Setari Cookie-uri

SOTUL MEU VREA DAR NU VREA

Apelez la cateva sfaturi.
Sunt casatorita de 3 ani, dar aveam o relatie cu sotul meu cu 6 ani inainte de casatorie.
Am stat mai mult separat (deoarece am studiat in orase diferite). Cand il vizitam mai aflam ca a iesit ba cu una , ba cu alta, dar ma convingea de fiecare data ca nu erau decat chestii de amicitie.
Totul s-a complicat dupa casatorie cand am aflat ca o sun ape o fosta colega de munca foarte des (noptile) si-I trimitea foarte multe mesaje (noaptea evident). Am vazut pe factura. Mi-a zis initial ca e un fost nr. de telefon al fratelui lui, dar am sunat si mi-a raspuns o tipa pe care o cunosteam . A recunoscut ca e al ei, dar ca n-a fost nimic serios. Acum un an a inceput sa fie iarasi distant. Mi-am dat seama ca e “ aceea perioada din viata” si ca e cineva din nou. L-am prins trimitan un mesaj de dragoste. Mi-a zis ca nu stie al cui e numarul si-l tot tachineaza cineva si asa incerca el sa vada cine e…. prostii, of. Apoi intr-o seara cand era plecat, l-a sunat cineva pe tel. personal si am raspuns eu. Persoana de la capatul firului a stat un pic in tel si apoi a inchis. Am sunat inapoi si bineinteles ca n-a raspuns nimeni.
El neaga orice.
Si-a facut o noua adresa in care am gasit la contacte doar adresa noii lui colege de munca.
A zis intr-o seara ca iese cu un coleg si la sfatul unei prietene am iesit si eu (niciodata n-am mai facut acest lucru). Ghiciti cine a mai venit? Colega, normal.
El neaga , ea neaga. S-a ajuns la certuri f.f.f grave, la violent.
Am zis s-o terminam . El zice ok, dar nu are niciodata timp pt. a concretiza.
Ce sa mai fac? Simt ca innebunesc in incertitudine!
o_mica_raza
Postat pe 29 Mai 2009 15:48
oooof...intai si intai o imbratisare MAAAAAARE! apoi: ai bagat actele pt divort??? daca nu, asta e pasul pe care trebuie sa.l faci intai si intai. daca nu vrea sa semneze...asta e. se trezeste cu citatia acasa.
l_diana_c
Postat pe 29 Mai 2009 15:53
Nu e usor sa treci printr-un divort....dar decat sa te chinui cu asa o relatie.....mai bine singura.
Daca esti convinsa ca nimic nu se mai poate remedia...atunci fa tu pasul de a incheia relatia.
Iti doresc numai bine
andreea1976
Postat pe 29 Mai 2009 15:54
Sper ca saptamana viitoare sa concretizez totul. El zice ca fac presiuni asupra lui solicitand incheierea relatiei. A si plans de cateva ori, dar ........
o_mica_raza
Postat pe 29 Mai 2009 16:05
nu te lasa induplecata! stiu ca iti va fi foarte greu si cred ca treci prin momente la care nici nu te gandeai. dar mai bine asa: sa plangi acum, ca sa zambesti mai tarziu! si nu inteleg ce-i cu figurile astea ca faci presiuni....el nu s-a gandit cand se intindea cu aia?tin pumnii si sa ne spui cum merge treaba!
l_diana_c
Postat pe 29 Mai 2009 16:09
nu te lasa impresionata de lacrimile lui....spunei sa se hotarasca ori ea ori tu....
monaq
Postat pe 29 Mai 2009 16:10
aoleo....cum adica cu violenta?????????????????adica a si dat in tine?????????????
l_diana_c
Postat pe 29 Mai 2009 16:12
Vai... dar neaga orice implicare a ei si a lui vis-a-vis de ea. Cica eu sunt aia rea si mi se pare. Iar statul separat este doar pentru o perioada.... Care? Nu stiu! Pana ne vom intelege din nou.... cica. Stam separati de o luna.... Am dat avansul pentru un apartament. Am zis sa-l scoatem deoarece inca nu e gata si se poate.... dar el nu vrea.
o_mica_raza
Postat pe 29 Mai 2009 16:14
da... ma si lovit
o_mica_raza
Postat pe 29 Mai 2009 16:15
Cand am inceput sa-l intreb si sa-i verific miscarile deoarece banuiam ceva a devenit violent. Oricum are o problema pe fond nervos.... i-a aparut intre timp si zona Zoster
o_mica_raza
Postat pe 29 Mai 2009 16:17
oooof....imi pare rau.....
l_diana_c
Postat pe 29 Mai 2009 16:17
Se vede ca sufera si el. Ar fi culmea sa planga formal.... si i-a mai iesit si Zona Zoster. Dar eu cum sa mai stau cu el atata timp cat lui ii place sa mai iasa si cu altele ..........
o_mica_raza
Postat pe 29 Mai 2009 16:20
uuum...tu ai auzit de lacrimi de crocodil???ce e cu Zona Zoster???
l_diana_c
Postat pe 29 Mai 2009 16:22
Sunt niste pete ce apar pe fond nervos. Lui i-au aparut in iarna, imediat dupa ce l-am amenintat cu divortul si i-am cerut explicatii pentru "coincidente"
o_mica_raza
Postat pe 29 Mai 2009 16:26
De la: Cineva_bv, la data 2009-05-29 16:20:54Se vede ca sufera si el. Ar fi culmea sa planga formal.... si i-a mai iesit si Zona Zoster. Dar eu cum sa mai stau cu el atata timp cat lui ii place sa mai iasa si cu altele ..........

