Setari Cookie-uri

am nevoie sa inteleg ce s-a petrecut, ajutati-ma cu o parere

Buna, am trecut printr-o experienta mai putin placuta si inca nu pot sa realizez ce a fost.
Am nevoie de un sfat de o parere de la voi pentru a putea sa inteleg poate cate ceva.
Ne-am cunosct la o petrecere, lucram si locuim in tari diferite(aceeasi nationalitate) la o distanta de 1h si 50 cu trenul, deci nu f departe.El m-a cautat pe ent, m-a gasit, ne-am reintalnit, a venit el sa ma viziteze, am petrecut un timp superb ca doi indragostiti, era ce imi doream.Cand am ajuns eu la el in vizita brusc nu ma mai tinea pe strada de mana, nu mai era omul de care ma despartisem desi datorita decalratiilor lui si dorintei lui am ajuns la el.In sfr, am reinceput sa ne apropiem, insa in public era f rezervat, desi m-a prezentat prietenilor, si facea si gesturi tandre fata de mine cand eram in cercul de prieteni.Insa era altceva decat prima data.de fiecare data cand plecam vb pe mess, imi trmitea mesaje noapte ca ii e dor ca abea asteapta sa ne revedem etc dar iar cand ajungeam devenea rece si schimbat.Aproape ca singurele dati cand era tandru si ma atingea erau in pat.Am discutat si el mi-a spus ca el nu evde sa se poata continua relatia asta din cauza distantei si din cauza faptului ca sunt mai mica etc..motive.insa el era cel care cerea devotament, cerea multe de la relatie insa nu se implica deloc, doar cand vroia el ceva.Pana la urma mi-a spus ca el s-a racit din cauza relatiei si nici macar nu a dat un telefon sa putem vb calumea, totul s-a petrecut pe chat dupa ce eu fusesem de atatea ori la el si ma purtasem f frumos,d eci emritam si eu macar un telefon.
in sfr am incetat sa mai vb cu el pe chat si apoi tot el reaparea si tot tragea de relatie desi era evident ca nu facea mai nimic ca sa se dreaga situatia, vb mele se duceu in gol.
Imi facea scene f urate de gelozie, de indiferenta de toate..nu cred ca avea nevoie de mine doar pt sex deoarece el avea multe admiratoare si se intretinea cu ele sperand sa fiu eu geloasa.

m-a ranit f tare si nu inteleg ce a vrut de fapt, a tot incercat sa para baiatul bun care a alergat dupa mine insa faptele sunt altele si totusi ,daca nu vrei nimic de ce mai insisti?
voi ce puteti intelege?
ce a vrut de fapt?
eu inca sper sa imi pot reveni.va rog spuneti-mi o parere.m-ar ajuta enorm
kudika021802
Postat pe 10 Iunie 2009 15:23
Probabil nu a vrut o relatie serioasa....doar o aventura.Stiu ca nu o sa-ti cada bine...dar poate a fost cu tine doar pt sex..
Uita-l....mergi mai departe......nu e capat de lume.
andreea1976
Postat pe 10 Iunie 2009 15:29
alt baietel care se crede barbat

nu pot sa bag mana-n foc ca nu-l cunosc, dar 90% sigur avea pe alta in tara lui (sau incerca sa o vrajeasca pe alta)
ce ti-a spus el tie au fost doar pretexte ca sa-si poata face de cap

