Setari Cookie-uri

Cand iubitul da vina pe tine k te-a inselat

Am avut o relatie timp de trei ani,nu a fost tocmai ce mi-am dorit adica nu am fot fericita in relatia asta si totusi ma agatam de ea pt k il iubeam foarte mult,inca imi mai e drag de el dar lui mereu ii fugeau ochii dupa fete dar am trecut peste k am zis k si eu ma mai uit.Dupa cateva luni am aflat k ma inselat,eu eram topita dupa el asa k intr-un final l-am iertat,proasta alegere el zicea mereu k a iubeste si eu il credeam,pe parcurs iam descoperit id-uri de care eu nu stiam plin cu id-uri de fete,conturi pe site-uri in care zicea k este singur,am trecut si peste asta crezand k se potoleste.Petrecea mult timp cu prieteni si eu stateam mereu cu gandul k ma inseala k sa numai zic k intr-un an de ziua lui a plecat in club cu prietenii si pe mine ma lasat acasa Prietenele mele imi ziceau sa il las k nu o sa am un viitor cu el dar nu puteam,nu imi imaginam viata fara el si de fiecare data cand vroiam sa pun punct ma cauta,se ruga de mine se ne impacam si eu cedam sunt multe de zis.IAcum suntem departiti de putin timp si la utima noastra cearta imi spunea k eu sunt de vina k ma inselat k n-am stiu sa il tin langa mine dar eu tot timpul am incercat sa-i fac pe plac,sa am grija de el dar nu a stiu sa aprecieze asta voi ce credeti Stiu k vor fi si comentarii rautacioase pe tema acestui subiect dar eu vreau parerile voastre oricare ar fi ele
aura_elenutza
Postat pe 5 Iunie 2009 21:13
Ai avut semnale de la inceput ca nu o sa fie ce-ti doresti, dar probabil ca ai fost foarte indragostita de el...Uneori ,cand iubim facem alegeri gresite si le cautam scuze...
Dar sa-ti spuna ca te-a inselat din cauza ta ...asta e magarie.Si de ce ar trebui "sa-l tii " tu langa tine ?
Mai sunteti impreuna?
ella_c
Postat pe 5 Iunie 2009 21:58
De la: aura_elenutza, la data 2009-06-05 21:13:23 la utima noastra cearta imi spunea k eu sunt de vina k ma inselat k n-am stiu sa il tin langa mine dar eu tot timpul am incercat sa-i fac pe plac,sa am grija de el dar nu a stiu sa aprecieze asta voi ce credeti Stiu k vor fi si comentarii rautacioase pe tema acestui subiect dar eu vreau parerile voastre oricare ar fi ele


Pai aici ai gresit draga mea pentru ca cu cat esti tu mai dornica sa-i faci pe plac desi el se comporta urat cu tine cu atat este mai mare vina ta.

NU-s multi care sa aprecieze bunatatea unei femei asa ca atunci cand tu vrei sa ai grija de el si sa-i faci pe plac el incepe sa te considere proasta.

Imi pare rau dar tipul are dreptate , chiar nu ai stiut sa-l tii langa tine !

Ai crezut ca e suficient sa-l iubesti si sa-i demonstrezi asta ....nope , nu este .
Daca observi ca ceva nu merge intr-o relatie tre sa schimbi placa iar in cazul de fata cred ca trebuia sa-l f u t i in gura de la distanta la prima abatere si crede-ma ca atunci ar fi venit dupa tine ca un catelus.

