Setari Cookie-uri

dati-mi un sfat ... nu mai suport...

De la: Just_M3_bv, la data 2009-05-13 16:37:27va multumes ca incercati sa ma ajutati, apreciez ceea ce faceti... dar ... la cum ma simt acum... nu pot accepta ideea sa ma despart de ea... poate sunt prea confuz... sau nu vad ce trebuie. dar consider ca in timp o sa-mi dau seama mult mai bine de acele lucruri pe care mi le-ati scris aici... stiu ca nu au fost cu rautate ... ci doar REALE ;)
o sa va tin la curent cu ce se va mai intampla ... sper ca nu voi fi obligat sa scriu...: "gata... s-a terminat..."

va multumesc mult tuturor celor care si-au dat interesul sa ma ajute.


.....eu chiar sper, cu toate ca am fost mai rea, sa te fi ajutat intr-un fel sau altul..
dehha1
Postat pe 13 Mai 2009 16:48
pe zi ce trece ... viata mi se pare mai clara... incerc sa imi iau gandul de la ce s-a intamplat... si ma gandesc putin si la mine ... la ceea ce vreau eu... si vad ca imi e bine... inca suntem impreuna... si sper ca asa sa ramana... ce ziceti?
exita un nou inceput intr-o relatie ??? ceva de genul... "... gata... uitam tot si o luam de la capat..."
exista sau e doar o simpla fantasma...
piticul_tau
Postat pe 16 Mai 2009 09:56
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-13 11:23:38mai stiti voi... poate fata o meritat sa fie lovita.....


Nici papucii tai nu merita sa fie loviti, numai pentru ca tu esti impidicat stimabile
darami-te un OM
A revenit era sclavagista sau mi se pare mie?
Iara d-ra aceea este doar interes si ea, nici unul dintre cei doi nu se iubesc, DAR ei vor musai sa continue ... CE sa continue???

NU va mai chinuiti!
Fiti fericiti pentru O VIATA noua ce va veni zi de zi, dacat sa plangeti dupa clipe desarte, fara de nici o valoare!
NU sunteti proprietatea nici unuia
agoldfish
Postat pe 18 Mai 2009 00:02
De la: agoldfish, la data 2009-05-18 00:02:57
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-13 11:23:38mai stiti voi... poate fata o meritat sa fie lovita.....


Nici papucii tai nu merita sa fie loviti, numai pentru ca tu esti impidicat stimabile
darami-te un OM
A revenit era sclavagista sau mi se pare mie?
Iara d-ra aceea este doar interes si ea, nici unul dintre cei doi nu se iubesc, DAR ei vor musai sa continue ... CE sa continue???

NU va mai chinuiti!
Fiti fericiti pentru O VIATA noua ce va veni zi de zi, dacat sa plangeti dupa clipe desarte, fara de nici o valoare!
NU sunteti proprietatea nici unuia


Ooooo... mda... imi place conceptia pe care o ai... ok... am gresit... am lovito... am incetat sa o mai lovesc... consideri ca mi-a platito pentru aceea palma pe care i-am dat-o? hmmm... stii ce ? consider ca este principalul motiv pentru care multe dintre voi... fetelor... nu reusiti sa aveti o casnicie ... si treceti prin foarte multe adaugandule la portofoliu doar... ;) pentru ca a gresi e omenesc... daca areti ca ai gresit... si te caiesti pentru ceea ce ai facut... ok... imi pare rau pentru ca am lovito... i-am aratat asta. nu am lovito pentru ca nu mi-am gasit lenjeria sau pentru ca nu a tras apa la toaleta... am lovito pentru ca a facut ceea ce nu se numeste greseala... si vreau sa vad care accepta sa ii zica iubita... "... stii te-am inselat... dar daca puteam sa ascund asta o ascudeam sa nu afli... asa am fost constransa sa iti zic..." iar el sa o ia in brate si sa o sarute... fratilor... suntem oameni... gresim... INFIDELITATEA NU ESTE O GRESEALA... si se pare ca am reactionat agresiv... de pe tuse...e usor de judecat... "...mda... a lovit-o... iubitul meu nu ma loveste...esti un monstru... nimeni nu merita lovit..."
apreciez faptul ca incercati sa ma "ajutati" dar... nu asa...
sunt sigur ca am gresit.. poate prea mult... pentru asta o sa o pierd... e OK... asta e viata.. daca vroiam sa ma spovedesc mergeam la un popa... vroiam doar un sfat... tinand cont de faptul ca in cateva randuri am incercat sa va explic o relatie de 4 ani.. e cam greu... si am incercat sa fiu destul de sincer... daca am lovito... am scris... daca am cosiderat ca am gresit ... am scris...
eh... viata merge innainte...
piticul_tau
Postat pe 23 Mai 2009 10:01
De la: agoldfish, la data 2009-05-18 00:02:57
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-13 11:23:38mai stiti voi... poate fata o meritat sa fie lovita.....