ufff, are balta peste, stai linistita
kitty_krieger
Postat pe 10 Iunie 2009 15:29
De la: kudika021802, la data 2009-06-10 15:23:38Buna, am trecut printr-o experienta mai putin placuta si inca nu pot sa realizez ce a fost.
Am nevoie de un sfat de o parere de la voi pentru a putea sa inteleg poate cate ceva.
Ne-am cunosct la o petrecere, lucram si locuim in tari diferite(aceeasi nationalitate) la o distanta de 1h si 50 cu trenul, deci nu f departe.El m-a cautat pe ent, m-a gasit, ne-am reintalnit, a venit el sa ma viziteze, am petrecut un timp superb ca doi indragostiti, era ce imi doream.Cand am ajuns eu la el in vizita brusc nu ma mai tinea pe strada de mana, nu mai era omul de care ma despartisem desi datorita decalratiilor lui si dorintei lui am ajuns la el.In sfr, am reinceput sa ne apropiem, insa in public era f rezervat, desi m-a prezentat prietenilor, si facea si gesturi tandre fata de mine cand eram in cercul de prieteni.Insa era altceva decat prima data.de fiecare data cand plecam vb pe mess, imi trmitea mesaje noapte ca ii e dor ca abea asteapta sa ne revedem etc dar iar cand ajungeam devenea rece si schimbat.Aproape ca singurele dati cand era tandru si ma atingea erau in pat.Am discutat si el mi-a spus ca el nu evde sa se poata continua relatia asta din cauza distantei si din cauza faptului ca sunt mai mica etc..motive.insa el era cel care cerea devotament, cerea multe de la relatie insa nu se implica deloc, doar cand vroia el ceva.Pana la urma mi-a spus ca el s-a racit din cauza relatiei si nici macar nu a dat un telefon sa putem vb calumea, totul s-a petrecut pe chat dupa ce eu fusesem de atatea ori la el si ma purtasem f frumos,d eci emritam si eu macar un telefon.
in sfr am incetat sa mai vb cu el pe chat si apoi tot el reaparea si tot tragea de relatie desi era evident ca nu facea mai nimic ca sa se dreaga situatia, vb mele se duceu in gol.
Imi facea scene f urate de gelozie, de indiferenta de toate..nu cred ca avea nevoie de mine doar pt sex deoarece el avea multe admiratoare si se intretinea cu ele sperand sa fiu eu geloasa.

m-a ranit f tare si nu inteleg ce a vrut de fapt, a tot incercat sa para baiatul bun care a alergat dupa mine insa faptele sunt altele si totusi ,daca nu vrei nimic de ce mai insisti?
voi ce puteti intelege?
ce a vrut de fapt?
eu inca sper sa imi pot reveni.va rog spuneti-mi o parere.m-ar ajuta enorm


iluzia unei relatzii stabile.....................probabil dormea mai linistit noaptea stiind ca cineva acolo il iubeste exista astfel de barbatzi care vor sa primeasca daca se poate cat mai mult insa fara a oferi nimic in schimb
donttouch
Postat pe 10 Iunie 2009 15:33
Multumesc pentru raspunsuri,
e greu sa crezi ca totii putoii scapa asa basma curata si o intorc fara problema cum vor ei.
niste nenorociti si sper sa nu aveti de-a face cu asa ceva, eu m-am lasat pacalita ca deh fiecare mai se insala si eu nu credeam ca am nimerit o asa perosana.
oricum, banuiesc ca din astia sunt peste tot, deci nu i face cu nimic deosebiti.multumesc ca mi-ati mai deschis ochii si mi-ati spus ce credeti sincer.
kudika021802
Postat pe 10 Iunie 2009 16:30
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-10 15:29:49alt baietel care se crede barbat

nu pot sa bag mana-n foc ca nu-l cunosc, dar 90% sigur avea pe alta in tara lui (sau incerca sa o vrajeasca pe alta)
ce ti-a spus el tie au fost doar pretexte ca sa-si poata face de cap