Cu cat ai fi fost mai data dracului cu el cu atat l-ai fi linistit mai repede .....asa , il ierti azi , il ierti maine si poimaine iti scoate ochii ca tu esti vinovata ca si-a tras-o cu alta
iris_4_ever
Postat pe 6 Iunie 2009 06:10
parerea mea este sa-l dai incolo! fetelor e plin de baieti !!! :) de ce stati dupa unu, doar pt ca il iubiti? si cum puteti sta cand vedeti cum se comporta? ce daca iti zice zilnic te iubesc si tu il crezi si il ierti pentru tot ce face! normal ca de asta zice!!! el ce crezi ca gandeste? aaa. aia de acasa ma iubeste ma iarta..daca ma prinde ii zic "te iubesc" si scap.. deci..
nu stiu..trebuia sa iti schimbi putin comportamentul...sincer..te-a luat de proasta..si scuza-mi expresia..am trecut si eu prin asta..si de la atata iubire nu mai avea ochi sa vad ce se intampla de fapt
Corina_cori
Postat pe 6 Iunie 2009 09:03
Fuuuuuuuuuugi, cat te tin picioarele! Ai 19 ani si de acum stai sa mananci toate prostiile pe care le toarna orice prost? Pentru ca nu pot numi un astfel de om decat prost si mitocan !
Uneori noi fetele dorim sa stim cu orice pret de ce un baiat nu ne place.Si atunci aflam dar suferim.
Singure ne punem in situatii dezavantajoase pentru noi si le ducem toata viata,iar asta e cel mai rau.

Lasa-l in plata Domnului , si mergi mai departe ! Nu sta linga un om care nu apreciaza ceea ce ai deoarece iti bati joc de ceea ce Cel de Sus ti-a daruit si asta in schimb nu se iarta ,daca intelegi.

Sa ai grija de tine! Asta e marea ta responsabilitate!
Shelly11
Postat pe 6 Iunie 2009 10:00
De la: Shelly11, la data 2009-06-06 10:00:51Fuuuuuuuuuugi, cat te tin picioarele! Ai 19 ani si de acum stai sa mananci toate prostiile pe care le toarna orice prost? Pentru ca nu pot numi un astfel de om decat prost si mitocan !
Uneori noi fetele dorim sa stim cu orice pret de ce un baiat nu ne place.Si atunci aflam dar suferim.
Singure ne punem in situatii dezavantajoase pentru noi si le ducem toata viata,iar asta e cel mai rau.

Lasa-l in plata Domnului , si mergi mai departe ! Nu sta linga un om care nu apreciaza ceea ce ai deoarece iti bati joc de ceea ce Cel de Sus ti-a daruit si asta in schimb nu se iarta ,daca intelegi.

Sa ai grija de tine! Asta e marea ta responsabilitate!


ai foarte mare dreptate
si acum sfatul meu,fugi tutooooooooooooooo,nu mai sta,nu'ti distruge tineretea,u esti un obiect langa el de care se poate folosi cand vrea,
fugiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii,si fii fericita
scorpyoW
Postat pe 6 Iunie 2009 10:07
ce cred?

ca are balta peste
poate inveti ceva din experienta asta si nu-i mai permiti vreunui barbat vreodata sa te calce in picioare asa ca asta. Respecta-te putin, ce naiba!!!
kitty_krieger
Postat pe 6 Iunie 2009 17:33
buna am sh eu 18 ani sh am aceeasi poveste ca sh ata .sh eu mam despartit de putin timp dar nul pot uita sh lafel prieteni imi spuneau k nui de mine.sh k nam nici un viitor k el.dar e tot se tine dupa mine.sh nici yo macar numi puteam lua ochi de la el sh faceam totu pt el.ia id meu de mess sa vb akolo daca vrei ankutzza_girl.dar lasal o vrteme k tot el o sa te caute.poop

