Setari Cookie-uri

FRUMUSETE VS INTELIGENTA

Oare ce e mai imp..???..poti sa fi si frumoasa si inteligenta...dar ce conteaza mai mult???
Inteligenta sau Frumusetea....
Dupa parerea mea o femeie inteligenta poate cuceri lumea..pe cand o femeie frumoasa si doar atat poate fi folosita de catre toata lumea...
danutza_1307198
Postat pe 12 Mai 2009 13:23
De la: danutza_1307198, la data 2009-05-12 13:23:41Oare ce e mai imp..???..poti sa fi si frumoasa si inteligenta...dar ce conteaza mai mult???
Inteligenta sau Frumusetea....
Dupa parerea mea o femeie inteligenta poate cuceri lumea..pe cand o femeie frumoasa si doar atat poate fi folosita de catre toata lumea...



Nu zic ca frumusetea n-ar conta deloc...insa cred ca inteligenta si frumusetea interioara au o importanta mult mai mare.
M-am convins nu doar o data,ca oricat de bine nu ar arata un om,daca nu poate lega doua vorbe,tot degeaba frumusetea aia...
Deci eu optez pentru inteligenta,in primul rand
OneLastBreath
Postat pe 12 Mai 2009 13:44
De la: danutza_1307198, la data 2009-05-12 13:23:41Oare ce e mai imp..???..poti sa fi si frumoasa si inteligenta...dar ce conteaza mai mult???
Inteligenta sau Frumusetea....
Dupa parerea mea o femeie inteligenta poate cuceri lumea..pe cand o femeie frumoasa si doar atat poate fi folosita de catre toata lumea...


doamne ce-mi plac genul asta de subiecte cine-i cea mai desteapta si frumoasa?haaaaaa?acu sa va vaz
donttouch
Postat pe 12 Mai 2009 13:46
categoric "inteligenta"!!!!!
daca esti destul de inteligent, poti deveni un om foarte frumos
dehha1
Postat pe 12 Mai 2009 13:48
daca intalnesti un om f urat,fugi de el in secunda doi.poate era un om f inteligent,dar nu poti afla asta in doua secunde,nu?eu cred ca in viata iti trebuie cate putin din fiecare,ca sa nu te simti complexat.
dana_mv
Postat pe 12 Mai 2009 13:55
Ambele conteza in aceeasi masura, parerea mea
irina02
Postat pe 14 Mai 2009 17:26
frumusetea e trecatoare inteligenta e pentru totdeauna
yumy
Postat pe 14 Mai 2009 17:30
degeaba esti frumoasa.. daca esti si proasta
Diavolyta_
Postat pe 14 Mai 2009 17:33
de ce versus?
kitty_krieger
Postat pe 14 Mai 2009 17:35
Categoric inteligenta!
Aphrodite
Postat pe 21 Iunie 2009 17:10
Nu stiu, draga, eu am de-amandoua.
Kathara
Postat pe 21 Iunie 2009 17:17
putin din amandoua... mie imi place s cred k am putin din amandoua
ANNYBLONDY
Postat pe 21 Iunie 2009 17:33
Toti avem ceva frumos in noi, important este sa gasesti persoana care sa descopere acel ceva.Frumusetea vine din interior, dar pentru a pastra un echilibru, este de preferat cate putin din amandoua. Eu va dau un sfat, nu alege nimic din ce este sub standardul tau intelectual, pentru ca ajungi sa te plafonezi, mai ales daca esti femeie, te limiteaza.Daca tu esti o inteligenta medie sau sub medie, degeaba aspiri la ceva mai super decat tine ca nu merge. In general barbatii tind sa aleaga frumusetea care isi pierde din stralucire atunci cand apar dezamagirile si porumbeii, dar accepta mai usor situatia decat femeile si pot manevra mai usor.
Eu aleg inteligenta si umorul de buna calitate si "las ca descopar eu ceva frumos in el", cu conditia sa nu fie chiar "sa-ti vina sa fugi"cand il vezi, dar astea sunt exceptii .
kudika014052
Postat pe 21 Iunie 2009 17:36
si sufletul nu mai conteaza in ziua de azi?? poate sa fie si frumos si inteligent si sa fie un tip de rahat... in fine.. va las sa dicutati despre chestiile astea care credeti voi ca fac un om ceea ce este

