Setari Cookie-uri

gaze vaginale

cum se poate scapa de gazele vaginale??
zapacita_bubu
Postat pe 8 Mai 2009 15:09
De la: kudika017399, la data 2009-05-08 15:09:05cum se poate scapa de gazele vaginale??



matracucu
Postat pe 8 Mai 2009 15:13
ce vrei tu mä ???
Diavolyta_
Postat pe 8 Mai 2009 15:18
De la: just_laura, la data 2009-05-08 15:13:44
De la: kudika017399, la data 2009-05-08 15:09:05cum se poate scapa de gazele vaginale??





subscriu si adaug
donttouch
Postat pe 8 Mai 2009 15:19
De la: kudika017399, la data 2009-05-08 15:09:05cum se poate scapa de gazele vaginale??



gaze....vaginale adica te b...pe vagin...sau cum vine....

=))=))=))=))=))
mafia_nrr1
Postat pe 8 Mai 2009 15:23
vai de capu vvostru cu comentariile voastre...........ji ala sau aia care a zis ca sunt proasta dar sub un alt inteles dute-n p.................m ji nus b.......=))=))=))=))=))=))halal fete documentativa drqu p google sa vedeti ce este vai ....si amar.....de voi
zapacita_bubu
Postat pe 9 Mai 2009 16:20
ia intra p google si vei afla ce este...=))
zapacita_bubu
Postat pe 9 Mai 2009 16:22
De la: kudika017399, la data 2009-05-09 16:20:42vai de capu vvostru cu comentariile voastre...........ji ala sau aia care a zis ca sunt proasta dar sub un alt inteles dute-n p.................m ji nus b.......=))=))=))=))=))=))halal fete documentativa drqu p google sa vedeti ce este vai ....si amar.....de voi
asaaaa e ai dreptateeeeee eu te yubescccccc ,,,ne combinam si noiiiiii
thadoog
Postat pe 9 Mai 2009 16:22
sunt niste gaze nu b...............atunci knd te c...cu iubitu apar atunci knd prinzi aer....dar nu te supara cati ani ai....aaaaa si intra p google si vei afla mai indetaliat de este :*
zapacita_bubu
Postat pe 9 Mai 2009 16:23
care o scris ca esti proasta (sub alt inteles)?? invata sa citesti ... si sa si scrii ca esti varza la capitolu' asta
Diavolyta_
Postat pe 9 Mai 2009 16:31
si du'te la un doctor daca tot vrei un raspuns k'lumea.... nu veni aici pe forum si injura lumea daca nu'ti convine cum raspunde
Diavolyta_
Postat pe 9 Mai 2009 16:32
" Cele mai celebre zgomote din pat

Intre toate clipocelile realizate de amestecul de lichide, presiunea de coliziune a doua corpuri incinse, sau frecusul de corpuri transpirate, doua sunt mai rele intre toate: primul – cel mai bland, este acel zgomot produs de eliminarea aerului prins pe neasteptate intre sanii tai si pieptul lui, sau spatele lui sau … oricare alte doua suprafete care vin in contact brusc. Ei bine, n-am cum s-o spun mai frumos si nicio onomatopee nu poate reda exact acel mare fas produs de doua corpuri. Partea buna la acest moment penibil este ca amandoi il produceti si niciunul dintre voi nu suspectati ca ar putea veni din vreun orificiu mai jos situat.

Cea de-a doua situatie reprezinta fobia fiecarei femei care a facut macar o data sex in viata ei: tenesmele vaginale, sau mai putin pompos spus, vanturile care isi au originea in vagin.

Ostilitatile se desfasoara cam asa: dupa un orgasm zgomotos, in timp ce respectivul isi retrage penisul din vaginul tau, se aude o mare bolboroseala sora cu eliminarea de gaze (pe calea clasica). Sau: in timpul penetrarii, se aude o fasaiala zgomotoasa. De fapt, zgomotele pot aparea oricand te astepti mai putin. Te inverzesti, te inrosesti, nu stii cum sa faci sa treci mai repede peste moment: sa pretinzi ca nu s-a intamplat sau sa stai sa ii explici ca nu s-a auzit ceea ce crede el ca s-a auzit. Oare i s-a mai intamplat cu alta? O fi normal? Daca el nu stie ce-s alea tenesme vaginale?