Postat pe 6 Iunie 2009 19:13
intortocheate mai sunt caile iubirii . Nu trebuie sa areti pe fata intr-o relatie cat de implicata esti , cat esti de cazuta pe spate , cat de mult il iubesti . Nu trebuie sa te straduiesti sa il tii in palma , pentru ca tocmai de aceea isi va pierde interesul . Vorbesc despre un inceput de relatie , sau nu neaparat , daca nu devine pe parcurs mai solida . Daca el nu te-a iubit , puteai sa faci orice pe placul lui , pentru ca tot esua relatia . Ceea ce ti-a spus el , tu nu trebuie sa pui la suflet . E atat de la moda sa se dea calaul drept victima . E cea mai buna scuza ca sa iesi dintr-o situatie . Ai incercat , te-ai implicat , nu a mers , treci peste . Spune-i eventual doar " multumesc pentru perioada cat mi-ai fost alaturi , acum ca mi-ai deschis ochii realizez ca nu ma meritai ,sa mananci si sa traiesti vesel " doar ca sa il lasi perplex , sa nu te vada daramata , sa nu ii areti lacrimile si sa nu il implori . Sa nu te certi cu el .Cand cineva iti face rau , se asteapta la toate acestea . Sa se simta satisfacut , mandru , victorios . Daca nu iti vede suferinta , ci dimpotriva , atunci el e cel care va suferi , pe el o sa il doara .
Mama spunea mereu ca " toate trec " . Asa este . Asteapta pe unul care va avea ochi doar pentru tine
danylor29
Postat pe 6 Iunie 2009 19:28
De la: danylor29, la data 2009-06-06 19:28:39intortocheate mai sunt caile iubirii . Nu trebuie sa areti pe fata intr-o relatie cat de implicata esti , cat esti de cazuta pe spate , cat de mult il iubesti . Nu trebuie sa te straduiesti sa il tii in palma , pentru ca tocmai de aceea isi va pierde interesul . Vorbesc despre un inceput de relatie , sau nu neaparat , daca nu devine pe parcurs mai solida . Daca el nu te-a iubit , puteai sa faci orice pe placul lui , pentru ca tot esua relatia . Ceea ce ti-a spus el , tu nu trebuie sa pui la suflet . E atat de la moda sa se dea calaul drept victima . E cea mai buna scuza ca sa iesi dintr-o situatie . Ai incercat , te-ai implicat , nu a mers , treci peste . Spune-i eventual doar " multumesc pentru perioada cat mi-ai fost alaturi , acum ca mi-ai deschis ochii realizez ca nu ma meritai ,sa mananci si sa traiesti vesel " doar ca sa il lasi perplex , sa nu te vada daramata , sa nu ii areti lacrimile si sa nu il implori . Sa nu te certi cu el .Cand cineva iti face rau , se asteapta la toate acestea . Sa se simta satisfacut , mandru , victorios . Daca nu iti vede suferinta , ci dimpotriva , atunci el e cel care va suferi , pe el o sa il doara .
Mama spunea mereu ca " toate trec " . Asa este . Asteapta pe unul care va avea ochi doar pentru tine


foarte mare dreptate ai ! si eu am fost de multe ori daramata sentimental si mama zicea sa am rabdare si incredere ca ma va gasi "el" pe mine si o sa aiba ochi doar pentru mine. A fost greu dar asa am facut si uite ca acum ii dau cea mai mare dreptate.
Un sut in fund e un pas inainte !
inna_1688
Postat pe 6 Iunie 2009 19:37
Pentru ella,acum numai suntem impreuna incerc sal evit desi el ma cauta in fiecare zi numai cred in cuvintele lui,am devenit mai distanta fata de el desi inca il mai iubesc si multumesc celorlalti pt sfaturi
aura_elenutza
Postat pe 6 Iunie 2009 19:46
Nu ai fost fericita alaturi de el ( tu ai recunoscut) si n-o sa fi niciodata. Lupul isi schimba parul dar naravul ba. Draga mea, sunt doar 3 ani, poate nu sunt copii la mijloc, esti tanara, e timpul sa te gandesti serios daca el este ceea ce-ti doresti. Cum sa mai iubesti un om care-si bate joc de iubirea ta? Daca a mai avut si nesimtirea sa-ti spuna ca te-a inselat din cauza ta, inseamna ca nu te iubeste, nu-i pasa de sentimentele tale ( putea macar sa te minta frumos, sa-si ceara iertare dar nu i-a pasat ) si nici respect nu are si nu va avea fata de tine. Ce crezi, meriti mai mult sau te lasi batjocorita?? Iubirea este cel mai frumos sentiment, inca nu ai intalnit-o, mai cauta.
valita76
Postat pe 6 Iunie 2009 20:01
Daca este povestea cu Scufita Rosie, ia-o te rog de la inceput, ca eu abia acum am intrat.
kudika023770
Postat pe 6 Iunie 2009 20:04
De la: kudika023770, la data 2009-06-06 20:04:59Daca este povestea cu Scufita Rosie, ia-o te rog de la inceput, ca eu abia acum am intrat.

