Setari Cookie-uri

Ce sa fac...il vreau inapoi?

Buna la toata lumea...sunt noua pe aici iar numele meu este adina si am 18 ani... am fost cu un baiat un an si 8 luni dar a fost mai mult la distanta...insa de un lucru sunt sigura m-a iubit... De MINE NU SE PUNE VORBA IL IUBESC ENORM...prietenul meu este extrem de posesiv si gelos...nu am voie sa ies cu prietenele in oras..nu am voie ziua sa intru pe id meu de mesenger fara sa il anunt...nu am voie sa an conturi pe net si multe alte chesti...acum o luna neam despartit pentru ca lam mintit privind ora la care am venit acasa de la scoala....am incercatprin multe feluri sa ne impacam da nu a vrut...Intr-o seara mi-a spus sa -i spun ceva prin care sa-l fac sa aiba iar incredere in mn si iam spus sute de cuvinte dar raspunsul lui a fostr"nu m-ai convins...ti-ai irosit ultimele vorbele aiurea nu m-ai facut sa am incredere in tine..." de atunci pana azi nu am mai vorbit eu iam dat anumite mesaje prin care-i spuneam ca vreau sa ma impac cu el dar nu imi raspundea sau daca o facea spunea sa il las in pace ca nu mai vrea nimic de la mine nu-i mai pasa... aseara pur si simplu nu mai puteam rezista durerea ce o simteam dorul de el ma mistuia...sentimentele care le avea pentru el caresunt neimpartasite ma ucideau si iam zs tot ce simt,cat de mult il iubesc,ca vreau sa ne impacam e cea mai mare durere tot ce simteam...mi-a zs ca e mai bn asa pentru aman2 sa o lasam asa si ca si el ma iubeste dar e mai bn asa k este greu pt el fiind in italia si in romania pt sunt eleva in clasa a 11 inca...mia cerut web siiam dat si mia zs k e ultima data cand ma vede ca isi doreste sa ma vada pentru ultima data...m-a vazut plangand si plangeam plangeam pentru ca simteam ca mor de atata suferinta....DUrerea adevenit mai mare cand l-am vazut la web si stiam ca incepand de astazi niciodata nu va mai fi al meu... el a zs ca il doare inima ca ma vede asa dar nici nu isi doreste sa ne impacam..,..mam simtit ultima persoana de pe pamant si iam zs lam rugat a imi dea ignore sa ma tina in lista de ignore pana in momentul in care ma va vrea inapoi daca o sa ma mai vrea inapoi vreodata...si asa a facut la prima vedere dar astazi cand am intrat pe id lui de mesenger nu mi-a dat ignore mia dat doar "permanent offline" ca de obicei pentru ca de vreo 3 saptamani incoace in lista lui am permanent offline....spuneti-mi si mie ce sa fac???cum sa fac??/cum sa fie iar al meu???si sa fiu cu alt baiat nu as putea...va rog ajutati-ma cu ceva sfaturi ca numa cand ma gandesc ca nu va mai fi al meu plang???ajutati-ma
adina1990
Postat pe 6 Februarie 2011 00:55

.. ai fost intr-o relatie nesanatoasa care ti-a facut rau, indiferent de ce ai simtit. nimeni de pe lume nu este om bun cand te controleaza cum a facut-o el. ti-a creat o dependenta fata de el. intelege ca era rau ce era, strange din dinti, treci peste. genul acesta de relatii sint foarte daunatoare pentru dezvoltarea ta personala ca femeie.
Histria
Postat pe 6 Februarie 2011 01:15
De la: adina1990, la data 2011-02-06 01:21:48nicio fata nu trebuie sa se lase calcata in picioare de baieti dar cand iubesti nebuneste e cam imposibil si o spun din propria experienta.Si prietenul meu m-a jignit si injurat si de fiecare data l-am iertat deoarece nu voiam sa ne certam nu voiam sa il pierd si ma simteam marioneta lui dar nu puteam spune "adio" incat iubirea mea fata de el e mai presus de orice...asa sunt eu...

nu stiu serios te apreciez as vrea sa fiu ca tine
sau prietenul meu sa fie ca al tau sa isi ceara scuze dar al meu nu face nimic dar nici nu se combina cu alta ;)
ceea ce pot spune despre prietenul tau este ca e un nenorocit...razbunarea-arma prostului...
stii candva isi va da seama ce a avut si ce a pierdut...toate la timpul lor



Dupa asta plangi, fato?
rashela
Postat pe 6 Februarie 2011 01:47
De la: rashela, la data 2011-02-06 01:47:35
De la: adina1990, la data 2011-02-06 01:21:48nicio fata nu trebuie sa se lase calcata in picioare de baieti dar cand iubesti nebuneste e cam imposibil si o spun din propria experienta.Si prietenul meu m-a jignit si injurat si de fiecare data l-am iertat deoarece nu voiam sa ne certam nu voiam sa il pierd si ma simteam marioneta lui dar nu puteam spune "adio" incat iubirea mea fata de el e mai presus de orice...asa sunt eu...

