Setari Cookie-uri

IERI MA IUBEAI..... AZI IMI SPUI CA NU?!?!?!?1?!

Vi s-a intamplat ca persoana iubita desi cu cateva ore in urma v-a sarutat,v-a soptit vorbe dulci strangandu-va cu putere in brate si in urmatoarea zi.................stupoare...............sa va declare ca,nu va mai iubeste,nu va mai vrea in viata lui/ei,nu-si mai doreste sa fiti impreuna.....................?Sau dupa o cearta in cuplu(fie ea si una banala)a doua azi sa nu mai simta nimic ptr voi..............sa va trateze cu raceala unui cub de gheata,sa va priveasca ca pe un strain?Daca da ce ati facut?Cum ati depasit situatia?
Iovan_Thea
Postat pe 22 Aprilie 2010 15:30
Nope, pt ca de regula iubirii nu-i expira termenul de garantie in 24 de ore, e un neserios care se joaca de-a iubirea uite-o..nu-i
miss_darine
Postat pe 22 Aprilie 2010 15:37
De la: miss_darine, la data 2010-04-22 15:37:00Nope, pt ca de regula iubirii nu-i expira termenul de garantie in 24 de ore, e un neserios care se joaca de-a iubirea uite-o..nu-i


poate l-a luat deja "expirat"!!!
Dontyyy
Postat pe 22 Aprilie 2010 15:38
ori nu te iubeste ......ori nu te iubeste
simons
Postat pe 22 Aprilie 2010 17:57
...inseamna ca nu te-a iubit....o persoana nu se poate schimba peste noapte....sau poate i-ai gresit si a aflat de curand ceva despre tine
freakbabe
Postat pe 22 Aprilie 2010 18:03
da, mi s-a intamplat dupa o relatie de 3 ani..in care am trecut amandoi peste multe probleme, mam trezit k nu mai vrea sa auda de mine cu pretextul ca s-a saturat si nu mai vrea reprosuri desi e constient ca a gresit enorm de mult in fata mea, el nu eu, acest lucru mi s-a intamplat recent..nu e usor..dar depinde ce anume vrei..sa ramai mereu cu indoiala poate am gresit eu atat de mult incat sa nu mai vrea sau pur si simplu nu merita, nu am nevoie de o asemenea persoana in viata mea, mai bine singura decat sa fiu cu o persoana in care nu am incredere ca poate si maine va fi cu mine si nu va pleca asa...parerea mea incearca sa iti iei o pauza pt tine, ai grija de tine, fi o perioada singura...acum e foarte greu sa mai crezi in altcineva de sex masculin...am dreptate?
incearca sati recapeti fortele, ocupati timpul cu activitati doar pt tine, iesi cu prietenii, fati toate poftele materiale si cu timpul ai sa vezi k va fi mai usor si in viitor vei gasi persoana potrivita pt tine, mult succes
kudika128800
Postat pe 22 Aprilie 2010 18:16
"acum e foarte greu sa mai crezi in altcineva de sex masculin...am dreptate? "

...d-soara tre sa te contrazic aici...fiindca nu ai dreptate...femeile si barbatii is cam pe aceiasi unda...inseala, mint si multe altele...sunt destule femei perverse si de joasa speta asa ca daca ar fi sa le cantarim abaterea ar fi foarte mica...
freakbabe
Postat pe 22 Aprilie 2010 18:25
da ai dreptate dar nu cred k aici vorbeam despre asta ....vorbeam de ce simte ea..si cum e sa ajunga in situatia in care e..asa ca te rog data viitoare daca ai cv de zis spune pe SUBIECT!!!
kudika128800
Postat pe 23 Aprilie 2010 19:40
se pare cã nici nu mai ºtii ce scrii...in fine...pupã-mã in fund, ºi uite aºa m-ai rugat in zadar
freakbabe
Postat pe 23 Aprilie 2010 20:53
fugi de astfel de persoane imediat cum le vezi ca fac asa!cineva care se schimba dupa cum bate vantul te va face sa suferi cu siguranta..
razz
Postat pe 25 Aprilie 2010 18:38
Din punctul meu de vedere este doar o strategie pt a te deruta. Tu vei crede k nu te mai iubeste si vei incepe sa torni cu mesaje de dragoste cu telefoane te vei purta mult mai frumos cu el ii vei oferi o libertate mult mai mare si toate astea st "al afce sa te iubeasca din nou" chipurile. Ehestia asta e des intalnita la persoane care nu stiu ce vor de la viata si care isi doresc o relatie stabila dar in acelasi timp o mare libertate. Aceste persoane oricat ar avea in viatza mereu au senzatia k sunt nefericiti si vor tot mai mult. sunt frustrati pentru esecurile lor si se razbuna pe cei din jur prin aceste mici rautati crezant ca vor obtine mai multa iubire mai multa libertate si ma rog ce si-or ai dori ei.

