Setari Cookie-uri

am 14 ani si lam iubit 6

da deci .. am iubit (sau am fost obsedata ) un tip .. na si el de mine ( nu am fost impreuna pt k eram mici si ne era rusine ) :D na..oricum .. lui ii placea de mine cateodata si mie de el mereu,...si am fost tradata de cel mai bun prieten al meu care la combinat cu o fata draguta (dar nu ca mine ) da..trist stiu.. ideea e k atunci cand ii vad impreuna MOR..e naspa..viata poate fi asa de cruda la 14 ani ...
lavigne_mlv
Postat pe 12 Iulie 2009 02:07
offf, nu stii sa scrii dar ai iubit...inca nu te-ai hotarat....ai sau nu ai iubit....a si tu mai crezi inca ca este obsedat de tine....? Pune mana si mai citeste o carte....si apoi poti posta pe aci

Intradevar naspa rau problemele astea ...iar de viata nici nu mai spun
gargaritamica
Postat pe 12 Iulie 2009 02:54
De la: lavigne_mlv, la data 2009-07-12 02:07:24da deci .. am iubit (sau am fost obsedata ) un tip .. na si el de mine ( nu am fost impreuna pt k eram mici si ne era rusine ) :D na..oricum .. lui ii placea de mine cateodata si mie de el mereu,...si am fost tradata de cel mai bun prieten al meu care la combinat cu o fata draguta (dar nu ca mine ) da..trist stiu.. ideea e k atunci cand ii vad impreuna MOR..e naspa..viata poate fi asa de cruda la 14 ani ...


Draga mea , nu vreau sa te sperii sau sa ai impresia ca as fi rautacioasa cu tine dar ai o mare problema : visezi cu ochii deschisi si iti faci singura rau.
Nu e nimic rau in a visa dar tu se pare ca nu esti in stare sa deosebesti viata reala de visele pe care ti le construiesti in mintea ta.

Fa-ti un bine si vorbeste cu mama ta despre ,,visele'' tale
iris_4_ever
Postat pe 12 Iulie 2009 06:17
De la: lavigne_mlv, la data 2009-07-12 02:07:24da deci .. am iubit (sau am fost obsedata ) un tip .. na si el de mine ( nu am fost impreuna pt k eram mici si ne era rusine ) :D na..oricum .. lui ii placea de mine cateodata si mie de el mereu,...si am fost tradata de cel mai bun prieten al meu care la combinat cu o fata draguta (dar nu ca mine ) da..trist stiu.. ideea e k atunci cand ii vad impreuna MOR..e naspa..viata poate fi asa de cruda la 14 ani ...


da,daca te uiti prea mult la telenovele
rahella
Postat pe 12 Iulie 2009 08:55
La 14 ani ai avea atatea de facut , eu zic sa-ti mai traiesti copilaria ca mai tarziu o sa-ti para rau si sa nu te mai scoli din somn obsedata de iubiri ca ai timp destul pentru ele.
valivieru96
Postat pe 12 Iulie 2009 09:07
De la: lavigne_mlv, la data 2009-07-12 02:07:24da deci .. am iubit (sau am fost obsedata ) un tip .. na si el de mine ( nu am fost impreuna pt k eram mici si ne era rusine ) :D na..oricum .. lui ii placea de mine cateodata si mie de el mereu,...si am fost tradata de cel mai bun prieten al meu care la combinat cu o fata draguta (dar nu ca mine ) da..trist stiu.. ideea e k atunci cand ii vad impreuna MOR..e naspa..viata poate fi asa de cruda la 14 ani ...


La varsta ta ai tendinta sa amplifici semnificatia unui gest ,a unei priviri.Azi iti place un baiat , maine altul ...Va trebui sa te obisnuiesti ca nu poti avea tot ce-ti place .
Cum vine treaba aia "lui ii placea cateodata de mine"? Cand era luna plina , sau cum?
Viata nu e cruda , poate fi chiar minunata la 14 ani.Numai ca acum ar trebui sa ai alte prioritati ...