Nici papucii tai nu merita sa fie loviti, numai pentru ca tu esti impidicat stimabile
darami-te un OM
A revenit era sclavagista sau mi se pare mie?
Iara d-ra aceea este doar interes si ea, nici unul dintre cei doi nu se iubesc, DAR ei vor musai sa continue ... CE sa continue???

NU va mai chinuiti!
Fiti fericiti pentru O VIATA noua ce va veni zi de zi, dacat sa plangeti dupa clipe desarte, fara de nici o valoare!
NU sunteti proprietatea nici unuia


"A revenit era sclavagista sau mi se pare mie?"... nu... nu a revenit... iti spun eu ca daca tu... ca persoana ai fi pusa intr-o asemenea situatie... la ce durere ai simti...( asta daca intradevar iubesti... pentru ca nu esti rational cand iiubesti...) si ai avea posibilitatea sa il lovesti... ai face-o... ca exemplu...pentru ca nu ti-a luat flori de ziua ta .. tu duci si te culci cu altul... ca nu a fost atent cu tine... am vazut multe exemple pe acest forum si ma fac sa rad toate exemplele... pentru ca asa il lovesti mai tare...
tu il iubesti... da... si nu vrei sa te despari... dar vrei sa il pedepsesti pentru ceea ce a facut... si ce faci? ce il doare cel mai tare... mda... conceptie de femeie de dupa `89 nu va critic... e treaba voastra... dar mi se pare ciudat cum de toti vad doar faptu ca am lovit-o si nu vad ceea ce trebuie :))
consider ca intr-o relatie... se pot face compromisuri... dar daca suntem prea egoisti... chiar si cu partenerul de viata... e o problema... mare... pentru ca nu ai sa poti niciodata sa accepti ca nimeni nu e perfect...
sclavie ?!?!?!? nu inteleg care era contextul in care ai folosit acest termen...
piticul_tau
Postat pe 23 Mai 2009 10:14
buna tocmai am citit si eu ce ti sa intamplat...as putea sa iti dau un sfat ....cred ca multi ti l`au dat....
incearca sa vb cu ea sa`i explici ca stii totu`
incearca sa o aduci inapoi la tine. acorda`i atenti, sau dak vezi ca nu te baga in seama da`i indiferenta , dak tot nu`ti zice nimic ar fii bne sa ii spui verde in fata ca relatiile pe net nu sunt adv. nu stii niciodata cine se ascunde dupa acel calc/laptop. de aia nu poti avea incredere in cineva de pe net. parerea mea e ca nu o sa reziste mult in spania ...si o sa se intoarca la tine . ce pot sa`ti spun e decat multa bafta
ingerashu_meu
Postat pe 24 Septembrie 2009 15:57
Eu una nu asi accepta de la nici un barbat sa ridice macar mana la mine! EXCLUS. Dar in relatia voastra amandoi aveti fiecare partea sa de vina, tu ca ai lovit-o si ca o cicalesti, ea ca umbla dupa cai vrezi pe pereti. Obs ca topicul e demult, dar sper sa iti vin in ajutor cu ceva daca mai se poate. Vb cu ea, si hotarati-va ce e mai bine pentru voi, in caz ca nu v-ati desp deja. Multa bafta si nu te mai umilii pt ea daca nu merita, si invata din greseala ta, NU MAI LOVI NICI O FEMEIE DE ACUM IN COLO!
ralukutzza
Postat pe 26 Septembrie 2009 12:55
Decii......ce s-a mai intamplat?Ai zis ca ne tii la curent.
alphakristal
Postat pe 2 Octombrie 2009 20:28
De la: anca0704, la data 2009-05-13 11:11:47mdea...nu vreau sa critic, dar de ce nimeni nu vede k totusi....A DAT IN EA!!!
pt nimic in lume nu as accepta ca partenerul meu de viata sa ma loveasca!!!
oricum....daca si ea te-a inselat si o face in continuare...si tu ai mai dta in ea...pt mine f oarte clara situatia in ceea ce priveste relatia asta si viitorul ei : !!!!!!!

