Setari Cookie-uri

el sirian, eu romanca = mariaj???????

mi-as dori sa aflu parerile voastre pro si contra despre aceasta relatie, mentionez ca suntem de 2 ani impreuna (cu bune si rele), si care ar fi sansele de reusita pt marele final.... daca va exista, bineinteles....
syronna
Postat pe 22 Martie 2009 13:56
De la: syronna, la data 2009-03-22 13:56:20mi-as dori sa aflu parerile voastre pro si contra despre aceasta relatie, mentionez ca suntem de 2 ani impreuna (cu bune si rele), si care ar fi sansele de reusita pt marele final.... daca va exista, bineinteles....


asta depinde numai de voi. daca e om si te iubeste eu cred ca nu conteaza ce nationalitate sau religie are.
Succes
cristinutza83
Postat pe 23 Martie 2009 16:07
De la: cristinutza83, la data 2009-03-23 16:07:26
De la: syronna, la data 2009-03-22 13:56:20mi-as dori sa aflu parerile voastre pro si contra despre aceasta relatie, mentionez ca suntem de 2 ani impreuna (cu bune si rele), si care ar fi sansele de reusita pt marele final.... daca va exista, bineinteles....


asta depinde numai de voi. daca e om si te iubeste eu cred ca nu conteaza ce nationalitate sau religie are.
Succes

Multumesc!!!
Pe alt forum parerile au fost impartite... iar cel mai "impotriva" au fost, culmea , de la o romanca stabilita de 12 ani intr-o tara araba.... Dar asa cum se stie, fiecare are dreptul la propria opinie....
syronna
Postat pe 23 Martie 2009 18:29
Buna,
In masura in care ati ajuns la punctul in care casatoria este urmatorul pas, si va iubiti si clar sunteti pregatiti pentru a incepe o viata impreuna, DE CE NU?
De cand religia este un impediement?

Insa ATENTIE !!!
Nu trebuie neglijat subiectul convertirii la islamism, Islamul nu considera convertirea ca fiind obligatorie insa..cel mai adecvat este sa stii toate implicatiile acestui act semnat
Pana aici te sustin,
Mult noroc
Daniella_Alina
Postat pe 29 Martie 2009 15:26
De la: Daniella_Alina, la data 2009-03-29 15:26:26Buna,
In masura in care ati ajuns la punctul in care casatoria este urmatorul pas, si va iubiti si clar sunteti pregatiti pentru a incepe o viata impreuna, DE CE NU?
De cand religia este un impediement?

Insa ATENTIE !!!
Nu trebuie neglijat subiectul convertirii la islamism, Islamul nu considera convertirea ca fiind obligatorie insa..cel mai adecvat este sa stii toate implicatiile acestui act semnat
Pana aici te sustin,
Mult noroc

Inca nu s-a pus problema casatoriei, deocamdata mie imi este f bine asa...
Eu nu consider religia un impediment, il iubesc si cum eu il accept asa cum este, asa va trebui sa faca si el... Pana acum nu a avut nimic de comentat in legatura cu religia mea... Nu este un fanatic religios, asa cum sunt vazuti multi cei din tarile arabe, din contra este "open mind"...
syronna
Postat pe 30 Martie 2009 20:00
Cred ca doar tu singura sti ce e mai bine pt tine.Daca il iubesti asa cum este.....de ce iti mai pui intrebari?
andreea1976
Postat pe 30 Martie 2009 20:17
Draga mea , inainte de a fi de o anumita nationalitate sau religie , trebuie sa fie om si sa te respecte. Gandeste-te la asta !!
Petek
Postat pe 30 Martie 2009 20:50
parerea mea este ,,ca trebuie sa te gandesti foarte serios daca poti si vrei sa-ti schimbi religia.In general ,in toate casatoriile mixte ,religia joaca un rol foarte important,vorbesc in cunostinta de cauza,dupa ani,,,,totul se schimba,aparitia copiilor complica si mai mult relatia,ratiunea nu mai este asa de "pertinenta"ca la inceput si incep sa se vada diferentele religioase,,,,acum tu stii cei mai bine,,,,,,eu nu am deschis bine ochii si acum suport consecintele,,,,eu sunt crestina iar el musulman,,,,si atentie ,,,in general sirienii sunt destul de ,,,religiosi sa nu fii inselata de aparente ,cum ca ,acum este tanar si traieste normal ca orice tanar,ei sunt crescuti si invatati sa-si iubeasca foarte mult religia,dupa ani ,,,se va schimba radical .Sper sa fii norocoasa si sa aveti o viata frumoasa impreuna,succes.
wdy
Postat pe 30 Martie 2009 22:08
De la: Petek, la data 2009-03-30 20:50:07Draga mea , inainte de a fi de o anumita nationalitate sau religie , trebuie sa fie om si sa te respecte. Gandeste-te la asta !!