ufff, are balta peste, stai linistita


ca o completare.. inca nu stie ce vrea.. (ar fi trebuit sa mentionezi varsta..poate fi un indiciu in plus in ceea ce priveste comportamentul lui)..
nadia_21_2005
Postat pe 17 Iunie 2009 22:49
De la: kudika021802, la data 2009-06-10 15:23:38Buna, am trecut printr-o experienta mai putin placuta si inca nu pot sa realizez ce a fost.
Am nevoie de un sfat de o parere de la voi pentru a putea sa inteleg poate cate ceva.
Ne-am cunosct la o petrecere, lucram si locuim in tari diferite(aceeasi nationalitate) la o distanta de 1h si 50 cu trenul, deci nu f departe.El m-a cautat pe ent, m-a gasit, ne-am reintalnit, a venit el sa ma viziteze, am petrecut un timp superb ca doi indragostiti, era ce imi doream.Cand am ajuns eu la el in vizita brusc nu ma mai tinea pe strada de mana, nu mai era omul de care ma despartisem desi datorita decalratiilor lui si dorintei lui am ajuns la el.In sfr, am reinceput sa ne apropiem, insa in public era f rezervat, desi m-a prezentat prietenilor, si facea si gesturi tandre fata de mine cand eram in cercul de prieteni.Insa era altceva decat prima data.de fiecare data cand plecam vb pe mess, imi trmitea mesaje noapte ca ii e dor ca abea asteapta sa ne revedem etc dar iar cand ajungeam devenea rece si schimbat.Aproape ca singurele dati cand era tandru si ma atingea erau in pat.Am discutat si el mi-a spus ca el nu evde sa se poata continua relatia asta din cauza distantei si din cauza faptului ca sunt mai mica etc..motive.insa el era cel care cerea devotament, cerea multe de la relatie insa nu se implica deloc, doar cand vroia el ceva.Pana la urma mi-a spus ca el s-a racit din cauza relatiei si nici macar nu a dat un telefon sa putem vb calumea, totul s-a petrecut pe chat dupa ce eu fusesem de atatea ori la el si ma purtasem f frumos,d eci emritam si eu macar un telefon.
in sfr am incetat sa mai vb cu el pe chat si apoi tot el reaparea si tot tragea de relatie desi era evident ca nu facea mai nimic ca sa se dreaga situatia, vb mele se duceu in gol.
Imi facea scene f urate de gelozie, de indiferenta de toate..nu cred ca avea nevoie de mine doar pt sex deoarece el avea multe admiratoare si se intretinea cu ele sperand sa fiu eu geloasa.

m-a ranit f tare si nu inteleg ce a vrut de fapt, a tot incercat sa para baiatul bun care a alergat dupa mine insa faptele sunt altele si totusi ,daca nu vrei nimic de ce mai insisti?
voi ce puteti intelege?
ce a vrut de fapt?
eu inca sper sa imi pot reveni.va rog spuneti-mi o parere.m-ar ajuta enorm


este o vb :beleste ochii inainte,ca mai tarziu sa nu belesti p******
scuzama dar cum ai putut fi atat de naiva?sa fii fericita si iubita
scorpyoW
Postat pe 17 Iunie 2009 22:54
lasa-l k nu te merita, am trecut printr-o situatie cat de cat asemanatoare. sunt atatia barbati p lumea asta, e si al tau undeva, nu o sa ti-l ia nimeni
cristina1212
Postat pe 17 Iunie 2009 23:01
buna!!Iti recomand sa intrii pe blogul lui CABRAl(dai search pe google)si sa i pov si lui ...la sectiunea DE SUFLET!!Poti primi din partea lui un sfat pertinent,de suflet...si mai ales....venit din partea unui barbat!!bafta !!
kudika023403
Postat pe 17 Iunie 2009 23:05
De la: nadia_21_2005, la data 2009-06-17 22:49:59
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-10 15:29:49alt baietel care se crede barbat

nu pot sa bag mana-n foc ca nu-l cunosc, dar 90% sigur avea pe alta in tara lui (sau incerca sa o vrajeasca pe alta)
ce ti-a spus el tie au fost doar pretexte ca sa-si poata face de cap

ufff, are balta peste, stai linistita


ca o completare.. inca nu stie ce vrea.. (ar fi trebuit sa mentionezi varsta..poate fi un indiciu in plus in ceea ce priveste comportamentul lui)..