am fost inselat, am aflat singur, as fi vrut sa pot sa dau in respectiva dar nu am putut, asta e o situatie de limita asa de dubioasa incat nu stiu ce sa zic, cum ar fi bine sau nu. totusi cred ca mai bine te abtii sa lovesti dar ii dai viteza din acel moment.
felixcat
Postat pe 4 Octombrie 2009 01:23
inteleg ca ai vrut sa repari lucrurile iar ea ti a spus ca nu mai vrea. atunci care i problema? e clar. tu nu ai vrut cand a vrut ea, acum nu mai vrea ea. ai si lovit o, i mi pare rau, nu e normal sa si caute pe altcineva?
unde e problema, nu prea inteleg?
in spania, in romania, sau pe strada imediat urmatoare, o femeie nemultumita acasa, i si gaseste alinare.
parerea mea, nimeni sanatos la cap, nu si inseala partenerul, decat daca are probleme, nemultumiri, neimpliniri, acasa. stop.. la asta cred eu ca se reduce totul
anda_a
Postat pe 4 Octombrie 2009 14:45
De la: Just_M3_bv, la data 2009-05-13 08:16:57Buna ... ma numesc Iulian. De obicei incerc sa-mi rezolv singur problemele.. dar...daca sunt prea complexe, incerc sa ascult si alte sfaturi.. Nu sunt un tip care crede 100% in Zodii sau compatibilitati...Am o relatie de 4 ani. Nu pot sa zic ca a fost super sau nefericita.. pentru ca accept ideea de "impreuna pana la moarte ... la bune si la rele" asa ca am trecut peste cele rele si am continuat. In relatia mea diferenta de varsta e mare. Ea e mai mica decat mine cu 9 ani. Poate prea mult. Sunt fecioara la zodie iar ea e balanta. Nu suntem compatibil.. Dattorita criticilor mele. In relatia noasta au aparut anumite lucruri de care nu pot zice ca sunt mandru...De 2 ani locuim impreuna. Prima perioada a fost "lapte si miere". dar au aprut si problemele... lucram la ceva distanta de casa.. si ma intorceam doar sambata. Intr-o zi un colaborator i-a propus ca sa o aduca la mine la servici.. a acceptat.. si s-a trezit in casala EL. a dormit la el... Datorita anumitor ne intelegeri intre mine si colaboratorul respectiv am renuntat la un contract.. el a inceput sa o streseze cu mesaje ca imi spune mie de acea noapte daca nu ma convinge sa continui acel contract. Nu pot sa zic ca a incercat sa ma convinga ea.. dar a vent la mine si mi-a zis: "Iuli... daca nu apareau acele mesaje nu iti zieceam..." .. M-am simtit umilit in fata colaboratorului... si din "barbatie" vroiam sa ma despart de EA. a fost prima data cand am lovito....
nu ne-am despartit...dar ma urmarea aceea intamplare... si sunt critic din fire.. iar de cate ori aveam ocazia o criticam pentru asta... de la inceputul lui 2009 ceva s-a intamplat cu noi...mai ales cu EA. EA... deobicei e o fire tandra, nu imi zice "te iubesc"... dar imi arata... ce la inceputul anului s-a intamplat ceva...A devenit din ce in ce mai rece.. Are o prietena in Spania. O inflenta negativa. sunt sigur de asta. Am aflat ca se straduieste din ras-puteri sa ne desparta.. A mai aparut si o persoana... Un tip .. EL e in spania, e roman. pot zice ca si el a participat la asta..