Dupa parerea mea ai 2 variante: ori te porti cu el mult mai rece ( chiar dak nu simti asta) nu il mai suni ( astepti sa te sune el) nu il mai mangai nu il mai saruti astepti sa faca el aceste lucruri. Dak e plekt cu prietenii sau lipseste noptile lasa-l nu il baga in seama nu il cauta. Iesi si tu u prietenele tale fa lucrurile care iti plac ce mai mult , cladeste-ti o viatza fara el chiar dak sunteti impreuna, pt ca nu sti niciodata la ce sa te astepti din partea acestor persoane. Iar a doua varianta ar fi sa il parasesti definitiv. Acest om nu iti va oferii fericirea de care ai nevoie, nici stabilitate, nici sinceritate.

Gandeste-te mai mult la tine la tot ce iti doresti sa realizezi in viatza, gandeste-te dak poti face aceste lucruri cu el langa tine si mai gandeste-te si la moentele neplacute pe care le-a adus in viatza ta. Pune pe foaie momentele frumoase in tr-o parte si in alta parte momentele neplacute si vei vedea care atarna mai greu.

Fiti mai egoiste fetelor ganditi-va mai mult la voi si a fericirea voastra sunt prea multi oameni care va pot marca viatza intr-un mod negativ si e pacat
maryl3x
Postat pe 26 Aprilie 2010 08:56
Da ai dreptate si eu sunt constienta de toate astea,uneori ma port rece si reactioneaza,alteori ii caut alintul si mangaierea si ma respinge,m-am saturat de jocul asta tembel.Sper sa imi treaca,sau imi doresc asta!
Iovan_Thea
Postat pe 26 Aprilie 2010 14:49
E intradevar naspa..da mi s-a intamplat si mie...:Vorbeam cu un tip de cam luna si ceva..parea ca-i totul bine...(ciudat era ca eu sunt o persoana care foarte greu ajunge "sa-i pese de cineva"sa tina la cineva...) iar cu el totul se intamplase atat de repede ) Am iesit cu el seara..si a fost toul super ok... iar a 2-a zi s-a comportat extrem de rece..in genul ca nu a dat nici un semn ..nici pe mess ..nici la telefon..si gta.pur si simplu fara nici un fel de explicatii.Stiu cum e :eu incepusem sa ma autoevaluez...ma gandeam ..ce l-a determinat sa se schimbe asa brusc" NU am gasit nici pana azi un rapuns.
Nu stiu ce sfat as putea sa dau doar ca na trebuie sa incerci sa treci peste..Nu e usor dar nu e nici sfarsitul
aNcUtA_p
Postat pe 30 Aprilie 2010 21:10
mi s-a intamplat si mie dupa o relatie de 3 ani brusc sa zica s-a terminat totul si sa plece din tara fara o singura explicatie.dupa luni de intrebari fara raspuns si disperare mi a spus ca nu e pregatit pt o relatie serioasa, vrea sa fie liber.asta a fost anul trecut.acum sunt cu un alt baiat care eminunat si care m-a cerut de nevasta.cand ma gandesc ce jigodie am putut iubi si cat am fost de proasta imi vine sa mor..
lavidora
Postat pe 1 Mai 2010 20:21
De la: kudika074931, la data 2010-04-26 14:49:44Da ai dreptate si eu sunt constienta de toate astea,uneori ma port rece si reactioneaza,alteori ii caut alintul si mangaierea si ma respinge,m-am saturat de jocul asta tembel.Sper sa imi treaca,sau imi doresc asta!