Eu il iubesc pe el ca om, nu pt ca este de alta nationalitate sau religie.... Dar pt ca au fost mediatizate unele cazuri ( mai putin placute, intr-adevar), multi din jurul meu imi spun sa nu trec la alt nivel al relatiei mele, deoarece "uite ce se intampla daca pleci acolo!!! "....
syronna
Postat pe 31 Martie 2009 19:56
De la: wdy, la data 2009-03-30 22:08:53parerea mea este ,,ca trebuie sa te gandesti foarte serios daca poti si vrei sa-ti schimbi religia.In general ,in toate casatoriile mixte ,religia joaca un rol foarte important,vorbesc in cunostinta de cauza,dupa ani,,,,totul se schimba,aparitia copiilor complica si mai mult relatia,ratiunea nu mai este asa de "pertinenta"ca la inceput si incep sa se vada diferentele religioase,,,,acum tu stii cei mai bine,,,,,,eu nu am deschis bine ochii si acum suport consecintele,,,,eu sunt crestina iar el musulman,,,,si atentie ,,,in general sirienii sunt destul de ,,,religiosi sa nu fii inselata de aparente ,cum ca ,acum este tanar si traieste normal ca orice tanar,ei sunt crescuti si invatati sa-si iubeasca foarte mult religia,dupa ani ,,,se va schimba radical .Sper sa fii norocoasa si sa aveti o viata frumoasa impreuna,succes.

Multumesc frumos!!! Imi poti impartasi ceva din povestea ta, te rog??
syronna
Postat pe 31 Martie 2009 20:00
daca exista iubire si respect,poate sa mearga relatia,desi religia isi va spune cuvantul la un moment dat.
daca te casatoretsi cu el in romania si el mai are alte neveste in tara lui,mariajul e nul ca el e bigam potrivit legislatiei romane...
sper sa iei cea mai buna decizie pt tine,uneori trebuie sa gandim mai mult decat sa ne ascultam doar sufletul
little_doll
Postat pe 1 Aprilie 2009 23:55
FAIL!

Sa vezi cand iti mai aduce una in casa si-ti ia copii daca vrei sa divortezi.
Kathara
Postat pe 2 Aprilie 2009 00:06
*copiii.
Kathara
Postat pe 2 Aprilie 2009 01:41
Artimetica functioneaza, te poti marita cu un sirian cum la fel te poti marita si cu un cimpanzeu, atunci poti lua nickul cymronna. Diferentele pot fi la fel de mari, dar ce draguti sunt la televizor! (bine ca nu se simte mirosul !)
Sarind peste glume, ar trebui sa te faci intai musulmana, sa inveti obiceiurile din tara lor care sunt putin diferite de cele din Europa. Sau sa faci un fel de antrenament legat de chestiile astea.
Poti sa-ti iei la revedere de la rude, prieteni... e bine sa fii prevazatoare.
Sunt cateva topicuri de femei musulmane-vezi acolo, ele te asigura ca e un paradis casatoria cu un musulman strain, deci poti gasi un punct de sprijin daca vrei sa mergi pe calea asta.

Postat pe 2 Aprilie 2009 07:47
De la: little_doll, la data 2009-04-01 23:55:58daca exista iubire si respect,poate sa mearga relatia,desi religia isi va spune cuvantul la un moment dat.
daca te casatoretsi cu el in romania si el mai are alte neveste in tara lui,mariajul e nul ca el e bigam potrivit legislatiei romane...
sper sa iei cea mai buna decizie pt tine,uneori trebuie sa gandim mai mult decat sa ne ascultam doar sufletul