Peste cativa ani ne vei da dreptate
ella_c
Postat pe 12 Iulie 2009 09:25
L-AI (asa se scrie corect, dar tu de unde sa stii, esti ocupata cu "obsesia" in orele de gramatica) iubit 6 (SASE) ani si acum ai 14? Adica de la 9 ani? Si doar de rusine nu "ati fost impreuna" ca in rest... intruneati toate conditiile, a? Fata mea... scuza-mi limbajul, dar cum dracu' reuseste sa va manance asa devreme? Atata lipsa de ocupatie sa urle-n voi? Chiar nu mai e nimic de aflat, de descoperit de la NOUA ani esti "obsedata" de un baiat???
Mai fata mea, nu-ti vad viitor stralucit... nu-ti vad nici macar un viitor mediocru, ci doar unul promiscuu (nu ai cum sa cunosti cuvantul - desi ar trebui - si eu nu am timp si chef sa ti-l explic)
Dor_a
Postat pe 12 Iulie 2009 09:29
De la: Dor_a, la data 2009-07-12 09:29:31L-AI (asa se scrie corect, dar tu de unde sa stii, esti ocupata cu "obsesia" in orele de gramatica) iubit 6 (SASE) ani si acum ai 14? Adica de la 9 ani? Si doar de rusine nu "ati fost impreuna" ca in rest... intruneati toate conditiile, a? Fata mea... scuza-mi limbajul, dar cum dracu' reuseste sa va manance asa devreme? Atata lipsa de ocupatie sa urle-n voi? Chiar nu mai e nimic de aflat, de descoperit de la NOUA ani esti "obsedata" de un baiat???
Mai fata mea, nu-ti vad viitor stralucit... nu-ti vad nici macar un viitor mediocru, ci doar unul promiscuu (nu ai cum sa cunosti cuvantul - desi ar trebui - si eu nu am timp si chef sa ti-l explic)

Ea cam de la 8 ani iubeste , cand nu stia sa scrie si sa citeasca si din cauza iubirii nici nu prea a avut timp sa invete ,cine stie cat si cand trece pe la scoala
valivieru96
Postat pe 12 Iulie 2009 09:51
deci voi nu intelegeti .. :d ok cam aveti dreptate in unele chestii dar .. nush cum sa va explic..ptr cei ce cred ca eu nush sa scriu se inseala amarnic :)) :D sry dar e true .. na...pe net scri cum te taie in scrisori la scoala blablabla scri cum trebe (daca vrei ) :D obsedata am zis in paranteza,adik luati`o cum vreti..dar nush .. cred k dak as fi fost obsedata nu as fi fost fericita pt k e fericit .. sau na.. voi , dragi maturi,voi stiti..si pt cei ce cred k viitorul e dezastru...poate k o sa fie..desi nu cred k o sa mai existe lumea pana o sa apuc eu sa am un viitor :d :)) serios// orcim merci pt pareri, mai dati daca vreti :* :)
lavigne_mlv
Postat pe 12 Iulie 2009 15:02
atat .. culmea... urasc telenovelele :))
lavigne_mlv
Postat pe 12 Iulie 2009 15:03
am citi carti,multe .. dar daca va deranjeaza atat de tare sry k am scris cum ma taiat .. si nu cred k e obsedat de mine inca :d
lavigne_mlv
Postat pe 12 Iulie 2009 15:04
Iti place in schimb Twilight asa de mult incat ai inceput sa-ti imaginezi chestii.

Si da, mai am cateva sfaturi:
Constantin Chirita, Jules Verne, Ionel Teodoreanu, Radu Tudoran. Chiar Stephen King. Chiar Sidney Sheldon.
Mai viseaza (sau sperie-te) si din carti, nu numai din seriale de doi lei. Asta ti-ar putea deschide un pic orizontul si crea un vocabular care sa contina mai mult de trei sute de cuvinte.
Dor_a
Postat pe 12 Iulie 2009 15:09
A! Si ultimul: mai lasa-ne in durerea noastra, ca n-avem timp de copii semi-mediocri care au probleme existentiale de sex/relatii. Du-te si fa-le capu' mare amicelor tale la fel de mintoase si "precoce"
Dor_a
Postat pe 12 Iulie 2009 15:11
lasa-ti fata in pace..fata spune ce o doare ...site-ul este public , daca nu iti place subiectul cauta altceva....cu totii avem dreptul sa iubim la orice varsta...nu conteaza varsta cand iubesti , deci nu o mai criticati..daca aveti sfaturi pentru ea e ok , daca nu cautati un alt forum..e simplu...

