Setari Cookie-uri

Devine din ce in ce mai monoton

Problema e ca sotul meu in ultimul timp a inceput sa ma neglijejze intr-un fel...adica dimineata pleaca la servici si ajunge acasa la 18:00-19:00,mananca,iesim 1 h-2h prin cartier unde se intalneste cu prietenii lui,beau o bere si ne intoarcem acasa si asta e.De facut dragoste nici nu mai vb...un numar scurt asa 1 data de 2ori pe saptamana si asta e.( ce e ala romantism sau preludiu care nu dureaza mai mult de 5-10 min)Daca ii spun sa iesim in oras doar noi spune ca e obosit,ca nu are chef etc.Si ar mai fii chestia ca daca eu vreau sa mergem undeva sau sa facem ceva anume nu e de acord in schimb daca el vrea ceva face orice sa ma convinga sa fiu de acord.Oare a intervenit rutina???Suntem impreuna de 1 an si 8 luni si casatoriti de 3 luni si luba viitoare asteptam si un baietel.Va rog ajutati-ma pt ca daca o tine tot asa imi e teama ca mai devreme sau mai tarziu o sa ma plictisesc pt ca eu sunt o fire foarte activa careia ii place viata si imi place sa fac lucruri palpitante si urasc monotonia.
Anonima_007
Postat pe 22 Mai 2009 13:32
e destul de nasol ca dupa 3 luni sa se intample asa ceva ...cel mai simplu e sa tragi un semnal de alarma .... si sa ii spui .....pt ca altfel ...mai ales cand o sa vina si copilul o sa devina si mai rau .... eu asa cred ...si am fost cat se poate de serios ...chiar daca am numai 21 de ani si aparent ai putea spune ca nu am experienta ....mult succes
lucic07
Postat pe 22 Mai 2009 13:57
de fapt chiar nu am experienta in mariaje ....si nici nu o sa am pana la 30 -35 ....dar ....m-am referit la relatie ......daca e casatorie cu atat mai serioasa e problema :)
lucic07
Postat pe 22 Mai 2009 13:59
De la: alexandra_n, la data 2009-05-22 13:32:50Problema e ca sotul meu in ultimul timp a inceput sa ma neglijejze intr-un fel...adica dimineata pleaca la servici si ajunge acasa la 18:00-19:00,mananca,iesim 1 h-2h prin cartier unde se intalneste cu prietenii lui,beau o bere si ne intoarcem acasa si asta e.De facut dragoste nici nu mai vb...un numar scurt asa 1 data de 2ori pe saptamana si asta e.( ce e ala romantism sau preludiu care nu dureaza mai mult de 5-10 min)Daca ii spun sa iesim in oras doar noi spune ca e obosit,ca nu are chef etc.Si ar mai fii chestia ca daca eu vreau sa mergem undeva sau sa facem ceva anume nu e de acord in schimb daca el vrea ceva face orice sa ma convinga sa fiu de acord.Oare a intervenit rutina???Suntem impreuna de 1 an si 8 luni si casatoriti de 3 luni si luba viitoare asteptam si un baietel.Va rog ajutati-ma pt ca daca o tine tot asa imi e teama ca mai devreme sau mai tarziu o sa ma plictisesc pt ca eu sunt o fire foarte activa careia ii place viata si imi place sa fac lucruri palpitante si urasc monotonia.


si io care credeam ca avetzi vreo 60-70 de ani bine cred ca si uni dintre aia o fac mai des
donttouch
Postat pe 22 Mai 2009 14:12
Cred ca faptul ca asteptati un copil il inchisteaza putin ,ai rabdare ,dar ...vorbeste cu el ,fara sa se simta certat cumva
ionia
Postat pe 22 Mai 2009 17:29
Va multumesc pt sfaturi ...unele dintre probleme au inceput sa se mai remedieze dar da in continuare dovada de egoism.Ma rog daca el vrea ceva trebuie neaparat ca vrea el....daca eu vreau ceva o putem lasa pe alta data sau putem face altceva.i-au mai prelungit si programul la servici cu 2 ore.Acum e si ''mai obosit''. are 22 de ani nu 50
Anonima_007
Postat pe 25 Mai 2009 12:42
De la: alexandra_n, la data 2009-05-25 12:42:31Va multumesc pt sfaturi ...unele dintre probleme au inceput sa se mai remedieze dar da in continuare dovada de egoism.Ma rog daca el vrea ceva trebuie neaparat ca vrea el....daca eu vreau ceva o putem lasa pe alta data sau putem face altceva.i-au mai prelungit si programul la servici cu 2 ore.Acum e si ''mai obosit''. are 22 de ani nu 50


22 de ani?? nasol. de ce nu ati asteptat sa aveti copii mai peste cativa ani?? naspa situatia. trebuie sa vezi cum e intre voi dupa cativa ani si apoi copilul, zic si eu...
cristi_nne
Postat pe 25 Mai 2009 14:13
cristi nne in legatura cu copilul...copilul a venit inainte de casatorie....asta a fost si motivul pt care ne-am casatorit...eu una daca nu era copilul mai asteptat macar 2-3 ani.Dar am vrut as se nasca intr-o familie normala
Anonima_007
Postat pe 26 Mai 2009 18:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ma place sau se preface?? 5 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:53
Oare am renuntat prea usor? 7 De la: _dulcik_ 9 Martie 2009 22:05
Stop! Femeia la urma... - O carte gratuita impotriva misoginismului romanesc 3 De la: rashela 14 Februarie 2011 21:54
Alunitele 3 De la: Tazmanian 7 Septembrie 2010 21:52
eficienta anticonceptionalelor 6 De la: ZuZu24 16 Aprilie 2009 21:07