Setari Cookie-uri

ce parere aveti despre sentimentul matern, fata de iubit....

sall... am si io o intrebare, si dak este cineva informat despre chestia asta mi-as dorii mult sa imi raspunda... am citit intr-o revista, despre chestia asta, k intr-o relatie, cineva poate sa aiba un "sentiment matern" fata de persoana iubita, si sa confunde sentimentul asta cu iubirea... articolul, m-a pus un pic pe ganduri, pentru ca uneori... il vad k pe un coplias mic si mi-e drag de el (poate o sa rade-ti :D) ... dar dau exemple sa intelege-ti mai bine despre ce este vorba.... simt mereu nevoia sa il protejez pe el si sa ma las pe mine... iar el este foarte copliaros si mai mult il vad ca pe un copil decat ca pe un copil... (el are 18 ani iar eu 17)... si chiar nu prea ma simt protejata cand sunt cu el, mai mult eu sunt cea care are tendnta sa il protejeze pe el... nu stiu daca poate fii vorba despre ce scria in acel articol... poate sa ma ajute cineva care are cunostinte despre chestia asta cu sentimentul matern?
adina_m11
Postat pe 14 Mai 2009 17:17
exact ca in cazul Mihaela si Dani
Peony
Postat pe 14 Mai 2009 17:48
De la: adina_m11, la data 2009-05-14 17:17:25sall... am si io o intrebare, si dak este cineva informat despre chestia asta mi-as dorii mult sa imi raspunda... am citit intr-o revista, despre chestia asta, k intr-o relatie, cineva poate sa aiba un "sentiment matern" fata de persoana iubita, si sa confunde sentimentul asta cu iubirea... articolul, m-a pus un pic pe ganduri, pentru ca uneori... il vad k pe un coplias mic si mi-e drag de el (poate o sa rade-ti :D) ... dar dau exemple sa intelege-ti mai bine despre ce este vorba.... simt mereu nevoia sa il protejez pe el si sa ma las pe mine... iar el este foarte copliaros si mai mult il vad ca pe un copil decat ca pe un copil... (el are 18 ani iar eu 17)... si chiar nu prea ma simt protejata cand sunt cu el, mai mult eu sunt cea care are tendnta sa il protejeze pe el... nu stiu daca poate fii vorba despre ce scria in acel articol... poate sa ma ajute cineva care are cunostinte despre chestia asta cu sentimentul matern?



In primul rand consider ca esti prea mica,pt acest sentiment,si daca chiar il ai,sa stii ca nu e vb de diferenta de varsta dintre voi,e cum il percepi.e adevarat,pt ca eu pe uni,i-am iubit,asa ca pe niste copii,adica,sa ai grija de ei,si tot ce ziceai tu.asa ca sentimentul e adevarat,si acest sentimet il ai datorita faptul cum ei sunt in fata ta,si se comporta,asa ii vezi si tu.o sa vezi ca cu alt baiat,nu o sa ai acelasi sentiment.fiecare om e diferit,si fiecare relatie e diferita.
nefertitiafrodita
Postat pe 14 Mai 2009 17:55
De la: XOXO_GG_, la data 2009-05-14 17:48:06exact ca in cazul Mihaela si Dani




despre ce caz este vorba? imi poti da mai multe informatii?
adina_m11
Postat pe 15 Mai 2009 15:25
De la: adina_m11, la data 2009-05-15 15:25:56
De la: XOXO_GG_, la data 2009-05-14 17:48:06exact ca in cazul Mihaela si Dani




despre ce caz este vorba? imi poti da mai multe informatii?


scuze era o gluma , dani de la razvan si dani Iubitul tau nu are o mama grijulie sau de ce simti tu nevoia sa il protejezi atata?
Peony
Postat pe 15 Mai 2009 16:48
ce s-a intamplat cu limba romana?

nu o sa rade-m ca ai senntiment matern fata de iubit, pur si simplu rade-m de tine pentru ca nu te intelege-m
sycorax
Postat pe 11 August 2009 11:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
L-am tradat si il vreau inapoi 37 De la: bebe_lush_ul 27 Aprilie 2009 16:01
O relatiie pe net? 21 De la: Valy90 30 Mai 2011 03:14
Topicuri diverse... si indelung comentate!!! 12 De la: kyty_katy 29 August 2009 18:58
o mare dilema! 16 De la: amircristian 16 Martie 2010 19:17
va rog o parere! 8 De la: kudika044610 20 Iulie 2009 16:15