E Ursul pacalit de Vulpe.
valita76
Postat pe 6 Iunie 2009 20:24
Este buna si asta.Important este cum sunt impartite rolurile. As vrea sa stiu cine joaca rolul poestelui din caruta.
kudika023770
Postat pe 7 Iunie 2009 19:08
De la: kudika023770, la data 2009-06-07 19:08:02Este buna si asta.Important este cum sunt impartite rolurile. As vrea sa stiu cine joaca rolul poestelui din caruta.


Pestele, reprezinta ceea ce reprezinta si-n poveste, adica un fel de mancare (sex). Rolul taranului il joaca amanta.
valita76
Postat pe 9 Iunie 2009 09:34
Eu credeam ca amanta este vulpita care fura pestele si-l lasa pe ursachis cu coada-n mana, sau in copca.Depinde unde s-a filmat secventa.
kudika023770
Postat pe 9 Iunie 2009 17:46
De la: aura_elenutza, la data 2009-06-06 19:46:35Pentru ella,acum numai suntem impreuna incerc sal evit desi el ma cauta in fiecare zi numai cred in cuvintele lui,am devenit mai distanta fata de el desi inca il mai iubesc si multumesc celorlalti pt sfaturi


Iubirea nu trece de pe-o zi pe alta...
Cand vei intalni persoana care sa stie sa te iubeasca te vei intreba de ce ai pierdut atata timp langa acest individ.
ella_c
Postat pe 9 Iunie 2009 18:01
Mersi ella
aura_elenutza
Postat pe 10 Iunie 2009 19:39
De la: aura_elenutza, la data 2009-06-05 21:13:23Am avut o relatie timp de trei ani,nu a fost tocmai ce mi-am dorit adica nu am fot fericita in relatia asta si totusi ma agatam de ea pt k il iubeam foarte mult,inca imi mai e drag de el dar lui mereu ii fugeau ochii dupa fete dar am trecut peste k am zis k si eu ma mai uit.Dupa cateva luni am aflat k ma inselat,eu eram topita dupa el asa k intr-un final l-am iertat,proasta alegere el zicea mereu k a iubeste si eu il credeam,pe parcurs iam descoperit id-uri de care eu nu stiam plin cu id-uri de fete,conturi pe site-uri in care zicea k este singur,am trecut si peste asta crezand k se potoleste.Petrecea mult timp cu prieteni si eu stateam mereu cu gandul k ma inseala k sa numai zic k intr-un an de ziua lui a plecat in club cu prietenii si pe mine ma lasat acasa Prietenele mele imi ziceau sa il las k nu o sa am un viitor cu el dar nu puteam,nu imi imaginam viata fara el si de fiecare data cand vroiam sa pun punct ma cauta,se ruga de mine se ne impacam si eu cedam sunt multe de zis.IAcum suntem departiti de putin timp si la utima noastra cearta imi spunea k eu sunt de vina k ma inselat k n-am stiu sa il tin langa mine dar eu tot timpul am incercat sa-i fac pe plac,sa am grija de el dar nu a stiu sa aprecieze asta voi ce credeti Stiu k vor fi si comentarii rautacioase pe tema acestui subiect dar eu vreau parerile voastre oricare ar fi ele