Ca sa ti-o zic p-aia dreapta, nu bag mana in foc ca stie. In principiu, majoritatea barbatilor stiu ce sunt alea “teneseme vaginale” chiar daca nu le numesc chiar asa. Dar ne-am obisnuit sa le acordam prezumtia de “habar n-am”, asa ca solutia cea mai buna este, ca la tigara de dupa, sa ii faci o scurta schema. Iata explicatia stiintifica: in timpul actului sexual, vaginul este dilatat si (gravitatia, bat-o vina!) permite intrarea aerului in vagin. Sub presiunea penetrarii, in timpul ejacularii, in cazul unei pozitii mai ciudate, sau chiar si atunci cand penisul este retras, acest aer gaseste o cale sa iasa din vagin. Si cum calea de iesire este cam ingusta, presiunea de evacuarea a aerului da nastere… zgomotelor.
Daca s-a intamplat, nu iti ramane decat sa ii explici sau sa speri ca stie despre ce este vorba. Daca inca n-ai patit-o, iata cum poti sa previi: in timpul penetrarii, incearca sa apesi usor zona inghinala (si implicit peretele anterior al vaginului) pentru a favoriza iesire aerului inainte ca penisul sa “ingusteze” calea de iesire. De asemenea, incearca sa cauti o pozitie de penetrare in care gravitatia sa nu favorizeze intrarea aerului in vagin. Altfel spus, nu te cocota cu picioarele in tavan!

De la tenesme vaginale… la cele rectale

sexUneori ceea ce crezi ca s-a intamplat chiar s-a intamplat. Printre 15 pozitii contorsioniste s-a gasit una mai incapatanata care a permis… nenorocirea. Am o veste proasta si una mai putin proasta: prima – se poate intampla oricui, barbat sau femeie. Este riscul acrobatiilor. Ramane sa-ti ceri scuze si sa speri ca i se va intampla si lui ca sa fiti chit. Vestea mai putin proasta este ca in general, in timpul actului sexual, rectul este micsorat pentru a permite vaginului sa se dilate. Asa ca exista o probabilitate mai mica pentru noi, femeile, ca scapam vreo tenesma in timpul actului sexual. "..............

Articol de pe Kudika !!!............succes........
etta
Postat pe 9 Mai 2009 16:53
De la: zapacita_bubu, la data 2009-05-09 16:23:57sunt niste gaze nu b...............atunci knd te c...cu iubitu apar atunci knd prinzi aer....dar nu te supara cati ani ai....aaaaa si intra p google si vei afla mai indetaliat de este :*



Draga mea cu stilul tau de mahala, acele gaze, cand te culci cu iubitul tau, apar cand iti intra aer in vagin ! Deci atunci cand simti ca iti intra aer incordezi putin muschii vaginului si nu vei mai avea probleme ! Aaaa ...si pt asta nu am avut nevoie sa caut pe google, tine de logica fiecaruia !

Postat pe 9 Mai 2009 17:02
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-09 17:02:13
De la: zapacita_bubu, la data 2009-05-09 16:23:57sunt niste gaze nu b...............atunci knd te c...cu iubitu apar atunci knd prinzi aer....dar nu te supara cati ani ai....aaaaa si intra p google si vei afla mai indetaliat de este :*



