Setari Cookie-uri

Cu tine doar pentru bani!!!???

s-a intamplat sa aveti parte de unu care ..intr-un final s-a dovedit a fi pe interes!!!!????...cum ii depistam pe micutii "paraziti"
domino88
Postat pe 30 Noiembrie 2008 18:20
am cunoscut si eu pe cineva care m-a lasat pt una cu bani.acum ii pare rau,dar cui ii mai pasa? fiecare are ceea ce cauta.
dana_mv
Postat pe 8 Februarie 2009 18:33
:))...
e foarte simplu sa il descoperi...ii dai cateva "teste" si te convingi...O sa ai succes garantat... din pacate au ajuns acum barbatii sa se uite la femeile cu bani si sa profite
Banii nu aduc fericirea doar o mentin si daca vrei sa tii un barbat sau o femeie cu banii langa tine e dureros...
LoveParade
Postat pe 8 Februarie 2009 18:37
De la: domino88, la data 2008-11-30 18:20:57s-a intamplat sa aveti parte de unu care ..intr-un final s-a dovedit a fi pe interes!!!!????...cum ii depistam pe micutii "paraziti"


Cum ii depistezi? daca iti cere... si lasa sa achiti tu orice lucru... iti dai seama! Ia sa nu le oferi nimic multa vreme si sa vezi cum fuge de tine... fie barbat sau femeie
metal
Postat pe 11 Februarie 2009 09:14
De la: domino88, la data 2008-11-30 18:20:57s-a intamplat sa aveti parte de unu care ..intr-un final s-a dovedit a fi pe interes!!!!????...cum ii depistam pe micutii "paraziti"


Nici un pret nu-i prea mare sa cunosti un om!
Stai linistita... isi da singur arama pe fata! Iar tu nu saracesti... decat sufleteste un pic!
fataverde
Postat pe 11 Februarie 2009 10:42
Nu mi s-a intamplat si mi e pare ingrozitor.
Kathara
Postat pe 11 Februarie 2009 10:46
Dar de metoda suedeza 50/50 ce parere aveti ? :) ( si aici nu ma refer pt. o punga de pop-corn ) .

Si nu mai faceti pe victimele , exista o gramada de fete care sunt cu anumiti baieti numai pt. bani . Fiecare padure cu uscaciunile ei . Dar nu as numi pe aceste pers. uscaciuni .

Sa nu uitam , fiecare are o viziune UNICA asupra lumii exterioare . Tot ce conteaza e ca pers. acelea sa le considere normale . In ochii lor , ele presteaza un serviciu si sunt recompensate pe masura .
un1_simplu_baiat
Postat pe 13 Februarie 2009 08:37
De la: domino88, la data 2008-11-30 18:20:57s-a intamplat sa aveti parte de unu care ..intr-un final s-a dovedit a fi pe interes!!!!????...cum ii depistam pe micutii "paraziti"

Eu cred ca orice fel relatie se bazeaza pe interese...unele dintre ele de natura materiala... Toti barbatii cu care am fost si cel cu care sunt au mers si pe "interes" pentru ca asta e...eu din start nu m-as fi uitat la unul sarac sau fara studii superioare...pentru mine aia nu exista....
ocs
Postat pe 4 Martie 2009 11:23
eu stiu cum sa evit fetele care sunt ahtiate dupa bani , ca stiu la ce se uita ele , pe langa lucrurile evidente , masina ,haine ,etc sunt si fineturi cum scot portofelul sau cum scot bani din portofel , etc

dar referitor la barbati nu cred ca este chiar asa greu pentru o fata sa isi dea seama daca baiatul e interesat doar de bani , esti si tu atenta la discutie, sa vezi cum evolueaza deci implicit ce il intereseaza , situatia da materiala sau persoana ta.... , sau testele voastre etc ...
SweetDadyD
Postat pe 4 Martie 2009 13:29
eu stiu cum sa evit fetele care sunt ahtiate dupa bani , ca stiu la ce se uita ele , pe langa lucrurile evidente , masina ,haine ,etc sunt si fineturi cum scot portofelul sau cum scot bani din portofel , etc