Cunosc legislatia tarii noastre si nu este casatorit in tara lui... daca era, relatia nu ajungea atat de departe sau poate nici nu incepea...
syronna
Postat pe 2 Aprilie 2009 14:19
De la: Roco, la data 2009-04-02 07:47:07Artimetica functioneaza, te poti marita cu un sirian cum la fel te poti marita si cu un cimpanzeu, atunci poti lua nickul cymronna. Diferentele pot fi la fel de mari, dar ce draguti sunt la televizor! (bine ca nu se simte mirosul !)
Sarind peste glume, ar trebui sa te faci intai musulmana, sa inveti obiceiurile din tara lor care sunt putin diferite de cele din Europa. Sau sa faci un fel de antrenament legat de chestiile astea.
Poti sa-ti iei la revedere de la rude, prieteni... e bine sa fii prevazatoare.
Sunt cateva topicuri de femei musulmane-vezi acolo, ele te asigura ca e un paradis casatoria cu un musulman strain, deci poti gasi un punct de sprijin daca vrei sa mergi pe calea asta.

Multumesc frumos!!
Da-mi voie, te rog, sa fac o precizare... nick-ul meu nu are legatura cu Siria, sirona este numele unei zeite din mitologia celtica....
syronna
Postat pe 2 Aprilie 2009 14:27
Daca va iubiti si ai incredere in el,de ce nu?Sau ne ceri aprobarea?(glumesc)
Dar exact asa cum spunea cineva mai devreme,esti pregatita sa faci fata diferentelor culturale?
Eu vb pe net cu un egiptean(just friends) si dk faceam o glumitza mai nush cum,el se cam supara,era cu totul diferit si stilul de a gandi si totul....(si el considera ca femeia trebuie sa stea in casa,sa aiba grija de copii si de sot si alte chestii care in Europa sunt demult perimate).
Tata a fost in Siria si a luat masa cu niste "generali' de acolo,nush exact cum se imparte acolo societatea,dar mi-a spsu clar,k el nu a vzt picior de femeie cat a stat acolo,adk,a venit femeia,a pus masa(evident sotia era cu valuri p fata) si a disparut rapid(nu avea voie cu sotul la masa)!
In plus mai cunosc o famile (casatoriti de 15ani),el sirian ,ea romanca si el pleaca cu bussiness acolo si uita sa mai dea un telefon acasa ,e rece cu sotia lui ,iar copiii lor nu sunt botezati,pt ca asa a decis el!
Eu nu spun ca toti oamenii sunt la fel,exista situatii si situatii,sau mentalitati diferite.Dar asa preventiv,mergi si pe teritoriul lui (acasa la el),daca se poate fara sa fiti casatoriti si vezi cum se poarta,cum te trateaza si cum vad ei femeia in societate.
it doresc numai bine si fericire cu iubitul tau,dk tu crezi ca merita!
luyyzz
Postat pe 21 Mai 2009 14:58
De la: luyyzz, la data 2009-05-21 14:58:55Daca va iubiti si ai incredere in el,de ce nu?Sau ne ceri aprobarea?(glumesc)
Dar exact asa cum spunea cineva mai devreme,esti pregatita sa faci fata diferentelor culturale?
Eu vb pe net cu un egiptean(just friends) si dk faceam o glumitza mai nush cum,el se cam supara,era cu totul diferit si stilul de a gandi si totul....(si el considera ca femeia trebuie sa stea in casa,sa aiba grija de copii si de sot si alte chestii care in Europa sunt demult perimate).
Tata a fost in Siria si a luat masa cu niste "generali' de acolo,nush exact cum se imparte acolo societatea,dar mi-a spsu clar,k el nu a vzt picior de femeie cat a stat acolo,adk,a venit femeia,a pus masa(evident sotia era cu valuri p fata) si a disparut rapid(nu avea voie cu sotul la masa)!
In plus mai cunosc o famile (casatoriti de 15ani),el sirian ,ea romanca si el pleaca cu bussiness acolo si uita sa mai dea un telefon acasa ,e rece cu sotia lui ,iar copiii lor nu sunt botezati,pt ca asa a decis el!
Eu nu spun ca toti oamenii sunt la fel,exista situatii si situatii,sau mentalitati diferite.Dar asa preventiv,mergi si pe teritoriul lui (acasa la el),daca se poate fara sa fiti casatoriti si vezi cum se poarta,cum te trateaza si cum vad ei femeia in societate.
it doresc numai bine si fericire cu iubitul tau,dk tu crezi ca merita!

