Setari Cookie-uri

Sa separam sexul de prietenie ?

ar fi foarte frumos sa putem avea si prieteni de sex opus, prieteni adevarati.
vb din proprie experienta. am avut 3 prieteni barbati, in timp. le cunosteam si sotiile si chiar ne vizitam.
poate pentru ca eu eram singura, ei s-au gandit ca e cazul sa faca ceva avansuri. unul chiar mi-a spus ca a incercat ca sa nu il cred fraier
rezultatul a fost ca m-am simtit obligata sa ma indepartez si de ele pentru a nu crea cumva situatii neplacute. si s-a dus pe apa sambetei prietenia.
mika_ela
Postat pe 23 Mai 2009 08:01
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-22 22:27:04
De la: Chrys4Angel, la data 2009-05-22 17:49:44
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-21 14:35:51

Idealismul nu este atunci cand un fuckbuddy se transforma in prieten, iubit !
Idealismul este atunci cand intalnesti pe cineva si simti de la inceput acea compatibilitate, sau cand intalnesti pe cineva pt care simti ceva si fara sa i-o tragi !

Nu sexul determina o relatie, sexul completeaza un intreg...


Gandesti frumos , chiar prea frumos pentru varste ta, felicitari!
Sper ca si peste 15 ani [cand vei avea aceeasi varsta cu cel ce sustine acum ca valorile morale ale societatii actuale incomodeaza prin faptul ca ridica beriere sexuale (!!!!)] iti vei pastra aceeasi gandirea sanatoasa!



Multumesc frumos !
Cu gandirea mereu am stat bine, cu practica...eh, am cam dat-o in bara in ultima vreme...



nu-i nimic, toti o dam ...pana ne invatam ...
morticia_adams
Postat pe 23 Mai 2009 13:18
De la: mika_ela, la data 2009-05-23 08:01:29. unul chiar mi-a spus ca a incercat ca sa nu il cred fraier
.


super tare! ... nu e fraier ....e un imbecil !
morticia_adams
Postat pe 23 Mai 2009 13:19
De la: morticia_adams, la data 2009-05-23 13:18:32nu-i nimic, toti o dam ...pana ne invatam ...

Cu cat o dai mai tare, cu atat inveti mai temeinic ! Uga chaka!

Postat pe 23 Mai 2009 14:17
Nu trebuie neaparat sa fac o sumedenie de greseli pentru a invata!
Pot invata din greselile altora....
Chrys4Angel
Postat pe 24 Mai 2009 10:01
De la: Chrys4Angel, la data 2009-05-24 10:01:25Nu trebuie neaparat sa fac o sumedenie de greseli pentru a invata!
Pot invata din greselile altora....


asta ar fi de preferat,insa de cele mai multe ori ne place asa tare sa dam cu capul...incat facem din asta un tzel......
matracucu
Postat pe 24 Mai 2009 10:33
Chrys4Angel
Postat pe 26 Mai 2009 09:55
De la: morticia_adams, la data 2009-05-23 13:19:16
De la: mika_ela, la data 2009-05-23 08:01:29. unul chiar mi-a spus ca a incercat ca sa nu il cred fraier
.


super tare! ... nu e fraier ....e un imbecil !


si imbecilul mai avea si trei copii
mika_ela
Postat pe 29 Mai 2009 19:13
l_diana_c
Postat pe 29 Mai 2009 19:15
Scuze pentru ca ii contrazic pe unii , dar exista prietenii intre o femeie si un barbat . Mereu m-am inteles mai bine cu baietii decat cu fetele . In liceu , cand chiuleam , de cele mai multe ori evadam cu un coleg , cu care ma intelegeam mai bine . Ne tineam de mana pe strada , ne prosteam impreuna , dar nimic mai mult . Eu eram colega , prietena lui , el apoi avea iubitele lui , eu viata mea , s.a.m.d.
Apoi a fost R. Dupa liceu s-a format o gasca in zona mea , unii atunci au eliberat din armata , a fost vara , a fost moment in care au aparut fete noi , etc . Intre toti era un tip , R. Eu si cu el am fost cam de aceeasi teapa , sa spun asa . Eram mai rezervati de la strengarii si ce mai inventau ceilalti . Am descoperit ca gandim cam la fel , aveam cam aceleasi conceptii . Mereu eram impreuna , si multi credeau ca e ceva intre noi , dar noi doi doar vorbeam , povesteam si ne pierdeam cu orele in asa ceva . Nu au existat sentimente dar a fost asa o atractie comuna , totusi eram femeie si barbat , iar el era atat de " frumos !" . Dar noi am discutat despre asta si am hotarat sa ramanem asa , prieteni . Dupa un timp el a plecat din tara , eu mi-am cunoscut sotul ...
In concluzie , exista prietenii intre femei si barbati , iar exemple din viata mea mai pot sa dau .
danylor29
Postat pe 4 Iunie 2009 11:00
nu neaparat..sexul nu e mare lucru..gadeste-te ca te simti bine in prezenta prietenilor..dc ar fi rau sa te distrezi facand sex cu o prietena ? e chiar mai simplu.. e o prietena si nu trebuie sa te complici in relatii amoroase. e sex fara obligatii.
baiat_anonim
Postat pe 4 Iunie 2009 14:27
hmm..iubitul meu e si cel mai bun prieten al meu :) el ma cunoaste cel mai bine,el stie totul despre mine.am multi prieteni de sex opus,dar iubitul tine loc de tot:familie,prieteni si in acelasi timp iubit.nu se pune problema iubitul e iubit.prieten e prieten.dar prietenul este doar prieten,pe cand iubitul este fiecare pe rand intr`unul.parerea mea.acum nu stiu ce legatura are partea sexuala.cu prietenii te rezumi la distractie,confesiuni etc,dar legatura sexuala o poti avea doar cu iubitul,asa ar fii normal.este exact ca in piramida nevoilor dupa criteriile lui masolw.se jos in sus:familie,prieteni si apoi iubitul,adik cel mai important.sunt cazuri cand iubitul,inainte de a fii voi impreun,sa iti fii fost un prieten bun.dupa care v-ati dat seama ca s-a creat o anumita legatura intre voi.automat atunci iubitul este si cel mai bun prieten al tau.asta nu inseamna ca asa vei face si pe viitor daca vor mai aparea "alte iubiri".nu neaparat inseamna ca iti vei vana toti prietenii de sex opus sa vezi cu care te-ai potrivi mai bine intr-o relatie :)
Alee_Annie
Postat pe 5 Iunie 2009 11:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O decizie grea 65 De la: the_she_devil 11 Iunie 2009 23:48
De ce tot timpul ne place sa sarim din lac in put? 77 De la: oana84onutza 22 Ianuarie 2010 19:20
barbatul adevarat 34 De la: felixcat 8 Decembrie 2009 00:48
Halal prietena 26 De la: cezi 21 Ianuarie 2010 10:27
Cum rezolvam problema singuratatii? 15 De la: kudika097251 7 Mai 2012 16:05