Setari Cookie-uri

BARBATUL TREBUIE SA TE SPRIJINE FINANCIAR?

carmelusha83 a scris:
Lasa-l...eu nu am mai auzit asa ceva de cand sunt...pentru ce s-a mai casatorit.Acuma tu esti familia lui...parintii trebuie sa mai fie si pe un loc secund...daca tot platesti singura tot pentru ce mai stai cu el?Nu are rost sa stai cu un om care nu da doi bani pe ceea ce ii spui tu?Parerea mea e sa il parasesti...acuma tu decizi...daca o sa faci pasul asta sau nu...Intr-o familie ambii contribuie cu ceva...ambii isi construiesc viitorul...pentru asta te casatoresti...
faptul ca nu vrea sa asculte ce-i spui tu nu denota ca vrea ca acest lucru sa constituie motiv de divort pentru amandoi> de fapt este.
Timeea1
Postat pe 7 Iunie 2009 16:24
De la: JAQUELLINE, la data 2009-05-29 21:21:38FETELOR SUNT CASATORITA DE APROAPE 1 AN SI IMI CASTIG IN CONTINUARE SINGURA EXISTENTA.TOT CE AM INCEPAND DE LA CE MANANC CU CE MA IMBRAC,CHELTUIELILE IN CAMINUL CONJUGAL SUNT PLATITE EXCLUSIV DE MINE.DE MULTE ORI IMI IAU 2 ,3 JOB-URI CA SA REZIST FINANCIAR.SOTUL MEU IMI REPROSEAZA CA SUNT PREA MULT IMPLICATA PROFESIONAL SI IL NEGLIJEZ.DAR ATFEL CUM SA MA DESCURC?NU DA NICI UN BAN IN CASA SI SPUNE CA VOM PUNE BANII IMPREUNA CAND VOI CASTIGA LA FEL DE MULT CA SI EL SI CASTIGA DE VREO 5 ORI CAT MINE.EL TOATE CHELTUIELILE PERSONALE LE GESTIONEAZA CU PARINTII LUI.FETELOR CE MA FAC?E NORMAL CE SE INTAMPLA?

Doamne, Jaquelline...
Acelasi lucru mi se intampla si mie (stii parte din povestea mea)...
Problemele noastre au inceput sa se agraveze atunci cand eu mi-am dat demisia (asta-iarna... pentru ca nu mai rezistam psihic unui program foarte incarcat, cu foarte multe raspunderi, iar acasa nu-mi gaseam linistea - pentru ca al meu sot nu avea timp sa-mi acorde putin atentie). Iar mamitica lui a venit sa-mi reproseze ca ea nu accepta ca fiul ei sa duca greul casei numai pe umerii lui!!!... Si... s-a-ntamplat ce s-a-ntamplat...
CRED CA LUMEA S-A INTORS CU SUSU-N JOS!
Si ca sa te lamuresc (pentru ca m-am interesat si eu, fiind in aceeasi situatie): DA, sotul este obligat sa te sprijine financiar! (la noi doua nu e cazul, ai nostri traiesc pe alta lume)... E OBLIGAT! Exista Codul Familiei, Codul Civil si Codul Penal, unde sunt prevazute obligatiile sotilor...
Am sa caut si pentru mine si am sa ma informez in detaliu... (am o prietena care studiaza Dreptul si care mi-a deschis putin ochii in ce priveste situatia in care ma aflu acum - fara niciun sprijin financiar si alungata din caminul conjugal de catre mama sotului).
Mai vorbim, Jaquelline!
Ai grija de tine si fii tare!
ElenushC
Postat pe 12 Iunie 2009 23:58
Ia nu mai plati tu internetul,telefonul,cablul tv.regia sa vedem cum va reactiona domnul? Sau ti-e teama....Lasa si frigiderul mai golut motivind ca vrei sa-ti iei si tu masina sau s-o schimbi daca ai deja una etc.
nocturnalia
Postat pe 17 Iunie 2009 10:00
DRAGA ELENUSH SA STII CA IMI PARE FOARTE RAU CA TE CONFRUNTI CU ATATEA PROBLEME IN CUPLU.
SUNT NISTE CHESTIUNI CARE ITI IAU TOATA ENERGIA SI CHEFUL DE VIATA,
DIN PACATE ATAT IN CAZUL TAU CAT SI AL MEU PARINTII CHIAR NU POT INTELEGE CA FIUL LOR SI-A INTEMEIAT PROPRIA FAMILIE SI CA SA UMPLE GOLUL LASAT DE LIPSA LUI SE TOT BAGA IN RELATIA PE CARE SI-A FACUT-O.
SPER DIN TOT SUFLETUL CA VEI GASI PUTEREA DE A REMEDIA LUCRURILE SAU DACA NU...SA TRECI CU INTELEPCIUNE PESTE TOT...NU UITA VIATA NU SE OPRESTE LA UN OM,ORICAT L-AI IUBI..