Postat pe 21 Iunie 2009 18:46
De la: ANNYBLONDY, la data 2009-06-21 17:33:01putin din amandoua... mie imi place s cred k am putin din amandoua

de acord
no_more
Postat pe 21 Iunie 2009 20:48
De la: no_more, la data 2009-06-21 20:48:23
De la: ANNYBLONDY, la data 2009-06-21 17:33:01putin din amandoua... mie imi place s cred k am putin din amandoua

de acord



...Eu vreau putin mai mult si mai mult din amandoua....la o femeie ....insa ,sa nu aiba o privirea rece si sfidatoare .....caci atunci degeaba le are pe amandoua....iar sufletul sa fie ea insasi sufletul pt mine.....:):):)
gratuit89
Postat pe 21 Iunie 2009 22:05
una fara alta nu prea sunt utile,
yza79
Postat pe 21 Iunie 2009 22:13
FRUMOSASA si inteligenta.
se poate amandoua
x_tina90
Postat pe 21 Iunie 2009 23:44
Am intalnit foarte multi oameni urati si prosti. Si care se credeau foarte inteligenti, doar pentru ca erau urati. In realitate, erau de o rautate infioratoare, capabili de orice, ca sa-i anihileze pe cei mai frumosi si mai inteligenti. E valabil mai ales pentru femei. Rar am vazut mai multa invidie si gelozie, ca la femeile foarte urate. In schimb, nu am vazut femei frumoase care sa le invidieze pe cele inteligente. In orice caz, sa te fereasca Dumnezeu, daca esti frumoasa, sa ai o sefa sau o directoare sau niste colege foarte urate si fara succes la barbati. Sunt in stare sa te linseze. Adio promovare!

Postat pe 22 Iunie 2009 01:53
Din experienta mea, frumusetea e f importanta la inceput, la prima impresie. Dar intr o relatie mai importanta, de lunga durata, e mult mai importanta inteligenta, si multe alte calitati. De cate ori nu ati vazut un tip superb cu o prietena/sotie URATA? Aveau ele ceva, ce nu se vede cu ochoul liber.
inamina
Postat pe 22 Iunie 2009 10:08
GRATUIT89 ce-i prea mult strica. nu crezi?
ANNYBLONDY
Postat pe 22 Iunie 2009 22:37
De la: ANNYBLONDY, la data 2009-06-22 22:37:51GRATUIT89 ce-i prea mult strica. nu crezi?


.....niciodata nu strica draga mea .....nici prea multa frumusete ....si nici prea multa inteligentza......ci din contra este foarte excitant....... la amandoua nivele.......fizic si mental...... .............................NU CREZI???????????
gratuit89
Postat pe 23 Iunie 2009 00:50
Conteaza amandoua, cu toate ca barbatii prefera numai femeile frumoase ca sa se foloseasca de ele. Barbatii frumosi si inteligenti vrajesc f. mult femeile slabe, sentimentale, cinstite. De ce? De ce sunt mincinosi? E patologic?De ce vor barbatii mai multe femei? E patololic?
iris60
Postat pe 23 Iunie 2009 06:47
De la: kudika036038, la data 2009-06-23 06:47:53Conteaza amandoua, cu toate ca barbatii prefera numai femeile frumoase ca sa se foloseasca de ele. Barbatii frumosi si inteligenti vrajesc f. mult femeile slabe, sentimentale, cinstite. De ce? De ce sunt mincinosi? E patologic?De ce vor barbatii mai multe femei? E patololic?



.....nu e patologic dar e frumos ca SI VOUA VA PLACE SA FITI MINTITE
gratuit89
Postat pe 23 Iunie 2009 21:09
nu cred k exista om pe planeta asta caruia sa-i placa sa fie mintit. Una e sa minti si alta sa magulesti pe cineva.