nu stiu serios te apreciez as vrea sa fiu ca tine
sau prietenul meu sa fie ca al tau sa isi ceara scuze dar al meu nu face nimic dar nici nu se combina cu alta ;)
ceea ce pot spune despre prietenul tau este ca e un nenorocit...razbunarea-arma prostului...
stii candva isi va da seama ce a avut si ce a pierdut...toate la timpul lor



Dupa asta plangi, fato?




cum e vremea la voi, Rashela ?
Histria
Postat pe 6 Februarie 2011 01:53
In curand, avem nevoie de ochelarii de soare. :)
rashela
Postat pe 6 Februarie 2011 01:57
M-am uitat acum la prognoza.
Sunt 10 grade afara, iar maine vor fi 19. :) Daca prinzi un loc unde bate soarele, te bronzezi.
rashela
Postat pe 6 Februarie 2011 01:59
:)) 19C! aveti o iarna superba :))
Histria
Postat pe 6 Februarie 2011 02:03
De la: Histria, la data 2011-02-06 02:03:44:)) 19C! aveti o iarna superba :))


Dupa spusele lor, ianuarie si februarie ar trebui sa fie iarna. Dar cred ca deja s-a dus, vine vara. E prima iarna in BCN pentru mine, am stat in sud pana asta vara.
In fine, de caldura nu ma plang nicicand. :)
rashela
Postat pe 6 Februarie 2011 02:09
De la: rashela, la data 2011-02-06 02:09:25
De la: Histria, la data 2011-02-06 02:03:44:)) 19C! aveti o iarna superba :))


Dupa spusele lor, ianuarie si februarie ar trebui sa fie iarna. Dar cred ca deja s-a dus, vine vara. E prima iarna in BCN pentru mine, am stat in sud pana asta vara.
In fine, de caldura nu ma plang nicicand. :)



nu mai suport frigul dupa 15 ani de ierni grele.. cum zici, de timp frumos nu poti sa te plangi ..:)) spor la bronzaj! noapte buna :)
Histria
Postat pe 6 Februarie 2011 02:17
Mergi mai departe. meriti pe cineva mai bun, care sa te aprecieze
adyna2905
Postat pe 6 Februarie 2011 03:11
Pentru deschizatoarea topicului (pt.. ceilalti, care au probleme cu temperatura, hmmm.... ce-o sa le mai duceti doru' la temperaturile astea la vara , da' asa-i omu - vesnic nemultumit ), ai inceput topicu' cu o mica/mare greseala : "m-a iubit". Acilea' cred eu ca n-ai priceput tu si esti in continuare confuza : baiatu' nu cred ca a facut "lucrul" asta. Pentru tine insa... a fost "cu siguranta" : "cea mai mare iubire a vietii tale". Garantat. Zambesc doar.
18 ani este una dintrele varste frumoase ale acestei vieti (unii spun ca ar fi cea mai frumoasa, da' apoi ..."o dau cotita" caci si la 20, 22, 23, 24 ... cam pana pe la 25 - cand incep problemele : "aoleuu, am riduri, burtica, celulita... " ), dar vei mai trai inca cel putin 6-7 (sau poate chiar mai multe... asta depinde de fiecare persoana in parte) "cele mai mari iubiri ale vietii tale".. pana la un moment dat - cand vei intalni si iubirea adevarata. Asa ca... nu dispera.
P.S. 18 ani. Ce varsta frumoasa. Daca as mai avea inca o data 18 ani... cred ca as face exact aceleasi prostii.
alegro6543
Postat pe 6 Februarie 2011 09:40
"am fost cu un baiat un an si 8 luni dar a fost mai mult la distanta.."
V-ati vazut vreodata in alta parte decat pe web?
Barbie30_
Postat pe 6 Februarie 2011 09:47
pai ne vedeam o data la 3 luni cate 1 saptamana sau doua si in perioada asta ne mai si certam dar ne vedeam si stateam mai mereu unu langa celalalt
adina1990
Postat pe 6 Februarie 2011 16:55
De la: adina1990, la data 2011-02-06 16:55:38pai ne vedeam o data la 3 luni cate 1 saptamana sau doua si in perioada asta ne mai si certam dar ne vedeam si stateam mai mereu unu langa celalalt


Nu stateati niciodata "unul peste celalalt"?

