Setari Cookie-uri

Amanta..sau fara o relatie serioasa!

Help...ce inseamna sa ai o relatie serioasa...am 24 de ani si inca nu am avut o relatie serioasa!Toti barbatii care ma vor....ma vor doar de amanta...deoarece ori au iubite ori sunt insurati!!!Exista o reteta pentru relatia serioasa..???
AmAnDa
Postat pe 21 August 2009 14:52
Încearcǎ un tip care pare serios, din ǎla care poartǎ ochelari ºi se duce la servici cu autobuzul/tramvaiul. De obicei aceia cautǎ relaþii serioase
Vladimir13
Postat pe 21 August 2009 15:06
De la: AmAnDa, la data 2009-08-21 14:52:27Help...ce inseamna sa ai o relatie serioasa...am 24 de ani si inca nu am avut o relatie serioasa!Toti barbatii care ma vor....ma vor doar de amanta...deoarece ori au iubite ori sunt insurati!!!Exista o reteta pentru relatia serioasa..???


nup macar si-a revenit kudika ca in puii mei la ce subiecte apar pe aici clar nu mai intram in veci pe forumul asta
anybody
Postat pe 21 August 2009 15:11
pt ca ai fatza de amanta,de aia !!!!
matracucu
Postat pe 21 August 2009 15:19
presupun ca nici tu nu iti doresti cu adevarat o relatie serioasa. cauta in continuare
kudika058564
Postat pe 21 August 2009 15:20
da cum arata o fata de amanta?
kudika058564
Postat pe 21 August 2009 15:24
De la: kudika058564, la data 2009-08-21 15:24:05da cum arata o fata de amanta?


fata de pitzipoanca
andreea1976
Postat pe 21 August 2009 15:29
De la: AmAnDa, la data 2009-08-21 14:52:27Help...ce inseamna sa ai o relatie serioasa...am 24 de ani si inca nu am avut o relatie serioasa!Toti barbatii care ma vor....ma vor doar de amanta...deoarece ori au iubite ori sunt insurati!!!Exista o reteta pentru relatia serioasa..???


Eu am avut prima relatie serioasa si mai tarziu. Schimba si tu mediul1
Kathara
Postat pe 21 August 2009 15:34
De la: Vladimir13, la data 2009-08-21 15:06:00Încearcǎ un tip care pare serios, din ǎla care poartǎ ochelari ºi se duce la servici cu autobuzul/tramvaiul. De obicei aceia cautǎ relaþii serioase


Da, Andrei are dreptate, aia care nu merg la servici cu tramvaiul/autobuzul si au bani multi dati de parinti, aia nu-s seriosi, aia stiu doar cum sa si-o dea la popou.
kudika046333
Postat pe 21 August 2009 15:34
De la: kudika058564, la data 2009-08-21 15:24:05da cum arata o fata de amanta?


exact ca tine draga mea......si are legatura cu principiile tale,cu aspiratziile,cu ambitziile tale,...crede-ma.....
matracucu
Postat pe 21 August 2009 15:36
De la: just_laura, la data 2009-08-21 15:36:29
De la: kudika058564, la data 2009-08-21 15:24:05da cum arata o fata de amanta?


exact ca tine draga mea......si are legatura cu principiile tale,cu aspiratziile,cu ambitziile tale,...crede-ma.....


si sa nu uitam lauriciule mai ales cu fanteziile inocente
anybody
Postat pe 21 August 2009 15:37
De la: anybody, la data 2009-08-21 15:37:40
De la: just_laura, la data 2009-08-21 15:36:29
De la: kudika058564, la data 2009-08-21 15:24:05da cum arata o fata de amanta?


exact ca tine draga mea......si are legatura cu principiile tale,cu aspiratziile,cu ambitziile tale,...crede-ma.....


si sa nu uitam lauriciule mai ales cu fanteziile inocente


daaaa,alea vin la pachet,odata cu fatza......
matracucu
Postat pe 21 August 2009 15:39
De la: anybody, la data 2009-08-21 15:37:40
De la: just_laura, la data 2009-08-21 15:36:29
De la: kudika058564, la data 2009-08-21 15:24:05da cum arata o fata de amanta?