sunt oameni care nu comunica foarte bine,isi iubesc partenerul enorm dar sunt introvertiti.sunt atitudini din partea celor pe care ii iubesc care ii fac sa sufere dar nu au puterea de as sustine nemultumirile se inchid in ei si devin reci se formeaza doua parti:una el cu suferinta cel macina si il face rece ,cealalta parte iubita careia nu poate sa-i destainuie indoielile dar pe care o iubeste.Incerca sa spargi "gheata"
Daca este un rasfatat,fitos si vesnic nemultumit nu-ti complica existenta nu meriti asta.
Ai grija de tine!
kudika093476
Postat pe 7 Mai 2010 13:48
asta asa e si io am patit la fel ,barbatii sant niste lasi.
kudika162343
Postat pe 9 Mai 2010 22:12
mersi ptr sfat.tocmai canu e un rasfatat,e un barbat calit care asa isi impune sa fie.
Iovan_Thea
Postat pe 10 Mai 2010 10:38
Incearca sa discuti cu el, sa afli adevaratul motiv si daca o tine pe-a lui, nu uita ca, oricat ar fi de dureros si oricat ti-ar fi de greu, indiferenta e cea mai buna arma.
arahne
Postat pe 10 Mai 2010 22:53
Poate , in acest caz, sa fie vorba mai degraba de pasiune, decat de dragoste adevarata....
Cocktail
Postat pe 10 Mai 2010 22:57
mi s-a intamplat si mie recent sa apara el in viata mea pe nepusa masa dupa ce timp de cativa ani nu am vb cu el, si sa imi declare dragoste vesnica si dupa prima intalnire la care nu am vrut sa ma culc cu el, s-a facut ca nu ma mai cunoaste.
dar a fost destul sa imi dea viata peste cap si sa imi pun zeci de intrebari fara raspuns
crinab2010
Postat pe 11 Mai 2010 14:05

,, daca nu poti sa accepti adevarul din exterior, ai sa te impaci cu minciuna din interior.''
Tagore
Simtamintele nu se pot schimba de la o zi la alta, ele exista sau nu . Mai ales iubirea!
Eu am ajuns la concluzia ca poti iubi un barbat pentru orice, mai putin pentru ceea ce nu este si vrea sa para....
kudika074708
Postat pe 11 Mai 2010 20:52
De la: kudika074931, la data 2010-04-22 15:30:58Vi s-a intamplat ca persoana iubita desi cu cateva ore in urma v-a sarutat,v-a soptit vorbe dulci strangandu-va cu putere in brate si in urmatoarea zi.................stupoare...............sa va declare ca,nu va mai iubeste,nu va mai vrea in viata lui/ei,nu-si mai doreste sa fiti impreuna.....................?Sau dupa o cearta in cuplu(fie ea si una banala)a doua azi sa nu mai simta nimic ptr voi..............sa va trateze cu raceala unui cub de gheata,sa va priveasca ca pe un strain?Daca da ce ati facut?Cum ati depasit situatia?








Mi s-a intamplat ca prietenul in urma unor certuri,sa se poarte f rece cu mine,practic nu se mai implica in relatie, mi-a ceara o pauza,o saptamana,apoi mi-a zis ca nu ma mai iubeste la fel ca la inceput si ar fi mai bine sa ne despartim.Cand am auzit asta...i-am zis ok si mi-am vazut de viata,cu toate ca ma durea.Dar am incepu sa fiu indiferenta,nu l-am cautat,l-am lasat in pace,ma gandeam mereu nu ma iubeste ,ce sa caut langa el.Dupa o saptamana a venit sa ne impacat ..ca este alt om,ca ma iubeste si a gresit in momentele in care nu se implica in relatie.Bun ,ne-am impacat,suntem impreuna,si totul este ok.
Uneori baieti au nevoie de o pauza,sa-si pana in ordine gandurile,sa vada cum este fara iubita,daca te iubesc se intorc inapoi la tine,daca nu..duca-se.:D.
Daca se poarta rece cu tine dupa o cearta nu inseamna ca nu mai simte nimic pentru tine.
cami_goanga10
Postat pe 11 Mai 2010 21:32
De la: maryl3x, la data 2010-04-26 08:56:08Din punctul meu de vedere este doar o strategie pt a te deruta. Tu vei crede k nu te mai iubeste si vei incepe sa torni cu mesaje de dragoste cu telefoane te vei purta mult mai frumos cu el ii vei oferi o libertate mult mai mare si toate astea st "al afce sa te iubeasca din nou" chipurile. Ehestia asta e des intalnita la persoane care nu stiu ce vor de la viata si care isi doresc o relatie stabila dar in acelasi timp o mare libertate. Aceste persoane oricat ar avea in viatza mereu au senzatia k sunt nefericiti si vor tot mai mult. sunt frustrati pentru esecurile lor si se razbuna pe cei din jur prin aceste mici rautati crezant ca vor obtine mai multa iubire mai multa libertate si ma rog ce si-or ai dori ei.