Draga mea cu stilul tau de mahala, acele gaze, cand te culci cu iubitul tau, apar cand iti intra aer in vagin ! Deci atunci cand simti ca iti intra aer incordezi putin muschii vaginului si nu vei mai avea probleme ! Aaaa ...si pt asta nu am avut nevoie sa caut pe google, tine de logica fiecaruia !
aoleuuuuuuuuuuuuuu ,,,ati speriatttttt fataaaaaaa,,,,zapacitoooooo unde ai fugit mancatasss,sa eliminam si noi gazeleeeeeeeeeee
thadoog
Postat pe 9 Mai 2009 17:08
De la: thadoog, la data 2009-05-09 17:08:28
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-09 17:02:13
De la: zapacita_bubu, la data 2009-05-09 16:23:57sunt niste gaze nu b...............atunci knd te c...cu iubitu apar atunci knd prinzi aer....dar nu te supara cati ani ai....aaaaa si intra p google si vei afla mai indetaliat de este :*



Draga mea cu stilul tau de mahala, acele gaze, cand te culci cu iubitul tau, apar cand iti intra aer in vagin ! Deci atunci cand simti ca iti intra aer incordezi putin muschii vaginului si nu vei mai avea probleme ! Aaaa ...si pt asta nu am avut nevoie sa caut pe google, tine de logica fiecaruia !
aoleuuuuuuuuuuuuuu ,,,ati speriatttttt fataaaaaaa,,,,zapacitoooooo unde ai fugit mancatasss,sa eliminam si noi gazeleeeeeeeeeee



I-am stimulat gandirea ! Stii ce ar trebui sa facem cu googleul asta ? Daca apar probleme in timpul actului sexual, schimbam pozitia, bagam un doggy style, partenerul ne pune laptopul cu internet wireless pe spate, ne si f..e, mai si cauta pe google ! Ahaaa ! Asa o sa fim multifunctionali !

Postat pe 9 Mai 2009 17:12
lasa'ti mai fata sa se duca la doctor ca noi nu stim nimic...
sa o lamureasca doctoru' mai bine
Diavolyta_
Postat pe 9 Mai 2009 17:20
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-09 17:20:16lasa'ti mai fata sa se duca la doctor ca noi nu stim nimic...
sa o lamureasca doctoru' mai bine


buna Diavolyto

Ce a postat Etta mai sus ar trebui sa o lamureasca.Este interesant articolul
ella_c
Postat pe 9 Mai 2009 17:27
lasati fata in pace....draga, e normal sa ai asa ceva,nu sunt gaze,e aerul care intra in vagin in timpul penetrarii....majoritatea fetelor au asa ceva :)
happy_rose22
Postat pe 9 Mai 2009 17:33
pup ella

da chiar ca e interesant articolu' scris de etta...
eu i'am zis sa se duca la doctor ca prea o luase pe aratura fata si m'o cam enervat... ca vad ca nu'i convenea nimic... si o mai si injurat...
doar chestia aia e ceva normal... da' n'a.....
Diavolyta_
Postat pe 9 Mai 2009 17:36
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-09 17:36:45pup ella

da chiar ca e interesant articolu' scris de etta...
eu i'am zis sa se duca la doctor ca prea o luase pe aratura fata si m'o cam enervat... ca vad ca nu'i convenea nimic... si o mai si injurat...
doar chestia aia e ceva normal... da' n'a.....