TE PUP SI SA AUZIM DE BINE!
JAQUELLINE
Postat pe 17 Iunie 2009 21:26
De la: JAQUELLINE, la data 2009-06-01 22:17:42FETELOR VA MULTUMESC LA TOATE PENTRU PARERILE VOASTRE SI MA BUCUR CA MI-ATI INTARIT INCREDEREA CA DE FAPT NU EU AM LUAT-O RAZNA.
SA STITI CA AM INCERCAT CE MI-ATI SUGERAT VOI.
A FOST O PERIOADA CAND NU AM MAI CUMPARAT NIMIC IN CASA SI NU AM PLATIT CATEVA FACTURI.ASA CA M-AM TREZIT FARA CABLU SI ERA CAT PE CE SA IMI TAIE SI CURENTUL.
NU S-A DUS SA LE PLATEASCA.
MI-A SPUS CA EL NU ARE CE SA PLATEASCA CHELTUIELILE IN CASA ASTA CA EL ARE CASA(SE REFERA LA VILA PARINTILOR LUI).AIA E DE FAPT CASA LUI,ASA MI-A ZIS.
SA STITI CA PARINTII ASA L-AU EDUCAT.
INCHIPUITI-VA ARE CATEVA MASINI DE LUX (UNA CHIAR DE COLECTIE) SI LE ARE TRECUTE PE NUMELE PARINTILOR.
SI FIRMA E PE NUMELE LUI TAICA-SU ASA CA DACA DIVORTAM EU NU MA ALEG CU NIMIC CA NU ARE NIMIC PE NUMELE LUI.
SI......DA AVETI DREPTATE CELE CARE ATI ZIS CA SUNT O PROASTA,DAR INAINTE SA MA CASATORESC NICI NU IMI PUTEAM INCHIPUI CA VOI AJUNGE IN SITUATIA ASTA!
draga mea este peste puterea mea de intelegere cum poti trai cu un asemenea animal! in conditiile descrise de tine tu nu vei avea nimic niciodata ! daca divortezi acum de el mai ai timp sa construiesti ceva al tau! mai tirziu tot la divort o sa ajungi dar din pacate timpul nu va mai tine cu tine! tu alegi ce faci cu viata ta! mult succes !
FRANNNCE
Postat pe 6 Iulie 2009 14:51
De la: JAQUELLINE, la data 2009-05-29 21:21:38FETELOR SUNT CASATORITA DE APROAPE 1 AN SI IMI CASTIG IN CONTINUARE SINGURA EXISTENTA.TOT CE AM INCEPAND DE LA CE MANANC CU CE MA IMBRAC,CHELTUIELILE IN CAMINUL CONJUGAL SUNT PLATITE EXCLUSIV DE MINE.DE MULTE ORI IMI IAU 2 ,3 JOB-URI CA SA REZIST FINANCIAR.SOTUL MEU IMI REPROSEAZA CA SUNT PREA MULT IMPLICATA PROFESIONAL SI IL NEGLIJEZ.DAR ATFEL CUM SA MA DESCURC?NU DA NICI UN BAN IN CASA SI SPUNE CA VOM PUNE BANII IMPREUNA CAND VOI CASTIGA LA FEL DE MULT CA SI EL SI CASTIGA DE VREO 5 ORI CAT MINE.EL TOATE CHELTUIELILE PERSONALE LE GESTIONEAZA CU PARINTII LUI.FETELOR CE MA FAC?E NORMAL CE SE INTAMPLA?


impresia mea ca astea nu sint singurele voastre probleme?.... nu prea cred.... cred ca aceats problema te roade pe tine cel mai mult.... sii sint mai multe motive la baza.... cred ca aceasta e doar efectul al mai multor probleme dintre voi..