hai sa nu ne jignim si sa ne credem superioare pentru varsta care o avem...nu varsta arata inteligenta....;)
policy
Postat pe 12 Iulie 2009 15:17
De la: policy, la data 2009-07-12 15:17:27lasa-ti fata in pace..fata spune ce o doare ...site-ul este public , daca nu iti place subiectul cauta altceva....cu totii avem dreptul sa iubim la orice varsta...nu conteaza varsta cand iubesti , deci nu o mai criticati..daca aveti sfaturi pentru ea e ok , daca nu cautati un alt forum..e simplu...

hai sa nu ne jignim si sa ne credem superioare pentru varsta care o avem...nu varsta arata inteligenta....;)


S-o lasam in pace, ca sa devina asa, speciala ca tine, a?
Intr-adevar, inteligentza nu tine de varsta, de exemplu tu poti sa fii agramata si la o varsta mult mai inaintata ca a ei

Eu zic Policy ca - in loc sa faci tu "ordine" - mai bine ai incerca sa intelegi cand se folosesc cratimele si - mai ales - cand nu.
Si ca sa nu-ti explodeze capshorul intrebandu-te ce naiba zic eu, am sa-ti dau un "hint" ... "Lasa-ti" se scrie "lasati" in textul scris de tine; asta, asa, de prim cuvant scris si de prima impresie...

Vezi, Lavigne, daca nu pui mana pe carte, ai sa ajungi ca doamna...
Dor_a
Postat pe 12 Iulie 2009 15:39
De la: lavigne_mlv, la data 2009-07-12 15:02:06deci voi nu intelegeti .. :d ok cam aveti dreptate in unele chestii dar .. nush cum sa va explic..ptr cei ce cred ca eu nush sa scriu se inseala amarnic :)) :D sry dar e true .. na...pe net scri cum te taie in scrisori la scoala blablabla scri cum trebe (daca vrei ) :D obsedata am zis in paranteza,adik luati`o cum vreti..dar nush .. cred k dak as fi fost obsedata nu as fi fost fericita pt k e fericit .. sau na.. voi , dragi maturi,voi stiti..si pt cei ce cred k viitorul e dezastru...poate k o sa fie..desi nu cred k o sa mai existe lumea pana o sa apuc eu sa am un viitor :d :)) serios// orcim merci pt pareri, mai dati daca vreti :* :)

Draga Lavigne-inteleg ca dupa nickname iti place Avril cantareata...sfaturile care ti-au fost date aici cred ca ar trebui sa te puna pe ganduri,nu sa te razvrateasca,iar legat de problema cu scrisul pe care o ai,uite eu doar iti sugerez asa(s-a ,i-am ,sa-si etc....de scriu despartite de cratima atunci cand dupa ele urmeaza o actiune-ex:s-a dus;i-am spus,sa-si scrie etc).Scrisul corect poate fi si cartea ta de vizita deci nu te amagi ca nu conteaza decat la scoala(daca vrei)-gresit-conteaza tot timpul si cu atat mai mult cand iti vei dori sa ajungi un om cu o slujba si sa zicem ca examenul se va da scris-ce faci?)Nu am spus-o cu nicio rautate,doar ti-am sugerat.Legat de problema ta,eu stiu ca fetele acum sunt mai precoce,cred ca viata e numai roz si viseaza cu ochii deschisi,dar inainte sa iubesti,trebuie sa te dezvolti ca personalitate,sa stii ce-ti place,ce-ti doresti si apoi sa stii cum si de ce iti alegi anumiti prieteni si mai tarziu iubiti.Succes si mai bine in afara de baieti eu zic sa te ocupi de tine si de persoana ta si vei vedea apoi cum baietii vor roii in jurul tau,daca in afara de frumoasa vei avea si ce sa discuti cu ei!
luyyzz
Postat pe 12 Iulie 2009 23:10
De la: lavigne_mlv, la data 2009-07-12 02:07:24da deci .. am iubit (sau am fost obsedata ) un tip .. na si el de mine ( nu am fost impreuna pt k eram mici si ne era rusine ) :D na..oricum .. lui ii placea de mine cateodata si mie de el mereu,...si am fost tradata de cel mai bun prieten al meu care la combinat cu o fata draguta (dar nu ca mine ) da..trist stiu.. ideea e k atunci cand ii vad impreuna MOR..e naspa..viata poate fi asa de cruda la 14 ani ...


