Setari Cookie-uri

Carpe Diem my love. EL 32, eu...minora


About my story. About my hope and my love!

Si o sa fiu sincera cu tine pentru ca nu este in niciun caz o poveste cu zane sau printi, dar nici bestii si balauri. Este doar povestea mea si a lui! Este doar el, Emilian si ea, Ainna.

Era vara cand ne-am intalnit pentru prima data. Una din zilele caniculare ale lunii iulie. Ma grabeam cu o lene desavarsita sa ajung acasa sa-mi caut cheile atv-ului pe care le pierdusem in graba de dimineata. Si in graba mea, in drumul meu...apare el... Era prima data cand ne vedeam si era cu un vecin de-al meu care intre timp mi-a devenit cel mai bun prieten, Vavi. Ei cu atv-ul, eu pe jos. Trece incet, la fel de incet mergeam si eu..se uita fix in ochii mei si eu in locul lui. Nici macar un zambet. Dispare. Apare din nou la doar cateva minute si aceleasi priviri ne sunt fixate de ochii stralucitori...Dispare..dar de data asta nu mai apare. Incerc sa aflu cine e. Seara se lasa cu repeziciune, numai bine pentru un tennis unde-l intalnesc pe Vavi. "Ia zi-mi cine era tipul cu atv-ul!?" "Emilian, vecinul meu si...al tau! are casa aici de muti ani, abia s-a intors in Ro. Noooo, nici sa nu-ti treaca ceva prin cap! are 29 de ani si copil! " "Aaa, nu. ce-ai?! sti ca nu ma intereseaza, am prieten, doar nu sunt nebuna!"

Zis si facut...ca doar na', cica, nu sunt nebuna. Nu l-am mai vazut decat peste un an cand ne reintalnim intamplator. Eu ieseam din curte, el era cu prietena lui... Am ramas cu privirile una spre cealalta timp de cateva secunde. Realizez si las repede capul in jos. Plec! si nu-l mai vad...Si trece-o luna, doua, trei...si trece...Eram pe atunci implicata intr-o relatie care, credeam eu, era serioasa, chipurile. Primavara acum...mireasma florilor de ciresi pe strada...apare din nou in fata mea. De mana cu...prietena lui.. Ma uit, se uita, trece pe langa mine si eu pe langa el..nu-mi placea ca-l vad cu ea si nu intelegeam de ce..Aveam pe atunci 17 ani, abia impliniti.. Ma duc la Vavi acasa pentru ca el imi tine loc de frate, de prieten si tot.. Ma duc de data asta sa-mi iau ramas bun pentru ca urma sa plec pentru cateva luni in Constanta sa fac niste cursuri de marketing. Si...plec.Il las pe prietenul meu, imi las gasca, parintii, petrecerile si tot departe. Nu am vrut sa mai stie mai nimeni de mine asa ca nu au mai stiut decat ai mei si Vavi de mine. Trece mai, iunie, iulie....august... home sweet home. Apar intr-o zi insorita din nou in curte unde ma astepta catelul, pisica, maman, papa.. Nu ma mai recunosteau. Eram schimbata total, in bine.Mai slaba, mai blonda, mai bronzata, mai eleganta..si...mai mare. Las bagajele la usa si plec. "ma duc sa fumez o tigare" directia: Vavi's home! Si intru in curte, seara, lumini multe, masini multe, muzica la maxim. Ca doar na' era casa unde petrecerile erau la ordinea zilei...gasca mare... Intru. Toti au ramas masca..imbratisari, pupaturi..nimeni nu se astepta sa ma mai vada prea curand, mai ales ca nu am tinut legatura cu nimeni ca nu am vrut. Ne asezam la masa rotunda din mijlocul camerei..cand, il vad pe el..Emilian. Raman masca. Aceiasi ochi albasti ma faceau sa ma innec in privirea sa. Atat de frumos, atat de elegant, atat de...barbat. Ma grabeam, trebuia sa plec sa ma intalnesc cu prietenul meu..Nu-si lua privirea, parca ma dezbraca numai cand se uita la mine. Plec. A doua zi revin cu speranta de a-l revedea. Wrong. Nu mai era. Dar mi se spune: "A intrebat Emi de tine."si atat. "AAA?care emi?a, ala de aseara. pai si ce?n-are decat sa ramana cu intrebatul!"doar na' eram orgolioasa. La cateva zile din nou "a intrebat de tine..".Eu, nimic. Doar...aveam prieten, "nu-mi pasa".Si timpul trece, el nu mai aparea cu zambetul sau coplesitor la masa noastra rotunda. Asta ma enerva la maxim. De data asta, imi iau inima in dnti: "Vavi, spune-i lui Emi ca am intrebat de el!" "bine!" ....trece o zi, doua, trei..."-I-ai transmis?" - Da!" Ce a zis?" "-Nimic..." ma supara asta...dar m-am gandit. e mai bine asa. La vreo doua saptamani ma pregateam sa ies ca in fiecare sambata cu fetele in club, profitand de faptul ca prietenul meu nu avea cum sa vina cu mine sambata. Seara, inainte sa plec, ca de obicei ma duceam la Vavi la o cafea. Toata gasca prezenta. Stateam pe canapea cu unul dintre baieti, in bratele lui, la o tigare. Se deschide usor usa. ...Si atunci apare din nou. :X:X wow...mi-a piact si tigarea din mana.. Se aseaza pe fotoliu langa noi. Ca de obicei, privirile noastre erau numai pentru noi. Realizez ca nu e bine, ma ridic si plec spre club. A doua seara, intru pe mess, lucru pe care nu-l prea fac de obicei. "BUZZ!!! da-mi rpd nr tau ca mi-am pierdut telul"Era Vavi. Il dau. "hai ca vb putin mai tarziu" ~offline~ La nici 5 minute..tzarr-tzarr..nu ma uit la telefon sa vad cine apeleaza "aaa, zi mha ce vrei?" si aud o voce care nu era a lui Vavi, asa cum ma asteptam. "Buna! Sti cu cine vorbesti?" (da normal ca stiam cu cine)"nu..cine esti?" "pai..Emi, vecinul si prietenul tau" (mi-a picat telefonul din mana) "Alo, mai esti?" -DA!!!!!" PAI CUM SA NU FIU PENTRU TINE? si se face zece, si se face 11, si se face 12 noaptea, noi inca vorbeam...planuri de vacanta impreuna...cum sa-i cunoasca pe ai mei...