exact ca tine draga mea......si are legatura cu principiile tale,cu aspiratziile,cu ambitziile tale,...crede-ma.....


si sa nu uitam lauriciule mai ales cu fanteziile inocente
.RASPUNS GRESI NU AM CUM SA AM *FATA DE AMANTA* PENTRU CA EU AM FATA DE SOTIE SI MAMA
kudika058564
Postat pe 21 August 2009 15:43
draga mea...sunt relatii trecatoare si relatii stabile ...un fel de lunga durata...cand un barbat este "intrecere" pe la o femeie inseamna ca este o relatie tranzitara.....si care femeie-si doreste sa fie roata de rezerva????....daca port lenjeriile ieftine de la mai multe persoane inseamna ca sunt second hand.....ma uzez repede..si " cine fuge dupa mai multi iepuri ..nu prinde niciunul....{ este deja probata !!!
pacifista
Postat pe 22 August 2009 19:14
Vladimir x..esti tare!Ai dat un sfat de-a stat matza-n coada!Pe bune acu!
locked
Postat pe 22 August 2009 19:22
draga amanda, eu cred ca in subconstientul tau e de fapt o problema. care?
ori nu te simti pregatita pentru o relatie unica; ori nu esti pregatita pentru o famile.
undeva in sufletul tau foarte ascuns asta vrei de fapt, lagaturi " care sa nu te lege", pentru ca e foarte usor sa te desparti de cineva care e deja prins.
cat de mult iti doresti tu pe cineva?
ai intalnit pana acum pe cineva pe care chiar sa-l doresti?
e complicata chestia asta cu ce vrem si ce gasim.
in fond ce e asa o graba?
nu mai sunt vremuri sa te grabesti
te gandesti intai la carira; serviciu; locuinta abia pe urma casatorie
asta nu inseamna sa astepti 10 ani, dar nu conteaza.
daca ar fi sa ma dau exemplu eu am inceput viata intima la 24 ani; nu a m regretat niciodata si acum sunt un om fericit. Si nu m-am casatorit cu prima iubire-care voia asta, dar n-am vrut eu, si bine am facut,pt ca viata mi-a demonstrat ca de multe ori mai tanar, nu insemna mai bun, iar relatia potrivita am intalnit-o la 36 ani, dupa un mariaj incheiat.
nu dispera, nu te agita, stabileste-ti prioritatile. in timp le vei rezolva pe toate. sigur.
nu te lua dupa toti obscenii.
pentru tine nu e usor acum si cine iti da sfaturi de 2 lei, e un om de 2 lei. nici nu merita sa le iei in seama.
tu ti-ai deschis sufletul si nu e usor. vine el si timpul tau
c_dana
Postat pe 22 August 2009 19:42
De la: AmAnDa, la data 2009-08-21 14:52:27Help...ce inseamna sa ai o relatie serioasa...am 24 de ani si inca nu am avut o relatie serioasa!Toti barbatii care ma vor....ma vor doar de amanta...deoarece ori au iubite ori sunt insurati!!!Exista o reteta pentru relatia serioasa..???


E o diferenta mare intre a te vrea de amanta si a obtine ce si-a dorit .

Probabil ca modul in care te comporti cand esti cu un barbat ii lasa de inteles ca esti o fata usor de pacalit motiv pentru care isi permite sa te ,,seduca'' fara sa-si faca probleme de constiinta ca este implicat intr-o alta relatie .

Adevarul este ca barbatul este dator sa incerce , daca fata pica bine , daca nu ....urmatoarea, sau se duce la iubita/sotie ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat .

Am avut o prietena care se plangea de acelasi lucru , cum ca barbatii o folosesc sexual si atat desi ea isi doreste o relatie serioasa.

Am avut ocazia sa fiu de fata cand a cunoscut un nou tip si nu mi-a venit sa cred ce aud
Desi se discuta despre examenele ce urmau sa vina, ea facea glume cu tenta sexuala ,isi scotea in evidenta formele si schimba tot timpul subiectul incercand sa ne faca sa radem ( din pacate de prostia ei ) pentru ca ,spunea ea. i se parea ca suntem prea seriosi .