Dupa parerea mea ai 2 variante: ori te porti cu el mult mai rece ( chiar dak nu simti asta) nu il mai suni ( astepti sa te sune el) nu il mai mangai nu il mai saruti astepti sa faca el aceste lucruri. Dak e plekt cu prietenii sau lipseste noptile lasa-l nu il baga in seama nu il cauta. Iesi si tu u prietenele tale fa lucrurile care iti plac ce mai mult , cladeste-ti o viatza fara el chiar dak sunteti impreuna, pt ca nu sti niciodata la ce sa te astepti din partea acestor persoane. Iar a doua varianta ar fi sa il parasesti definitiv. Acest om nu iti va oferii fericirea de care ai nevoie, nici stabilitate, nici sinceritate.

Gandeste-te mai mult la tine la tot ce iti doresti sa realizezi in viatza, gandeste-te dak poti face aceste lucruri cu el langa tine si mai gandeste-te si la moentele neplacute pe care le-a adus in viatza ta. Pune pe foaie momentele frumoase in tr-o parte si in alta parte momentele neplacute si vei vedea care atarna mai greu.

Fiti mai egoiste fetelor ganditi-va mai mult la voi si a fericirea voastra sunt prea multi oameni care va pot marca viatza intr-un mod negativ si e pacat



buna ...seara va spun
si mie mi sa intamplat astfel de poveste ....chiar foarte curand, a incercat cineva sa ma invete sa fiu mai rece cu el sa nu il mai sun mereu...cand ma intalneam cu el nu il mai bagam pprea mult in seama incercam sa ma distrez singura ,fara el....dar el era alaturi de mine nu il bagam in seama ...observam singura cum se ataca venea atunci si ma saruta el ma lua in brate incercal sa il enervez faceam pe suparat si cand ma vedea ma lua in brate si imi spunea: "ca ma iubeste" si nu suport sa nu il sun macar 1 daata la 2/3 zile....el nu ma suna in nici un caz....
ii place viata si lui ...nu stie ce vrea intr-o relatie
pana sa ma aiba in patul lui m a suna zilnic vb cate 1h la tel ma suna de cate 5-6 ori /zi ma stresa intrun timp
kudika175089
Postat pe 11 Mai 2010 23:17

Nu cred ca te-a iubit sincer , cred ca s-a jucat putin cu tine , poate nici nu stie ce inseamna sa iubeasca , el se joaca de-a iubitul.
banalulanonim
Postat pe 12 Mai 2010 16:23
Imi pare rau pentru ce ti se intampla insa nu cred ca ar fi o decizie inteleapta si corecta fata de tine sa mai ramai cu el.Am patit o si eu. Acum imi spunea cat de mult ma iubeste si peste 5 min dupa ce pleca de langa mine ma jignea si mi spunea ca vrea sa ne despartim. Deci stiu ce este in sufletul tau si stiu ca iti este greu dar incearca sa vb cu el, sa afli ce l determina sa reactioneze asa. Daca nici prin comunicare nu rezolvi nimic atunci ramane doar o singura solutie ...sa ti vezi de viata ta.Este teribil sa si bata joc cineva de psihicul tau. Sentimentele le mai poti controla daca ai un psihic sanatos insa in faza in care esti tu...greu. Sau daca iti convine situatia asta si stii k indiferent de ce spune el, tot la tine se va intoarce, ramai cu el. Cat despre cauza...tre sa spui mai multe detalii.La mine era din cauza geloziei si posesivitatii prea mari din partea lui. Credea ca il insel si daca nu i raspundeam la tel(un exemplu).Mereu imi spunea ca il macina prea mult pe interior si de aceea reactiona asa. Am rezistat si eu ceva timp insa s a incheiat.
alexandra0788
Postat pe 12 Mai 2010 19:21
la mn s-a intamplat km la fel doar k rolurile sunt inversate...ne-am despartit din motive serioase, am reluat relatie si acum nu mai stiu ce vreau cu toate k stiu k l-am iubit enorm si simt k ink il iubesc si turbez de gelozie knd vad "muste" kre-l cauta, dar nu stiu ce sa aleg...dar nu i-am zis niciodata k nu-l iubesc, deci nu stiu dc poate fi vb la tn...prea complicat de zis dak te iubeste sau nu...poate te iubeste da e confuz...poate te-a iubit dar acum s-a racit, poate nu te iubeste...poate, poate...f multe posibilitati, numai el stie adevarul, incearca sa vb cu el si poate o sa intelegi motivele comportamentului lui, dak nu merge, retrage-te, n-are rost
angel_de_la_noche
Postat pe 13 Mai 2010 08:54
De la: angel_de_la_noche, la data 2010-05-13 08:54:01la mn s-a intamplat km la fel doar k rolurile sunt inversate...ne-am despartit din motive serioase, am reluat relatie si acum nu mai stiu ce vreau cu toate k stiu k l-am iubit enorm si simt k ink il iubesc si turbez de gelozie knd vad "muste" kre-l cauta, dar nu stiu ce sa aleg...dar nu i-am zis niciodata k nu-l iubesc, deci nu stiu dc poate fi vb la tn...prea complicat de zis dak te iubeste sau nu...poate te iubeste da e confuz...poate te-a iubit dar acum s-a racit, poate nu te iubeste...poate, poate...f multe posibilitati, numai el stie adevarul, incearca sa vb cu el si poate o sa intelegi motivele comportamentului lui, dak nu merge, retrage-te, n-are rost


