Setari Cookie-uri

Eu peste, ea capricorn dar...

Nu neaparat ca am nevoie de parere, dar vreau sa aud niste pareri in plus fata de prietenii la care le-am zis despre situatia asta...
Eu sunt din Piatra-Neamt si sunt la facultate la Iasi! Am cunoscut-o acuma 6 zile pe tagged pe 8 mai... Am fost fermecat de cum arata... si am adaugat-o ca sa vorbim, ca am vazut ca este din Barlad... Dar oops... cand incepem sa vorbim imi spune ca invata si ea la Iasi... am fost placut surprins...Am inceput sa vorbesc cu ea din ce in mai multe si mi-am dat seama ca este nu numai foarte frumoasa, ci are si o personalitate placuta... si este ca mine... 90% ca mine...
La inceput imi zice ca nu-s genul ei...apoi ca nu imi da telefonul, dar cedeaza si vorbim la telefon... Nu numai ca este atata de perfecta...ci descopar ca are si o voce superba :X ii tot spun sa ne intalnim, in sfarsit duminica pe 10 mai...
Cand o vad imi place si mai tare de ea...este exact ca in multele ei poze...superba, cu un zambet seducator... deoarece m-o fermecat mai mult ca orice femeie vreodata, ma duc la prima intalnire cu un trandafir rosu... Cand ii ofer floarea, ramane fara cuvinte, in sensul pozitiv... nu mai are cuvinte....
Petrecem impreuna cele mai frumoase 5 ore din viata mea... Niciodata in viata nu am cunoscut o femeie atat de superba, atat de perfecta, o adevarata femeie care seamana atat de mult la caracter cu mine... o femeie asa cum am cautat timp de 20 de ani...

E de asemenea mirata si surprinsa unpic cam negativ sa zicem, castiu totul despre ea...
A doua zi ma duc sa o caut la facultate deoarece vreau sa o vad... Ma duc eu sa o caut...si ma gaseste ea...
Pe la miezul noptii incepem sa discutam... Si imi spune ceva ce ma raneste profund: "imi place de tine ca persoana,cu toate ca ma vezi pe mine indiferenta sa stii ca mi-a placut ca mi-ai adus trandafirul ala superb...imi place ca ma faci sa ma simt bine ca imi spui ca sunt frumoasa...adica poate ceea ce vroiam sa aud din partea unui baiat,dar.....nu prea exista atractie.....si la mine conteaza fff mult chestia asta....poate si de asta iti spun tot timpul sa nu stai asa lipit de mine.....nu as vrea sa te fac sa suferi...cred ca nu as fi avut tupeu sa iti zic asta face to face....." urmat de "sincer sunt putin confuza.......in momentul asta chiar nu stiu ce vreau........de fapt stiu ce vreau si tocmai de aia zic ca nu am timp sa ma intalnesc cu tine sa te cunosc mai bine sa te vad in mai multe situatii...nu stiu ce sa zic...dar sa ramanem prieteni daca vrei....si sa stii si ca faptul ca stateai in sufletul meu a contribuit putin...."

Simt ca am gasit femeia pe care am cautat-o toata viata, am inceput sa tin la ea, desi ca o stiu de cateva zile...dar ea... Eu vreau sa lupt pana cand o sa ajung sa fiu cu ea, deoarece in acest moment asta imi doresc cel mai mult...
Fiind foarte sincer pot marturisi ca e unica femeie pentru care am simtit fluturasi in stomac cand am vazut prima oara si ca eram atat de emotionat.... Dar de asemenea e singura care m-a ranit cel mai adanc... Poate parea ca exagerez pentru unii si poate si pentru ea...dar nu iti trebuie mult timp sa iti dai seama dak ea este aleasa sau nu... :(( Eu mi-am dat seama acest lucru din cum este ea, la look, la personalitate, la fel de a fi, si datorita replicilor a 2 persoane si poate si din cateva intamplari...

Pot cere de asemnea opinii referitoare dak am inceput sa tin la ea....si am aceste sentimente pentru ea... Eu sunt Anul I, ea este an terminal, anul III si vrea sa dea masterul la Bucuresti! Cum pot cuceri singura femeie care o vreau din lume, cand intr-o luna o sa inceapa sa ne desparta distanta? =((
PraetorianKudika
Postat pe 13 Mai 2009 19:40
si cand te'ai trezit era dimineata????
scorpyoW
Postat pe 13 Mai 2009 19:47
Parerea mea este ca,, in dragoste casnicie viata,, nu conteaza,, zodiile! Pestii sunt ,,apa,, capricornii sunt ,,pamant,, sunt ambitiosi,, incapatanati,,mandrii de ei sunt tandri, sunt,fff,stabili in relatie! Casatorie! Sunt ffff, familisti!! Pestii sunt mai linistiti, sentimentali cinstiti, stabili in dragoste,familisti,, deci vezi daca i-ti apar acestea! I-TI SPUN DIN EXPERIENTA! EU,, CAPRICORN EL,,PESTE! aVEM 38ANI DE IUBIRE!
kudika017520
Postat pe 13 Mai 2009 19:54
Esec Total
Diavolyta_
Postat pe 14 Mai 2009 01:21
eu sunt capricorn si cred exista doua variante:
1. ori te place si ea dar e destul de sceptica..nu e sigura, te vede prea euforic si ii e teama sa nu pui suflet... capricornii sunt f capriciosi. astazi vor ceva, maine s-au razgandit. poate ar trebui sa insisti dar sa-i lesi spatiu in acelasi timp. incearca sa fii si tu mai indiferent.
2. vrea doar sa fiti prieteni, poate chiar nu esti genul ei ...si asa cum te-ai indragostit de ea, o sa si iti treca.

Sasha_maya
Postat pe 23 August 2009 17:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubirea imposibila este intotdeauna posibila 141 De la: sirghea 13 Februarie 2010 19:33
cum se vindeca inimioara??? 11 De la: serena 22 Februarie 2009 21:02
iubire imposibila?? 14 De la: printesaaaa_x 18 Ianuarie 2011 19:41
pe cine sa aleg??? 32 De la: kudikroxy 9 Aprilie 2010 23:05
iubire ? 47 De la: Carina_nohiboke 10 Aprilie 2009 19:02