Setari Cookie-uri

un sfat

De cand a aflat ca am prieten un fost prieten imi trimite mesaje in disperare,ma suna,isi pune prietenii sa ma sune,ma suna de pe numerele lor ma cauta cu tot felul de pretexte.Ieri mi-a spus ca ma iubeste tot atat de mult cat il iubesc si eu...si sa ies neaparat la o cafea cu el,gaseste tot felul de artificii sa ma intalnesc intamplator cu el...chiar nu stiu ce vrea,are prietena si el,zice ca ii drag de ea dar nu cum ii de mine,tin sa specific ca am stat 5 ani impreuna,si de 6 luni suntem despartiti.Relatia mea cu el s-a terminat pentru ca tot ce trebuia sa decidem noi decidea el dupa capul lui,se purta foarte urat cu mine,le vorbea urat parintilor mei,si maicasa de cate ori avea ocazia ma barfea,nu ne potriveam din toate punctele de vedere..Acum insa vorbeste frumos si face chestii pe care ar fi trebuit sa le faca atunci.
Eu nici nu ma gandesc sa renunt la relatia pe care o am dar mite sa mai incerc ceva cu el.Il streseaza pe prietenul meu actual cu mesaje,prietenul meu fiind la 250 km distanta de mine pt.cateva luni pana ne mutam impreuna.Il iubesc enorm pe prietenul meu,si el ma iubeste.Dar nu stiu cat o sa mai suporte sa sa primeasca mesaje,zice ca are incredere in mine,dar sincer simt ca nu are,azi de exemplu imi trimite un sms cand m-am intalnit ultima oara cu fostul prieten,si imi zice ca numai asa a intrebat.Nu stiu ce sa fac
brunetica
Postat pe 10 Octombrie 2008 12:39
schimbati-va numerele de telefon, ca nu-i mare lucru !
bineinteles, asta implica sa nu i-l dai pe cel nou .
googoodoll
Postat pe 10 Octombrie 2008 18:10
Dap...schimbai-va nr de tel si ai putea chiar sa ai o dicutie cu el in care sa ii spui sa te lase in pace,ca nu vrei sa mai ai nimic de-a face cu el.Pana la urma nu va avea ce face si va intelege!
sweetpink
Postat pe 10 Octombrie 2008 18:37
Daca nu ma insel ceea ce ti se intampla se poate numi chiar hartuire...imi imaginez cat de neplacut poate fi.Tipul e clar obsedat..are tulburari de persoanlitate.
Nu-l baga in seama...o sa se sature sa te tot caute daca nu primeste niciun raspuns din partea ta.

Succes!
Mihaella
Postat pe 12 Octombrie 2008 01:19
eu cred ca el chiar te iubeste.
a avut nevoie de o pauza in care a realizat ca nu poate trai fara tine.
nu-i da cu piciorul.
mango2tango
Postat pe 13 Octombrie 2008 10:05
ba da,dai cu picorul.nu a stiut sa te aprecieze atunci,acum asta e e pierderea lui.tu ai zis ca ti-ai refacut viata si ca iti este ff bine langa noua ta iubire.schimbati-va numerele de telefon si fa in asa fel incat sa nu le afle.bafta in continuare
soryanca
Postat pe 13 Octombrie 2008 11:13
dupa cite am trait si eu ....si dupa cite sfaturi am primit pe forum poti sa zic urmatoarele: fugi cit poti! Nu se va schimba nici intr-o 1000 de ani...Si vorbesc din proprie experienta.
_iluzie_
Postat pe 13 Octombrie 2008 11:42
stiu ca nu se va schimba,chiar daca acum pare schimbat.i-am mai dat cateva sanse sa se schimbe si se purta frumos cateva zile si dupaia de la capat.el prin comportamentul lui m-a inedepartat de el.acum sunt fericita cu noul meu prieten.nu pot sa zic k l-am uitat pe fostul prieten ca no am stat atata timp impreuna,dar acum pot spune ca sunt fericita in noua relatie
brunetica
Postat pe 13 Octombrie 2008 21:07
stii bruneto..deja nu mai este vorba daca esti sau nu fericita in noua relatie..un idiot care iti vorbea urat si tie si familiei tale nu merita sa fie cu tine..foarte bine ai facut ca ai rupt relatia iar daca el nu a invatat nimic din asta sper ca, urmatoare lui prietena sa fie tt ca tine si sa nu-i permita s-o trateze urat...in ritmul asta invatam si noi barbatii sa ne respecte....
r_caurea
Postat pe 16 Octombrie 2008 10:49
Totul a mers bine pana acum,nu ne-a mai stresat.Aseara am primit un mesaj de la prietenul meu actual,si imi zice ca sa terminat si sa nu il mai caut,tot ce a fost e ca i-am trimis un sms sa il intreb cand ajunge,ca sambata trebuia sa vina la mine.Deci pana aseara am vorbit frumos,s-a purtat frumos si acum nu stiu ce sa intamplat.Am incercat azi sa il sun dar nu imi raspunde,cum sa procedez?as vrea un sfat va rog
brunetica
Postat pe 22 Octombrie 2008 20:49
De la: mango2tango, la data 2008-10-13 10:05:13eu cred ca el chiar te iubeste.
a avut nevoie de o pauza in care a realizat ca nu poate trai fara tine.
nu-i da cu piciorul.


