2009 20:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BOYFRIENDS 24 De la: d_soara_Criss 18 August 2009 13:56
da asa e 15 De la: dandanaua_reloaded 20 Ianuarie 2010 20:19
O clipa de neatentie? 11 De la: mi333 29 Martie 2012 09:18
In cautarea unei relatii serioase 72 De la: laurvy26 14 Iunie 2011 23:13
De ce esti singur?! Cati ani ai? De ce nu esti casatorit? 167 De la: kudika_35022 30 Martie 2015 15:10