Setari Cookie-uri

De ce trebuie sa suferi atat ptr un gram de fericire?

Servus fetelor,

am ajuns la capatul rabdarii mele...nu stiu cum sa fac sau ce sa fac sa fie bine...m-am saturat sa primesc cu portia cata putina fericire...dupa o casnicie esuata din cauza socrilor, trec printr-o situatie asemanatoare dar se pare ca mult mai complicata:prietenul meu tine foarte mult la mine si m-a ajutat mult sa trec cu bine peste perioada asta cu divortul...dupa ce ca am asteptat amandoi aproape 5 luni ca sa fim si noi fericiti (ca dade aku nu m-ai sunt legata de nimeni)...au si aparut discutii din partea parintiilor lui...cu scandal in fiecare zi...cu stres...etc...dupa ce ca ne-am chinuit atata sa fim impreuna iar se strica tot...din cauza alor lui...el a incercat sa vb cu ei dar nu are cu cine...nu pot sa-i cer sa ranunte la ai lui...sg lucrul pe care pot sa-l fac este sa ramanem prieteni buni asa cum am fost odata...imi e greu dar stiu ca lui ii e si mai greu...mai ales ca stam in aceelasi cartier...stiu ca se zice, ca nimic nu este intamplator si ca bunul Dumnezeu te pune la incercare..dar am obosit nu mai pot lupta..de ce se intampla toate treburile astea?
Oare chiar nu putem fi si noi fericiti?Chiar atat de mult trebuie sa suferi pentru un gram de fericire?
Va rog sa nu ma judecati si daca puteti sa ma ajutati ca am ajuns intr-un punct in care nu stiu ce sa mai fac, sau pe ce drum sa o iau...
goldeneye
Postat pe 5 Iunie 2009 11:14
Buna,
Imi pare rau sa aflu prin ce treci, dar viata e o lupta. Si pretuiesti mai mult fericirea atunci cand trebuie sa lupti pentru ea. Eu zic ca ar fi o decizie inteleapta sa lupti pentru el, caci renuntand la el nu cred ca vei fi mai fericita, poate doar un pic mai linistita. Si acum esti deja la a doua relatie si vezi si tu ca sunt probleme in toate. Deci daca e sa te implici intr-o alta, sunt sigura ca si acolo vor fi probleme probabil de alta natura. Asta e parerea mea, tu stii ce simti.
irinagrosari
Postat pe 5 Iunie 2009 11:34
Fericirea e ceva de moment, nu tine prea mult. Daca va e scris sa fiti impreuna, o sa fiti. Daca nu... asta e viata. Nu prea ai ce face
metal
Postat pe 5 Iunie 2009 15:53
Mmmm....e greu cand sa baga parintii.....totusi pe voi nu ar trebui sa va intereseze....daca va iubiti cu adevarat continuati fara sa va pese ce spun unii si altii....eu asa as face.....fiecare trebuie sa isi traiasca viata asa cum vrea nu cum vor altii....
Maddallena
Postat pe 17 Iunie 2009 20:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
se cauta ...!!! 142 De la: baby_nebunel 4 Martie 2009 08:34
mia facut multe dar...totusii..il iubesc... 23 De la: pamela_1 27 Iulie 2009 11:51
El imi lipseste enorm, iar eu nu exist pentru el... 24 De la: razz 30 Iulie 2011 01:06
fete 9 De la: Titanika 4 Martie 2012 12:46
Prietenul meu se masturbeaza 67 De la: greierash 4 Octombrie 2009 20:06