Setari Cookie-uri

fetelor voi ce ati face?

Daca nu vrei sa-l pierzi"inghite"si taci,daca ai un pic de demnitate da-l dracu!tu stai si te-nbolnavesti de nervi si el" freaca menta cu aia la telefon"fara nici-o alta legatura???!!!!sa fim seriosi suntem oameni maturi ce dracu!!!
o_inima_pustie
Postat pe 15 Iunie 2009 12:39
De la: o_inima_pustie, la data 2009-06-15 12:39:16Daca nu vrei sa-l pierzi"inghite"si taci,daca ai un pic de demnitate da-l dracu!tu stai si te-nbolnavesti de nervi si el" freaca menta cu aia la telefon"fara nici-o alta legatura???!!!!sa fim seriosi suntem oameni maturi ce dracu!!!


..
rahella
Postat pe 18 Iunie 2009 15:06
salut...eu sunt noua pe aici si mi sa parut foarte interesant mesajul tau deoarece am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare desi nu ram casatorita cu respectivul...am facut si eu la fel cum facea el cu telefoane ascunse si chestii de genu si in primu rand eram indiferenta cu el incercand sa par cat mai interesata de telefoanele cae le primeam...a trecut ceva timp si incepuse sa intre in panica fiind obisnuit sa ii caut atentia si sa ma ignore.de aici a mai fost un pas pana la o cearta mare si iam spus ca era doar o inscenare ca sa vada cum mam simtit eu...a rcunoscut si el ca colega cu care iesea era mai mult decat o colega si ca nu meritam sa imi faca asta si mia jurat ca va inceta dar am preferat sa ma despart de el...sper ca in cazul tau sa nu fie asa dar sfatul meu este sa te gandesti bine cum ai putea sa actionezi ca nu castigi nimic daca stai cu mainile in san si plangi....salveaza-ti casnicia sau renunta la ea...cum crezi tu xca esti fericita...dar fa in asa fel sa fie mai bine pt copii tai si pt tine dupaia gandeste-te la el....te pup si ai grija de tine...sper sa iti fi fost de ajutor macar putin
diana_scumpik
Postat pe 24 Iunie 2009 13:22
trist..ce spui tu....eu in locul tau m-as duce la munca la el sa vb cu tipa respectiva...si cu el...pt linistea ta...vezi ce au de zis amindoi in fata ta...meriti o expicatie...ai un copil de crescut la fel si el...ori mergweti amindoi mai departe...ori finish
pamela_1
Postat pe 24 Iunie 2009 13:28
cum sa ignore asa ceva....nu..trebuie sa AFLE..AU UN COPIL....CE NAIBA...TREBUIE SA DEA EXPICATIE...DE CE SA INGHITA ASA PORCARIE....MAI VOI NU GINDITI... TREBUIE SA EXISTE RESPECT INTR-O FAMILIE....
pamela_1
Postat pe 24 Iunie 2009 13:30
Aliooo! Hai ca m-am plictisit citind... Deci, draga deschizatoare de topic, am si eu o intrebare: De ce vrei dovezi, neaparat? Vrei sa-l dia in judecata? Sau ce?

Adica de ce crezi tu ca un f**ai e mai rau decat ceea ce au ei acum? Pentru ca acum ea e Alba ca Zapada pentru el... fata frumoasa si tanara de la munca la care viseaza... Eu zic ca asta e mult mai rau decat daca si-o puneau... Dar de! Asta e doar o parere... Tu, daca vrei, continua sa cauti dovezi printre cearsafuri mototolite
Dar hai, uite asa, ipotetic vorbind, sa zicem ca ai dovezile: Si-o trage cu aia. Boon! Si cam ce dovezi vrei tu? Sa intri peste ei, cand si-o pun? Presupunand ca e asa, care ar fi urmatorul tau pas? Zi si mie, ca sincer pe mine nu ma duce bibilica sa inteleg de ce "dovezile" alea sunt asa importante...
Dor_a
Postat pe 24 Iunie 2009 13:42
naspa situatie.dar nu te amgi cu intrebarea "ce sa fac".tu nu vrei un sfat,de fapt nu vrei sa-l pierzi,ba mai mult,il vrei doar pentru tine.insa in subconstientul tau stii ca nu vei mai trai alaturi de el ceea ce ai trait pana la aceasta intamplare,si de aceea vrei ca cineva,oricine sa te poata asigura ca el va fi iar ca la inceput.cu alte cuvinte ai ajuns in stadiul in care nu te mai poti minti singura si de aceea cauti pe alcineva care sa o faca.chiar daca noi te putem minti,gandeste-te ca realitatea e alta.iar mai presus de toate este fericirea ta.si,da -spun fericirea ta si nu gresesc ,pentru ca si fiica ta va fi fericita sa aibe alaturi o mama fericita si stabila psihic.gandeste-te bine...
gabriela_35ct
Postat pe 24 Iunie 2009 21:43
inca ceva:eu am ramas la stadiul in care m-am mintit singura mult timp,apoi ,pentru o scurta perioada de timp am fost realista,insa am facut o mare greseala,l-am lasat pe el sa ma minta.si crezi ca sunt fericita?nu,doar ma chinui sa merg mai departe.recunosc ca sunt slaba,dar sper ca vreodata sa gasesc puterea de a face ceea ce e bine.
gabriela_35ct
Postat pe 24 Iunie 2009 21:47
bafta afla ce se intimpla...lupta pt ce este al tau....
pamela_1
Postat pe 25 Iunie 2009 10:51
De la: gonzila2000, la data 2009-06-09 11:20:54nu am unde sa merg asta este problema si mie teama ca o dezechilibrez pe fetita mea care il iubeste mult ,mi-ar pune tot felul de intrebari si ce sa-i sppun ca are 5 ani si intelege tot,nu o pot minti...........parca si-a pierdut mintiile omul asta, si stiu ca ai dreptate ca ma santajeaza psihic.......