De 3 luni nu o mai recunosc. Nu isi mai da nici un interes pentru relatie.. e rece... si parca asteapta pur si simplu sa se termine... parca asteapta o data fixa. Cu acel tip din spania s-a cunoscut pe messenger... au facut schimb de numere de telefon si acum parca a luato cam in serios. Am aflat ca vorbeste cu cineva si m-a mintit ca nu e nimic serios. ci doar o chestie de chat... dar... daca e doar chat. nu iti cumperi 4 cartele (de care stiu eu...pot fi mai multe) si tii legatura cu el. Presupun ca sunt anumite promisiuni sin partea lui care i-a sucit mintea... acum stiu aproape de tot.. si am nelamurir ... ea nu discuta cu mine... nu imi da motive pentru care a facut asta.mi-a spus ca nu vede un viitor alaturi de mine... dar asta doar dupa ce l-a cunoscut pe EL. e dureros ca dupa 4 ani in care iti pui sperante si vise sa realizezi ca au fost doar niste vise... eu sunt ceva mai in varsta... si imi doresc o familie, acelasi lucru pe care acum un an il dorea si ea... acum imi zice: "daca nu ai vrut cand am vrut eu... imi pare rau.. acum nu mai vreau eu..."
poate v-am plictisit.. dar pentru mine inseamna foarte mult. pe zi ce trece ma distrug mai mult vazand omportamentul EI rece si pasiv fata de mine... eu ... acea persoana pentru care ar fi facut orice pana sa-l intalneasca pe EL ...
ce sanse mai am sa inderpt lucrurile?
ce pot face in caz contrar?
multumesc
kudika074302
Postat pe 12 Octombrie 2009 16:45
De la: dehha1, la data 2009-05-13 16:48:59
De la: Just_M3_bv, la data 2009-05-13 16:37:27va multumes ca incercati sa ma ajutati, apreciez ceea ce faceti... dar ... la cum ma simt acum... nu pot accepta ideea sa ma despart de ea... poate sunt prea confuz... sau nu vad ce trebuie. dar consider ca in timp o sa-mi dau seama mult mai bine de acele lucruri pe care mi le-ati scris aici... stiu ca nu au fost cu rautate ... ci doar REALE ;)
o sa va tin la curent cu ce se va mai intampla ... sper ca nu voi fi obligat sa scriu...: "gata... s-a terminat..."

va multumesc mult tuturor celor care si-au dat interesul sa ma ajute.


.....eu chiar sper, cu toate ca am fost mai rea, sa te fi ajutat intr-un fel sau altul..
kudika074302
Postat pe 12 Octombrie 2009 16:46
desi e greu ....eu te sfatuiesc s-o lasi....dupa 4 ani te-a inselat...iar acum e rece, indiferenta...gandeste-te si la tine, tu nu ai nevoie de o femeie care sa fie tandra, care sa te faca sa te simti iubit? gandeste-te la fericirea ta...acum ti-e greu s-o lasi...pt k o iubesti...dar gandeste cu mintea acum...lasa inima...fii tare, multa bafta
mady_puppy
Postat pe 3 Noiembrie 2009 23:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
soacra 106 De la: dalilapink 18 August 2014 23:45
am nevoie de sfaturi...ca nu mai pot 96 De la: 2 Septembrie 2014 15:19
Ma intrebam... 54 De la: miss_darine 7 Octombrie 2010 22:07
pareri pls 6 De la: andreea1976 2 August 2009 13:42
gelozie 34 De la: kudika445210 29 Martie 2013 12:13