Setari Cookie-uri

Daca m-a lovit o data sa il iert?

Ne certam, nu mai suportam jignirile lui, el nu se oprea, l-am rugat sa iasã din camera sa ma lase singura, el sa împotrivit, am încercat sal împing ușor, el sa împotrivit, desigur nu va pot reda ce era la gura lui... atunci mi-a scãpat si mie sãtula de atâția rãutãți un singur cuvânt ..idiot.. iar în urmãtorul moment mia dat o palma puternica în ura cãruia m-am lovit cu capul de ușa iar pierzându-mi echilibrul m-am lãsat în genunchi, el terminând cu un șut în coaste.
am rãmas șocata de ceea ce sa întâmplat.. el a stins lumina și a plecat în sufragerie încã supãrat, 2 secunde dupã acea sa întors dându-și seama de ceea ce fãcuse. desigur și-a cerut scuze, a plâns cu mine, sa pus in genunchi sa-l iert...
a doua zi a plecat la servici, eu am profitat de moment mi-am luat catrafusele (absolut toate) si m-am mutat la o prietena. i-am dat un mesaj sa știe.. cu toate ca prietena ma sfãtuise sa nu o fac. ma sunat.. a plâns a promis, a zis ca sa discutam la telefon când iese de la servici.. pana la urma m-am lãsat înduplecatã.. ne-am întâlnit în parc.. și am vorbit... mi-a promis ca nu mai face .. ca, se schimba .. ca sa rupt ceva din el știind ceea ce a fãcut... pana la urma m-am întors ... pt ca prietena mea, în noaptea in care m-am mutat la ea ea a plecat la munte.. iar eu în cel mai greu moment din viata mea eram singura în apartament cu doar gândurile mele fãrã sa pot spune la familie.
au trecut 5 luni.. dar nu-mi trece frica, nu mai am curajul sa ridic vocea.. dacã va mai ridica mana o data? dacã se va întâmpla la fel.. și când ridica mana sa ma mângâie ma feresc.. "ti-am promis ca nu te voi mai lovi niciodatã, nu-ți mai fie frica de mine" .. dar nu pot...
încã nu l-am iertat, nu stau propriu zis în teroare, pur si simplu nu-mi mai face plãcere sa ma întorc acasã... pe corp nu-mi lãsase nici o urma... asa e metabolismul meu.. dacã ar fi fost mai rãu mas fi dus sa-mi iau certificat medico legal.. dar chiar nu aveam ce sa le arat.. era doar durerea dar nici un semn.
la ai mei nu ma întorc.. tata e violent de fiecare data când e nervos... deci nu aici, nu la ai mei.. unde sa ma duc... îmi dați link la un centru? și ce sa le spun? ce sa fac? ce ar fi mai bine?
mulțumesc.
cathysailor
Postat pe 23 Mai 2009 00:35
precizez ca eram singura în apartament, fãrã sa am cu cine sa vorbesc, fãrã sa ma susținã cineva moral în acel moment, sa ma incurajeze.. sperasem ca prietena mea va renunța la voiaj dar pt ca il plãnuise de mult timp totuși nu a fãcut-o.. desigur.. relațiile noastre nu mai sunt atât de puternice.
dacã ar fi sa plec azi de aici nu mai pot sta la ea.. acum locuiește cu al ei și are un copil.. nu pot fi și eu o pacoste în plus pe capul ei într-o garsoniera.. nu as suporta. iar altundeva.. nu am unde sa ma duc.
va rog. aștept rãspuns.
cathysailor
Postat pe 23 Mai 2009 01:44
Eu as spune sa-ti cauti o garsoniera in chirie sau o camera unde sa stai. Sau nu poti plati tu chiria singura?
Iar pe el l-as da la dracu. Un asemenea barbat nu merita sa-l ierti, deoarece nu exista scuze pentru actele de violenta.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 23 Mai 2009 10:33
un barbat care loveste o femeie nu valoreaza nimic
yumy
Postat pe 23 Mai 2009 10:38
eu una nu la-s ierta daca a dat o data in u o sa o faca si a doua oara
andapui
Postat pe 23 Mai 2009 10:39
Cathy draga....daca te-a lovit odata...va da si a doua oara...si asa mai departe.
De ce sa traiesti mereu cu spaima in suflet?mai bine muta-te singura,fugi de el cat vezi cu ochii.
andreea1976
Postat pe 23 Mai 2009 10:41
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2009-05-23 10:33:06Eu as spune sa-ti cauti o garsoniera in chirie sau o camera unde sa stai. Sau nu poti plati tu chiria singura?
Iar pe el l-as da la dracu. Un asemenea barbat nu merita sa-l ierti, deoarece nu exista scuze pentru actele de violenta.