o zi, doua, trei, o saptamana, doua, trei...noi inca eram impreuna, de nedespartit. Bineinteles ca a doua zi dupa ce am vorbit prima data cu el la telefon am renuntat la relatia mea de 3 ani desi chiar atunci era ziua lui.Am zis punct si de la capat!

Anyway, timul a trecut cu repeziciune pe langa noi fara a ne da sema, numai ca timp pentru noi nu prea exista. El om de afaceri in Bucuresti, eu cu liceul, cursuri, antrenamente, sedinte...mesajele de "buna dimineata" si noapte buna" niciodata nu lipseau. Pana intr-o zi cand...nu primesc niciun semn. dau mesaj, nu primesc nimic, sun, nu raspunde..sun si-a doua zi si-a treia...si tot asa, timp de vreo saptamana si ceva in care mesajul de "buna dimineata" nu am ezitat sa i-l dau. Si sun...sun...sun...deja imi pierdusem orice speranta..imi zic"e pentru ultima data cand sun" asa si fac, sun. RASPUNDE O VOCE....de femeie!!!!! inchid, ma enervez si zic "stop!"

La sfarsit de saptamana, ca de obicei imi incarc bateriile cu multe energizante si cafele pe la Vavi acasa. Peste trei zile apare si el acolo, unde stia ca ma gaseste mereu. Nu il bag in seama, il resping, si multe gesturi care-i dadea de inteles ca sunt foarte suparata pe el. Isi cere scuze si imi explica ca a fost bolnav si era secretara ca nu a raspuns numanui. Toate bune si frumoase. A urmat un weekend de vis la munte doar eu si el..si nu a lipsit nicidecum acel "buna dimineata printeso" care atat de mult imi lipsise. Ii pasa si asta se vedea. Era fericit si eu la fel. Eram de nedespartit. Ajunsi in orasul meu, ma lasa acasa sa-mi las bagajele si iesim sa ne plimbam.. nu au lipsit nici de data asta mesajele, telefoanele, intalnirile. DAR...acum a trecut o saptamana de cand nu am vorbit decat cu robotica lui la telefon...nu mai stiu nimic de el...si mi-e greu, ma doare. Imi lipseste enorm si nu stiu de unde l-as putea lua...Nu il mai inteleg. ce se intampla cu el???de ce nu mai da niciun semn?poate chiar vrea sa o terminam, desi nu mi-a dat de inteles asta cand ne-am intalnit fiind foarte fericit. OARE MERITA TOATE COMPROMISURILE PE CARE LE-AM FACUT pentru...ce???te rog, da-mi un sfat!