nu-mi faci si mie o traducere?
strict la titlul topicului: asteapta ziua de maine
touch_me
Postat pe 13 Mai 2010 08:55
si mie mi sa intamplat dupa ce imi spunea ca ma iubeste enorm si ca vrea un copil cu mine si ma rog ca vr sa fim toata viata impreuna dintr-o cerarta banala a 2 a zii mi a sp k nu ma mai vr in viata lui lam tratat q lacrimi prima data pana intr-o zii knd mi a dat seama k nu merita sa plang pt el in fine el tine la mn asa ca sa intors singur l mine



am mai avut certuri si nu am mai suferit direct cand mam intalnit cu el iam lipit o singura palma dupa care lam luat in brate si iam spus sa nu isi mai bata joc de mine ca nu are de castigat ca nu am sa las p nimeni sa se joace cu mine asa ca draga mea nu mai pune prostiile astea la suflet intradevar stiu ca uneori doare dar nu ii arata in fata :-p
kudika071342
Postat pe 13 Mai 2010 09:55
De la: lavidora, la data 2010-05-01 20:21:27mi s-a intamplat si mie dupa o relatie de 3 ani brusc sa zica s-a terminat totul si sa plece din tara fara o singura explicatie.dupa luni de intrebari fara raspuns si disperare mi a spus ca nu e pregatit pt o relatie serioasa, vrea sa fie liber.asta a fost anul trecut.acum sunt cu un alt baiat care eminunat si care m-a cerut de nevasta.cand ma gandesc ce jigodie am putut iubi si cat am fost de proasta imi vine sa mor..

Ma bucur mult ptr tine.Mai ales ca ai gasit pe cineva care sa te faca fericita.insa uneori desi sti ca persoana de langa tine nu este asa cum ti-ai inchipuit persisti in idealul de a fi cu el.
Iovan_Thea
Postat pe 13 Mai 2010 11:57
De la: aNcUtA_p, la data 2010-04-30 21:10:03E intradevar naspa..da mi s-a intamplat si mie...:Vorbeam cu un tip de cam luna si ceva..parea ca-i totul bine...(ciudat era ca eu sunt o persoana care foarte greu ajunge "sa-i pese de cineva"sa tina la cineva...) iar cu el totul se intamplase atat de repede ) Am iesit cu el seara..si a fost toul super ok... iar a 2-a zi s-a comportat extrem de rece..in genul ca nu a dat nici un semn ..nici pe mess ..nici la telefon..si gta.pur si simplu fara nici un fel de explicatii.Stiu cum e :eu incepusem sa ma autoevaluez...ma gandeam ..ce l-a determinat sa se schimbe asa brusc" NU am gasit nici pana azi un rapuns.
Nu stiu ce sfat as putea sa dau doar ca na trebuie sa incerci sa treci peste..Nu e usor dar nu e nici sfarsitul

imi pare rau ca ti s-a intamplat asta,insa cred ca esti o persoana puternica ca ai trecut peste si chiar o privesti ca pe o intamplareCel mai dureros este asa cum spui si tu,sa il mai iubesti,sa simti ca si el,doar ca se poarta rece cu tine si face totul sa te indeparteze.ca a realizat el ca nu eti ceea ce-i trbuie......................
Iovan_Thea
Postat pe 13 Mai 2010 12:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dragoste 3 De la: mimi_ca29 6 Iunie 2011 10:28
Ce fel de iubire e necesara pentru o relatie de lunga durata? 2 De la: kudika_1034444 20 Ianuarie 2019 00:20
filme de vazut in 2 1 De la: ell 4 Ianuarie 2013 17:40
DECIZIE INCORECTA? 194 De la: marco918 22 Noiembrie 2010 00:03
??? 40 De la: Barbie30_ 22 Decembrie 2010 08:53