fata a zis clar ca nu il mai vrea in viata ei...si ce daca o iubeste? trebuia s-o pretuiasca atunci cand a avut-o langa el...
yunita
Postat pe 23 Octombrie 2008 15:31
De la: brunetica, la data 2008-10-22 20:49:58Totul a mers bine pana acum,nu ne-a mai stresat.Aseara am primit un mesaj de la prietenul meu actual,si imi zice ca sa terminat si sa nu il mai caut,tot ce a fost e ca i-am trimis un sms sa il intreb cand ajunge,ca sambata trebuia sa vina la mine.Deci pana aseara am vorbit frumos,s-a purtat frumos si acum nu stiu ce sa intamplat.Am incercat azi sa il sun dar nu imi raspunde,cum sa procedez?as vrea un sfat va rog



trimite-i un mesaj....spune-i ca macar o explicatie iti datoreaza , dupa tot ce ati trait impreuna...am trecut si eu prin asa ceva...mai mult ca sigur cineva i-a spus niste minciuni...poate fostul...sau unii interesati...daca te iubeste...te va crede pe tine
yunita
Postat pe 23 Octombrie 2008 15:37
I-am trimis si el nimik.Aseara m-am uitat pe profilul lui pe hi5 si am vazut k ia scris o fata ca il iubeste,si iam trimis sms k asta motivul pentru care nu mai vrea sa il caut,si mi-a trimis inapo mesaji razand k nu are nimic cu ea,k cica ar hiv,si nu are nici o vina saracuta,si ca gata ca nu mai avem ce vorbi.Azi nu i-am mai trimis mesaje,nici nu l-am sunat.Ma simt asa de rau,ca nu stiu nimic de el
brunetica
Postat pe 23 Octombrie 2008 16:21
Trei zile nu am vorbit deloc,pana aseara cateva cuvinte pe mess si am iesit,am parut idiferenta.Azi cand am intrat pe hi5 am vazut ca a scris asta:''e frig iubito ...........mult prea frig iar ochii mei in ceata vad e frig mult prea frig iar inima nu bate ritmul....acel ritm de iubire pe care poate cred si poate sper sa-l simt moare incet incet incet e frig si e noapte unde sunt zori iubirii ce ti-o port unde este caldura aceea pe care o numeam speranta poate e multe prea noapte si prea frig iar eu sunt rece mult prea rece.Stii...sau poate ai uitat dar e mult prea frig iar cuvintelesunt de gheata si ranesc fiecare parte a trupului meu prea inghetat.....E FRIG E NOAPTE MULT PREA FRIG
sper sa intelegi cand vei citi ''
Acum astept sa intre sa vorbesc cu el,sa vad ce o fi cu el
brunetica
Postat pe 28 Octombrie 2008 20:59
cred k ar trebui sa stai de vorba cu fostul si sa-i explici care este situatia. multe persoane realizeaza ce au avut langa ei abia dupa ce pierd persoana respectiva. cel mai bine este sa vb cu el si sa-i spui k nu simti nik pt el
ella_alina03
Postat pe 16 Decembrie 2008 08:54
buna, n-are sens sa strici relatia actuala doar ptr o curiozitate,sa vezi,sa incerci cum mai e cu fostul....e normal,daca ai tinut vreodata la fostul, sa mai ai ceva ganduri bune despre el...dar, tot tu zici ca s-a purtat urat,in final, cu tine. deci,....mai bine, pastreaza relatia actuala, nu-i da cu piciorul, sa nu-ti para rau.
inteleg ca actualul e la distanta....dar, chiar de ti-e dor sa ai pe cineva langa tine, mai ai rabdare putin. asteapta-l. si vei castiga.
probabil, te incanta insistenta fostului, e magulitoare ptr oricine o asemenea insistenta...dar, posibil ptr fostul sa fie mai interesant sa te cucereasca asa, sa te vaneze,stiind ca esti ocupata....dar, o sa se simta un vanator extraordinar, cand o sa te aiba, doar ptr ca esti o prada grea....insa, doar tu o sa pierzi....si nu cred ca vrei sa pierzi.

mai bine ai grija de ceea ce ai,ai rabdare si o sa fie bine. schimba-ti nr de tel,mailuri,etc. nu te lasa agatata in capcana asta....fostul o sa se simta bine stricandu-ti apele...

ai grija de tine...

Postat pe 6 Mai 2009 10:39
acu' esti singurica nu?? far' "fost" si far' "actual" nu???
Diavolyta_
Postat pe 6 Mai 2009 10:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac? 24 De la: ioana_cristina 12 Februarie 2009 13:42
o poveste trista 23 De la: geo_resuscitat 2 Februarie 2011 21:51
Rea si minciunoasa 29 De la: size_back 23 Iunie 2010 10:00
mai are rost casnicia ? 31 De la: anca0704 15 Septembrie 2009 20:39
Loc de varsat furia,,,, de injurat,, pt, toti,,,,,frustratii,,,,,nemultumitii,,,,, pamantului! 712 De la: scorpio67 6 Decembrie 2009 18:14