Ai wireless la Doamne-Doamne??
mitura
Postat pe 12 Iulie 2009 23:14
De la: yrtdssdd, la data 2009-07-12 23:14:26
De la: lavigne_mlv, la data 2009-07-12 02:07:24da deci .. am iubit (sau am fost obsedata ) un tip .. na si el de mine ( nu am fost impreuna pt k eram mici si ne era rusine ) :D na..oricum .. lui ii placea de mine cateodata si mie de el mereu,...si am fost tradata de cel mai bun prieten al meu care la combinat cu o fata draguta (dar nu ca mine ) da..trist stiu.. ideea e k atunci cand ii vad impreuna MOR..e naspa..viata poate fi asa de cruda la 14 ani ...


Ai wireless la Doamne-Doamne??


blue toth
sau cum s-o scrie
geo_x
Postat pe 12 Iulie 2009 23:22
Ce bine era la cresa, statau impreuna, dar a venit scoala cea cruda si i-a despartit.
Kathara
Postat pe 12 Iulie 2009 23:24
De la: geo_x, la data 2009-07-12 23:22:09
De la: yrtdssdd, la data 2009-07-12 23:14:26
De la: lavigne_mlv, la data 2009-07-12 02:07:24da deci .. am iubit (sau am fost obsedata ) un tip .. na si el de mine ( nu am fost impreuna pt k eram mici si ne era rusine ) :D na..oricum .. lui ii placea de mine cateodata si mie de el mereu,...si am fost tradata de cel mai bun prieten al meu care la combinat cu o fata draguta (dar nu ca mine ) da..trist stiu.. ideea e k atunci cand ii vad impreuna MOR..e naspa..viata poate fi asa de cruda la 14 ani ...


Ai wireless la Doamne-Doamne??


blue toth
sau cum s-o scrie


Adica ai wireless si n-ai periuta de dinti??
mitura
Postat pe 12 Iulie 2009 23:25
ce legatura are periuta de dinti in obsesia ei?
geo_x
Postat pe 12 Iulie 2009 23:28
De la: geo_x, la data 2009-07-12 23:28:23ce legatura are periuta de dinti in obsesia ei?


pai si dintii albastri de ce ii ai?
mitura
Postat pe 12 Iulie 2009 23:30
m-am zapacit complatamente! ai efectul asta asupra mea !!
geo_x
Postat pe 12 Iulie 2009 23:34
De la: geo_x, la data 2009-07-12 23:34:21m-am zapacit complatamente! ai efectul asta asupra mea !!


de fapt nu stii engleza
_oktober_
Postat pe 12 Iulie 2009 23:36
De la: _oktober_, la data 2009-07-12 23:36:25
De la: geo_x, la data 2009-07-12 23:34:21m-am zapacit complatamente! ai efectul asta asupra mea !!


de fapt nu stii engleza



de fapt,da....da` trebuia sa strici tu totu`
mitura
Postat pe 12 Iulie 2009 23:39
De la: yrtdssdd, la data 2009-07-12 23:39:30
De la: _oktober_, la data 2009-07-12 23:36:25
De la: geo_x, la data 2009-07-12 23:34:21m-am zapacit complatamente! ai efectul asta asupra mea !!


de fapt nu stii engleza



de fapt,da....da` trebuia sa strici tu totu`

_oktober_
Postat pe 12 Iulie 2009 23:41
De la: geo_x, la data 2009-07-12 23:34:21m-am zapacit complatamente! ai efectul asta asupra mea !!


mitura
Postat pe 12 Iulie 2009 23:42
despre ce e topicu' asta!!?
geo_x
Postat pe 12 Iulie 2009 23:46
ti-as spune....dar nu am voie
_oktober_
Postat pe 12 Iulie 2009 23:57
De la: _oktober_, la data 2009-07-12 23:57:08ti-as spune....dar nu am voie


te rog!
uite, domnisoara cu litere multe si alambicate, d-abia asteapta sa vada si ea despre ce e vorba in topic
geo_x
Postat pe 13 Iulie 2009 00:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
e bine?! 12 De la: fantasie 16 Decembrie 2012 11:04
De ce mint femeile cu nerusinare ? 233 De la: leo_ 4 Mai 2011 21:17
Dezamagire... 71 De la: Mr_6pack 29 Septembrie 2010 00:58
locuitul cu iubitul in casa parintilor lui 73 De la: andra_ale 2 Septembrie 2009 10:39
Am si eu nevoie de sfaturi - VA ROG 32 De la: mitura 25 Iulie 2010 23:52