Postat pe 6 Iulie 2009 15:03
De la: JAQUELLINE, la data 2009-05-29 21:21:38FETELOR SUNT CASATORITA DE APROAPE 1 AN SI IMI CASTIG IN CONTINUARE SINGURA EXISTENTA.TOT CE AM INCEPAND DE LA CE MANANC CU CE MA IMBRAC,CHELTUIELILE IN CAMINUL CONJUGAL SUNT PLATITE EXCLUSIV DE MINE.DE MULTE ORI IMI IAU 2 ,3 JOB-URI CA SA REZIST FINANCIAR.SOTUL MEU IMI REPROSEAZA CA SUNT PREA MULT IMPLICATA PROFESIONAL SI IL NEGLIJEZ.DAR ATFEL CUM SA MA DESCURC?NU DA NICI UN BAN IN CASA SI SPUNE CA VOM PUNE BANII IMPREUNA CAND VOI CASTIGA LA FEL DE MULT CA SI EL SI CASTIGA DE VREO 5 ORI CAT MINE.EL TOATE CHELTUIELILE PERSONALE LE GESTIONEAZA CU PARINTII LUI.FETELOR CE MA FAC?E NORMAL CE SE INTAMPLA?

nu e normal deloc, asta nu stie ce inseamna familie....banii se pun impreuna....daca doreste si considera ca el castiga mai mult, sa isi puna banii aia care ii ia mai mult decat tine deoparte iar suma egala cu salariul tau sa o dea in casa. este si obligatia lui sa ia parte la cheltuielile casei. nu este normal sa se puna asa problema. in plus, e vb de casa voastra, ce treaba au parintii lui cu problemele voastre financiare?NU E NORMAL.
mkdisk
Postat pe 8 Iulie 2009 12:44
intr-o casnicie totul se face impreuna.si eu am avut probleme la inceput,le dadea bani alor lui fara sa stiu eu...am facut scandal nu pt ca le dadea ci pt ca nu imi spunea si uite asa cand lua salariu venea cu pliul sigilat acasa,acum ma intreaba tot timpul daca le putem da bani socrilor atunci cand au nevoie,sincer daca continua asa il trimeteam la maica-sa...

asa ca,incearca o discutie cu el...si gandeeste-te bine...fa ce e mai bine pt tine...pune-te pe tine pe primul loc
Andre_Ioana
Postat pe 8 Iulie 2009 13:13
De la: JAQUELLINE, la data 2009-05-29 21:21:38FETELOR SUNT CASATORITA DE APROAPE 1 AN SI IMI CASTIG IN CONTINUARE SINGURA EXISTENTA.TOT CE AM INCEPAND DE LA CE MANANC CU CE MA IMBRAC,CHELTUIELILE IN CAMINUL CONJUGAL SUNT PLATITE EXCLUSIV DE MINE.DE MULTE ORI IMI IAU 2 ,3 JOB-URI CA SA REZIST FINANCIAR.SOTUL MEU IMI REPROSEAZA CA SUNT PREA MULT IMPLICATA PROFESIONAL SI IL NEGLIJEZ.DAR ATFEL CUM SA MA DESCURC?NU DA NICI UN BAN IN CASA SI SPUNE CA VOM PUNE BANII IMPREUNA CAND VOI CASTIGA LA FEL DE MULT CA SI EL SI CASTIGA DE VREO 5 ORI CAT MINE.EL TOATE CHELTUIELILE PERSONALE LE GESTIONEAZA CU PARINTII LUI.FETELOR CE MA FAC?E NORMAL CE SE INTAMPLA?


