Setari Cookie-uri

only hope...

De la: G_Bogdan, la data 2009-05-29 22:20:39
De la: l_diana_c, la data 2009-05-29 21:54:23
De la: forfaith, la data 2009-05-29 21:47:33Era o intrebare ...daca m-ati putea ajuta cu un sfat...cand aveti timp....cat mai curand:)))..mss


CARE E INTREBAREA ROABA LU' DUMNEZEU????????????ce sfat sa-ti dau daca nu stiu ce ceri?????????


Cata rautate .... citeste mai atenta ultimele randuri, mie unul mi se pare destul de clar ce anume doreste.

Parerea mea este urmatoarea:
1. Numai fi asa complexata
2. Ia legatura cu el si vezi daca sunteti pe aceasi lungime de unda.
3. Linisteste-te, mergi in parc miroase o floare , bucura-te de soare si distreaza-te cu prietenii.
4. Ai timp sa iubesti si mai ales sa inveti sa iubesti.
5. Good luck.


hai zi sa mori tu, chiar asaa?????te-am intrebat io ceva??? ce te bagi in seama ca lingura in farfurie????? si daca ea nu a comentat, ce te bagi tu???? inteligentule....tu n-ai vazut ca fetii ii e rusine sa-i spuna in fata??? sari si tu cu niste texte....doamne!!!! iti dedic semnatura!
l_diana_c
Postat pe 29 Mai 2009 22:26
mersi mult pt raspunsuri...sunteti foarte draguti
forfaith
Postat pe 29 Mai 2009 22:28
De la: _diana_, la data 2009-05-29 22:23:57sau te duci la el la facultate si il iei tare...............direct........ii spui ca vrei sa vorbesti cu el. atunci. pe loc. si ca banuieste ca pe terasa de langa facultate servesc cafea buna..........
il poti intreba de exemplu de ce te facea sa te simti ingrozitor in unele zile cand erai in liceu, si in altele se purta frumos.
ii spui ca nu intelegi atitudinea pe care a avut-o, si de aceea nu l-ai putut uita niciodata, iar acum vrei un raspuns. si in functie de ce iti raspunde ii spui ce ai pe suflet, sau ii spui adio.


ce nume frumos ai.....ca al meu...d.aia iti merge capshoru ashe bine! la abordarea asta chiar nu m-am gandit.
l_diana_c
Postat pe 29 Mai 2009 22:29
forfaith
Postat pe 29 Mai 2009 22:37
De la: l_diana_c, la data 2009-05-29 22:26:53
De la: G_Bogdan, la data 2009-05-29 22:20:39
De la: l_diana_c, la data 2009-05-29 21:54:23
De la: forfaith, la data 2009-05-29 21:47:33Era o intrebare ...daca m-ati putea ajuta cu un sfat...cand aveti timp....cat mai curand:)))..mss


CARE E INTREBAREA ROABA LU' DUMNEZEU????????????ce sfat sa-ti dau daca nu stiu ce ceri?????????


Cata rautate .... citeste mai atenta ultimele randuri, mie unul mi se pare destul de clar ce anume doreste.

Parerea mea este urmatoarea:
1. Numai fi asa complexata
2. Ia legatura cu el si vezi daca sunteti pe aceasi lungime de unda.
3. Linisteste-te, mergi in parc miroase o floare , bucura-te de soare si distreaza-te cu prietenii.
4. Ai timp sa iubesti si mai ales sa inveti sa iubesti.
5. Good luck.


hai zi sa mori tu, chiar asaa?????te-am intrebat io ceva??? ce te bagi in seama ca lingura in farfurie????? si daca ea nu a comentat, ce te bagi tu???? inteligentule....tu n-ai vazut ca fetii ii e rusine sa-i spuna in fata??? sari si tu cu niste texte....doamne!!!! iti dedic semnatura!