Te mai intreb o data: asta e baiatul ala de te jigneste, care te injura si in fata caruia esti o marioneta? (sunt cuvintele tale, nu ale mele)
rashela
Postat pe 6 Februarie 2011 16:59
cand ne certam ceea ce se intampla destul de des ma simteam in fata lui ca o marioneta si avea grija sama si jigneasca deoarece stie ca pot aprope neconditionat sa il iert
adina1990
Postat pe 6 Februarie 2011 19:10
De la: adina1990, la data 2011-02-06 19:10:40cand ne certam ceea ce se intampla destul de des ma simteam in fata lui ca o marioneta si avea grija sama si jigneasca deoarece stie ca pot aprope neconditionat sa il iert
adina1990
Postat pe 6 Februarie 2011 19:11
De la: adina1990, la data 2011-02-06 19:11:38
De la: adina1990, la data 2011-02-06 19:10:40cand ne certam ceea ce se intampla destul de des ma simteam in fata lui ca o marioneta si avea grija sama si jigneasca deoarece stie ca pot aprope neconditionat sa il iert
adina1990
Postat pe 6 Februarie 2011 19:11
el este
adina1990
Postat pe 6 Februarie 2011 19:12
el este
adina1990
Postat pe 6 Februarie 2011 19:13
care ...unde-i ? adu-l mort la mine sa vezi ce-i fac...
BEL_AMY1
Postat pe 6 Februarie 2011 19:15
incepi sa te balbai
mitura
Postat pe 6 Februarie 2011 19:15
De la: adina1990, la data 2011-02-06 19:10:40cand ne certam ceea ce se intampla destul de des ma simteam in fata lui ca o marioneta si avea grija sama si jigneasca deoarece stie ca pot aprope neconditionat sa il iert


Il ierti neconditionat? Ce fata buna esti tu!Il ierti pentru ca:
- speri sa mergi in continuare langa el asemeni unui catelus.
- ai impresia ca esti un nimeni fara el si ca alt barbat nu te mai vrea.
- vrei bucatica aia de "fericire" care vine la impacare.
- tie frica sa o iei de la capat...etc.
Lasa partea cu "neconditionat" ca nu prea tine.Ai acceptat multe si o sa mai accepti in continuare pentru ca esti genul de femeie lipitoare.
Barbie30_
Postat pe 7 Februarie 2011 04:24
De la: Barbie30_, la data 2011-02-07 04:24:32
De la: adina1990, la data 2011-02-06 19:10:40cand ne certam ceea ce se intampla destul de des ma simteam in fata lui ca o marioneta si avea grija sama si jigneasca deoarece stie ca pot aprope neconditionat sa il iert


Il ierti neconditionat? Ce fata buna esti tu!Il ierti pentru ca:
- speri sa mergi in continuare langa el asemeni unui catelus.
- ai impresia ca esti un nimeni fara el si ca alt barbat nu te mai vrea.
- vrei bucatica aia de "fericire" care vine la impacare.
- tie frica sa o iei de la capat...etc.
Lasa partea cu "neconditionat" ca nu prea tine.Ai acceptat multe si o sa mai accepti in continuare pentru ca esti genul de femeie lipitoare.
adina1990
Postat pe 7 Februarie 2011 14:46
chiar vreau sa iti multumesc pt critica...acum in acest moment ma faci sa vad exact cum stau lucrurile si e cam tragic pentru mine...chiar nu vreau sa fie asa...si stiu ca sunt destui baieti care ar vrea sa fie cu mine...deci nu vreau sa imi asum rolul de femeie lipitoare...

pur si simplu mi-ai deschis ochii si tin sa iti multumesc...uneori in viata poate e nevoie" sa te dea cineva cu capul de pereti" ca sa deschizi ochii...chiar iti multumesc
adina1990
Postat pe 7 Februarie 2011 14:50
deci voi aveti o relatie la web???nu este bine...Isi bate joc de tine, cand nu este niciodata langa tine.cu ce drept te judeca el???trezestete la realitate...!!!s-au terminat baietii de la tine din oras?eu nu cred.Mergi mai departe ca o sa intalnesti pe cineva care sa merite sa-l iubesti..dar ai grija sa nu mai faci aceleasi prostii...stii cum se zice: ''pana nu te dai cu capul de tocul de sus, nu-l vezi pe ala de jos'' nu te mai lasa calcata in picioare ca nu meriti.
euanca
Postat pe 7 Februarie 2011 15:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu... 37 De la: kudika_942942 13 Ianuarie 2014 19:07
Am ranit-o atat de mult.. 11 De la: Popa_Victor_1 22 Decembrie 2015 00:12
Pentru iubitorii de animale... 15 De la: oryxbeissa 18 Noiembrie 2009 14:48
Sa mai lupt pentru el sau.. sa o las balta? 29 De la: iulia069834 21 Decembrie 2009 10:21
sa raman sau nu? 2 De la: kudika_976619 19 Noiembrie 2014 09:22