are frumoasa varsta de 31!! eu am 24, deci eterna fatuca dezamagita de unul mai mare.desi, eu cred ca totusi caracterul nu are varsta..chiar si acum apare pe net, sta pitit pe invisible apoi iese sa il vad..eu deja nu mai am nici o reactie deoarece stiu cam cine este din pacate.pacat
kudika021802
Postat pe 18 Iunie 2009 01:12
va multumesc fetelor, ma ajuta f mult comentariile voastre, stiu ca nu am deschis ochii, recunosc ca am fost o proasta, si naiva numai zic, dar cateodata te mai pacalesti, nah, ca avea toate datele sa fie om cu capul pe umeri si parea si indragostit.acum am invatat abea ce usor se zic vorbele..asta e, atat a putut.din pacate, eu mi-am pierdut vremea si sufletul cu el.mi-am invatat lectia.va pup si va doresc numai bine!
kudika021802
Postat pe 18 Iunie 2009 01:18
De la: kudika023403, la data 2009-06-17 23:05:35buna!!Iti recomand sa intrii pe blogul lui CABRAl(dai search pe google)si sa i pov si lui ...la sectiunea DE SUFLET!!Poti primi din partea lui un sfat pertinent,de suflet...si mai ales....venit din partea unui barbat!!bafta !!


Multumesc pt sfat, o sa ma documentez, ca nu citesc blogul lui, numai bine, te pup
kudika021802
Postat pe 18 Iunie 2009 01:20
De la: scorpyoW, la data 2009-06-17 22:54:43
De la: kudika021802, la data 2009-06-10 15:23:38Buna, am trecut printr-o experienta mai putin placuta si inca nu pot sa realizez ce a fost.
Am nevoie de un sfat de o parere de la voi pentru a putea sa inteleg poate cate ceva.
Ne-am cunosct la o petrecere, lucram si locuim in tari diferite(aceeasi nationalitate) la o distanta de 1h si 50 cu trenul, deci nu f departe.El m-a cautat pe ent, m-a gasit, ne-am reintalnit, a venit el sa ma viziteze, am petrecut un timp superb ca doi indragostiti, era ce imi doream.Cand am ajuns eu la el in vizita brusc nu ma mai tinea pe strada de mana, nu mai era omul de care ma despartisem desi datorita decalratiilor lui si dorintei lui am ajuns la el.In sfr, am reinceput sa ne apropiem, insa in public era f rezervat, desi m-a prezentat prietenilor, si facea si gesturi tandre fata de mine cand eram in cercul de prieteni.Insa era altceva decat prima data.de fiecare data cand plecam vb pe mess, imi trmitea mesaje noapte ca ii e dor ca abea asteapta sa ne revedem etc dar iar cand ajungeam devenea rece si schimbat.Aproape ca singurele dati cand era tandru si ma atingea erau in pat.Am discutat si el mi-a spus ca el nu evde sa se poata continua relatia asta din cauza distantei si din cauza faptului ca sunt mai mica etc..motive.insa el era cel care cerea devotament, cerea multe de la relatie insa nu se implica deloc, doar cand vroia el ceva.Pana la urma mi-a spus ca el s-a racit din cauza relatiei si nici macar nu a dat un telefon sa putem vb calumea, totul s-a petrecut pe chat dupa ce eu fusesem de atatea ori la el si ma purtasem f frumos,d eci emritam si eu macar un telefon.
in sfr am incetat sa mai vb cu el pe chat si apoi tot el reaparea si tot tragea de relatie desi era evident ca nu facea mai nimic ca sa se dreaga situatia, vb mele se duceu in gol.
Imi facea scene f urate de gelozie, de indiferenta de toate..nu cred ca avea nevoie de mine doar pt sex deoarece el avea multe admiratoare si se intretinea cu ele sperand sa fiu eu geloasa.

m-a ranit f tare si nu inteleg ce a vrut de fapt, a tot incercat sa para baiatul bun care a alergat dupa mine insa faptele sunt altele si totusi ,daca nu vrei nimic de ce mai insisti?
voi ce puteti intelege?
ce a vrut de fapt?
eu inca sper sa imi pot reveni.va rog spuneti-mi o parere.m-ar ajuta enorm


este o vb :beleste ochii inainte,ca mai tarziu sa nu belesti p******
scuzama dar cum ai putut fi atat de naiva?sa fii fericita si iubita