m-am gandit sa ma mut cu chirie.. dar nu-mi permit.. chiar am cautat garsoniera.. cat mai ieftina insa cgiar nu-mi permit.. nu stiu unde sa ma duc.. va dati si voi seama ca vreau sa plec.. dar unde?
cathysailor
Postat pe 23 Mai 2009 18:21
il ierti prima oara dar a doua oara da-l draq pentru ca nu merita sa-ti pierzi tineretea cu un ratat care da in femei din lasitate un barbat care da intr-o femeie va fi comparat cu o femeie ca dand intr-o femeie degeaba are barbatie daca nu dovedeste ca chiar este barbat si de ce nu te duci la mama ta? sau nu mai ai?


nebuna94
Postat pe 23 Mai 2009 18:27
De la: nebuna94, la data 2009-05-23 18:27:08il ierti prima oara dar a doua oara da-l draq pentru ca nu merita sa-ti pierzi tineretea cu un ratat care da in femei din lasitate un barbat care da intr-o femeie va fi comparat cu o femeie ca dand intr-o femeie degeaba are barbatie daca nu dovedeste ca chiar este barbat si de ce nu te duci la mama ta? sau nu mai ai?




am spus ca nu stau cu ai mei pentru ca (mama sta cu tata) tata e bolnavi cu nervi iar cand este nervos devine violent.
cathysailor
Postat pe 23 Mai 2009 18:34
De la: cathysailor, la data 2009-05-23 18:34:54
De la: nebuna94, la data 2009-05-23 18:27:08il ierti prima oara dar a doua oara da-l draq pentru ca nu merita sa-ti pierzi tineretea cu un ratat care da in femei din lasitate un barbat care da intr-o femeie va fi comparat cu o femeie ca dand intr-o femeie degeaba are barbatie daca nu dovedeste ca chiar este barbat si de ce nu te duci la mama ta? sau nu mai ai?




am spus ca nu stau cu ai mei pentru ca (mama sta cu tata) tata e bolnavi cu nervi iar cand este nervos devine violent.



scuze dar n-am citit chiar tot ca nu prea am rabdare in ultimul timp:P

lucrezi sau esti casnica? cdaca lucrezi poti face economii sa inchiriezi ceva dar daca esti casnica e mai greu...

nebuna94
Postat pe 23 Mai 2009 19:02
De la: nebuna94, la data 2009-05-23 19:02:58
De la: cathysailor, la data 2009-05-23 18:34:54
De la: nebuna94, la data 2009-05-23 18:27:08il ierti prima oara dar a doua oara da-l draq pentru ca nu merita sa-ti pierzi tineretea cu un ratat care da in femei din lasitate un barbat care da intr-o femeie va fi comparat cu o femeie ca dand intr-o femeie degeaba are barbatie daca nu dovedeste ca chiar este barbat si de ce nu te duci la mama ta? sau nu mai ai?




am spus ca nu stau cu ai mei pentru ca (mama sta cu tata) tata e bolnavi cu nervi iar cand este nervos devine violent.



scuze dar n-am citit chiar tot ca nu prea am rabdare in ultimul timp:P

lucrezi sau esti casnica? cdaca lucrezi poti face economii sa inchiriezi ceva dar daca esti casnica e mai greu...