Chiar ma intereseaza cum iti poti da seama de asta din felul in care scot portofelul sau banii din el...
S-ar putea totusi sa confunzi zgarcenia cu altceva....sunt oameni care nu au avut niciodata bani si atunci, au devenit penibil de zgarciti...isi scot portmoneul numai de forma si abia asteapta sa faci cel mai mic gest ca ai vrea tu sa platesti ca deja si-au si ascuns portmoneul...sau intind banii uitandu-se dupa ei "cu lacrimi in ochi"....
Ei bine, poate sunt doar niste femei care dupa cum spuneam nu au avut niciodata bani dar pe care daca le-ai lua de nevasta ar fi foarte econome si nu ar da banii pe orice fleac...
Eu recunosc, mor daca nu am bani...intru in depresie...norocul meu e ca am avut mereu...dar ii stric/ dau fara sa clipesc....WTF !! banii sunt facuti ca sa fie cheltuiti...deci oricat as avea nu-mi sunt de ajuns...
Asa ca, daca e sa o judecam la rece, cred ca ar fi de preferat fata aia zgarcita...desi unele sunt penibile de-a dreptul...
ocs
Postat pe 5 Martie 2009 13:37
domino88
Postat pe 16 August 2009 06:46
De la: SweetDadyD, la data 2009-03-04 13:29:49dar referitor la barbati nu cred ca este chiar asa greu pentru o fata sa isi dea seama daca baiatul e interesat doar de bani , esti si tu atenta la discutie, sa vezi cum evolueaza deci implicit ce il intereseaza , situatia da materiala sau persoana ta.... , sau testele voastre etc ...


Chiar incerc sa-mi imaginez o asemena discutie... dar nu-mi iese. Acum, fata aia ar trebuie sa fie ciunga, schiopa, oarba (la propriu).. ca sa prezinte doar un interes financiar. Sigur ca te simti mai bine langa o persoana cu care poti face multe... (as fi spus orice, dar nu vreau sa exagerez).. , langa o persoana care iti poate satisface mici capricii, uneori zilnice, decat langa cineva care te tine doar de mana in parc. Dragostea trece prin stomac oricat am incerca noi sa negam asta.
Revenind la imaginatie... mi-a fugit mintea la Monica Columbeanu. Cum l-a putut cuceri pe Irinel si ce gen de discutie ar fi putut avea... pentru a-l convinge ca nu-i pasa absolut deloc, dar absolut deloc de banii lui?.. Vezi? Si lumea zice ca e proasta..
rashela
Postat pe 16 August 2009 07:59
De la: rashela, la data 2009-08-16 07:59:21
De la: SweetDadyD, la data 2009-03-04 13:29:49dar referitor la barbati nu cred ca este chiar asa greu pentru o fata sa isi dea seama daca baiatul e interesat doar de bani , esti si tu atenta la discutie, sa vezi cum evolueaza deci implicit ce il intereseaza , situatia da materiala sau persoana ta.... , sau testele voastre etc ...


Chiar incerc sa-mi imaginez o asemena discutie... dar nu-mi iese. Acum, fata aia ar trebuie sa fie ciunga, schiopa, oarba (la propriu).. ca sa prezinte doar un interes financiar. Sigur ca te simti mai bine langa o persoana cu care poti face multe... (as fi spus orice, dar nu vreau sa exagerez).. , langa o persoana care iti poate satisface mici capricii, uneori zilnice, decat langa cineva care te tine doar de mana in parc. Dragostea trece prin stomac oricat am incerca noi sa negam asta.
Revenind la imaginatie... mi-a fugit mintea la Monica Columbeanu. Cum l-a putut cuceri pe Irinel si ce gen de discutie ar fi putut avea... pentru a-l convinge ca nu-i pasa absolut deloc, dar absolut deloc de banii lui?.. Vezi? Si lumea zice ca e proasta..


dak tot ai zis de monica....cand o femeie e pe interes.....parca nu te mai mira.....deja e ceva obisnuit....desi eu le consider fffff "triste". Nu stiu dak e prosta sau nu dar in locul ei nu as fi mandra de mine...
Dar ca barbat....mi se pare jenant,umilitor,fara respect fata de sine....etc .....
domino88
Postat pe 17 August 2009 19:37
Am fost cu un baiat care statea cu mine pentru bani... Si credeti`ma ca a fost foarte greu sa`l depistez...E penibil stiu Dar si cand l`am aflat :)))
gya01
Postat pe 17 August 2009 19:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa mai cred... 15 De la: kudika178185 13 Iulie 2010 13:10
care e diferenta dintre a te indragosti si a iubi ? 15 De la: r_girl 20 Mai 2009 13:54
Neincrederea in propria persoana 24 De la: kudika_21593 12 Decembrie 2012 21:05
Sotul are fantezii ciudate 20 De la: 26 Mai 2014 07:27
are rost sa continuam? 52 De la: amircristian 17 Martie 2010 13:19