hy

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

c3ry_crazy Avatarul lui c3ry_crazy

5 mesaje

dc oare sunt geloasa pe fiecare fata care il saluta pe iubitul meu?cand vede ca sunt geloasa vine si ma ia in brate ............nus ce sa zic se cam uita fetele la el cand mergem amandoi pe strada si ma scoate din mnti lucrul asta
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
De la: c3ry_crazy, la data 2009-05-17 17:18:55 dc oare sunt geloasa pe fiecare fata care il saluta pe iubitul meu?cand vede ca sunt geloasa vine si ma ia in brate ............nus ce sa zic se cam uita fetele la el cand mergem amandoi pe strada si ma scoate din mnti lucrul asta

stai linistita ca nu esti singura in situatia asta.asta inseamna ca il iubesti,si nu ar trebui sa fi geloasa.trebuie sa fi mandra ca ai langa tine un barbat dupa care intorc fetele capul
Wenn Sie ein Idiot besser den Mund halten.
amr2009 Avatarul lui amr2009

747 mesaje

De la: c3ry_crazy, la data 2009-05-17 17:18:55 dc oare sunt geloasa pe fiecare fata care il saluta pe iubitul meu?cand vede ca sunt geloasa vine si ma ia in brate ............nus ce sa zic se cam uita fetele la el cand mergem amandoi pe strada si ma scoate din mnti lucrul asta

Zi merci ca te ia in brate.....Altii nici nu se sinchisesc sa faca lucrul asta. Asta dovedeste ca te iubeste si in fata lumii.
Edward's fan team
c3ry_crazy Avatarul lui c3ry_crazy

5 mesaje

poi cate odata il mai intreb cu cine ma mai inseli?:))
ms moolt de saft:X:*
Fosta membra Kudika.ro

Esti geloasa pentru ca-l iubesti ...
Sfatul meu este sa-ti controlezi cat poti gelozia.La inceput e dragut sa vezi ca celalalt este un pic gelos dar in timp devine suparator...
Placerea se poate sprijini pe iluzie, fericirea insa se intemeiaza pe adevar. (Chamfort )
yumy Avatarul lui yumy

26620 mesaje

nu e neaparat o gelozie dar e un fel e a spune cred ca toate fetele simt acelasi sentiment
"Orice lucru pe care îl faci în viață va fi nesemnificativ, dar este foarte important să îl faci. Deoarece nimeni nu îl va mai face", Mahatma Gandhi.
cristi_nne Avatarul lui cristi_nne

1173 mesaje
Oras: slatina

parerea mea este ca nu trebuie sa te simti cu nimic inferioara fata de celelalte fete. zic eu ca mult din acest sentiment vine din faptul ca te simti la un nivel inferior, si nu ma refer intelectual, la cat de bine esti aranjata, imbracata, etc.
gelozia vine din nesiguranta, asa ca girl , capul sus k l tau te ia in brate. fii mandra de dragostea lui si de omul tau.
Fosta membra Kudika.ro

baga o poza acilea macar sa ne uitam si noi
Sa fii prost, egoist si sa ai o sanatate buna sunt trei cerinte pentru a fi fericit, desi daca prostia lipseste celelalte nu mai conteaza.
necunoscut Avatarul lui necunoscut

536 mesaje

singura trebuie sa afli ''de ce''....si daca doar din asta esti geloasa mai bine te linistesti singura...tie ti-ar placea sa te salute fosti colegi, sau amici pe strada si prietenul tau sa devina gelos..? ar fi chiar aiurea......
matracucu Avatarul lui matracucu

7892 mesaje

trebuie sa fi mai sigura pe tine,exact cum spunea cineva mai sus.
in rest??
de cate ori te ia in bratze,de atatea ori plezneste-l
kudika172071 Avatarul lui kudika172071

80 mesaje

RUGACIUNE CATRE SFANTA MARTA

Aceasta rugaciune se spune in 9 zile de MARTI la rand, avand o lumanare sfintita aprinsa. Rugaciunea este atat de puternica, incat inainte de a termina novena, se va primi lucrul cerut oricat de greu ar parea.

Sfanta MARTA, ma indrept catre tine plin(a) de incredere, cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si dorintele mele.
In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania. Te implore, roaga-te pentru mine si familia mea ca sa-l pastram pe DUMNEZEU in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum (aici spune-ti dorinta).
Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate, precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.

Tatal nostrum si Nascatoarea (de 3 ori).

Sfanta MARTA, roaga-te pentru mine si familia mea.

Amin!