lucrez insa firma la care lucrez sta in pragul falimentului si sunt cam nesigura daca va rezista sau nu.. multa lume a plecat de aici dar chiar nu mi-am gasit altceva la care sa ma si pricep... momentan lucrez intr-un atelier de croitorie.
cathysailor
Postat pe 23 Mai 2009 19:06
si eu l-am iertat dupa prima palma tot cu plansete si promisiuni si juraminte ca nu mai face pana m-a aruncat pe jos si m-a lovit cu picioarele atunci am pus capat.cine da o data nu se opreste de asta m-am convins dar eu aveam 19 ani atunci,nu puteam vb cu parintii nu puteam vb cu prietenii tineam totul in mine ...rau am facut acum imi dau seama dar stii tu vb nu imi da sfaturi stiu sa gresesc si singura.......fa-ti curaj si pune capat relatiei....nu merita
happy_swamy
Postat pe 23 Mai 2009 19:18
De la: cathysailor, la data 2009-05-23 19:06:27
De la: nebuna94, la data 2009-05-23 19:02:58
De la: cathysailor, la data 2009-05-23 18:34:54
De la: nebuna94, la data 2009-05-23 18:27:08il ierti prima oara dar a doua oara da-l draq pentru ca nu merita sa-ti pierzi tineretea cu un ratat care da in femei din lasitate un barbat care da intr-o femeie va fi comparat cu o femeie ca dand intr-o femeie degeaba are barbatie daca nu dovedeste ca chiar este barbat si de ce nu te duci la mama ta? sau nu mai ai?




am spus ca nu stau cu ai mei pentru ca (mama sta cu tata) tata e bolnavi cu nervi iar cand este nervos devine violent.



scuze dar n-am citit chiar tot ca nu prea am rabdare in ultimul timp:P

lucrezi sau esti casnica? cdaca lucrezi poti face economii sa inchiriezi ceva dar daca esti casnica e mai greu...



lucrez insa firma la care lucrez sta in pragul falimentului si sunt cam nesigura daca va rezista sau nu.. multa lume a plecat de aici dar chiar nu mi-am gasit altceva la care sa ma si pricep... momentan lucrez intr-un atelier de croitorie.



inseamna ca ai o situatie din care nu poti iesi decat daca firma isi revine iar criza asta nu iarta nicio firma nu acum... sper sa iesi din impas iti doresc mult noroc

nebuna94
Postat pe 23 Mai 2009 19:25
mulțumesc.. am nevoie.
cathysailor
Postat pe 23 Mai 2009 19:29
De la: happy_swamy, la data 2009-05-23 19:18:39si eu l-am iertat dupa prima palma tot cu plansete si promisiuni si juraminte ca nu mai face pana m-a aruncat pe jos si m-a lovit cu picioarele atunci am pus capat.cine da o data nu se opreste de asta m-am convins dar eu aveam 19 ani atunci,nu puteam vb cu parintii nu puteam vb cu prietenii tineam totul in mine ...rau am facut acum imi dau seama dar stii tu vb nu imi da sfaturi stiu sa gresesc si singura.......fa-ti curaj si pune capat relatiei....nu merita


asta incerc sa-i pun capat.. dar chiar nu am unde sa ma duc altundeva. ma intrebam daca poate sa ma ajute cineva sau stie vr-o metoda pe care sa o folesc sau orice altceva.. sau un loc sau.. nu stiu.. orice.. pt ca in ritmul in care traiesc acum... nu stiu cat sa mai rezist...
e adevarat m-am mutat cu el pt ca ma îndrãgostisem pana peste cap.. iar iubirea mi-a fost oarba... imi dau seama insa ca decat sa stau cu tata mai bine e cu el... dar.. daca se poate mai bine.. de ce sa nu caut.. dar unde?
cathysailor
Postat pe 23 Mai 2009 19:32
Nu ai de ce sa il ierti, te-a jignit, te-a batut, nu te-a atins asa putin, nu te-am impins usor...
Sfatul meu este sa te muti de la el. Daca nu iti permiti sa platesti chiria de una singura, poate reusesti sa iti gasesti o colega de camera !


