Setari Cookie-uri

oare ce e de facut

buna....am si eu o mare mica problemutza...am un prieten de 7 luni stau la el...fiind studenta....problema este ca nu stiu ce sa mai fac ca sa fie bine...trebuie sa ma rog jumatate de ora sa ma pupe....o ora sa iesim in oras...si cand vine vb de facut dragoste eu trebuie sa iau initiativa tot timpul...apoi orice s-ar intampla in casa se intampla din vina mea...vb ft urat....la inceput adica primele 4 luni nu era asa...este asa de cand m-am mutat la el..din cauza unor probleme nu stiu ce sa ma fac ca sa fie bine sunt ca o femeie casatorita calc spal fac mancare fac curat....absolut tot...dar dupa el cica nu fac nimic...nu am voie sa ies singura cu fetele in oras si nici macar la un suc in pauzele de la facultate...nu are pe nimeni altcineva....am avut grija sa verific...........nu stiu....nu am voie sa vb cu prieteni de-ai mei baieti dar el vb cu orice fata prietena de-a lui......am renuntat la ft multe pt el...ajutati-ma ?ce sa fac?
Luzy19
Postat pe 21 Mai 2009 19:29
Desparte'te de el.. asa e cel mai bine... Cum adica sa te rogi de el sa te sarute... dap'ai sa se mai si culce cu tine?
Esti sigura ca vrei asa o viata? Sa stai mereu sa te rogi de el sa faci ceva?
Plus ca mereu iti spune ca nu faci nimic cum trebuie....
Si ce e stapanu' tau de nu'ti da voie sa iesi la un suc cu prietenele tale?
Diavolyta_
Postat pe 21 Mai 2009 19:32
Fataaaaaa.....trezeste-te la realitate!!!!!!!!!! Cum ii permiti sa se comporte asa cu tine? Uite-te si tu putin in jurul tau, cate fete mai vezi ca prietenii lor sa se comporte cu ele ca si cum ar fi sclave?....pt ca scuza-ma eu asa vad ca esti tratata. Nu crezi ca meriti si tu mult mai mult decat atat? Cu atat mai mult ca esti tanara si ai toata viata inainte, de pe acum vrei sa fi casnica in loc sa-ti traiesti tineretea, sa iesi cu prietenii, sa mergi in disco, la munte, la mare, la distractie, etc.....Mai lipseste sa-ti puna si un lant sa te lege de piciorul patului si tabloul ar fi complet. Isi permite sa faca asa ceva pt ca stai tu la el, ia ameninta-l putin ca iti iei talpasita daca te mai trateaza asa, ca tu nu esti sclava nimanui si ori se indreapta ori pleci de acolo pt ca pur si simplu nu te merita. Si nimeni nu merita sa fie tratat in halul asta. Fa bine si deschide-ti ochii....cu cat mai repede cu atat mai bine, si poate iti dai si tu seama cu cine imparti patul pentru ca mie nu mi se pare absolut deloc normal.
Bafta!!!!!! Si sper sa nu te superi pe mine.
ScorpiutsA
Postat pe 21 Mai 2009 19:42
luzy....dispari ...pt moment din viata lui......vezi ce si cum...
vedem cine-i va face aceste favoruri,servicii....poate..
retrage-te...poti face si naveta...sau.sa stai in caminul studentesc pt moment...si.... iti vei petrece vara frumos........ ..
daca te va cauta bine...daca nu....mai bine.....
stii.....nemultumitului...i se ia darul.......dumnezeiesc....
ai grija de tine....
nico1234
Postat pe 21 Mai 2009 19:43
cred ca stiu de ce anume stai.
poate ar fi bine sa urmaresti topicul "de ce sunt mai atractivi barbatii cu bani?"
jenesaispas
Postat pe 21 Mai 2009 20:47
jenasaispas nu este un barbat cu bani...as este pronlema...mie mama imi trimite lunar o suna de bani...tata la fel...imi trimit separat pt ca sunt despartiti iar eu la randul meu muncesc la un laborator de analize privat ca asistenta pt ca sunt studenta la medicina..el nu munceste...joaca counter toata zi...a si fifa...ms tuturor
Luzy19
Postat pe 22 Mai 2009 17:22
fata draga esti folosita mai rau k un prosop de bucatarie :(........ce dracu ia initiativa..
alina_luminita
Postat pe 22 Mai 2009 17:24
Asta-i puscarie curata .Cred ca are ceva muste pe caciula si o ia cu gura inainte .Stii tu ,hotul striga hotii
ionia
Postat pe 22 Mai 2009 17:25
:D vreti sa va zic ceva interesant?domnul despre care era vb ma uimit 3 zile la rand..e ft pisicos pupacios...si ce vreti voi??oare eu ce sa ma inteleg
Luzy19
Postat pe 24 Mai 2009 10:59
De la: Luzy19, la data 2009-05-21 19:29:56buna....am si eu o mare mica problemutza...am un prieten de 7 luni stau la el...fiind studenta....problema este ca nu stiu ce sa mai fac ca sa fie bine...trebuie sa ma rog jumatate de ora sa ma pupe....o ora sa iesim in oras...si cand vine vb de facut dragoste eu trebuie sa iau initiativa tot timpul...apoi orice s-ar intampla in casa se intampla din vina mea...vb ft urat....la inceput adica primele 4 luni nu era asa...este asa de cand m-am mutat la el..din cauza unor probleme nu stiu ce sa ma fac ca sa fie bine sunt ca o femeie casatorita calc spal fac mancare fac curat....absolut tot...dar dupa el cica nu fac nimic...nu am voie sa ies singura cu fetele in oras si nici macar la un suc in pauzele de la facultate...nu are pe nimeni altcineva....am avut grija sa verific...........nu stiu....nu am voie sa vb cu prieteni de-ai mei baieti dar el vb cu orice fata prietena de-a lui......am renuntat la ft multe pt el...ajutati-ma ?ce sa fac?