Eu nu vad unde e iubirea lui pentru tine!!! "Draga te iubesc,nu pot traii fara tine...dar hai sa ne vedem maine ca acum am treaba...ma duc sa mi-o trag cu alta" Eu c-am asa il vad. Sincer...nu te mai gandii la el,nu merita. Nu poti sa zici ca iubesti un om dar in acelasi timp sa ii faci rau. Meriti ceva mult mai bun si ai sa gasesti. E greu cand suferi, si faci tot felul de conexiuni si interpretari,dar el nu mai merita si nu a meritat de cand te-a inselat pentru prima data,eu nu reusesc sa te inteleg cum l-ai putut primii inapoi dupa ce s-a culcat cu alta! Gandeste-te ca e timpul sa descoperi alte drumuri si lasa tot ce a fost in urma
jowanna2006
Postat pe 10 Iunie 2009 19:55
De la: kudika023770, la data 2009-06-09 17:46:23Eu credeam ca amanta este vulpita care fura pestele si-l lasa pe ursachis cu coada-n mana, sau in copca.Depinde unde s-a filmat secventa.


Nu , ca ea nu are nimic cu amanta ( amantele), problema este barbatul. Eu ziceam ca vulpita este barbatul ei, care l-a pacalit pe ursache ( ursache chiar a crezut ce zicea vulpea) si a ramas fara coada ( stima de sine). Amanta ( amantele) era taranul bucuros ca are ce jupui.
valita76
Postat pe 10 Iunie 2009 22:10


Aura, nu te supara pe noi, glumim.
valita76
Postat pe 10 Iunie 2009 22:12
stii cum e asta: e intotdeauna vina femeii
ehh....omu se declara singur si t lasa acasa de ziua lui...
eu zic ca nu ai cum sa fii tu de vina pentru asta, ca te-a inselat na fost decat pasul urmator. oamenii nu se schimba de cele mai multe ori. in nici un caz cu una cu 2.
daca erai mai scorpie poate se simtea sub papuc si tot nu statea cu tine.
karla_08
Postat pe 11 Iunie 2009 09:33
eu zic asa ca doi oamenii cu capul pe umar nu se acuza unul pe altul ci isi recunosc vina si isi asuma responsabilitatile pt greselile lor
yumy
Postat pe 11 Iunie 2009 09:40
Cu o singura conditie yumalai.Recunoasterea unei greseli nu te absolva de greseala comisa.Iasr repetarea ei in timp, devine ceva diabolic.
kudika023770
Postat pe 11 Iunie 2009 16:33