Hai sa iti zic un lucru: e prea sigur ca nu o sa il parasesti..umbla si tu , incepe sa vb si tu cu un barbat ( de pe net )...sau cea mai buna alegere sa o termini cu el ca sigur are ceva cu aia.....dca doar vb cu ea dece nu vb asa de mult si cu un coleg de serviciu( barbat) Iti zic eu ca si eu am avut probleme deasta cu un fost prieten tot timpul il suna cineva si nu raspundea de fata cu mine, primea mesaje, si nu mi le-arata , nici numarul de telefon ....mai ales telefonul lui , dormea in buzunar cu el........si pana la urma cand am descoperit norocul meu ca i-a cazut telefonul din buzunar si am descoperit un mesaj de la una ''pui'' --cum o trecuse el......deci eu zic ca te insala 100 % ..Si instinctul tau ce zice? daca da, asa e, te insala si nu te merita..si fetita o sa ii fie bine si doar cu tine..nu face greseala mai multor mame sa stea de dragul copiilor cu sotii care le inseala..

Postat pe 25 Iunie 2009 11:14
Cum a spus si colegul GEO, calmeaza-te,asta in 2 cuvinte!
Nu poate fi mereu ca la inceput,asta e viata,sunt faze si faze,vezi-ti de ale tale,comporta-te rezonabil si nu posesiv,la urma se va alege cine si cum.

Postat pe 25 Iunie 2009 11:28
Nu renunta la casnicie,dar nu se rezolva CU SCANDAL.

Postat pe 25 Iunie 2009 11:30
:-? apeleaza la tradati in dragoste sau vorbeste cu el...:-??iar daca afli ca are pe altcnva prin astea 2 cai cumparati un costum arabesc si danseaza'i in fiecare seara....poate il recuceresti;) succes:*

Postat pe 28 Iunie 2009 10:28
frate ce pampalai:-q cu mesaje ascunse si chestii din astea:| e clar ca nu au curaj sa infrunte realitatea:-j

Postat pe 28 Iunie 2009 10:35
.

Postat pe 28 Iunie 2009 10:35
draga mea ,am trecut prin aceeasi situatie de curind,sotul si-a gasit o alta ,aveam 15 ani de casnicie,nu aveam copiii.mi-a fost groaznic,nu am vrut sa accept dar pina la urma am acceptat,mi-a fost f greu,dar decit calcata in picioare ,crede-ma e mai bine asa.mi-am revenit cu ajutorul prietenilor si acum sint bine.nu te lasa calcata in picioare chiar daca suferi enorm
kudika033765
Postat pe 29 Iunie 2009 11:51
Draga mea.....nici nu stiu ce as putea sa-ti zic ......tot ce te rog eu este sa incerci sa te linistesti....te inteleg fffffff bine......sora mea trece oarecum prin aceeasi situatie....si avind in vedere ca deocamdata sta cu mine in casa.....este ca si cum as trece eu prin chinul asta.....pt.ca este un CHIN....si mai este si un copil la mijloc care nu are nici macar 1 anisor.....e un haos in sufletul meu....si mai am si licenta.....ma straduiesc zi de zi sa nu o iau razna....nu mai vb de mama noastra....si eu m-am saturat sa o vad plangand.....cred ca cel mai bine e sa-l lasi pur si simplu in pace....si sa te rogi la Dumnezeu sa te ajute....sa-ti dea putere....eu asta fac....nu stiu ce altceva as putea sa mai fac...de discutii interminabile m-am saturat....sper sa mai vb....ai grija de tine si de copilul tau...
kudika015856
Postat pe 29 Iunie 2009 12:14
.....offf...barbati tot timpul vor ca iei sa fie mai presus de femeie...femeia sa fie cu capul in jos in fata lor....si c-am toate fac asta....chiar noi nu intelegem ca trebuie sa fim egale in drepturi cu ei...tocmai am citit povestioara ta....si eu sunt maritata de la 16 ani si am 23....dar daca mie mi se intampla ceea ce ti sa intamplat tie ori pleca el ori eu....nu conta ca am un copil....pt ca odata cea facut asta o so mai faca....asa ca decat sa mai suferi alaturi de el mai degarba suferi fara el.....si crede-ma o sa se intoarca la tn.....oricum faci cum vrei!
diana_fatarea_yahoo_com
Postat pe 29 Iunie 2009 15:08
nu stiu daca mai ai nevoie de dovezi cred ca e un lucru evident.eu nu stiu sincer ce as face pt ca nu am copii dar de dragul fetei tale poti sa te complaci in situatie sau poti sa renunti la aceasta casnicie.eu personal nu am sa tolerez niciodata chestia asta cu inselatul
kudika041489
Postat pe 29 Iunie 2009 15:11
De la: pamela_1, la data 2009-06-24 13:28:33trist..ce spui tu....eu in locul tau m-as duce la munca la el sa vb cu tipa respectiva...si cu el...pt linistea ta...vezi ce au de zis amindoi in fata ta...meriti o expicatie...ai un copil de crescut la fel si el...ori mergweti amindoi mai departe...ori finish


