Setari Cookie-uri

cum sa trec peste durerea din suflet?????

L am cunoscut pe net si la inceput nu am pus suflet in relatie....cu timpul insa am inceput sa tin enorm la el...ne vedeam tot la 2 saptamini, vorbeam in fiecare seara...credeam k ne vom casatori...dar el se supara tot timpul din nimicuri pe mine...imi intorcea spatele si nu mai stiam de el cite o luna doua...pe urma revenea pt k zicea ca ma iubeste,,,,,la nivel declarativ asa era...el are 34 ani si nu mi spunea nimic despre el...am cercetat pe net si era pe multe siteuri de socializare cu sute de amice virtuale...se supara ca nu am incredere in el...ca nu are nimic cu alea de pe net...dar el imi zicea k ma iubeste si cind colo ii gaseam mesaje pe tel de la altele cu care se intilnea...aproape 3 ani a fost tot asa...credeam ca se va schimba...pina la urma m a rugat sa ma mut la el,,,,dar se purta urit si intr o seara pt ca nu l am imbratisat si ppupat...ne am despartit...am incercat sa vb cu elll....nu am avut cu cine...acum i am vazutr alte profile pe alte siteuri....nu ma mai vrea...problema e k s ar putea sa fiu insarcinata....si tocmai am ramas si fara servici(iar el stia asta...dar m a lasat balta)....sa i spun de copil?ce sa fac?
dulcesipasionala
Postat pe 13 Mai 2009 15:21
De la: dulcesipasionala, la data 2009-05-13 15:21:54L am cunoscut pe net si la inceput nu am pus suflet in relatie....cu timpul insa am inceput sa tin enorm la el...ne vedeam tot la 2 saptamini, vorbeam in fiecare seara...credeam k ne vom casatori...dar el se supara tot timpul din nimicuri pe mine...imi intorcea spatele si nu mai stiam de el cite o luna doua...pe urma revenea pt k zicea ca ma iubeste,,,,,la nivel declarativ asa era...el are 34 ani si nu mi spunea nimic despre el...am cercetat pe net si era pe multe siteuri de socializare cu sute de amice virtuale...se supara ca nu am incredere in el...ca nu are nimic cu alea de pe net...dar el imi zicea k ma iubeste si cind colo ii gaseam mesaje pe tel de la altele cu care se intilnea...aproape 3 ani a fost tot asa...credeam ca se va schimba...pina la urma m a rugat sa ma mut la el,,,,dar se purta urit si intr o seara pt ca nu l am imbratisat si ppupat...ne am despartit...am incercat sa vb cu elll....nu am avut cu cine...acum i am vazutr alte profile pe alte siteuri....nu ma mai vrea...problema e k s ar putea sa fiu insarcinata....si tocmai am ramas si fara servici(iar el stia asta...dar m a lasat balta)....sa i spun de copil?ce sa fac?


mama lui de net............................bai oameni buni de ce n-ati conceput mai netul asta sa fac si un profil psihologic si de care o mai trebui la totzi nebuni astia de agatza fete de treaba pa net
donttouch
Postat pe 13 Mai 2009 15:24
De la: dulcesipasionala, la data 2009-05-13 15:21:54L am cunoscut pe net si la inceput nu am pus suflet in relatie....cu timpul insa am inceput sa tin enorm la el...ne vedeam tot la 2 saptamini, vorbeam in fiecare seara...credeam k ne vom casatori...dar el se supara tot timpul din nimicuri pe mine...imi intorcea spatele si nu mai stiam de el cite o luna doua...pe urma revenea pt k zicea ca ma iubeste,,,,,la nivel declarativ asa era...el are 34 ani si nu mi spunea nimic despre el...am cercetat pe net si era pe multe siteuri de socializare cu sute de amice virtuale...se supara ca nu am incredere in el...ca nu are nimic cu alea de pe net...dar el imi zicea k ma iubeste si cind colo ii gaseam mesaje pe tel de la altele cu care se intilnea...aproape 3 ani a fost tot asa...credeam ca se va schimba...pina la urma m a rugat sa ma mut la el,,,,dar se purta urit si intr o seara pt ca nu l am imbratisat si ppupat...ne am despartit...am incercat sa vb cu elll....nu am avut cu cine...acum i am vazutr alte profile pe alte siteuri....nu ma mai vrea...problema e k s ar putea sa fiu insarcinata....si tocmai am ramas si fara servici(iar el stia asta...dar m a lasat balta)....sa i spun de copil?ce sa fac?

