Setari Cookie-uri

Barbatul din viata mea

Am ajuns intr-o situatie care nu credeam vreodata ca mi se poate intampla.....Nu stiu cum sa reactionez cu toate ca mereu am crezut ca sunt o persoana "cu picioarele pe pamant".Va scriu in speranta ca voi primi parerile voastre care sa ma mai lumineze putin.
coralia5
Postat pe 14 Mai 2009 19:50
Pai da...dar in ce situatie ?Si eu cred ca sunt cu" picioarele pe pamant"
ella_c
Postat pe 14 Mai 2009 19:52
De la: ella_c, la data 2009-05-14 19:52:34Pai da...dar in ce situatie ?Si eu cred ca sunt cu" picioarele pe pamant"
ellla
dontworibehapi
Postat pe 14 Mai 2009 19:53
De la: dontworibehapi, la data 2009-05-14 19:53:19
De la: ella_c, la data 2009-05-14 19:52:34Pai da...dar in ce situatie ?Si eu cred ca sunt cu" picioarele pe pamant"
ellla


Buna Aratosule ! Cum ai auzit ca sunt cu picioarele pe pamant ... ai si aparut
ella_c
Postat pe 14 Mai 2009 19:55
De la: ella_c, la data 2009-05-14 19:55:15
De la: dontworibehapi, la data 2009-05-14 19:53:19
De la: ella_c, la data 2009-05-14 19:52:34Pai da...dar in ce situatie ?Si eu cred ca sunt cu" picioarele pe pamant"
ellla


Buna Aratosule ! Cum ai auzit ca sunt cu picioarele pe pamant ... ai si aparut
aratosilor
yumy
Postat pe 14 Mai 2009 19:56
in viata mea Pe scurt:acum ceva timp am intalnit barbatul pe care il asteptam de o viata,barbatul care credeam ca nu exista.A aparut in viata mea cand ma asteptam mai putin.Ne-am indragostit unul de celalalt inca de la inceput si eram fericiti.Dar cum ca de obicei trebuie sa se intample ceva s-a intamplat.S-a intamplat ca el a avut o relatie de aproximativ 2 ani cu cineva.Persoana respectiva l-a parasit pentru altul,cu motivul ca parintii ei nu erau de acord cu relatia lor deoarece era diferenta de varsta intre ei destul de mare{ea 22 el 39}.Asa ca s-au despartit ea gasind un baiat de varsta ei.Bineinteles ca ea nu a renuntat nici la el si mai venea pe la el asa fara nici un fel de obligatie intre ei.Intre timp m-a cunoscut pe minesi nu s-au mai vazut o perioada.Acum a aparut in viata lui sa-i spuna ca e insarcinata cu el,a spus si parintilor ei,a iesit cu mare scandal ca ea nu face intrerupere mai ales ca tatal ei i-a zis ca o omoara daca face ceva pentru ca sunt catolici si ar fi un mare pacat sa faca ceva.Il obliga pe el sa o ia de nevasta si el acum a rarit-o cu mine sub motiv ca vrea sa rezolve situatia,ca ma iubeste si vrea sa ramana cu mine dar ca ma roaga sa am putina rabdare.Acum intrebarea mea este ce final v-a avea toata povestea asta in conditiile in care el zice ca nimeni nu-l poate obliga sa faca ce nu vrea si ca nu are nimic pentru ea.
coralia5
Postat pe 14 Mai 2009 20:12
De la: ella_c, la data 2009-05-14 19:55:15
De la: dontworibehapi, la data 2009-05-14 19:53:19
De la: ella_c, la data 2009-05-14 19:52:34Pai da...dar in ce situatie ?Si eu cred ca sunt cu" picioarele pe pamant"
ellla


Buna Aratosule ! Cum ai auzit ca sunt cu picioarele pe pamant ... ai si aparut
pai da cum yo crdeam ca vrei sa zbori
dontworibehapi
Postat pe 14 Mai 2009 20:14
De la: yumalai, la data 2009-05-14 19:56:50
De la: ella_c, la data 2009-05-14 19:55:15
De la: dontworibehapi, la data 2009-05-14 19:53:19
De la: ella_c, la data 2009-05-14 19:52:34Pai da...dar in ce situatie ?Si eu cred ca sunt cu" picioarele pe pamant"
ellla


Buna Aratosule ! Cum ai auzit ca sunt cu picioarele pe pamant ... ai si aparut
aratosilor
si tu esti arataoasa
dontworibehapi
Postat pe 14 Mai 2009 20:19
De la: yumalai, la data 2009-05-14 19:56:50
De la: ella_c, la data 2009-05-14 19:55:15
De la: dontworibehapi, la data 2009-05-14 19:53:19
De la: ella_c, la data 2009-05-14 19:52:34Pai da...dar in ce situatie ?Si eu cred ca sunt cu" picioarele pe pamant"
ellla