Postat pe 23 Mai 2009 19:33
De la: cathysailor, la data 2009-05-23 19:32:41
De la: happy_swamy, la data 2009-05-23 19:18:39si eu l-am iertat dupa prima palma tot cu plansete si promisiuni si juraminte ca nu mai face pana m-a aruncat pe jos si m-a lovit cu picioarele atunci am pus capat.cine da o data nu se opreste de asta m-am convins dar eu aveam 19 ani atunci,nu puteam vb cu parintii nu puteam vb cu prietenii tineam totul in mine ...rau am facut acum imi dau seama dar stii tu vb nu imi da sfaturi stiu sa gresesc si singura.......fa-ti curaj si pune capat relatiei....nu merita


asta incerc sa-i pun capat.. dar chiar nu am unde sa ma duc altundeva. ma intrebam daca poate sa ma ajute cineva sau stie vr-o metoda pe care sa o folesc sau orice altceva.. sau un loc sau.. nu stiu.. orice.. pt ca in ritmul in care traiesc acum... nu stiu cat sa mai rezist...
e adevarat m-am mutat cu el pt ca ma îndrãgostisem pana peste cap.. iar iubirea mi-a fost oarba... imi dau seama insa ca decat sa stau cu tata mai bine e cu el... dar.. daca se poate mai bine.. de ce sa nu caut.. dar unde?



Poti sa iti cumperi loc in caminele studentesti ! Aceasta este o varianta ieftina !

Postat pe 23 Mai 2009 19:34
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-23 19:34:46
De la: cathysailor, la data 2009-05-23 19:32:41
De la: happy_swamy, la data 2009-05-23 19:18:39si eu l-am iertat dupa prima palma tot cu plansete si promisiuni si juraminte ca nu mai face pana m-a aruncat pe jos si m-a lovit cu picioarele atunci am pus capat.cine da o data nu se opreste de asta m-am convins dar eu aveam 19 ani atunci,nu puteam vb cu parintii nu puteam vb cu prietenii tineam totul in mine ...rau am facut acum imi dau seama dar stii tu vb nu imi da sfaturi stiu sa gresesc si singura.......fa-ti curaj si pune capat relatiei....nu merita


asta incerc sa-i pun capat.. dar chiar nu am unde sa ma duc altundeva. ma intrebam daca poate sa ma ajute cineva sau stie vr-o metoda pe care sa o folesc sau orice altceva.. sau un loc sau.. nu stiu.. orice.. pt ca in ritmul in care traiesc acum... nu stiu cat sa mai rezist...
e adevarat m-am mutat cu el pt ca ma îndrãgostisem pana peste cap.. iar iubirea mi-a fost oarba... imi dau seama insa ca decat sa stau cu tata mai bine e cu el... dar.. daca se poate mai bine.. de ce sa nu caut.. dar unde?



Poti sa iti cumperi loc in caminele studentesti ! Aceasta este o varianta ieftina !


ok... si cu cine intru in contact pt loc in caminele studentesti.. data crecuta cand am cautat ca sa cumpar locul ma costa 500E pe loc fara ce mai plateam pe intretinere si asta cu inca 3 colegi de stat in camera.
cathysailor
Postat pe 23 Mai 2009 20:12
De la: cathysailor, la data 2009-05-23 20:12:15
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-23 19:34:46
De la: cathysailor, la data 2009-05-23 19:32:41
De la: happy_swamy, la data 2009-05-23 19:18:39si eu l-am iertat dupa prima palma tot cu plansete si promisiuni si juraminte ca nu mai face pana m-a aruncat pe jos si m-a lovit cu picioarele atunci am pus capat.cine da o data nu se opreste de asta m-am convins dar eu aveam 19 ani atunci,nu puteam vb cu parintii nu puteam vb cu prietenii tineam totul in mine ...rau am facut acum imi dau seama dar stii tu vb nu imi da sfaturi stiu sa gresesc si singura.......fa-ti curaj si pune capat relatiei....nu merita


asta incerc sa-i pun capat.. dar chiar nu am unde sa ma duc altundeva. ma intrebam daca poate sa ma ajute cineva sau stie vr-o metoda pe care sa o folesc sau orice altceva.. sau un loc sau.. nu stiu.. orice.. pt ca in ritmul in care traiesc acum... nu stiu cat sa mai rezist...
e adevarat m-am mutat cu el pt ca ma îndrãgostisem pana peste cap.. iar iubirea mi-a fost oarba... imi dau seama insa ca decat sa stau cu tata mai bine e cu el... dar.. daca se poate mai bine.. de ce sa nu caut.. dar unde?



Poti sa iti cumperi loc in caminele studentesti ! Aceasta este o varianta ieftina !


ok... si cu cine intru in contact pt loc in caminele studentesti.. data crecuta cand am cautat ca sa cumpar locul ma costa 500E pe loc fara ce mai plateam pe intretinere si asta cu inca 3 colegi de stat in camera.