Multumesc frumos pt urari!!!
Am mai meditat asupra ideii de casatorie si am ajuns la urmatoare concluzie: daca vom trai in Romania, o voi face, dar daca va trebui sa plec acolo, o sa zic:pas!
Cred ca prefer sa stau cu el si fara acte, iar daca va trebui sa plece acolo; drum bun!!!
syronna
Postat pe 21 Mai 2009 20:50
yumy
Postat pe 21 Mai 2009 20:52
De la: yumalai, la data 2009-05-21 20:52:27



syronna
Postat pe 23 Mai 2009 14:38
Draga mea.te rog reflecteaza foarte,foarte bine............ daca vei locui in Romania si vor veni pe lume copii,acestia, potrivit islamului ,vor fi musulmani,chiar daca tu vei ramane crestina.Vor aparea probleme serioase si grave daca nu-ti vei schimba religia,vei vedea,desi nu-ti doresc draga mea coplila.La inceput totul pare roz,dar nu-i deloc asa,in majoritatea cazurilor,din nefericire..................Sunt si exceptii dar sunt rare,crede-ma,iti vorbesc in cunostiinta de cauza.Si acum mai tremur ptr.siguranta copiilor mei,desi fiica mea este majora de ceva timp iar fiul meu va deveni major si el.Foarte multe nopti au fost albe,foarte multe zile traiam cu spaima ca mi-ar putea fi rapiti si scosi din tara.Mi-am cheltuit pana si ultimele resurse ptr. a-mi proteja copii,care mi-au fost luati de langa mine,ptr. scurt timp.Daca nu as fi avut in familie persoane sus-puse,astazi copii mei nu ar mai fi fost langa mine.Am fost chiar nevoita sa platesc o suma frumoasa de bani ptr a incheia o casatorie de convenienta si a pleca ptr cativa ani cu copii mei din Romania.Te implor gandeste-te foarte bine inainte de a face pasul acesta care ti-ar putea marca neplacut si irevocabil destinul.Nu am nimic impotriva musulmanilor,chiar am prieteni musulmani.Am cunoscut si persoane admirabile,dar.............mai bine sufera acum decat sa-ti blestemi zilele toata viata si sa fii raspunzatoare ptr nefericirea copiilor tai. Si inca ceva......cazul meu nu este singular din pacate.
messalinda
Postat pe 27 Mai 2009 18:43
l_diana_c
Postat pe 27 Mai 2009 18:49
De la: messalinda, la data 2009-05-27 18:43:22Draga mea.te rog reflecteaza foarte,foarte bine............ daca vei locui in Romania si vor veni pe lume copii,acestia, potrivit islamului ,vor fi musulmani,chiar daca tu vei ramane crestina.Vor aparea probleme serioase si grave daca nu-ti vei schimba religia,vei vedea,desi nu-ti doresc draga mea coplila.La inceput totul pare roz,dar nu-i deloc asa,in majoritatea cazurilor,din nefericire..................Sunt si exceptii dar sunt rare,crede-ma,iti vorbesc in cunostiinta de cauza.Si acum mai tremur ptr.siguranta copiilor mei,desi fiica mea este majora de ceva timp iar fiul meu va deveni major si el.Foarte multe nopti au fost albe,foarte multe zile traiam cu spaima ca mi-ar putea fi rapiti si scosi din tara.Mi-am cheltuit pana si ultimele resurse ptr. a-mi proteja copii,care mi-au fost luati de langa mine,ptr. scurt timp.Daca nu as fi avut in familie persoane sus-puse,astazi copii mei nu ar mai fi fost langa mine.Am fost chiar nevoita sa platesc o suma frumoasa de bani ptr a incheia o casatorie de convenienta si a pleca ptr cativa ani cu copii mei din Romania.Te implor gandeste-te foarte bine inainte de a face pasul acesta care ti-ar putea marca neplacut si irevocabil destinul.Nu am nimic impotriva musulmanilor,chiar am prieteni musulmani.Am cunoscut si persoane admirabile,dar.............mai bine sufera acum decat sa-ti blestemi zilele toata viata si sa fii raspunzatoare ptr nefericirea copiilor tai. Si inca ceva......cazul meu nu este singular din pacate.