Si de ce mai esti casatorita? Ca sa ai pe cine spala si cui gati?
Daca asta iti lipseste, de ce nu te duci voluntara la un orfelinat? Asa, macar faci o fapta buna, nu stai cu grija unui limbric...
Dor_a
Postat pe 8 Iulie 2009 13:21
De la: JAQUELLINE, la data 2009-05-29 21:21:38FETELOR SUNT CASATORITA DE APROAPE 1 AN SI IMI CASTIG IN CONTINUARE SINGURA EXISTENTA.TOT CE AM INCEPAND DE LA CE MANANC CU CE MA IMBRAC,CHELTUIELILE IN CAMINUL CONJUGAL SUNT PLATITE EXCLUSIV DE MINE.DE MULTE ORI IMI IAU 2 ,3 JOB-URI CA SA REZIST FINANCIAR.SOTUL MEU IMI REPROSEAZA CA SUNT PREA MULT IMPLICATA PROFESIONAL SI IL NEGLIJEZ.DAR ATFEL CUM SA MA DESCURC?NU DA NICI UN BAN IN CASA SI SPUNE CA VOM PUNE BANII IMPREUNA CAND VOI CASTIGA LA FEL DE MULT CA SI EL SI CASTIGA DE VREO 5 ORI CAT MINE.EL TOATE CHELTUIELILE PERSONALE LE GESTIONEAZA CU PARINTII LUI.FETELOR CE MA FAC?E NORMAL CE SE INTAMPLA?


Daca te intereseaza doar parerea fetelor , atunci nu citi acest mesaj in continuare pt ca eu ma exprim aici prin trupul/degetele unui barbat...

Deci, tu, acum dupa un an de casatorie ti-ai deschis ochii si vezi alaturi de cine dormi??? Pana acum unde ai fost? unde ti-au fost ochii si urechile??? Cine a spus DA la casatorie? Tu? Parintzi tai? Prietenii tai? Cine l-a ales pt tine sa-ti fie alaturi la bine si la greu??? Cine a spus DA il vreau???
Intrebi daca este normal ce se intapla? Este la fel de normal ca si faptul de a te casatorii fara sa sti cu cine te casatoresti... Ti se pare normal sa te casatoresti fara sa faci sex inainte de casatorie ca sa testezi apele ??? Ti se pare normal sa cumperi matza-n sac???
Ei bine, in cazul tau da, este ceva normal ... dar in relatziile bazate pe iubire, totul este altfel ...
Si daca vrei sa intzelegi ce este iubirea, atunci trebuie sa treci peste legile antihriste, sa descoperi cine sint ucigasii / rastignitorii iubirii si-al adevarului si dupa ce ai aflat sa treci de partea celui rastignit in loc sa arunci si tu cu pietre-n el doar pt ca asa fac si ceilaltzi pamanteni inconstientzi... Orice piatra pe care o aruncam in Hristos, este o piatra pe care o aruncam asupra noastra, pt ca Hristos este suflarea de viatza vesnica, iubirea si adevarul, care au locuit cindva si in noi... Eu iti recomand sa-l cautzi pe Hristos si sa invetzi direct de la el ce este normal si ce nu si ferestete de sfaturile preotzilor si al femeilor...