Buna Aratosule ! Cum ai auzit ca sunt cu picioarele pe pamant ... ai si aparut
aratosilor



tu esti frumoasa!!
ella_c
Postat pe 14 Mai 2009 20:20
De la: dontworibehapi, la data 2009-05-14 20:19:16
De la: yumalai, la data 2009-05-14 19:56:50
De la: ella_c, la data 2009-05-14 19:55:15
De la: dontworibehapi, la data 2009-05-14 19:53:19
De la: ella_c, la data 2009-05-14 19:52:34Pai da...dar in ce situatie ?Si eu cred ca sunt cu" picioarele pe pamant"
ellla


Buna Aratosule ! Cum ai auzit ca sunt cu picioarele pe pamant ... ai si aparut
aratosilor
si tu esti arataoasa

ms o sa facem clubul aratosilor
yumy
Postat pe 14 Mai 2009 20:20
De la: coralia5, la data 2009-05-14 20:12:48in viata mea Pe scurt:acum ceva timp am intalnit barbatul pe care il asteptam de o viata,barbatul care credeam ca nu exista.A aparut in viata mea cand ma asteptam mai putin.Ne-am indragostit unul de celalalt inca de la inceput si eram fericiti.Dar cum ca de obicei trebuie sa se intample ceva s-a intamplat.S-a intamplat ca el a avut o relatie de aproximativ 2 ani cu cineva.Persoana respectiva l-a parasit pentru altul,cu motivul ca parintii ei nu erau de acord cu relatia lor deoarece era diferenta de varsta intre ei destul de mare{ea 22 el 39}.Asa ca s-au despartit ea gasind un baiat de varsta ei.Bineinteles ca ea nu a renuntat nici la el si mai venea pe la el asa fara nici un fel de obligatie intre ei.Intre timp m-a cunoscut pe minesi nu s-au mai vazut o perioada.Acum a aparut in viata lui sa-i spuna ca e insarcinata cu el,a spus si parintilor ei,a iesit cu mare scandal ca ea nu face intrerupere mai ales ca tatal ei i-a zis ca o omoara daca face ceva pentru ca sunt catolici si ar fi un mare pacat sa faca ceva.Il obliga pe el sa o ia de nevasta si el acum a rarit-o cu mine sub motiv ca vrea sa rezolve situatia,ca ma iubeste si vrea sa ramana cu mine dar ca ma roaga sa am putina rabdare.Acum intrebarea mea este ce final v-a avea toata povestea asta in conditiile in care el zice ca nimeni nu-l poate obliga sa faca ce nu vrea si ca nu are nimic pentru ea.


Nu a aparut in viata lui...Era acolo.
Si daca vrea sa rezolve situatia si a rarit o cu tine iti dai si tu seama ca inca mai simte ceva ptr ea.Il obliga sa o ia de nevasta ?Cine il obliga.....si cum?

Dar ea ce zice? Daca l-a parasit ptr.altul inseamna ca nu-l iubeste suficient ...Vrea sa se casatoreasca cu el?
ella_c
Postat pe 14 Mai 2009 20:26
Exact ea vrea sa se casatoreasca cu el acum.
coralia5
Postat pe 14 Mai 2009 20:32
lasa ca nu trebe sa se casatoreasca cu ea...poate sa participe la cresterea copilului si fara sa se casatoreasca...oricum eu cred ca un copil nu ii uneste pe cei 2 mai ales in situatia de fata..si nu cred ca or sa fie fericiti
asa ca vb cu el si vezi ce isi doreste
coffeeta
Postat pe 14 Mai 2009 20:36
Am vorbit cu el si spune ca el vrea sa fim impreuna ca incearca ca o convinga sa faca intrerupere.Ceea ce nu inteleg eu este faptul ca mi-a zis ca are nevoie de timp sa o convinga,noi ne intalnim destul de rar si vorbim mereu in fiecare zi doar la telefon.
coralia5
Postat pe 14 Mai 2009 20:40
pai ...poate chiar mai are nevoie de timp...asta nu inseamna ca tre sa devii paranoia...sau macar incearca sa iti alungi gandurile negre din minte...si dupa parerea mea as zice sa il lasi sa te caute...si sa ii spui ca chiar de pastreaza copilul o sa ii fii alaturi...
coffeeta
Postat pe 14 Mai 2009 20:43
Ceea ce ma chinuie este faptul ca nu pot sa fac nimic decat sa am rabdare si sa astept un final care nu stiu daca v-a fi in favoarea mea sau nu.Ceea ce ma face sa fac asta este pentru ca imi doresc din toata inima sa fim impreuna pentru ca il iubesc.
coralia5
Postat pe 14 Mai 2009 20:44
pai nu ai altceva de facut..si apoi ma repet..faptul ca o sa aibe un copil nu inseamna ca tre sa se si casatoreasca...mie asa mi se pare normal...si daca a umblat cu altul ...poate nici nu-i copilul lui...io stiu...
dar daca el alege sa se casatoreasca cu ea ceea ce mi s-ar parea o prostie..inseamna ca mai are sentimente pt ea...sau se sacrifica pt copil....ceea ce iar nu mi se pare corect...pt ca certuri or sa apara mai tarziu..intre ei...
coffeeta
Postat pe 14 Mai 2009 20:47
De la: coralia5, la data 2009-05-14 20:40:45Am vorbit cu el si spune ca el vrea sa fim impreuna ca incearca ca o convinga sa faca intrerupere.Ceea ce nu inteleg eu este faptul ca mi-a zis ca are nevoie de timp sa o convinga,noi ne intalnim destul de rar si vorbim mereu in fiecare zi doar la telefon.