Inainte sa inceapa cu mascarada asta ,am observat clar ca baiatul era interesat de ea ( arata foarte bine din punct de vedere fizic ) ,se vedea in privirile si comportamentul lui ca o place.
La finalul intalnirii insa , interesul lui capatase o alta tenta ....daca initial isi dorea sa o cunoasca ca si persoana ,mi-am dat seama ca va ajunge sa o cunoasca doar fizic pentru ca mai mult nu-l intereseaza .

Dupa ce a plecat baiatul i-am spus parerea mea sincera : ,,daca as fi in locul lui ti-as trage-o odata si apoi m-as duce sa-mi caut o iubita serioasa''

Din pacate prima impresie conteaza foarte mult atunci cand faci cunostiinta cu un posibil viitor iubit.
Nu zic sa te comporti ca o mironosita dar nici sa-ti pui poalele in cap nu e bine daca vrei o relatie serioasa cu un baiat .
Baietilor le plac fetitele vesele ca sa se distreze si atat dar ca si iubite isi aleg partenere care dau impresia ca-s fete cuminiti.

iris_4_ever
Postat pe 23 August 2009 05:51
De la: AmAnDa, la data 2009-08-21 14:52:27Help...ce inseamna sa ai o relatie serioasa...am 24 de ani si inca nu am avut o relatie serioasa!Toti barbatii care ma vor....ma vor doar de amanta...deoarece ori au iubite ori sunt insurati!!!Exista o reteta pentru relatia serioasa..???


Din pacate nu exista.Si eu am trecut prin asa ceva .Ajunsesem sa cred ca o sa raman singura, ca am ceva care atrage numai indivizii cuplati.E doar o faza prin care trec foarte multe dar de tine depinde sa alegi sau nu sa te cuplezi cu astfel de oameni.Poate nu cauti unde trebuie.

Postat pe 25 August 2009 09:58
De la: c_dana, la data 2009-08-22 19:42:45draga amanda, eu cred ca in subconstientul tau e de fapt o problema. care?
ori nu te simti pregatita pentru o relatie unica; ori nu esti pregatita pentru o famile.
undeva in sufletul tau foarte ascuns asta vrei de fapt, lagaturi " care sa nu te lege", pentru ca e foarte usor sa te desparti de cineva care e deja prins.
cat de mult iti doresti tu pe cineva?
ai intalnit pana acum pe cineva pe care chiar sa-l doresti?
e complicata chestia asta cu ce vrem si ce gasim.
in fond ce e asa o graba?
nu mai sunt vremuri sa te grabesti
te gandesti intai la carira; serviciu; locuinta abia pe urma casatorie
asta nu inseamna sa astepti 10 ani, dar nu conteaza.
daca ar fi sa ma dau exemplu eu am inceput viata intima la 24 ani; nu a m regretat niciodata si acum sunt un om fericit. Si nu m-am casatorit cu prima iubire-care voia asta, dar n-am vrut eu, si bine am facut,pt ca viata mi-a demonstrat ca de multe ori mai tanar, nu insemna mai bun, iar relatia potrivita am intalnit-o la 36 ani, dupa un mariaj incheiat.
nu dispera, nu te agita, stabileste-ti prioritatile. in timp le vei rezolva pe toate. sigur.
nu te lua dupa toti obscenii.
pentru tine nu e usor acum si cine iti da sfaturi de 2 lei, e un om de 2 lei. nici nu merita sa le iei in seama.
tu ti-ai deschis sufletul si nu e usor. vine el si timpul tau


Draguta treaba cu subconstientul ... :) subscriu
loveisblinde
Postat pe 25 August 2009 19:18
De la: Vladimir13, la data 2009-08-21 15:06:00Încearcǎ un tip care pare serios, din ǎla care poartǎ ochelari ºi se duce la servici cu autobuzul/tramvaiul. De obicei aceia cautǎ relaþii serioase


Dar cel putin teoretic n-ar trebui sa aiba si ceva atractiv?