Sincer nu ma asteptam la mai mult din partea ta.
Fiecare are dreptul sa posteze cand doreste si ce anume doreste, insa sunt curios cu cine ai facut clasele 1-4 ,cumva cu Nikita , Guta si gasca?
Te-as pune sa imi dai un citat din ultima carte citita ,dar dupa gradul de inteligenta de care dai dovada e ca si cum as folosii hartia igienica pe ambele parti daca ti-as cere asa ceva.
Uite ,daca doresti iti pot recomanda ceva interesant de citit, te pot indruma sa iesi din aceasta plutire(prostie) inutila, unde vad ca sunt din ce in ce mai multi adepti.
G_Bogdan
Postat pe 29 Mai 2009 22:59
De la: l_diana_c, la data 2009-05-29 22:26:53
De la: G_Bogdan, la data 2009-05-29 22:20:39
De la: l_diana_c, la data 2009-05-29 21:54:23
De la: forfaith, la data 2009-05-29 21:47:33Era o intrebare ...daca m-ati putea ajuta cu un sfat...cand aveti timp....cat mai curand:)))..mss


CARE E INTREBAREA ROABA LU' DUMNEZEU????????????ce sfat sa-ti dau daca nu stiu ce ceri?????????


Cata rautate .... citeste mai atenta ultimele randuri, mie unul mi se pare destul de clar ce anume doreste.

Parerea mea este urmatoarea:
1. Numai fi asa complexata
2. Ia legatura cu el si vezi daca sunteti pe aceasi lungime de unda.
3. Linisteste-te, mergi in parc miroase o floare , bucura-te de soare si distreaza-te cu prietenii.
4. Ai timp sa iubesti si mai ales sa inveti sa iubesti.
5. Good luck.


hai zi sa mori tu, chiar asaa?????te-am intrebat io ceva??? ce te bagi in seama ca lingura in farfurie????? si daca ea nu a comentat, ce te bagi tu???? inteligentule....tu n-ai vazut ca fetii ii e rusine sa-i spuna in fata??? sari si tu cu niste texte....doamne!!!! iti dedic semnatura!

are fatza d cocalar
anca0704
Postat pe 30 Mai 2009 09:19

De la: forfaith, la data 2009-05-29 20:58:09 Dupa terminarea liceului ne-am intalnit de cateva ori dar niciodata nu am avut curajul sa ii spun ce simt, asta pentru ca ma emotionam in prajma lui, ma intimida intr-un fel.

.Of...il iubesc enorm...si nu i-am aratat asta..



V-ati intalnit de cateva ori in ce conditii ? ca si cuplu sau ca si colegi de scoala ?

Eu zic sa iei o gura de aer , sa numeri pana la 10 si dupa aia sa incepi sa-ti analizezi sentimentele cum trebuie .

Personal nu cred ca il iubesti pentru ca ar insemna sa recunosti faptul ca esti cam dusa cu pluta asta in conditiile in care intalnirile voastre au fost strict colegiale.
Daca nu au fost colegiale ...tot dusa cu pluta ramai pentru ca sincera sa fiu nu pricep ce e atat de greu sa-ti dezvalui sentimentele in fata unui baiat indiferent de ce raspuns iti va el ?

Adica ....e de preferat sa stai sa suferi ani de zile dupa el si sa te intrebi cum ar fi daca as fi in stare sa-i spun ce simt si in acest timp sa suferi de pomana sau sa mergi la el , ii dai una dupa ceafa , ii spui ca a fost din dragoste si vezi cum reactioneaza ?
Daca refuza ...macar ai motive sa suferi


Partea cu una dupa ceafa era gluma ....



De la: forfaith, la data 2009-05-29 22:23:02hobbyuri am ...dumnezeu stie ...dar nu mai imi iese din creirul asta ...m-am gandit sa ma duc la un psiholog...poate imi sterge amintirile...dar il iubesc...


Mai fata , atunci cand iubesti pe cineva faci tot posibilul sa fii alaturi de omu respectiv , tu in afara de faptul ca iti hranesti ,,nebunia'' cu imaginea lui de acum ani de zile nu ai nimic .

Bogdan are dreptate , esti atat de complexata de tine incat nu esti capabila sa faci nici o miscare ,intrebarea este ramai cu ale tale complexe si continui sa-ti imaginezi ca-l iubesti sau te duci sa-l vezi si in realitate pe baiat ?


