Setari Cookie-uri

Prieteni..sau mai mult de atat?

Am si eu un dubiu in ceea ce priveste prietenia mea cu un prieten foarte bun.L-am cunoscut in urma cu 2 ani, am fost prieteni la catarama si apoi el s-a mutat in bucuresti, eu ramanand in Cluj pt a-mi termina facultatea.A fost o relatie bazata pe incredere inca de la inceput, si de aceea dorindu-mi sa ramana mereu la fel, am evitat pe cat posibil sa aducem in discutii lucruri intime sau chiar sexuale.Am metinut eu mai mult acest lucru.Amandoi avem relatii tabile, eu de 3 ani si ceva, el aproape la fel, dar parca ceva s a complicat.Si eu si el parca simtim ceva unul pt altul.El m-a intrebat de foarte multe ori ca daca nu am fi avut relatii, oare ce ar fi fost intre noi?Mai in gluma mai in serios, cand el cand eu ne punem pe rand intrebarea asta; si daca......
Eu tin sa spun ca mereu ia m fost alaturi, i-am dat si sfaturi in ceea ce priveste relatia lui, dorindu-i mereu binele si sa fie fericit.Si el..parca incearca sa se eschiveze de faptul ca....e gelos, dar nu mi zice.Nu suporta sa vada poza cu mine si prietenul meu, a aflat ca am primit inel de logodna dar a ramas socat ba chiar mi-a zis ca nu sunt sanatoasa....As fi crezut ca s-ar fi bucurat pt mine, dar mai mult i-a parut rau.Mi-a zis atunci ca pana ce si ultimul "lucru" in care avea baza si in care se regasea, a fost luat de altcineva.
Cateodata ma intreb si eu daca persoana cu care sunt..e intr adevar sufletul meu pereche.
M-a facut sa ma indoiesc un pic de sentimentele fata de prietenul meu.Nu stiu ce sa cred....nu stiu nici eu ce simt, dar ce ma macina pe mine cel mai mult e ca NU MI SPUNE CE SIMTE, DACA SIMTE CEVA PT MINE,.El mereu isi innabusa sentimentele si nu mi zice ce simte..
Poate ii este teama de ce i-as zice.Cateodata imi zice ca ar vrea sa fim din nou la facultate ca sa fim doar noi doi ca in vremurile bune.
Da-ti mi un sfat va rog.As ruga si persoanele de sex opus sa mi dea un sfat, deoarece ei ar cunoaste mai bine situatia, poate.

Postat pe 26 Mai 2009 13:42
fa doar ce e bine pt tine.......tu stii ce simti.....nu noi
daca tu crezi ca acest prieten reprezinta cv mai mult pt tine........tu stii.....
so..orice ai face .........fa-o ca asta simti tu,asta iti doresti.........
asta ca sa nu divortezi du pa ce te casatoresti..............
just_heaven
Postat pe 26 Mai 2009 13:45
pai tu stii ce simti cel mai bine. parerea mea este sa stai de vorba cu persoana cea mai apropiata tzie, care te cunoaste si care este mai realista, cu capul pe umeri. tu trebuie sa te linistesti si sa cauti sa intelegi de ce simti asta, cum s-a ajuns la asta, exista vreo problema intre tine si logodnic?? eu stiu? cauta sa intelegi ce simti si apoi ia o decizie concreta si corecta fata de toata lumea.
cristi_nne
Postat pe 26 Mai 2009 14:54
nu cumva o fi frica de responsabilitate, emotiile dinaintea unui legamant?......nu cumva fugi de realitate?????
dehha1
Postat pe 26 Mai 2009 14:57
Vorbeste cu el, fii tu deschisa, incurajandu-l astfel sa se deschida si el.
Doar tu cu el puteti lamuri lucrurile, nimeni altcineva.
IMF
Postat pe 26 Mai 2009 15:02
nu stiu ce sa zic...cred ca e si teama unui legamant...dar poate am sentimente fata de el..sunt foarte confuza. odata cand era ametit putin de la bere, mi a reprosat ca niciodata nu l-am alintat sau nu l-am cocolosit.Tind sa cred ca mie imi lipseste ceva in relatie,,,si lui la fel..sau doar sentimentul ca dupa 3 ani de relatia iubitul meu nu ma face sa ma simt ca la inceput.Amicul asta...parca de fiecare data ma face sa ma simt sexy, provocatoare si ca mai am ceva feminin ce -l pune pe jar si- l face sa si puna o gramada de intrebari.Parka el se uita mai atent la mine EL VEDE ceea ce priteeneul meu nu o mai face.
ravenik_swwet
Postat pe 27 Mai 2009 09:35
buna o singura solutie ar fi sa vb deschis amandoi pt ca numai voi stiti ce simtiti !bafta
kudika030058
Postat pe 27 Mai 2009 17:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sufar mult de la despartire 35 De la: Darkmagic 14 Septembrie 2011 14:31
O eleva ii face avansuri iubitului meu 9 De la: kudika_15060 28 August 2012 19:19
Ajutorrr!!! 3 De la: BabytzaDolc3 22 Iunie 2010 20:02
imi poate da cineva vreun sfat? 19 De la: didabruneta 16 Iulie 2009 00:42
M-am indragostit de...fundul ei...! 48 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:49