da...am vazut ca a devenit cam agresiva.
ella_c
Postat pe 9 Mai 2009 17:44
mda... treb' s'o intelegem... are doar 17 ani...
Diavolyta_
Postat pe 9 Mai 2009 17:46
s-a simtit agresata deoarece la inceput s-a ras de ea. asta e modul ei de a se apara.asta e, fiecare are un mod de a se apara.s-a rusinat de ceea ce a postat.parerea mea
happy_rose22
Postat pe 9 Mai 2009 17:47
Buna. Si mie mi se intampla, mai ales in anumite pozitii-nu am apucat inca sa discut cu ginecologul si acest subiect. Initial am crezut ca e din cauza nasterii-care a fost normala-pentru ca inainte nu mi s-a intamplat, dar acum am inteles ca se poate intampla oricarei femei, indiferent daca a nascut sau nu. Pe langa aceste zgomote oarecum deranjante, ma intreb, oare e posibil ca vaginul sa fie"mai lat", "mai larg" dupa nastere? -si nu ma refer la perioada imediat de dupa, ci la cativa ani de la nastere si daca da, stiti voi ceva exercitii de tonifiere a muschilor vaginali si ai perineului ?
andr_ea
Postat pe 24 Mai 2009 09:46
wow exista asa ceva?
roz5blue6lila7
Postat pe 24 Mai 2009 09:47
gaze vaginale?????...esti sigura ca sint vaginale???...dak esti 100% sigura...nu este ok...fugi repede la medic s-ar putea sa fie vorba de o fistula....ceva du-te la medic.....
kudika016973
Postat pe 16 Iunie 2009 16:14
credeam ca sunt singura careia i se intampla sa scape aceste gaze cateodata
Stiam ca apar dupa orgasm, sau dupa ce partenerul a ejaculat.. dar niciodata nu am gasit o explicatie pentru ele, si nici o solutie mai buna. Multumim fetelor..
Si pentru cea care a deschis tema, nu era nevoie sa fi asa agresiva cu ei...
alinabulina4
Postat pe 16 Iunie 2009 16:51
http://www.kudika.ro/articol/relatii/5288/Intrebari-si-raspunsuri-despre-sex-pe-care-nu-ai-curajul-sa-le-rostesti.html
angel_05
Postat pe 16 Iunie 2009 19:20
De la: zapacita_bubu, la data 2009-05-09 16:23:57sunt niste gaze nu b...............atunci knd te c...cu iubitu apar atunci knd prinzi aer....dar nu te supara cati ani ai....aaaaa si intra p google si vei afla mai indetaliat de este :*


Fata...esti naiva daca crezi ca in tara asta cu oameni de doi lei (toata lumea inclusa...astia suntem...) poti sa ceri asemenea sfaturi fara o avalansa de misto-uri in schimb.
Ce sa faci? Nu prea ai ce sa faci! E vb de particularitatile cavitatii endometrice pe care o posezi. Asta este si gata. Doua sfaturi totusi (fara a fi rautacioase defel):

1. sa schimbi stilul de facut dragoste cu tipul tau ...si daca asa nu merge...
2. schimba tipul...(ca asta da prea rpd la pompa)...

...trecand dincolo de gluma, e mai degraba problema lui cum percepe si suporta acest lucru, cu atat mai mult cu cat fenomenul e relativ frecvent si daca are ceva experienta la femei...a mai intalnit asa ceva.
cristinarudi
Postat pe 16 Iunie 2009 20:26
De la: cristinarudi, la data 2009-06-16 20:26:57
2. schimba tipul...(ca asta da prea rpd la pompa)...

...trecand dincolo de gluma, e mai degraba problema lui cum percepe si suporta acest lucru, cu atat mai mult cu cat fenomenul e relativ frecvent si daca are ceva experienta la femei...a mai intalnit asa ceva.


Pai si atunci cum ar mai avea fericitul orgasm?
alinabulina4
Postat pe 16 Iunie 2009 21:57
fata..ma confrunt cu aceiasi problema..incearca sa nu le dai si tu de fata cu el...tine-le pana se duce el la baie.si le dai atunci sa nu te auda...ca o sa ii pari dezgustatoare..si nu mai sta relaxata ca daia intra aer..strange si tu muschii aia vaginali
kudika109044
Postat pe 21 Ianuarie 2010 19:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sotul meu infidel...amanta lui insistenta...eu ce ma fac? 52 De la: Costy_Nitisi_1 21 Iunie 2012 11:13
un sfat 57 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 21:17
Caut catel Beagle :x 3 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 19:24
http://www.yuppy.ro/comunitate/forum/view_topic/10455/http-aghinita-ro-e2-80-9c-de-lege-ferenda-e2-80-9c-e2-80-93-o-noua-lege-a-avortului.html 5 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 20:19
Pacat de moarte si multa durere.... 230 De la: Sad_soul 31 Mai 2012 19:19