1. cauti pe google anunturi legate de vinderea locurilor in camin
2. te duci chiar in regie , unde sunt caminele, si intrebi la administratie


Postat pe 23 Mai 2009 20:28
ok intreb la administratie.. numai ca in regie sunt cam multe camine si sa iau toate caminele la pas sa gasesc administratia? tu sti in care camin este?
cathysailor
Postat pe 23 Mai 2009 20:35
Poti sa incerci sa ramai cu el...dar, fii atenta aici: in clipa in care nu-ti convine ceva, sa fii tu cea care ridica mana, sa devii tu violenta, cand cracneste, sparge-i un scaun in cap, fara avertisment! Nu te teme sa lovesti, ca pe el n-o sa-l creada nimeni daca spune ca l-ai lovit tu! Pune-ti toata ura in lovitura, riposteaza cu dusmanie, nu arata teama, mai degraba comporta-te ca si cum ai putea sa-l strivesti ca pe un vierme! Nu cred ca se va astepta! Iar daca va mai da in tine, fa in asa fel incat sa ramai cu semne, ba poti chiar sa ti le faci tu daca nu ies cum trebuie, dupa care iti scoti certificat medico-legal, faci plangere la politie si idiotul e mancat!
darksukkubus69
Postat pe 23 Mai 2009 23:12
De la: cathysailor, la data 2009-05-23 20:35:57ok intreb la administratie.. numai ca in regie sunt cam multe camine si sa iau toate caminele la pas sa gasesc administratia? tu sti in care camin este?



Incearca in caminele P, U, E ! Intrebi cand intri in camin unde este administratia si te descurci tu !

Postat pe 23 Mai 2009 23:26
De la: darksukkubus69, la data 2009-05-23 23:12:29Poti sa incerci sa ramai cu el...dar, fii atenta aici: in clipa in care nu-ti convine ceva, sa fii tu cea care ridica mana, sa devii tu violenta, cand cracneste, sparge-i un scaun in cap, fara avertisment! Nu te teme sa lovesti, ca pe el n-o sa-l creada nimeni daca spune ca l-ai lovit tu! Pune-ti toata ura in lovitura, riposteaza cu dusmanie, nu arata teama, mai degraba comporta-te ca si cum ai putea sa-l strivesti ca pe un vierme! Nu cred ca se va astepta! Iar daca va mai da in tine, fa in asa fel incat sa ramai cu semne, ba poti chiar sa ti le faci tu daca nu ies cum trebuie, dupa care iti scoti certificat medico-legal, faci plangere la politie si idiotul e mancat!


buna idee.. mulțumesc frumos.
cathysailor
Postat pe 23 Mai 2009 23:52
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-23 23:26:33
De la: cathysailor, la data 2009-05-23 20:35:57ok intreb la administratie.. numai ca in regie sunt cam multe camine si sa iau toate caminele la pas sa gasesc administratia? tu sti in care camin este?



Incearca in caminele P, U, E ! Intrebi cand intri in camin unde este administratia si te descurci tu !


ok.. am sa caut luni sa vad dacã am noroc. mulțumesc.
cathysailor
Postat pe 23 Mai 2009 23:53
De la: cathysailor, la data 2009-05-23 23:53:34
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-23 23:26:33
De la: cathysailor, la data 2009-05-23 20:35:57ok intreb la administratie.. numai ca in regie sunt cam multe camine si sa iau toate caminele la pas sa gasesc administratia? tu sti in care camin este?



Incearca in caminele P, U, E ! Intrebi cand intri in camin unde este administratia si te descurci tu !


ok.. am sa caut luni sa vad dacã am noroc. mulțumesc.