Imi pare rau pt situatia aceasta si sper din toata inima ca totul sa fie bine si acest cosmar sa ia sfarsit intr-o buna zi... Promit ca am sa meditez f bine asupra celor de mai sus, deoarece sincera sa fiu, nu ma vad in lumea lor....
Il iubesc, dar..... iar atunci cand in iubire apare un "dar" exista semne de intrebare.....
syronna
Postat pe 30 Mai 2009 10:32
Multi sunt "open minded" cum zici tu..pana ajunge in punctul ala in care totul trebuie sa fie ca el.
e foarte dificila relatia cu un musulman mai ales, oricat de "deschisi" ar vrea ei sa pare, tot sunt acolo niste idei si traditii bine inradacinate care mai devreme sau mai tarziu iti vor da batai de cap.
succes
simona_madalin
Postat pe 3 Iunie 2009 11:26
ah si inca ceva.
eu am o cunostinta casatorita cu un sirian, locuiesc in Romania (el fiind stabilit aici de peste 15 ani) si culmea ironiei...se comporta ca si cum ar fi la el in tara; nu o lasa sa iasa fara el din casa, are voie sa se duca doar pana la mama ei si asta doar cu soferul sau vreo ruda de-a lui si oricum e obligata sa se intoarca inainte sa se insereze pe motiv ca ea e femeie maritata nu tre sa umble pe strada sa se uite barbatii la el.
plus de asta o mai si insela, i-a transmis nush ce boala (ciuperca sau ceva de genul)...oricum asta sunt "nimicuri"...au si o fetitza de vreo 5 anisori iar acum, cand copilul s-a facut destul de mare, le-a trimis pe amandoua in Siria, la familia lui, spunandu-i ca el nu vrea sa isi creasca fata in romania, unde fetele fumeaza in scari de bloc la 14 ani si ies in club la 15...
am vbit cu sora ei la putin timp dupa ce ea a plecat in Siria, si a spus ca acolo e mult mai fericita, macar iese cu soacra-sa pana la piata si prin oras la cumparaturi...
deci iti dai seama ca a ajuns sa se bucure si de acest lucru nesimnificativ pt noi..
eu zic sa te mai gandesti...si sper sa iei decizia corecta
simona_madalin
Postat pe 3 Iunie 2009 11:34
De la: simona_madalin, la data 2009-06-03 11:34:47ah si inca ceva.
eu am o cunostinta casatorita cu un sirian, locuiesc in Romania (el fiind stabilit aici de peste 15 ani) si culmea ironiei...se comporta ca si cum ar fi la el in tara; nu o lasa sa iasa fara el din casa, are voie sa se duca doar pana la mama ei si asta doar cu soferul sau vreo ruda de-a lui si oricum e obligata sa se intoarca inainte sa se insereze pe motiv ca ea e femeie maritata nu tre sa umble pe strada sa se uite barbatii la el.
plus de asta o mai si insela, i-a transmis nush ce boala (ciuperca sau ceva de genul)...oricum asta sunt "nimicuri"...au si o fetitza de vreo 5 anisori iar acum, cand copilul s-a facut destul de mare, le-a trimis pe amandoua in Siria, la familia lui, spunandu-i ca el nu vrea sa isi creasca fata in romania, unde fetele fumeaza in scari de bloc la 14 ani si ies in club la 15...
am vbit cu sora ei la putin timp dupa ce ea a plecat in Siria, si a spus ca acolo e mult mai fericita, macar iese cu soacra-sa pana la piata si prin oras la cumparaturi...
deci iti dai seama ca a ajuns sa se bucure si de acest lucru nesimnificativ pt noi..
eu zic sa te mai gandesti...si sper sa iei decizia corecta