Intrebare : ce amintiri vrei sa-ti fie sterse de catre psiholog ?
iris_4_ever
Postat pe 31 Mai 2009 05:39
dam... ai dreptate int-un fel...amintirea lui...
Ne-am intalnit mai tarziu intamplator...ca simplii colegi...dar nush...ma gandesc sa facceva ...sa il caut ...daca voi da vreodata de el am sa-i spun ce simt...daca nu am sa incerc sa il uit...pt ca el nu m-a cautat...
forfaith
Postat pe 31 Mai 2009 17:44
De la: forfaith, la data 2009-05-31 17:44:09dam... ai dreptate int-un fel...amintirea lui...
Ne-am intalnit mai tarziu intamplator...ca simplii colegi...dar nush...ma gandesc sa facceva ...sa il caut ...daca voi da vreodata de el am sa-i spun ce simt...daca nu am sa incerc sa il uit...pt ca el nu m-a cautat...


pe bune ca nu te inteleg...ziceai ca esti la facultate dar parca ai minte de 12 ani....pai tu pana la varsta asta nu ai mai fost cu nici un baiat ce naiba!!daca tu crezi ca tii la el e foarte simplu....il cauti,vorbesti cu el si gata...stii cum se zice ca e mai bine sa iti para rau ca ai facut un lucru decat sa iti para rau ca nu l-ai facut,asta in caz ca primesti un raspuns negativ!!!dar sincer parerea mea e ca nu il iubesti...nu stii ce inseamna sa iubesti ca daca era asa nu stateai si te plangeai aici ca nu ai tupeu sa vorbesti cu un baiat....hai sa fim totusi seriosi si nu te mai comporta atat de infantil
kudika023530
Postat pe 31 Mai 2009 18:05
De la: forfaith, la data 2009-05-31 17:44:09dam... ai dreptate int-un fel...amintirea lui...
Ne-am intalnit mai tarziu intamplator...ca simplii colegi...dar nush...ma gandesc sa facceva ...sa il caut ...daca voi da vreodata de el am sa-i spun ce simt...daca nu am sa incerc sa il uit...pt ca el nu m-a cautat...


Tot nu am priceput daca a fost vreodata ceva intre voi .....un pupic acolo , o strangere de mana ...o atentie de la el care sa-ti dea de gandit ...... nu poti sa te apuci sa iubesti pe cineva hodoronc tronc asa
iris_4_ever
Postat pe 1 Iunie 2009 05:14
De la: G_Bogdan, la data 2009-05-29 22:59:17
De la: l_diana_c, la data 2009-05-29 22:26:53
De la: G_Bogdan, la data 2009-05-29 22:20:39
De la: l_diana_c, la data 2009-05-29 21:54:23
De la: forfaith, la data 2009-05-29 21:47:33Era o intrebare ...daca m-ati putea ajuta cu un sfat...cand aveti timp....cat mai curand:)))..mss


CARE E INTREBAREA ROABA LU' DUMNEZEU????????????ce sfat sa-ti dau daca nu stiu ce ceri?????????


Cata rautate .... citeste mai atenta ultimele randuri, mie unul mi se pare destul de clar ce anume doreste.

Parerea mea este urmatoarea:
1. Numai fi asa complexata
2. Ia legatura cu el si vezi daca sunteti pe aceasi lungime de unda.
3. Linisteste-te, mergi in parc miroase o floare , bucura-te de soare si distreaza-te cu prietenii.
4. Ai timp sa iubesti si mai ales sa inveti sa iubesti.
5. Good luck.


hai zi sa mori tu, chiar asaa?????te-am intrebat io ceva??? ce te bagi in seama ca lingura in farfurie????? si daca ea nu a comentat, ce te bagi tu???? inteligentule....tu n-ai vazut ca fetii ii e rusine sa-i spuna in fata??? sari si tu cu niste texte....doamne!!!! iti dedic semnatura!


