Setari Cookie-uri

dragoste imposibila

Sunt casatorita.Si m-am indragostit de un altul.De un an de zile se intampla asta, am fost impreuna o perioada, gata sa divortez insa nu am avut curajul. Nu stiu de ce... De ceva vreme am hotarat sa nu mai vorbim, poate asa ne vom uita.Mi-e greu sa nu-l aud, sa nu-l vad...poate ca este mai bine asa...:(

Postat pe 7 August 2008 14:41
Nu-l vei uita.. ba din contra.. Sa nu vorbesti cu el nu e o solutie. E doar o.. prelungire a ,,chinului,,. Daca el te sustine si ramane alaturi de tine.. eu cred ca as divorta.

Postat pe 7 August 2008 14:47
Sotul tau stie?

Postat pe 7 August 2008 15:10
odata ce esti casatorita si te ai indragostit de cineva..e clar ca nu l mai iubesti pe cel de langa tine..ce te opreste sa te desparti de el daca nu mai simti iubire ptr el?
lorry2oo4
Postat pe 7 August 2008 15:21
La varsta care o ai, sa ramai cu sotu' pe care nu-l mai iubesti...sotto nu! si daca nu vei fi cu cel pe care il iubesti, ca aia se uita dupa un timp...dar in orice caz, nu sta langa o persoana pe care nu o iubesti. Chinu' pe pamant!
Mada11
Postat pe 7 August 2008 23:07
@ardnutsa
Hmm, ia-ti inima in dinti si termina ! Chiar daca nu o sa fii cu cel pe care il iubesti acum, a ramane cu cineva numai ptr. ca te leaga o hartie, e cea mai mare prostie . ...Cu timpul, o sa ajungi sa-l urasti iar viata ta, va fi un calvar !...Vrei asta?
ance32
Postat pe 7 August 2008 23:16
da' poate ii iubeste pe amandoi. io zic sa dea cu banu'!

Postat pe 7 August 2008 23:22
si daca pica in dunga???
ance32
Postat pe 7 August 2008 23:28
stii cum e, cine alearga dupa doi iepuri, face atletism de cursa lunga!
chestia ca nu zice absolut de casnicie. daca era in vreun impas , ar fi tunat si fulgerat. asa, e multumeste sa ne spuna ca iubeste un altul, fara sa specifice daca mai simte ceva pentru asta! (adica sot)

Postat pe 7 August 2008 23:33
my dear, iar ai dreptate ! ...eu am presupus ca iubire in casnice..nu mai e
ance32
Postat pe 7 August 2008 23:38
ne putem juca in voie cu supozitiile pana vine initiatoarea acestui topic si ne baga in ochi ceva amanunte.
si nu m-ar deranja sa fie si putin picante!

Postat pe 7 August 2008 23:44
Femeia care poate iubi doi barbati simultan e o fericita.Eu,personal nu cred ca isi mai iubeste sotul daca iubeste pe altul.Dar oare il iubeste pe celalalt ?
claudea69
Postat pe 7 August 2008 23:49
Sotul are ceva ce celalalt nu are, depinde in ce circumstante s-a casatorit:) profesional sau iubire, ca dak te casatoresti din iubire nu ai cum sa nu iubesti acea persoana .. hm
janel_bad
Postat pe 29 August 2008 14:24
Sotul are ceva ce celalalt nu are, depinde in ce circumstante s-a casatorit:) profesional sau iubire, ca dak te casatoresti din iubire nu ai cum sa nu iubesti acea persoana .. hm
janel_bad
Postat pe 29 August 2008 14:25
au trecut 4 luni...sunt curioasa s=ce decizie ai luat...sper ca pe cea mai buna pentru tine...

Postat pe 8 Noiembrie 2008 00:34
daca relatia cu sotul nu este una perfecta atunci nu ai de ce sa te gandesti de doua ori.divorteaza.nu ai 7 vieti,ai numai una.nu ai de ce sa faci compromisuri....dar daca sotul tau este tipul de barbat ideal,nu ti-a gresit niciodata...atunci baga-ti mintile-n cap...nu lasa vrabia din mana pe cioara de pe gard.
oana001
Postat pe 23 Noiembrie 2008 23:16
Eu cred ca e ceva trecator si ca a durat atata timp pentru ca stiai ca e ceva imposibil.Incearca sa faci o comparatie intre cei doi ,ce ai de pierdut si ce ai de castigat.Daca te desparti de sotul tau si descoperi ca cel pe care il iubesti acum nu te face fericita ? Sa stii ca e o diferenta intre o relatie ascunsa si o relatie oficiala..s-ar putea schimba lucrurile intre voi ...Cel mai bine e sa gandesti cu capul nu cu inima ...pt ca inima astazi zice da maine zice nu .
MutuDiana
Postat pe 10 Ianuarie 2009 03:36
Daca numai iubesti omul de lanaga tine, cu care esti casatorita, nu mai are rost sa-ti iroseti viata langa el; Ia-ti inima in dinti si pune capat relatiei. Traieste-ti viata pentru ca e prea scurta! Curaj!
vikidutza
Postat pe 14 Martie 2009 22:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Diferenta de varsta.. si nu numai... 76 De la: kudika005250F 28 Aprilie 2009 20:44
nepotrivit sau poate ? 52 De la: kudyka_ta 12 Iulie 2010 01:14
Singuratea... 40 De la: MaraDonna 21 Iunie 2009 17:22
Cred ca este o iubire imposibila intre mine si el,am nevoie de sfaturi dar fara mistouri va rog 20 De la: missy91 20 Martie 2011 22:17
Dilema veche 28 De la: Sweetie88 18 Februarie 2009 22:40