deci esti sau nu insarcinata"problema e k s ar putea sa fiu insarcinata"
daca nu poti sa ii spui la revedere
yumy
Postat pe 13 Mai 2009 15:25
E clar ca nu vrea nimic cu tine...
Ii poti spune si lui de existenta copilului, in cazul in care este, ca sa ii vezi reactia, dar nu cred ca ar trebui sa-l pastrezi. Dupa cele descrise de tine, nu ii va pasa...
Iar reactia lui te va durea mai mult decat orice, dar merita incercat!
kristinaCT
Postat pe 13 Mai 2009 15:26
pai da dupa ce se poarta cum se poarta ..si mai are si altele pe langa tine...tu tot insisti sa fii calcata in picioare...si el nu mai vrea....da tu insisti...
si ce oi crede tu ca il va umaniza existenta unui copil?!
bai frate da tu esti chiar naiva!
coffeeta
Postat pe 13 Mai 2009 15:33
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 15:57
O familie cu accest barbat nu o satzi faci...cred k prin comportamentul lui ti-a si dat de inteles...imi pare rau pentru tine si chiar dak doare sti vorba aia" timpul vindeca orice rana"mai devreme sau mai tarziu !!! Cat despre accest copilas...eu zic sa-i zici si lui macar sa-si asume responsabilitatea de tata si sa-l recunoasca chiar dak nu vrea nimic cu tine...!

Postat pe 13 Mai 2009 16:08
dragelor....va multumesc pentru raspunsuri......sincer nu sunt chiar atit de prostana pe cit par....dar lui ii acceptam multe pentru ca mi place de el...in mod special cum se poarta cind vrea sa fie iubit(stiu ca are nevoie de dragoste....mai mult decit stie el),,,si imi place cum arata(dar stiu ca frumusetea trece...si ramii cu caracterul)....sunt sigura ca o sa mi revin....dar acum s au adunat prea multe....si cer sfaturi ...pareri ca altfel innebunesc....
dulcesipasionala
Postat pe 14 Mai 2009 13:31
Vezi sa nu ii spui ”la revedere” ca asta inseamna sa il mai vezi!
Daca nu esti insarcinata,esti o norocoasa! La cat ai fost de inconstienta!
Daca e vb de un copil deja ... nu mai zic.
Inca o fiinta nevinovata care va plati inconstienta unor ” adulti” !
kudikaroxi
Postat pe 14 Mai 2009 15:36
af...jalnica poveste....ce nemernik....sincer imi pare rau pt tine...insa....crede-ma ca nu te merita...e clar a vrut aventura...si dupa cite zici se pare ca sta numai pe net cu femeile...paraseste-l ...sunt multe cu copil si fara sot....el nu te va iubi...si chiar daca ai copil...o sa se poarte urit....macar esti singura...si daca vrei copilul...poti sa gasesti intr-o zi sa aibe un tata bun....eu una nu asi sta cu el
pamela_1
Postat pe 14 Mai 2009 16:05
De la: kristinaCT, la data 2009-05-13 15:26:05E clar ca nu vrea nimic cu tine...
Ii poti spune si lui de existenta copilului, in cazul in care este, ca sa ii vezi reactia, dar nu cred ca ar trebui sa-l pastrezi. Dupa cele descrise de tine, nu ii va pasa...
Iar reactia lui te va durea mai mult decat orice, dar merita incercat!


subscriu shi io la cele spuse
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 14 Mai 2009 17:24
De la: kudikaroxi, la data 2009-05-14 15:36:12Vezi sa nu ii spui ”la revedere” ca asta inseamna sa il mai vezi!
Daca nu esti insarcinata,esti o norocoasa! La cat ai fost de inconstienta!
Daca e vb de un copil deja ... nu mai zic.
Inca o fiinta nevinovata care va plati inconstienta unor ” adulti” !