Postat pe 7 Decembrie 2009 19:49
Banuiesc ca esti deja prea batrana pentru el, a trecut la o proaspatura.
Kathara
Postat pe 7 Decembrie 2009 20:09
mergi in hipermarket cumperi alcool metilic ( are culoare mov sau albastra, pt ca e toxic dar nu conteaza ) mergi acasa fumezi o tigara si bei un pahar sanatos , in 8 secunde orbesti in 20 ai murit, carpe diem baby!
felixcat
Postat pe 7 Decembrie 2009 23:57
" OARE MERITA TOATE COMPROMISURILE PE CARE LE-AM FACUT pentru...ce???"
Draga mea, foarte frumos debut in amor ai avut! Compromisuri la 17 ani pt unu' de 32, super! Scuze, s-au terminat baietii de varsta ta, sau te crezi prea matura pt ei? Ce sfat vrei tu sa-ti dam de fapt? Ocupa-te de scoala, traieste-ti tineretea alaturi de cei din generatia ta si lasa compromisurile pt altii!
miss_darine
Postat pe 8 Decembrie 2009 11:05
Nu poate face careva un rezumat?
Elooooooo fato acilea nu e jurnal online
iacinta
Postat pe 8 Decembrie 2009 11:12
sa-ti fie rusine fata ai corupt ditamai barbatul auzi la ea compromisuri
Dontyyy
Postat pe 8 Decembrie 2009 11:16
De la: iacinta, la data 2009-12-08 11:12:45Nu poate face careva un rezumat?
Elooooooo fato acilea nu e jurnal online


hai sa te ajut eu :ea 17 ani el inca o data pe atat cica iubire mare , atv-uri, priviri insinuase ce mai adevarata telenovea numai ca el s-ar putea sa fie insurat
Dontyyy
Postat pe 8 Decembrie 2009 11:18
Asta este a 6 a poveste fantasmagorica a acestui personaj care asa, la o sapatamana -doua mai deschide un subiect idiot.Nu e nimic adevarat din ce bate campii.E platit(a) sa faca rating pe Kudika sau vrea sa arate ca are o prolifica imaginatie de mahala .Pentru ca toate subiectele sunt banale si mediocre.

Iata inca 2 cretinisme deschise de acelasi "hemoroid".Care e povestea de fapt sau exista vreo poveste?

De la: , la data 2009-10-26 05:43:11am si eu o mica problema...tocmai m-am despartit de prietenul meu cu care am stat 7 luni impreuna.aceste 7 luni au fost superbe dar acum parca s-a transfomat intr-un nenorocit este de nerecunoscut,el mi-a is ca nu am nici o vina doar ca el toata viata asta a fost si ca a incercat sa se schimbe cu mine
dar vede ca nu poate,eu il iubesc f mult si vreau sa isi revina sa fie ca inainte dar la cat m-a ranit in ultimul timp am inceput sa il si urasc... el mi-a zis acum dupa ce ne-am certat ultima oara ca imi promite ca ma va suna intr-o sapt 2 tsi spera sa ii treaca http://img.kudika.ro/comunitate/img/topic_icons/icon9.gif dar nu st ce sa mai cred...nu vreau sa mai sper sa sufar degeaba dar in sinea mea mi-as dori sa se schimbe si sa ma sune sa imi spuna ca gresit si ca nu va mai face asta niciodata ...mi-e f greu fara el si tot nu pot sa inteleg transformarea asta el ar fi facut orice pt mine si se purta cel mai frumos cu mine...iar acum ma indeparteaza ca altfel voi avea de suferit asa spune el...


Alta poveste:


"AMANTUL MEU NU MA MAI DORESTE !?
AMANDOI SUNTEM CASATORITI SI A FOST TOTUL OK TIMP DE 2 ANI, PANA ACU' CATEVA ZILE CAND MI'A SPUS CA TREBUI SA I'A O PAUZA, SA SE LINISTEASCA!
NU VREAU SA RENUNT LA EL, NU VREAU SA'L PIERD DEOCAMDATA. VESTEA A VENIT CA UN TRAZNET, NU POT SA ACCEPT.
EL GEAMAN, EU TAUR. STIU CA ESTE CAT SE POATE DE LETALA COMBINATIA, DAR A MERS SI INCA MAI AVEM 'REACTII VIZIBILE' CAND NE INTALNIM.
VREAU SFATURI DE LA AMANTE CARE DAU RANDAMENT CU AMANTII LOR.
A MAI SPUS CA NE PUTEM VEDEA DOAR PENTRU SEX, DIN CAND IN CAND"




Pe restul nu le gasesc acum.

Postat pe 8 Decembrie 2009 17:02
Pentru initiatoarea topicului:Trezireeaaa!Chiar atat de greu de priceput pentru tine de ce nu mai da nici un semn si dispare asa ca magarul in ceata?Chiar nu intelegi ca are o relatie stabila,probabil si o familie la care nu vrea sa renunte pentru distractia cu tine?Cat de naiva sa fii,totusi?Numai cine nu vrea sa vada nu vede...
heaven2007
Postat pe 10 Decembrie 2009 06:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa aleg...ajutati-ma va rog!!! 5 De la: popeas_k 14 Martie 2009 17:06
simt ca inebunesc si singura nu o sa i-au o decizie corecta 58 De la: roxi_berzi 25 Iulie 2010 04:36
eu si el.. in secret? 10 De la: Micael 14 Noiembrie 2010 13:27
Sa-l acept / sa-l refuz 3 De la: marco918 5 August 2010 23:54
Femeia pesti dificila!!! 62 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:50