Sincer nu ma asteptam la mai mult din partea ta.
Fiecare are dreptul sa posteze cand doreste si ce anume doreste, insa sunt curios cu cine ai facut clasele 1-4 ,cumva cu Nikita , Guta si gasca?
Te-as pune sa imi dai un citat din ultima carte citita ,dar dupa gradul de inteligenta de care dai dovada e ca si cum as folosii hartia igienica pe ambele parti daca ti-as cere asa ceva.
Uite ,daca doresti iti pot recomanda ceva interesant de citit, te pot indruma sa iesi din aceasta plutire(prostie) inutila, unde vad ca sunt din ce in ce mai multi adepti.

Faci ce faci si intri in gura lupului... Dar daca te incalzeste cu ceva, sa stii ca eu te-am bagat un categoria romanticilor cand am citit prima ta postare. Probabil si pentru faptul ca te cunosc mai bine decat fetele de pe-aici.
Cat despre topic, parerea mea e ca e tare nashpa situatia fetei si , daca as fi in locul ei, as opta pentru una din variantele propuse: l-as aborda direct, ca sa ma lamurec de-o treaba...
Lucia1971
Postat pe 1 Iunie 2009 10:34
e usor sa ne plangem dar sa asteptam sa cada din cer,nu?
daca iti doresti ceva cu adevarat atunci e cazul sa si faci ceva, pentru ca nu putem sa mergem noi la el in locul tau...:D
du'te la el si cere'i un id de mess, cauta un subiect de discutie, intreaba'l daca te poate ajuta cu un proiect...nuj, ceva legat de facultate..vezi si tu
inna_1688
Postat pe 1 Iunie 2009 13:50
De la: G_Bogdan, la data 2009-05-29 22:59:17
De la: l_diana_c, la data 2009-05-29 22:26:53
De la: G_Bogdan, la data 2009-05-29 22:20:39
De la: l_diana_c, la data 2009-05-29 21:54:23
De la: forfaith, la data 2009-05-29 21:47:33Era o intrebare ...daca m-ati putea ajuta cu un sfat...cand aveti timp....cat mai curand:)))..mss


CARE E INTREBAREA ROABA LU' DUMNEZEU????????????ce sfat sa-ti dau daca nu stiu ce ceri?????????


Cata rautate .... citeste mai atenta ultimele randuri, mie unul mi se pare destul de clar ce anume doreste.

Parerea mea este urmatoarea:
1. Numai fi asa complexata
2. Ia legatura cu el si vezi daca sunteti pe aceasi lungime de unda.
3. Linisteste-te, mergi in parc miroase o floare , bucura-te de soare si distreaza-te cu prietenii.
4. Ai timp sa iubesti si mai ales sa inveti sa iubesti.
5. Good luck.


hai zi sa mori tu, chiar asaa?????te-am intrebat io ceva??? ce te bagi in seama ca lingura in farfurie????? si daca ea nu a comentat, ce te bagi tu???? inteligentule....tu n-ai vazut ca fetii ii e rusine sa-i spuna in fata??? sari si tu cu niste texte....doamne!!!! iti dedic semnatura!


Sincer nu ma asteptam la mai mult din partea ta.
Fiecare are dreptul sa posteze cand doreste si ce anume doreste, insa sunt curios cu cine ai facut clasele 1-4 ,cumva cu Nikita , Guta si gasca?
Te-as pune sa imi dai un citat din ultima carte citita ,dar dupa gradul de inteligenta de care dai dovada e ca si cum as folosii hartia igienica pe ambele parti daca ti-as cere asa ceva.
Uite ,daca doresti iti pot recomanda ceva interesant de citit, te pot indruma sa iesi din aceasta plutire(prostie) inutila, unde vad ca sunt din ce in ce mai multi adepti.


ce texte expirate ai in tine....... rade ciob de oala sparta
l_diana_c
Postat pe 1 Iunie 2009 14:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am si eu o intrebare... 123 De la: angelo_micnegrusiurat 8 Septembrie 2010 13:49
ce ar trebui sa fac... 10 De la: dydy_me 17 Mai 2009 18:53
Declaratia ta..... 5 De la: mihablonda 4 Mai 2010 23:42
cum pot sa ma las de fumat 29 De la: lucic_fifa 20 Mai 2009 23:38
Prinsa intre casatorie si cariera,un sfat ca rog? 11 De la: healthy005533 23 Septembrie 2011 12:09