tu stai cu prietenul sau lainchisoare....iar cand te ai mutat cu el trebuia sa stii ca te asteapta responsabilitati "femeiesti" cum ar fi mancat,spalat,etc... asta nu inseamna sa te transformi in sluga lui,ci sunt lucruri normale si necesare pe care trebuie sa le faci...ar putea sa te ajute si el bineinteles,daca binevoieste si daca ii ceri... iar daca nu vrea,ai putea sa l lasi nemancat 2 zile,sa vezi atunci cum o sa si faca singurel,sau o sa te ajute cand gatesti...hainele la masina ar trebui sa stie sa le bage si el,daca nu il poti invata,si cu culoriel,temperaturile,etc...
in legatura cu iesirile,cred ca macar odata pe saptamana va puteti intalni cu prietenii separat, pana la urma nu esti maritata cu el...iar parerea mea este ca te ai mutat mult prea devreme cu el in casa,iar relatia se consuma acum in alte moduri,ceea ce spui si tu,te simti de parca esti maritata... chestia asta e prea prematura,eu zic sa faci ceva,daca nu vrei sa va despartiti,macar ia ti catrafusele si pleaca...eu nu m as fi mutat nici in ruptul capului la el acasa asa devreme... bafta
SweetHappyButterfly
Postat pe 24 Mai 2009 11:07
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-05-24 11:07:03
De la: Luzy19, la data 2009-05-21 19:29:56buna....am si eu o mare mica problemutza...am un prieten de 7 luni stau la el...fiind studenta....problema este ca nu stiu ce sa mai fac ca sa fie bine...trebuie sa ma rog jumatate de ora sa ma pupe....o ora sa iesim in oras...si cand vine vb de facut dragoste eu trebuie sa iau initiativa tot timpul...apoi orice s-ar intampla in casa se intampla din vina mea...vb ft urat....la inceput adica primele 4 luni nu era asa...este asa de cand m-am mutat la el..din cauza unor probleme nu stiu ce sa ma fac ca sa fie bine sunt ca o femeie casatorita calc spal fac mancare fac curat....absolut tot...dar dupa el cica nu fac nimic...nu am voie sa ies singura cu fetele in oras si nici macar la un suc in pauzele de la facultate...nu are pe nimeni altcineva....am avut grija sa verific...........nu stiu....nu am voie sa vb cu prieteni de-ai mei baieti dar el vb cu orice fata prietena de-a lui......am renuntat la ft multe pt el...ajutati-ma ?ce sa fac?