Are dreptate mergi si vorbeste cu magarita aia,fa-o bucati!Nu trebuie sa inghiti nimic,ia initiativa,rezolv-o intr-un fel.Boala lunga ,moarte sigura.

Postat pe 29 Iunie 2009 17:06
De la: gonzila2000, la data 2009-06-09 11:42:41pai nu vreau sa ma despart de el,dar tu ce ai face daca ai sti ca in timp ce dormeai sotul tau ii dadea din patul vostru mesaje la una care cica a fost sau este indragostita de el?ai sta calma..........si in momentul in care eu am iesit cu o prietena a sunat-o sa vorbeasaca cu ea cu fetita in casa?
ii logic asa ceva sau traiesc eu in alta lume si nu stiu ce inseamna o familie? si da vreau dovezi daca se intampla ceva intre ei ca ma simt tradata si inselata,vreau sa termine cu ceea ce face pt ca toata lumea din fabrica zice ca este cu ea ...........................dar nimeni nu vb ceva concret
pfaaaaiiii!!!!!! tipic barbatilor care inseala!!!!!exact asa facea si fostul meu sot!! cred ca iti vine sa o iei razna, asa-i? fata draga nu fi trista fiindca ca e pacat (un vers frumos dintr-o mel) eu am doua fetite si tot m_am despartit de el. daca vrei intr-adevar sa faci ceva... iti iei frumos fetita si pleci sa nu faci ca mine sa stai ca proasta si sa-l astepti pe fat frmos intors pe dos acasa cu mancarica si etc bine?? pleci efectiv la mama la prietena la colega la oricine!! daca tine la voi o sa te caute iti spun din experienta ! sa vezi ce bine ai sa te simti cand vezi ca te cauta el pe tine! are sa coboare cu picioarele pe pamant de tot daca il mai ti si putin in sah. ai sa vezi ca o sa fie ok nu dispera!!
miha3dana
Postat pe 29 Iunie 2009 17:23
a si inca ceva nu mai cauta "dovezi" ca te inseala pt ca : 1. iti faci tie rau!!(nu te intereseaza cum se alinta ei) 2.la un momentdat o sa-ti spuna ca nu s-a insurat cu un politist sau un spion si o sa-ti faca si mai si.
miha3dana
Postat pe 29 Iunie 2009 17:27
daca vrei sa il pastrezi fii tot timpul draguta si aranjata,casa la fel ,fa-te ca nu vezi raceala lui (cel putin pana nu ai dovezi) mai du-te in oras gatita si nu ii da prea multe explicatii(sa-l faci putin gelos) si vor aparea si diferentele de comportament. nu fi violenta,controleaza-ti cu grija comportamentul, fii o buna "amanta" BAFTA!!!!!!!!!!!!!
kudika032870
Postat pe 29 Iunie 2009 17:50
Sincer eu iti spun ca ar fi mai bine sa divortezi, stiu ca iti va fi greu dar cu timpul iti vei revenii. si pt fetita nu-ti mai face atatea griji, ea trebuie sa inteleaga, si oricum il va vedea in continuare pe tatal ei chiar daca nu asa des ca si inainte, dar il va vedea. nu te lasa calcata in picioare ! uite...urmareste-l intr-o zi, vezi ce face, pe unde merge ! si asa te convingi singura daca te inseala sau nu. dar eu din cate am citit...sigur te inseala. daca chiar nu poti sa il parasesti...sigur poti dar esti mai incapatanata...in fine...macar speriel cumva. pleaca cateva zile undeva sau ...stiu eu..tu il cunosti, gandestete cum ai putea sa sperii. Dar sincer cel mai bine ar fi sa divortezi. daca va termina cu fata asta probabil isi va gasi alta...si iar incepe povestea. mai sunt barbati pe lumea asta, sigur te vei indragostii iar de cineva care te merita cu adevarat. raspunde-mi la mesaj daca doresti, as vrea sa-ti stiu parerea.
clau_clau
Postat pe 29 Iunie 2009 19:18
tu-ti dai seama ca, cu un astfel de comportament, il impingi fix in bratele aleia???