Apropo, am remarcat o gramada de remarci rautacioase, partial amuzante ce-i drept, dar total nedrepte... Tinand cont ca ea a venit sa intrebe cu ce greseste in dorinta ei de a avea o relatie serioasa, cred ca merita mai multe raspunsuri pozitive.
anushkha
Postat pe 27 August 2009 16:38
De la: just_laura, la data 2009-08-21 15:36:29
De la: kudika058564, la data 2009-08-21 15:24:05da cum arata o fata de amanta?


exact ca tine draga mea......si are legatura cu principiile tale,cu aspiratziile,cu ambitziile tale,...crede-ma.....



Ca de obicei mai e si cate o fufa care tb sa fie rautacioasa ca altfel nu se simte ea bine in ziua respectiva.Draguta....daca te uiti si tu bine in oglinda si tu ai o fetisoara de pitzi.
Dar ca sa revin la subiect, da am patit-o si eu majoritatea vor distractie,chiar daca par "seriosi", sau sunt oki pana se sperie ca devine relatia mai serioasa si prostutii pun suflet...si dispar de frica.E vb de noroc cred eu pana la urma...pt ca eu am av si rel serioasa dar au atentat si multi "smecherasi" la viata mea.Si chiar nu am fata de pitzi, din contra lumea spune ori ca sunt prea copilaroasa...ori prea serioasa.
pui_mic
Postat pe 27 August 2009 16:56
De la: pui_mic, la data 2009-08-27 16:56:32
De la: just_laura, la data 2009-08-21 15:36:29
De la: kudika058564, la data 2009-08-21 15:24:05da cum arata o fata de amanta?


exact ca tine draga mea......si are legatura cu principiile tale,cu aspiratziile,cu ambitziile tale,...crede-ma.....



Ca de obicei mai e si cate o fufa care tb sa fie rautacioasa ca altfel nu se simte ea bine in ziua respectiva.Draguta....daca te uiti si tu bine in oglinda si tu ai o fetisoara de pitzi.
Dar ca sa revin la subiect, da am patit-o si eu majoritatea vor distractie,chiar daca par "seriosi", sau sunt oki pana se sperie ca devine relatia mai serioasa si prostutii pun suflet...si dispar de frica.E vb de noroc cred eu pana la urma...pt ca eu am av si rel serioasa dar au atentat si multi "smecherasi" la viata mea.Si chiar nu am fata de pitzi, din contra lumea spune ori ca sunt prea copilaroasa...ori prea serioasa.


ce amuzant, tu o critici pe laura ca-i rautacioasa si o numesti fufa "care tb sa fie rautacioasa ca altfel nu se simte ea bine in ziua respectiva" sa inteleg ca tu te-ai simtit bine dupa acest coment nu?
valita76
Postat pe 27 August 2009 17:53
Nush de ce laura are talentul de a strica buna dispozitie. este vorba de bun simt...
jaqueline29
Postat pe 27 August 2009 21:59
Amanda... Amanta...
hmmm mare diferenta nu e intre ele....
Diavolyta_
Postat pe 27 August 2009 22:18
e femeia absoluta, deci isi permite
( )
pinguinul
Postat pe 27 August 2009 23:29
cata nesimtire si rautate din partea unora ,si nu ma refer la cea care a deschis subiectul
florinabranzea
Postat pe 28 August 2009 00:54
si eu pot spune acelasi lucru........mi-am inceput viata sexuala fffffffffffffffffff tarziu la 31 .....m-am indragostit dar s-a dovedit a fi o alegere gresita.........apoi cand am crezut ca am gasit pe cineva ptr o relatie stabila cu toate ca sunt f serioasa........dupa doua saptamani mi-a zis clar ca de fapt cauta doar sex si ca el ptr a avea o relatie serioasa trebuie sa nu faca sex cu fata respectiva pana nu tine deja la ea........altfel il va atrage doar din acest punct de vedere................mie mi se pare o prostie.....dar.......ce pot zice mai mult.............
kudika048217
Postat pe 28 August 2009 08:34
De la: iris_4_ever, la data 2009-08-23 05:51:16
De la: AmAnDa, la data 2009-08-21 14:52:27Help...ce inseamna sa ai o relatie serioasa...am 24 de ani si inca nu am avut o relatie serioasa!Toti barbatii care ma vor....ma vor doar de amanta...deoarece ori au iubite ori sunt insurati!!!Exista o reteta pentru relatia serioasa..???