tu stai cu prietenul sau lainchisoare....iar cand te ai mutat cu el trebuia sa stii ca te asteapta responsabilitati "femeiesti" cum ar fi mancat,spalat,etc... asta nu inseamna sa te transformi in sluga lui,ci sunt lucruri normale si necesare pe care trebuie sa le faci...ar putea sa te ajute si el bineinteles,daca binevoieste si daca ii ceri... iar daca nu vrea,ai putea sa l lasi nemancat 2 zile,sa vezi atunci cum o sa si faca singurel,sau o sa te ajute cand gatesti...hainele la masina ar trebui sa stie sa le bage si el,daca nu il poti invata,si cu culoriel,temperaturile,etc...
in legatura cu iesirile,cred ca macar odata pe saptamana va puteti intalni cu prietenii separat, pana la urma nu esti maritata cu el...iar parerea mea este ca te ai mutat mult prea devreme cu el in casa,iar relatia se consuma acum in alte moduri,ceea ce spui si tu,te simti de parca esti maritata... chestia asta e prea prematura,eu zic sa faci ceva,daca nu vrei sa va despartiti,macar ia ti catrafusele si pleaca...eu nu m as fi mutat nici in ruptul capului la el acasa asa devreme... bafta


nu am avut incotro decat sa ma mut la el...am avut niste probleme si aveam 2 oportunitati: 1 sa ma mut cu el si 2 sa plec in orasul de unde sunt si sa imi las facultatea si serviciul....asa ca nu am avut de ales....acum sunt in cautare de apartament cu o prietena,....sa vedem...ca si ea este la fel ca mine...poate chiar mai rau
Luzy19
Postat pe 24 Mai 2009 11:40
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-21 19:32:35Desparte'te de el.. asa e cel mai bine... Cum adica sa te rogi de el sa te sarute... dap'ai sa se mai si culce cu tine?
Esti sigura ca vrei asa o viata? Sa stai mereu sa te rogi de el sa faci ceva?
Plus ca mereu iti spune ca nu faci nimic cum trebuie....
Si ce e stapanu' tau de nu'ti da voie sa iesi la un suc cu prietenele tale?


SUBSCRIU!!!
l_diana_c
Postat pe 24 Mai 2009 12:58
De la: Luzy19, la data 2009-05-21 19:29:56buna....am si eu o mare mica problemutza...am un prieten de 7 luni stau la el...fiind studenta....problema este ca nu stiu ce sa mai fac ca sa fie bine...trebuie sa ma rog jumatate de ora sa ma pupe....o ora sa iesim in oras...si cand vine vb de facut dragoste eu trebuie sa iau initiativa tot timpul...apoi orice s-ar intampla in casa se intampla din vina mea...vb ft urat....la inceput adica primele 4 luni nu era asa...este asa de cand m-am mutat la el..din cauza unor probleme nu stiu ce sa ma fac ca sa fie bine sunt ca o femeie casatorita calc spal fac mancare fac curat....absolut tot...dar dupa el cica nu fac nimic...nu am voie sa ies singura cu fetele in oras si nici macar la un suc in pauzele de la facultate...nu are pe nimeni altcineva....am avut grija sa verific...........nu stiu....nu am voie sa vb cu prieteni de-ai mei baieti dar el vb cu orice fata prietena de-a lui......am renuntat la ft multe pt el...ajutati-ma ?ce sa fac?


te facusi casnica cand nici nu terminasi bine facultatea ce ne mai intrebi pe noi , realizeaza si singura ca stai cu un comunist in casa care iti dicteaza viata speli sosetele unui mitocan , ce mai e de zis? trezirea !!!!!!!!!!
Peony
Postat pe 25 Mai 2009 01:16
Nu pot sa cred domnisoara!!dar aveti 7 luni si stati impreuna bine hai sa trecem peste cica iubirea a
e mare dar eu n-am mai auzit sa te rogi de unu sa te sarute...si mai mult sa se culce cu tine....de 3 luni te tot rogi???femeie iti dai seama ce ar face asta sa afle ca l-ai inselat???sau poate n-ar face nimic si asta ar durea..Imi pare rau sa te anunt dar tu nu ai o relatie...muta-te lasa-l naibii ca NU AI NIMIC DE PIERDUT dimpotriva doar de castigat si cauta-ti alt mascul care sa te iubeasca sa te doreasca si sa fiti fericiti ca asta nu-i intreg la minte ...parerea mea..

Lady_Gaga9
Postat pe 24 Noiembrie 2009 15:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gradinita particulara ideala!! 4 De la: mohaela2003 18 Aprilie 2010 00:04
the Dirty Little List... 161 De la: petite_fr 4 Noiembrie 2009 16:02
credeti k exista prietenie adevarata?intre fete? 19 De la: Darkmagic 30 August 2011 00:16
loialitate 18 De la: anaraoul 16 Noiembrie 2009 10:20
CIRCUMCIZIA 153 De la: Yharr 22 Noiembrie 2011 19:37