Setari Cookie-uri

OARE CHIAR IL VA PUNE SA ALEAGA DIN NOU?????

BUNA TUTUROR
VREAU SI EU O PARERE UN SFAT
AM UN IUBIT DE APROAPE 5 ANI EL ACUM E PLECAT IN GERM PTR A FACE CEVA PTR NOI DOAR CA MAMA LUI NU E DE ACORD CU NOI NU VREA CA EU SA FIU CU EL SI TOT TIMPUL INCEARCA SA ZICA CEVA DESPRE MINE SI LUI SI LA ALTI OAMENI CARE NE CUNOSC SI STIU DE RELATIA NOASTA SI TOT TIMPUL SE MIRA CA EI DUPA APROAPE 5 ANI NU IA TRECUT EU CU EL MA INTELEG FOARTE BINE NE INTELEGEM DIN PRIVIRI AM STAT IMPREUNA IN CHIRIE SI ACUM VREM DIN NOU DOAR CA MIE FRICA PTR A NUL PIERDE MAMA LUI A SPUS CA NU AVEM DECAT SA NE MUTAM DAR SA NU MERGEM LA USA EI
PE EL IL CONSIDERA FOARTE FRUMOS SI CICA EU NU SUNT PTR EL DAR NU IAM FACUT NIMIK NICIODATA NICI NU MAM CERTAT CU EA DELOC
OARE CE POT FACE ?????
alexandra_sziga
Postat pe 16 Mai 2009 17:22
In primul sa dezactivezi caps lock-ul si in al doilea sa ai incredere in partenerul tau .

Daca timp de 5 ani nu a ascultat de mama lui este putin probabil ca acum sa-si schimbe atitudinea si sa inceapa sa-i asculte sfaturile.

Daca o sa va despartiti in nici un caz nu va fi din cauza mamei lui
iris_4_ever
Postat pe 16 Mai 2009 17:33
DA DOAR CA EA E TARE CRIZATA SI AR FII IN STARE DE ORCE DOAR SA NU NE VADA IMPREUNA
alexandra_sziga
Postat pe 16 Mai 2009 17:35
Vezi ca nu ai ascultat primul sfat ,caps lock-ul este butonul din stanga tastaturii si scrie mare pe el Caps Lock

In privinta a cat de crizata este ea .....acum nu stiu cum sa-ti spun sa nu te simti aiurea dar am senzatia ca momentan cauti o explicatie pentru o posibila despartire.

Femeia a zis ca va puteti muta impreuna dar sa nu va duceti la usa ei , intr-un fel si-a luat mana de pe fiu sau

Repet , daca timp de 5 ani nu a reusit sa va desparta acum este putin probabil sa o faca asta pentru ca baiatul nu e genul care sa asculte de ma-sa clar .

Daca se lua dupa ea in primele luni de relatie erati deja despartiti iar acum nici nu ti-ai mai fi amintit cum il cheama la o adica

Discuta cu el si vezi ce parere are si el , spune-i de ce te temi si daca iti zice sa nu-ti faci probleme atunci nu-ti face .

iris_4_ever
Postat pe 16 Mai 2009 17:42
da scz am gasit butonul nu caut un motiv de despartire ptr ca nu vreau sa ma despart de el
sincer el e totul ptr mine si da iam spus si lui despre mama lui ce zice si ce face aici acasa
da a zis sa o las sa tot zica ca ii va trece daca vrea
alexandra_sziga
Postat pe 16 Mai 2009 17:46
De la: alexandra_sziga, la data 2009-05-16 17:46:48da scz am gasit butonul nu caut un motiv de despartire ptr ca nu vreau sa ma despart de el
sincer el e totul ptr mine si da iam spus si lui despre mama lui ce zice si ce face aici acasa
da a zis sa o las sa tot zica ca ii va trece daca vrea


NU am zis ca ai cauta motiv de despartire ci SCUZA / EXPLICATIE ....uneori e mai usor sa dam vina pe soacra pentru un posibil esec in relatie decat sa recunoastem motivele reale

Acum nu stiu , daca ti se pare normal sa stai sa-l bati la cap cu ce zice mama lui in loc sa-i zici ca=l iubesti si ca ti-e dor de el ....faci cum vrei dar eu daca as fi in locul tau as profita de momentele in care sunt cu el sa fiu doar eu cu el nu si rautatile mamei soacre

Asculta-i sfatul si treci peste
iris_4_ever
Postat pe 16 Mai 2009 17:56
cu cat dai mai multa importanta mamei lui si cu cat dezbateti mai mult acest subiect,cu atat va fi mai rau....
silviu_m74
Postat pe 16 Mai 2009 18:02
da stiu aveti dreptate si poate ar trebui sa trec peste asta
dar iubitului meu nui zic de fiecare daca ce zice ea ca el nu asculta :)ce spune si am sa fac asa cum zice si el
alexandra_sziga
Postat pe 16 Mai 2009 18:05
am avut si eu una din asta dar nu am luat-o in seama nici eu nici el.....va inceta singura....voi sa fiti puternici....el e cu tine nu cu mama lui
kudika010134
Postat pe 17 Mai 2009 23:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tot eu 5 De la: yumalai 26 Aprilie 2009 06:57
O tara plina de frustrate:-j 2 De la: Deeliaaaa 24 Septembrie 2011 01:53
Si GATA!! 9 De la: MissRainbow 27 Iunie 2012 12:00
De ce exista prostitutie ? 43 De la: Indiana_Jones 16 Octombrie 2011 12:57
va rog ajutati-ma!! 4 De la: razz 2 Mai 2010 00:32