E o diferenta mare intre a te vrea de amanta si a obtine ce si-a dorit .

Probabil ca modul in care te comporti cand esti cu un barbat ii lasa de inteles ca esti o fata usor de pacalit motiv pentru care isi permite sa te ,,seduca'' fara sa-si faca probleme de constiinta ca este implicat intr-o alta relatie .

Adevarul este ca barbatul este dator sa incerce , daca fata pica bine , daca nu ....urmatoarea, sau se duce la iubita/sotie ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat .

Am avut o prietena care se plangea de acelasi lucru , cum ca barbatii o folosesc sexual si atat desi ea isi doreste o relatie serioasa.

Am avut ocazia sa fiu de fata cand a cunoscut un nou tip si nu mi-a venit sa cred ce aud
Desi se discuta despre examenele ce urmau sa vina, ea facea glume cu tenta sexuala ,isi scotea in evidenta formele si schimba tot timpul subiectul incercand sa ne faca sa radem ( din pacate de prostia ei ) pentru ca ,spunea ea. i se parea ca suntem prea seriosi .

Inainte sa inceapa cu mascarada asta ,am observat clar ca baiatul era interesat de ea ( arata foarte bine din punct de vedere fizic ) ,se vedea in privirile si comportamentul lui ca o place.
La finalul intalnirii insa , interesul lui capatase o alta tenta ....daca initial isi dorea sa o cunoasca ca si persoana ,mi-am dat seama ca va ajunge sa o cunoasca doar fizic pentru ca mai mult nu-l intereseaza .

Dupa ce a plecat baiatul i-am spus parerea mea sincera : ,,daca as fi in locul lui ti-as trage-o odata si apoi m-as duce sa-mi caut o iubita serioasa''

Din pacate prima impresie conteaza foarte mult atunci cand faci cunostiinta cu un posibil viitor iubit.
Nu zic sa te comporti ca o mironosita dar nici sa-ti pui poalele in cap nu e bine daca vrei o relatie serioasa cu un baiat .
Baietilor le plac fetitele vesele ca sa se distreze si atat dar ca si iubite isi aleg partenere care dau impresia ca-s fete cuminiti.


e foarte corect ce zici dar se poate intampla si sa fii tu serioasa si el sa caute...doar sex, desi pretinde altceva....totul e sa fii cu capul pe umeri!de obicei aia care cauta doar sex nu au prea multa rabdare sa te astepte, asa ca poate n-ar fi rau sa nu cedezi asa usor si sa il lasi sa astepte un pic inainte sa faceti sex.....sfatul meu era pt amanda. si daca e deja cuplat...neeexxxtttttttttttt!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mkdisk
Postat pe 28 August 2009 11:04
De la: AmAnDa, la data 2009-08-21 14:52:27Help...ce inseamna sa ai o relatie serioasa...am 24 de ani si inca nu am avut o relatie serioasa!Toti barbatii care ma vor....ma vor doar de amanta...deoarece ori au iubite ori sunt insurati!!!Exista o reteta pentru relatia serioasa..???






o relatie seriaosa e atunci cand,te suna nenea ziua dupa si te intreaba ce faci.

daca nu te mai suna ziua dupa si te suna la o saptamana dupa,inseamna ca vrea numai sa repete prima noapte....


capisci?
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 28 August 2009 11:09
@ mkdisk
da hunny, :D:D
darrr nu trb sa fie insurati sau cuplati ca sa caute doar sex.....


oricum ....tu esti sigura ca ai vrut sa ai relatii cu pers pe care le ai int pana acum ? ...
morticia_adams
Postat pe 28 August 2009 14:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubit vs Prieten (mai complicat) 1 De la: Didicu 10 Mai 2011 09:18
relatiile dintre baiat si fata 52 De la: anissya 5 Martie 2010 15:13
e bine sa fii amanta 136 De la: bebe_lush_ul 2 Aprilie 2009 12:28
cum scapam de matreata??!!! 11 De la: susu 27 Aprilie 2014 00:10
prinsa intre doi barbati.. decizie imposibila 54 De la: Barbie30 9 Iulie 2010 22:26