Mai, eu nu sunt acord cu intreruperile de sarcina...Asa ca nu o sa comentez prea mult.

Poate sa-si asume raspunderea cresterii unui copil si fara sa se casatoreasca cu ea.
ella_c
Postat pe 14 Mai 2009 21:02
sunteti siguri ca gagica aia e gravida? Nu m-ar mira sa fie doar un truc la care a apelat din disperare
Peony
Postat pe 14 Mai 2009 22:20
De la: XOXO_GG_, la data 2009-05-14 22:20:18sunteti siguri ca gagica aia e gravida? Nu m-ar mira sa fie doar un truc la care a apelat din disperare

am avut si eu un caz asementaor...fosta prietenea aunui amic f bun de al meu a zis ca e gravida...pana la urma a iesit totul la iveala!
totusi....de unde stii sigur k prietenul tau e tatal copilului???
anca0704
Postat pe 14 Mai 2009 22:29
De la: coralia5, la data 2009-05-14 20:12:48in viata mea Pe scurt:acum ceva timp am intalnit barbatul pe care il asteptam de o viata,barbatul care credeam ca nu exista.A aparut in viata mea cand ma asteptam mai putin.Ne-am indragostit unul de celalalt inca de la inceput si eram fericiti.Dar cum ca de obicei trebuie sa se intample ceva s-a intamplat.S-a intamplat ca el a avut o relatie de aproximativ 2 ani cu cineva.Persoana respectiva l-a parasit pentru altul,cu motivul ca parintii ei nu erau de acord cu relatia lor deoarece era diferenta de varsta intre ei destul de mare{ea 22 el 39}.Asa ca s-au despartit ea gasind un baiat de varsta ei.Bineinteles ca ea nu a renuntat nici la el si mai venea pe la el asa fara nici un fel de obligatie intre ei.Intre timp m-a cunoscut pe minesi nu s-au mai vazut o perioada.Acum a aparut in viata lui sa-i spuna ca e insarcinata cu el,a spus si parintilor ei,a iesit cu mare scandal ca ea nu face intrerupere mai ales ca tatal ei i-a zis ca o omoara daca face ceva pentru ca sunt catolici si ar fi un mare pacat sa faca ceva.Il obliga pe el sa o ia de nevasta si el acum a rarit-o cu mine sub motiv ca vrea sa rezolve situatia,ca ma iubeste si vrea sa ramana cu mine dar ca ma roaga sa am putina rabdare.Acum intrebarea mea este ce final v-a avea toata povestea asta in conditiile in care el zice ca nimeni nu-l poate obliga sa faca ce nu vrea si ca nu are nimic pentru ea.


Buna ...iti vorbesc din proprie experienta...intra la "am mare nevoie de ajutor ",asa e topicul sa citesti si povestea mea care e f aproape de a ta si mai gasesti si acolo raspunsuri!!daca te ajuta cu ceva sa stii ca eu am decis sa ma retrag...am renuntat eu...stiu ca e foarte dureros,cred ca te inteleg mai bine ca oricine de aici!insa cand e vorba de un copil la mijloc e cam greu sa mearga alta relatie...copilul ala nu are nici o vina si chiar daca acum el gandeste altfel cred ca odata si odata totul se va intoarce impotriva voastra.un final fericit nu poate avea povestea asta
kudika023530
Postat pe 14 Mai 2009 22:42
De la: anca0704, la data 2009-05-14 22:29:31
De la: XOXO_GG_, la data 2009-05-14 22:20:18sunteti siguri ca gagica aia e gravida? Nu m-ar mira sa fie doar un truc la care a apelat din disperare

am avut si eu un caz asementaor...fosta prietenea aunui amic f bun de al meu a zis ca e gravida...pana la urma a iesit totul la iveala!
totusi....de unde stii sigur k prietenul tau e tatal copilului???