Postat pe 24 Iunie 2009 21:44
De la: ralu_michael, la data 2009-06-24 21:44:17nu cred k exista om pe planeta asta caruia sa-i placa sa fie mintit. Una e sa minti si alta sa magulesti pe cineva.



si care i diferenta daca tot neadevar sunt amandoua ?????? doar ca al 2 lea este mai acoperit asa mai uns ca o masca mai diplomat.....
gratuit89
Postat pe 25 Iunie 2009 23:03
De la: Nolwenn, la data 2009-06-22 01:53:05Am intalnit foarte multi oameni urati si prosti. Si care se credeau foarte inteligenti, doar pentru ca erau urati. In realitate, erau de o rautate infioratoare, capabili de orice, ca sa-i anihileze pe cei mai frumosi si mai inteligenti. E valabil mai ales pentru femei. Rar am vazut mai multa invidie si gelozie, ca la femeile foarte urate. In schimb, nu am vazut femei frumoase care sa le invidieze pe cele inteligente. In orice caz, sa te fereasca Dumnezeu, daca esti frumoasa, sa ai o sefa sau o directoare sau niste colege foarte urate si fara succes la barbati. Sunt in stare sa te linseze. Adio promovare!

permiteti sa fiu de acord?
desi nu sunt intru totul de acord la faza cu sefa, pentru ca daca sefa debordeaza de profesionalism, acest lucru nu se intampla. Insa mi s-a intamplat ceva asemanator la primul meu loc de munca. O colega (nu sefa) sa purta foarte urat cu mine si nu pricepeam de ce pana mi-a spus seful meu ca nu ma sufera pentru ca eu sunt tot ceea ce nu e ea: tanara, frumoasa si cu perspective.

Eu zic ca totusi inteligenta se vede in ochii persoanei; o persoana inteligenta are o anumita sclipire... fie ca e frumoasa sau urata la chip.

Dar tot nu inteleg de ce versus? Hai sa nu zic de mine, dar toate prietenele mele au din amandoua si mai sunt si niste persoane minunate.
kitty_krieger
Postat pe 4 Iulie 2009 11:52
Nu cred ca una o exclude pe cealalta.Pt ca nu aveam incredere in mine,prefeam sa afirm ca frumusetea nu este atat de importanta si chiar eram convinsa de acest lucru,insa in timp mi-am dat seama ca cei mai multi se opresc la aceasta bariera(as spune superficialii),pt ca daca nu li se pare o persoana frumoasa sau draguta,nu incearca sa o cunoasca in esenta ei.Deci impactul vizual e foarte important pt multi...acum evident ca pe parcurs realizeaza si ei daca frumusetea e dublata si de o personalitate puternica si un suflet pe masura.(depinde de ceea ce cauti si-ti doresti).
"Inteligenta este o facultate de masura,ordine,echilibru si statornicie"-deci acum inclin sa cred ca un om inteligent este sau poate devenii "frumos' prin ceea ce exprima si nu neaparat prin calitatile fizice sau trasaturile frumoase-care oricat de accentuate ar fii,la un moment dat dispar si atunci ce s-ar intampla -am ramane doar niste carcase goale si golite de substanta?
luyyzz
Postat pe 6 Iulie 2009 01:00
cumpar/adopt un catel..sa fie neaparat rasa bulldog englez..imi plac enorm de mult.. va rog mult de tot ..daca s ar putea sa fie si baiat..ar fi excelent.. sper sa aveti vreo oferta...
eek
Postat pe 6 Iulie 2009 01:03
Pentru o femeie conteaza sa fie de toate si frumoasa si inteligenta si desteapta si educata si descurcareata si gospodina si buna la pat si sexoasa etc, etc... Problema e ca barbatii nu stiu sau nu vor sa aprecieze aceste calitati la o femeie. Ei vor o femeie frumoasa fizic si proasta ca sa se foloseasca de ea. Eu traiesc cu un barbat frumos fizic, destept, descurcaret, inteligent dar ...ticalos, mitocan, care isi bate joc de mine. In concluzie dupa parerea mea, barbat sau femeie, conteaza sa fii in primul rand onest, cinsti,t moral, de buna credinta. Dar se pare ca daca ai aceste calitati esti luat de prost.
iris60
Postat pe 7 Iulie 2009 07:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sfaturi amenajari interioare 3 De la: Full_Metal_Jacket 11 Aprilie 2010 15:23
dieta 1 De la: kudika_981172 11 Februarie 2015 17:12
inghetata ingrasa ??? 28 De la: Maddie7even 24 August 2011 12:54
dintr-o problema...in altele 9 De la: Lexy87 3 Martie 2009 12:15
un film bun de vazut 2 De la: kudika_4506 27 Mai 2012 13:38