se mai intampla! zau asha! tu ai o problema?
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 14 Mai 2009 17:25
e trist ceea ce ai patit :( sper din tot sufletul sa nu fi insarcinata si sa-l poti uita....dar mai sper k asta ti-a fost si invatatura de minte si altadata vei fi mai atenta pe cine ai langa tine....
bruneagra25
Postat pe 15 Mai 2009 10:46
dragelor...azi am fost la doctor...nu e bebe....e o problema care a facut sa mi intirzie mai mult de 2 sapt....am primit o pastiluta si in 10 zile maxim va veni....la printul cu ochii albastrii nu pot sa nu ma gindesc ...dar imi impun sa trec peste.....oricum ramine dragostea mea pentru totdeauna.....il iubesc si il voi iubi mere.....
dulcesipasionala
Postat pe 15 Mai 2009 12:49
De la: dulcesipasionala, la data 2009-05-14 13:31:03dragelor....va multumesc pentru raspunsuri......sincer nu sunt chiar atit de prostana pe cit par....dar lui ii acceptam multe pentru ca mi place de el...in mod special cum se poarta cind vrea sa fie iubit(stiu ca are nevoie de dragoste....mai mult decit stie el),,,si imi place cum arata(dar stiu ca frumusetea trece...si ramii cu caracterul)....sunt sigura ca o sa mi revin....dar acum s au adunat prea multe....si cer sfaturi ...pareri ca altfel innebunesc....

am fost intr-o situatie asemanatoare dar eu nu l-am cunoscut pe net ii acceptam orice 2 ani de zile iar el ma insela mereu dragostea te orbeste uneori ....eu am ramas insarcinata si...cand i-am spus mi-a ras in nas si am fost nevoita sa fac avort toata lumea ii spunea sa nu-mi dea cu piciorul pt o prostituata pt ca asta era amanta prostituata intr-un club era constient dar totusi nu vroia sa o lese nici pe ea nici pe mine .......asta nu e viata...eu una nu accept sa fiu a2a si daca am fost oarba o perioada asta nu insemna ca as accepta sa fiu asa cu el toata viata ...l-am parasit... si viata ma recompensat sunt cu cineva care ma pretuieste ca pe el insusi
in fine ideea e ca asemenea persoane nu se schimba niciodata au in sange asa ceva
lovelybuterfly05
Postat pe 15 Mai 2009 14:03
De la: dulcesipasionala, la data 2009-05-15 12:49:18dragelor...azi am fost la doctor...nu e bebe....e o problema care a facut sa mi intirzie mai mult de 2 sapt....am primit o pastiluta si in 10 zile maxim va veni....la printul cu ochii albastrii nu pot sa nu ma gindesc ...dar imi impun sa trec peste.....oricum ramine dragostea mea pentru totdeauna.....il iubesc si il voi iubi mere.....

asa ziceam si eu dar dupa un timp va fi mai bine nimic nu se uita dar orice rana se vindeca cand vei deschide ochii si vei analiza situatia crede-ma ca vei ajunge sa fii degustata de maniera in care il iubeai chiar daca el te facea sa suferi asa a fost in situatia mea oricum ma bucur ca nu esti insarcinata altfel era mai complicata situatia
lovelybuterfly05
Postat pe 15 Mai 2009 14:09
Cum sa stai 3 ani cu un barbat si sa nu stii nimic despre el?Nu stiu ce a fost in mintea ta!
Amora
Postat pe 15 Mai 2009 16:18
De la: coffeeta, la data 2009-05-13 15:33:04pai da dupa ce se poarta cum se poarta ..si mai are si altele pe langa tine...tu tot insisti sa fii calcata in picioare...si el nu mai vrea....da tu insisti...
si ce oi crede tu ca il va umaniza existenta unui copil?!
bai frate da tu esti chiar naiva!

mi s-a parut sau ai numit-o naiva... puteai sa te limitezi la termenul de "femeie" toate...TOATE SUNT ASA
piticul_tau
Postat pe 16 Mai 2009 23:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va rog mult de tot sa ma ajutati si pe mine, nu stiu ce sa mai fac.. 20 De la: pickard 6 Decembrie 2010 22:50
Ce se intampla cu barbatii si femeile din ziua de azi? Nu am avansat nici macar un pic? 49 De la: verraa 17 Aprilie 2011 07:06
ma parasit dar e gelos ....si vrea sa ramanem prieteni....:))) 26 De la: AdrianaR 23 Octombrie 2010 17:54
Pentru iubitorii de animale... 15 De la: oryxbeissa 18 Noiembrie 2009 14:48
a 77 De la: jenesaispas 2 Mai 2009 19:21