se poate verifica si inainte sa se nasca acel copil daca e el tatal sau nu,ideea e ca daca e copilul lui inseamna ca te-a inselat cu ea nu?crezi ca poti trece peste asta...mie nu mi se pare tocmai ok
kudika023530
Postat pe 14 Mai 2009 22:47
eu stiam ca numai dupa ce se naste copilul , in urma unui test de paternitate se poate stabili cine este tatal
Peony
Postat pe 14 Mai 2009 23:13
De la: XOXO_GG_, la data 2009-05-14 23:13:22eu stiam ca numai dupa ce se naste copilul , in urma unui test de paternitate se poate stabili cine este tatal

vorbesc din proprie experienta....se poate face si inainte
kudika023530
Postat pe 15 Mai 2009 08:45
In primul rand vreau sa multumesc tuturor pentru raspunsuri.Am stat si m-am gandit si am ajuns la urmatoarea concluzie:daca era un barbat care stie ce vrea si daca a facut ce a facut cu ea doar din necesitati fiziologice(cum spune el)si daca intr-adevar ma iubea spunea din capul locului "fata mea stii bine ca ce s-a intamplat intre noi a fost fara nici o obligatie,e treaba ta ca ai ramas insarcinata,eu am o relatie la care nu renunt pt nimic in lume,daca vrei sa faci acest copil imi resum responsabilitatile dar eu nu renunt pt nimic in lume la relatia mea actuala.Dar....in momentul in care te dai un barbat liber si nu ai pe nimeni lucrurile stau altfel.De fapt e un barbat care nu stie ce vrea,eu nu am nevoie de cineva care nu stie ce vrea si atunci nu am de ce sa ma cramponez de o situatie pe care nu eu am creat-o.In concluzie chiar daca il iubesc mai bine sufar acum mai putin decat mai tarziu mai mult.Pentru ca in viata apar niste situatii in care trebuie sa stii ce vrei si daca te complaci in ceva care nu iti place nu are rost sa te plangi pt ca de fapt iti meriti soarta pt ca o accepti fara sa faci nimic....
coralia5
Postat pe 16 Mai 2009 14:11
De la: coralia5, la data 2009-05-16 14:11:14In primul rand vreau sa multumesc tuturor pentru raspunsuri.Am stat si m-am gandit si am ajuns la urmatoarea concluzie:daca era un barbat care stie ce vrea si daca a facut ce a facut cu ea doar din necesitati fiziologice(cum spune el)si daca intr-adevar ma iubea spunea din capul locului "fata mea stii bine ca ce s-a intamplat intre noi a fost fara nici o obligatie,e treaba ta ca ai ramas insarcinata,eu am o relatie la care nu renunt pt nimic in lume,daca vrei sa faci acest copil imi resum responsabilitatile dar eu nu renunt pt nimic in lume la relatia mea actuala.Dar....in momentul in care te dai un barbat liber si nu ai pe nimeni lucrurile stau altfel.De fapt e un barbat care nu stie ce vrea,eu nu am nevoie de cineva care nu stie ce vrea si atunci nu am de ce sa ma cramponez de o situatie pe care nu eu am creat-o.In concluzie chiar daca il iubesc mai bine sufar acum mai putin decat mai tarziu mai mult.Pentru ca in viata apar niste situatii in care trebuie sa stii ce vrei si daca te complaci in ceva care nu iti place nu are rost sa te plangi pt ca de fapt iti meriti soarta pt ca o accepti fara sa faci nimic....

stiu ca e dureros dar consider ca e cea mai inteleapta decize!!!bafta in continuare si numai bine
kudika023530
Postat pe 16 Mai 2009 16:40
bravo,dear fi asa hotarate toate fetele puse in situatia ta ar fi mult mai bn!
lory_love
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubesc 2 barbati.e posibil?????? 17 De la: adrianablondy 19 Septembrie 2009 17:33
brunetzyka 8 De la: rosebud 11 August 2009 00:13
pielea uscataaa :( 4 De la: mimi_ca29 11 Aprilie 2011 16:33
iubire sau suferinta??? 63 De la: sdv 9 Aprilie 2010 16:51
O iubire imposibila! 34 De la: gabi_kapa 29 Martie 2009 13:10