( Daca sotul tau stie cum sa castige de 5 ori mai multzi bani decat tine, invatza de la el ce si cum sa faci ca sa castigi si tu la fel de bine) dar daca sotzul tau urmeaza legile antihriste , atunci e decizia ta daca vrei sa-l urmezi pe el sau legile lui Hristos... Atentie !!! Hristos nu a murit pe cruce , el est Viatza vesnica... Poate Viatza sa moara??? El a tolerat sa fie rastignit odata pt ca sa ne arate ca ne face toate voile, ciar si pe cele mai tapite, si in al doile rand, sau al catelea vreti voi, sa ne demonstreze ca el nu crede in moarte si ca nu se teme de ea, asta e ceea ce a dorit sa ne invetze... sa nu ne mai fie frica de moare , caci din frica de moarte se nasc toate rautatile pamantenilor, toate activitatzile violente, lipsite de iubire si ímpotriva iubirii ... Mareste-ti iubirea din suflet si vei ajunge in cercurile celor din iubire. Pt. antihristi iubirea este invizibila .... Dumnezeu este peste tot si totusi antihristul nu-l poate vedea ... ( Iubirea este peste tot si totusi cel din suferintza nu o poate simti si nu se poate bucura de ea) ...
denis_3d25
Postat pe 31 Iulie 2009 18:15
@denis_3d25, e clar ca nu esti ortodox nu ca asta ar fi un lucru rau si intradevar, lumea cam uita de divinitate.
nu prea stiu ce sa zic, stiu un caz asemanator, dar e mai ok pe partea financiara dar mai grav pe alte parti, orice alegi sa faci o sa iti fie greu, eu l'as da afara, pur si simplu trantit afara pe usa si o valiza in cap nu ar strica, te foloseste, esti servitoarea lui, te'a prins acum trebuie sa luam in considerare ori faptul ca nu sti cu ce se mananca viata asta de te'a facut in halul asta, ori ai poftit si tu un pic la vila, masini..ma rog, la o viata mai linistita, oricare ar fi motivul dupa cum vezi, nu iti e bine cu el, divorteaza, daca pt tine sunt mai importante liberatea si deminitatea..pt ca am vazut ca ai mentionat ca daca divortezi tu nu te alegi cu nimic, ceea ce intarestea a doua mea parere.
felixcat
Postat pe 31 Iulie 2009 20:12
De la: JAQUELLINE, la data 2009-05-29 21:21:38FETELOR SUNT CASATORITA DE APROAPE 1 AN SI IMI CASTIG IN CONTINUARE SINGURA EXISTENTA.TOT CE AM INCEPAND DE LA CE MANANC CU CE MA IMBRAC,CHELTUIELILE IN CAMINUL CONJUGAL SUNT PLATITE EXCLUSIV DE MINE.DE MULTE ORI IMI IAU 2 ,3 JOB-URI CA SA REZIST FINANCIAR.SOTUL MEU IMI REPROSEAZA CA SUNT PREA MULT IMPLICATA PROFESIONAL SI IL NEGLIJEZ.DAR ATFEL CUM SA MA DESCURC?NU DA NICI UN BAN IN CASA SI SPUNE CA VOM PUNE BANII IMPREUNA CAND VOI CASTIGA LA FEL DE MULT CA SI EL SI CASTIGA DE VREO 5 ORI CAT MINE.EL TOATE CHELTUIELILE PERSONALE LE GESTIONEAZA CU PARINTII LUI.FETELOR CE MA FAC?E NORMAL CE SE INTAMPLA?

wow uite aici un barbat intretinut...si cu tupeui ca il neglijezi..e normal daca tu intreti casa...
roz5blue6lila7
Postat pe 31 Iulie 2009 20:16
Un singur lucru mie imi este foarte clar: sub nici o forma nu stai cu un barbat ca sa-l tii tu, ca femeie!
darksukkubus69
Postat pe 31 Iulie 2009 20:21
De la: darksukkubus69, la data 2009-07-31 20:21:57Un singur lucru mie imi este foarte clar: sub nici o forma nu stai cu un barbat ca sa-l tii tu, ca femeie!


dar viceversa mai merge, nu-i asa?Ca ce chestie?
Mr_6pack
Postat pe 3 August 2009 21:49
De la: Mr_6pack, la data 2009-08-03 21:49:02
De la: darksukkubus69, la data 2009-07-31 20:21:57Un singur lucru mie imi este foarte clar: sub nici o forma nu stai cu un barbat ca sa-l tii tu, ca femeie!


dar viceversa mai merge, nu-i asa?Ca ce chestie?


Pai e de cand lumea. Nu stii? La inceputuri femeia avea grija de casa sau ma rog pestera si de copii iar barbatul mergea la vanatoare, cules etc...
wews
Postat pe 3 August 2009 21:55
Prostii...in comunism in fiecare familie amandoi aduceau bani acasa.Acum, in capitalism au aparut barbatii plini de bani ca sa joace femeile la loto.
Mr_6pack
Postat pe 3 August 2009 22:01
Nu merge nici invers, stimabile... Dar daca invers se mai practica de catre unele (problema lor), eu nu as tine in spate un trantor, care sa-si mai spuna si barbat pe deasupra!
darksukkubus69
Postat pe 4 August 2009 21:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatii Scorpion 51 De la: 4 Ianuarie 2014 02:08
Am nevoie de un sfat 13 De la: dara_andrada 6 Iulie 2009 15:42
OARE DE CE SUNT FEMEILE ATAT DE NEFERICITE???? 4 De la: geo_reincarcat_iara 21 Septembrie 2010 18:33
INTERESANT SI UTIL 2 De la: scorpyoW 15 Ianuarie 2011 17:38
true love ratata sau amagire ? 3 De la: thadoogback 25 Aprilie 2010 12:37