eu sunt sigura ca nu faci crizele astea de gelozie de ieri de azi; chiar cunosc un tip care a avut o relatie cu o astfel de femeie si era distrus psihic

cum zicea si geo, calmeaza-te
kitty_krieger
Postat pe 29 Iunie 2009 19:54
din cate ai zis e acasa sau la lucru
dupa parerea mea ar trebui sa vb cu el da fara scandal sa fii calma si poate ca e simonotonie incearca sa schimbi si tu asta intrun fel si poate se schimba lucrurile parerea mea e doar o parere nu trebe sa iei in seama neaparat ;)
gngsta7grl
Postat pe 30 Iunie 2009 03:17
pai mai e de actualitate problema???
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 03:19
Draga mea, din cite am inteles, pina acum tu ai facut totul ca relatia sa mearga si sa reziste. Din pacate numai tu. Stii, se spune ca la un car trebuie sa traga 2 boi, altfel nu merge. Asa si la tine, degeaba te chinui tu singura, fara ca si el sa vrea sa fie cu tine lupta este deja pierduta si dragoste cu sila nu se poate. De altfel in conditiile date, cind el de fapt a renuntat la tine si la fetita voastra in favoarea unei domnisoare nici nu cred ca se mai merita sa faci ceva pentru a salva situatia. Hotarirea trebuie sa o iei tu, doar tu stii cel mai bine cum stau lucrurile si nu altcineva.



sonia_soni
Postat pe 30 Iunie 2009 13:56
mi se pare incredibil...
voi, oameni, chiar nu aveti ce face. femeia cere ajutor si voi..
1. un tata bun e un tata bun, nu are legatura cu mariajul.
2. daca platesti chirie poti sa platesti si in alta parte.
3. daca cauti dovezi inseaman ca vrei de fapt sa te insele. pt cadoar atunci esti sunficient de determinata sa il parasesti. cred ca mai sunt si alte probleme decat inselatul.
4. daca te insela, nu era o problema, dar faptul ca e atat de prost incat sa te lasa sa vezi asta... inseamna ca cel mai probabil e indragostiti, deci neglijent. majoritatea inseala, chiar si femeile dar mai rar se intampla sa afle partenerul...
5. nu mai dramatiza. traieste frumos. si pt tine. si nu mai cauta ajutor pe forumuri, ca o sa gasesti tot felul de sfaturi de la neaveniti, ca si mine... mai bine sfatuieste-te cu tine si pune-ti ordine in viata!!!!
.
vickyeu
Postat pe 30 Iunie 2009 14:24
Ei, uite...parerea mea este urmatoarea... spunei ca nu iti place si nu iti convine situatia... daca tot insista ca nu are nimic cu domnisoara respectiva, de ce nu te lasa sa te uiti la telefonul lui,e foarte clar ca au ceva, o femeie si un barbat stau atat impreuna si vorbesc atat doar ca se plac, degeaba aveti un copil impreuna daca el face deastea, nu puteti sa stati impreuna doar pentru copil,pt ca nici copilului nu ii este bine sa steie cu 2 oameni care se cearta incontinuu , oricum nu trebuie sa stai asa si sa induri , daca tot asa o tine,divorteaza,bunurile se impart si mai bine te chinui si iti cresti sigura fata decat sa stai cu un porc in casa...asta este sfatul meu,sper sa iti ajute ...
zuraluca
Postat pe 30 Iunie 2009 14:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fetelor, cu ce ne imbracam in noaptea dintre ani? :) 37 De la: Barbie30_ 1 Decembrie 2010 11:16
am nevoie de un sfat sincer 33 De la: valy90 25 Noiembrie 2010 14:59
sotul meu inca se mai intereseaa de fosta lui prietena 49 De la: kudika161532 16 Februarie 2020 13:47
L-am inselat desi il iubesc... 157 De la: Eu93llr 8 Noiembrie 2013 12:35
care sunt adevaratele motivele pt care barbatii inseala? 310 De la: battleofwits 18 Noiembrie 2010 17:44