Multumesc frumospt cele povestite..... Imi pare rau pt prietena ta... Uneori am impresia ca vad in el doar ceea ce vreau eu sa vad.... Oricum am inceput sa ma gandesc mult mai serios ca relatia aceasta nu are nici un viitor..... Il iubesc, dar o sa-mi revin....
syronna
Postat pe 3 Iunie 2009 21:26
Nu inteleg de ce vrei parerea noastra. Daca tu te intelegi bine cu el, atunci iti doresc bafta. Tu stii cel mai bine...
Daca e sa ti spun parerea mea, nu este o idee buna. In general, barbatii musulmani nu sunt priviti in Romania ca fiind o partida buna. De fapt in multe alte tari daca e sa o spunem pe aia dreapta. Ei au cu totul alta cultura, au cu totul alta atitudine fata de femeie, si rolul ei in societate. Din cate stiu, la ei, femeia e cam ca o sluga, a carei stapan absolut este barbatul. Ea trebuie sa fie absolut supusa lui, si familiei lui. Am vazut la Din dragoste o poveste a unei romance care a plecat in ceva tara araba cu sotul, care la inceput era incredibil. Acolo s a schimbat foaia complet. Au trata o ca pe o sclava, nu i a spus nimeni o vorba buna cat a fost insarcinata, nici mancare calumea nu i dadeau ( ei mananca tot felu de ciudatenii foarte condimentate, pe care ea nu le putea manca, si mai ales fiind gravida avea pofte). A fugit de acolo mancand pamantul, si nu vrea nici sa mai auda de el.
Alta poveste: aveam un amic egiptean, casatorit cu o romanca. De cate ori ieseam in oras, sau il invitam la masa, niciodata nu si aducea sotia, spunand ca nu se poate asa ceva, nevasta lui sta acasa cu copiii, nu are ce cauta cu el in vizite. El bine inteles ca flirta cu altele, si chiar o insela. La ei barbatul poate orice, iar femeia nu poate sa faca nimic fara acordul lui. Nici sa iasa din casa. Gandeste te bine daca asta iti doresti de la viata. Informeaza te, cauta pe net informatii despre cultura si legile lor, vorbeste cu alte femei casatorite cu arabi...Ele stiu cel mai bine. Spuneai ca tocmai o romanca casatorita cu un arab ti a spus ca nu e o idee buna. Eu cred ca nu e nimic ciudat in asta, cred ca ea este cea mai in masura sa ti spuna asa ceva. Daca ea a facut o greseala, nu inseamna ca tre sa o faci si tu. Daca e inca cu el nu inseamna ca i e bine, ci poate ca nu l paraseste pentru ca are copii, care, apropos, II APARTIN BARBATULUI!!! Daca divortezi, iti iei adio de la copii.
inamina
Postat pe 20 Iulie 2009 14:25
De la: syronna, la data 2009-03-22 13:56:20mi-as dori sa aflu parerile voastre pro si contra despre aceasta relatie, mentionez ca suntem de 2 ani impreuna (cu bune si rele), si care ar fi sansele de reusita pt marele final.... daca va exista, bineinteles....


draga mea, daca vrei sa vezi partea buna a lucrurilor cauta pe forum "valul islamic moda sau traditie" si vei vedea cum, romancutzele noastre maritate cu arabi prezinta casatoria cu un arab drept cea mai minunata poveste de dragoste, doar ca poate deveni si cel mai urat cosmar...
pe mine m-ar oripila gandul ca ar putea aduce inca una acasa si sa imi zica ca e sotia nr 2
iti doresc tot binele din lume si multa fericire indiferent ce hotarare ai lua
Andia
Postat pe 20 Iulie 2009 18:11
nu conteaza de unde provine..si baiatul pe care il iubesc este tot din siria si il cheama tarek...sincer eu pentru el as face orice si normal k mas marita..asta kt timp ne iubim...religia nu conteaza,conteaza doar iubirea dintre voi
bianka__benet_helwa
Postat pe 20 Iulie 2009 22:21
Ai grija ce faci,pt ca aici,in Romania are el un"open mind"dar asigura te ca si in tara lui de bastina va fi tot atat de "open"....Nu uita,ca acolo intervin neamurile,prietenii si nu in ultimul rand habotnicia religiei...Sa nu ai vreo surpriza neplacuta...Dar pana atunci iubiti va,ca sunte ti tineri si frumosi !!!!!Cu drag
carcri61_yahoo_com
Postat pe 20 Iulie 2009 23:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna manumesc florin 8 De la: Bebulaki 26 Martie 2010 18:42
E VREO LIMITA .......PANA ITI PIERZI CONTROLUL?? 49 De la: m_manoka 10 Februarie 2009 14:10
Divortati dar impreuna pentru copii bani sau ....... 8 De la: Didi1985 6 Aprilie 2010 16:37
OARE CHIAR IL VA PUNE SA ALEAGA DIN NOU????? 9 De la: kudika010134 17 Mai 2009 23:13
Sa te cunosc pe tine !😏 9 De la: kudika_1000552 21 Martie 2016 09:38