nu pot sa cred ca te invata sa'l lovesti si u,nu se gandesc ca dupa ce il lovesti,in secunda 2 te poate baga in spital,yo am lovit o femeie,dar a fost o greseala,am fost lovit de un tip,si am ripostat,el sa ferit si am lovito pe ea,nu va imaginati ce semn a avut pe fata,nu fa prostia sa'l lovesti,
mai bine cauta unde sa stai,si mutate,o palma sa zicem ca o mai poti ierta,dar un picior?!!!
cauta unde sa stai si dute nu mai sta,sincer imi pare rau pentru tine,

multa noroc si sa fii fericita
scorpyoW
Postat pe 24 Mai 2009 00:26
noapte buna la toata lumea
scorpyoW
Postat pe 24 Mai 2009 00:34
De la: scorpyow10, la data 2009-05-24 00:26:27
De la: cathysailor, la data 2009-05-23 23:53:34
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-23 23:26:33
De la: cathysailor, la data 2009-05-23 20:35:57ok intreb la administratie.. numai ca in regie sunt cam multe camine si sa iau toate caminele la pas sa gasesc administratia? tu sti in care camin este?



Incearca in caminele P, U, E ! Intrebi cand intri in camin unde este administratia si te descurci tu !


ok.. am sa caut luni sa vad dacã am noroc. mulțumesc.


nu pot sa cred ca te invata sa'l lovesti si u,nu se gandesc ca dupa ce il lovesti,in secunda 2 te poate baga in spital,yo am lovit o femeie,dar a fost o greseala,am fost lovit de un tip,si am ripostat,el sa ferit si am lovito pe ea,nu va imaginati ce semn a avut pe fata,nu fa prostia sa'l lovesti,
mai bine cauta unde sa stai,si mutate,o palma sa zicem ca o mai poti ierta,dar un picior?!!!
cauta unde sa stai si dute nu mai sta,sincer imi pare rau pentru tine,

multa noroc si sa fii fericita


multumesc frumos... chiar aveam teama asta in suflet ca daca ripostez el se va enerva mai tare.. caut de ceva vreme sa ma mut dar chiar nu am gasit unde si am epuizat ideile.. de aceea am postat acest topic.
multumesc din nou si pt faptul ca-mi urez sa fiu fericita.. la fiecare an nou a fopst singura mea dorimnta.. de mica.. dar se pare cas prea urata ca fericirea sa ma placa.. .. glumesc. .
am fost fericita, cand nu aveam minte , eream oarba si indragostita... vai ce fericita eream.. dar erea o fericire falsa.
cathysailor
Postat pe 24 Mai 2009 01:30
o palma de te-a izbit cu capu de usa , sut in coasta daca mureai soro cand te-a izbit cu capu de usa tu te consideri sac de box ? asta nu e de gluma sa mai gasesti o scuza ca te-a impins un pic pacat de tine dak ramai cu un dezaxat care o sa te snopeasca iar in bataie si care iti vbeste ca pe mahala
Peony
Postat pe 24 Mai 2009 01:46
a fost prima și singura data în 5 ani.. iți dai seama ca nu vreau sa aștept si a doua oara.. ar fi prea mult pt nervi mei și asa încordați... nu.. vreau sa plec înainte sa se întâmple din nou.. fie chiar un gest ca ar vrea sa o facã m-ar mâhni extrem de mult.. vreau sa plec.. acum sau mai tarziu.. .. macar de as avea unde.

cred ca va dați seama ca nimeni nu primește pe oricine în casa.. iar cu alți bãieți/bãrbați nu vreau sa stau. nu ați vrea nici voi fetelor.
cathysailor
Postat pe 24 Mai 2009 02:25
:( cam trecem prin aceeasi situatie...numai ca prietenul meu nu a dat inca in mne ...dar nu e timpul pierdut...daca u simti ca mai merita o sansa ,mergi mai departe....daca nu pleaca de la el....dara daca il ierti si mai da si a doua oara,,,,nici nu tre sa te mai gandesti....nu poti fi sacul de box al unui barbat care loveste fara sa se uite.....ai grija...
Luzy19
Postat pe 24 Mai 2009 11:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat va rog ......diferenta de varsta in dragoste...o problema?! 20 De la: alexia30 13 Decembrie 2009 11:36
Ce faci cand ¨fostele¨ sunt ......in prezent ...¨prietene¨? 17 De la: nocturnalia 10 Iunie 2009 16:26
nu stiu ce sa fac 54 De la: sweety_mady 4 Decembrie 2009 13:21
fericirea unei femei 71 De la: bebe_Cristina 25 Aprilie 2009 08:33
nu stiu ce sa fac.... un sfat .. :d 30 De la: juwairiyah 8 Februarie 2009 16:42