Exista oameni care nu stiu ce vor si nu vor sti o viata. Nu stiu de ce este musai ca partenerul inselat sa poarte o vina, eu cunosc situatii in care nu este asa. Am o cunostinta, de exemplu, femeie, care a fost inselata de sot ( ulterior si parasita) pentru o colega de munca, din simplul motiv ca ea a ramas insarcinata si din cauza unor probleme medicale aparute au avut interzis la sex. Ea a stat internata in spital ultimele 4,5 luni de sarcina si domnului i-a fost greu sa-si tina cocoselul in pantaloni.
Am o fosta buna prietena, care-si inseala partenerul de pe vremea cand nu erau casatoriti. Era satisfacuta sexual dar relatia i se parea prea monotona pentru gustul ei. Si totusi s-a casatorit cu el. O vreme am crezut ca se va linisti dupa casatorie, dar nu s-a schimbat nimic, ea il inseala in continuare. Marea lui vina e ca este atat de prost, incat nu-si da seama. Toti stiu , mai putin el.
Nu e mai simplu si corect sa divortezi cand nu mai merge? Nu, pentru ca unora le place sa mulga la 2 vaci.
valita76
Postat pe 11 Iunie 2009 17:11
cand "iubitul" (bleah... ) da vina pe tine ca te-a inselat, inseamna ca e m.uist, una la mana, si doi la mana, te-a luat asa tare de proasta, incat ai s-o inghiti si pe asta si totul va fi ok. fugi fato de el, la 19 ani ar trebui sa incerci sa fii fericita, nu sa-ti bati singura cuie in talpa. cand oi avea 45 ani, 3 copii pe cap si un dobitoc la usa, care vine beat si te ia la bataie, atunci ce pana mea mai faci?!?
doamne, mare e gradina ta!... nu te supara, dar voi pustoaicele astea "de noua generatie" aveti niste apasari...
crissa_909
Postat pe 23 Iunie 2009 16:38
Iubire= fericire. Ce spui acolo, este un paradox...
machiajtatuaj
Postat pe 23 Iunie 2009 22:35
lasa-l iti dau si eu acelasi sfat ca peietenii tai ,nu-i de tine incearca sa-ti gasesti un altul sa-ti alini durerea prin altul.doamne barbati nu sant,de ce trebui sa te opresti exact la ala care iti face atata rau.daca te iubea nu te facea sa suferi,parerea mea.iar vina ta de ce,ca iai acordat libertate sa iasa cu prietenii si tot nu-i multumit?ca la-i iubit si iai fost fidela in schimb el ce-ti ofera ,sa te faca sa crezi ca e vina ta sa te faca sa regreti dupa ce tot el greseste.fugi de el pana nu-i prea tarziu.unj barbat asa cum la-i descris tu mai sus nu-i pregatit inca pentru a duce o familie in carca asa cum nici relatia voastra nu-i in stare sa o uneasca.gandeste-te ca meriti ceva mai bun,iar el sigur nu te meritaiti e greu dar intr-un fel trebui sa pui punct sa fi foarte decisa sa faci pasul asta iar el daca intradevar tine la tine si te vede atat de decisa sigur va face tot posibilul sa se schimbe ca sa nu te piarda,numai tu il poti da pe cararea cea buna.bafta
icecrem
Postat pe 24 Iunie 2009 09:33
fi sincera...nu ti e dor de orele petrecute in fata sifonierului si a oglinzii pt a te pregati de iesit in club cu fetele?nu ti e dor de noptile interminabile in care stateai cu prietenele la barfa?cred k ar trebui sa profiti de situatie si sa iei o pauza din iubit...din iubit pe cine nu te merita si sa te distrezi;)crede ma..prietenele sunt cel mai bun remediu...dk nu i in stare sa te faca fericita acum la inceputul relatiei voastre crezi k te va face vreodata?dc nu ai un pic de mandrie?dk acum kt esti la varsta la care ar trebui sa invarti baietii pe degete tu accepti asa ceva ce vei face knd te vei casatori?dk gasesti unul la fel?ai sa ti nenorocesti viata plangandu ti de mila...asa k...tine capul sus si priveste partea buna a lucrurilor...nu te simti vinovata de nimik...uita l k nu merita.si dk tii cont de sfatul meu vei veni si mi vei spune k s a intors roata si k el e cel care plange dupa tine...astept sa aud asta;)
kudika037917
Postat pe 10 Iulie 2009 04:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VIOLENTA? AGRESAT/A??? 25 De la: kudika017596 30 August 2009 15:08
ne-am despartit 38 De la: kudika023770 7 Noiembrie 2009 19:45
Soacrelor,, mamele de baieti ,haide-ti sa ne facem ,,,, un forum al nostru!! 538 De la: verraa 21 Aprilie 2011 12:21
cum pot problemele exterioare cuplului sa declanseze o ruptura.... 7 De la: parvati 7 Iunie 2009 00:24
curcubeaica omniprezenta plictisitoarea penibila cu strampi tricotati 1 De la: kudika_13106 27 Septembrie 2012 16:38