Draga mea...paraseste-l si nu te mai uita in urma...trebuia sa planga inainte de a te lovi si de a te insela nu acuma...Ai toata viata inainte...nu mai sta cu un retardat...daca are probleme cu nervii sa si le rezolve singur...nu trebuie sa mai stai cu el...
camelusha83
Postat pe 29 Mai 2009 16:28
aaa....inteleg....pe fond nervos ca a fost prins! si ca trebuia sa renunte la comfortul unui camin! asa ii trebuie!
l_diana_c
Postat pe 29 Mai 2009 16:28
Divorteaza cat mai repede!!!
De aici situatia nu se va imbunatati, sa fii sigura de asta! Si daca mai apar si complicatii... adica bietii copii... Nu mai ai nicio scuza!!
Eu nu am incurajat niciodata divortul , ca nimeni nu te pune sa te casatoresti, dar in cazul tau,da!
Nu esti vinovata, cel putin din ce ne-ai spus, si nu meriti un asemenea tratament! Si inselata, si lovita!
kudikaroxi
Postat pe 29 Mai 2009 16:32
Adevarul ca e greu..... Suntem impreuna de 9 ani. I-am vrut mereu binele si inca tin la el. Am sperat sa am si o familie fericita alaturi de el.... dar acum mi se pare imposibil....... si EXTRAORDINAR DE STRASANT ! Nici la munca nu ma mai pot concentra, SI LUCREZ IN APROVIZIONARE UNDE ORICE CIFRA SI LITERA CONTEAZA
o_mica_raza
Postat pe 29 Mai 2009 16:33
SI VREA O FAMILIE FERICITA, dar sa stam separat pana ne vom muta in noul apartament (cica), adica inca vre-o 2 luni....
o_mica_raza
Postat pe 29 Mai 2009 16:35
off , grea situatie dar trebuie sa ai puterea de a trece mai departe mai ales ca te a si lovit! asta e foarte grav si se va mai repeta ..garantat.
catch_a_fire
Postat pe 29 Mai 2009 16:37
asta cred si eu ........ din nefericire
o_mica_raza
Postat pe 29 Mai 2009 16:55
De la: Cineva_bv, la data 2009-05-29 16:33:13Adevarul ca e greu..... Suntem impreuna de 9 ani. I-am vrut mereu binele si inca tin la el. Am sperat sa am si o familie fericita alaturi de el.... dar acum mi se pare imposibil....... si EXTRAORDINAR DE STRASANT ! Nici la munca nu ma mai pot concentra, SI LUCREZ IN APROVIZIONARE UNDE ORICE CIFRA SI LITERA CONTEAZA

Eu imi cunosc sotul de 9 ani si nu as accepta asa ceva...In viata trebuie sa ai niste principii dupa care sa mergi si sa nu ti le incalci niciodata...Fii hotarata si nu te mai gandi ca ai 9 ani si poate se mai schimba..nu se va scmba niciodata...
camelusha83
Postat pe 29 Mai 2009 17:07
ce sa mai hotarasca intre ea si cealalta?? tu esti femeia careia ia jurat credinta in fata altarului din biserica,dupa parerea mea e ca tipul adica sotul tau este un soi de om nenorocit,nu merita sa ii mai dai vreo sansa,daca iti neaga evidentele e clar....
anabel24
Postat pe 29 Mai 2009 22:51
sotul tau e nu zic pt ca nu vreau sa jignesc dar cred ca mai tarziu sau mai devreme o sa iti dai si tu seama ca sotul tau nu valoreaza prea mult
yumy
Postat pe 30 Mai 2009 11:04
cu cat o "lungesti"mai mult cu atat vei suferii mai rau,nu se merita traieste-ti viata ta,bafta
yza79
Postat pe 18 Iunie 2009 12:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sotia/partenera me /ma anselat cu fratelemeu cred eu 10 De la: kudika_18422 16 Octombrie 2012 15:20
am nevoie de un sfat 3 De la: Elyaa 19 Iulie 2011 11:29
AM FOST TRADAT DE PERSOANA IN CARE AM AVUT INCREDERE 21 De la: Adelyna84 15 Aprilie 2011 17:12
DETECTIV PARTICULAR - specializat in infidelitati! 26 De la: alfredodecurtofreco 19 Noiembrie 2010 17:04
dilema... 22 De la: taiko 15 Octombrie 2009 15:34