Asa e, multumesc mult, si tie iti doresc numai bine.
kudika021802
Postat pe 18 Iunie 2009 01:22
De la: kudika026125, la data 2009-06-17 23:01:10lasa-l k nu te merita, am trecut printr-o situatie cat de cat asemanatoare. sunt atatia barbati p lumea asta, e si al tau undeva, nu o sa ti-l ia nimeni


multumesc foarte mult, sper ca toata lumea sa ajunga langa sufletul pereche.
kudika021802
Postat pe 18 Iunie 2009 01:23
din ceea ce pare si cum se poarta el.. cred ca avea pe alta daca nu mai multe.. tu ereai o completare.. poate a facut gesturi tandre in fata amicilor lui dar pun pariu ca amici lui nu te-au acceptate si nu mai ti legatura cu ei.. daca el ar fi fost serios si amici lui ar fi fost mai implicati cu tine.. probablil ei stiau mai bine ceea ce sepetrece.. poate el avea mai multe amice.. si de tteama ca una sa nu-l surprinda cu alta de mana si sa-i faca vro criza de gelozie incerca sa se fereasca de scene din acestea.
imi pare rau sa-ti zic dar ai nimerit un casanova care nu se implica in relatii si il cam doare in cot... nu e o consolare spunand are balta peste.. dar e o consolare spunand... las ca dumnezeu ti-a pregatit ceva mai bun. ai incredere. si mult noroc. .
cathysailor
Postat pe 18 Iunie 2009 01:30
De la: cathysailor, la data 2009-06-18 01:30:57din ceea ce pare si cum se poarta el.. cred ca avea pe alta daca nu mai multe.. tu ereai o completare.. poate a facut gesturi tandre in fata amicilor lui dar pun pariu ca amici lui nu te-au acceptate si nu mai ti legatura cu ei.. daca el ar fi fost serios si amici lui ar fi fost mai implicati cu tine.. probablil ei stiau mai bine ceea ce sepetrece.. poate el avea mai multe amice.. si de tteama ca una sa nu-l surprinda cu alta de mana si sa-i faca vro criza de gelozie incerca sa se fereasca de scene din acestea.
imi pare rau sa-ti zic dar ai nimerit un casanova care nu se implica in relatii si il cam doare in cot... nu e o consolare spunand are balta peste.. dar e o consolare spunand... las ca dumnezeu ti-a pregatit ceva mai bun. ai incredere. si mult noroc. .


Multumesc,desi e greu de acceptat probabil ca asa este. de fapt, sigur asa este.eu pana la el nu am mai dat de astfel de nefericiti.sper sa am cap si sa nu se mai repete.e groaznic.te pup si iti multumesc pt parerea ta si iti doresc tot binele.papa
kudika021802
Postat pe 18 Iunie 2009 01:53
Poate era un prefacut...una zicea , alta simtea...sau poate era nehotarat..poate nu vroia sa se dedice prea mult relatiei ca mai tarziu sa nu sufere...dar stii si tu ca faptele conteaza, nu vorbele...degeaba imi zice tot timpul ca ma iubeste daca nu-mi demonstreaza cat de cat...uita-l...nu te merita...
mady_puppy
Postat pe 19 Iunie 2009 18:26
exact, vorbele se spun f usor..insa faptele reflecta adevarul.
kudika021802
Postat pe 20 Iunie 2009 18:53
NU e de viitor.
Tandretea si atentia nu tb sa lipseasaca in nici o situatie.
Ori merge ori nu.

Postat pe 25 Iunie 2009 11:32
Poate e si prea mare pt tine.Poate nu te ia in serios.

Postat pe 25 Iunie 2009 11:34
eu totusi cred ca indiferent de situatie, e f usor si totodata nimci special in a face pe cineva nefericit.eu am suferit f mult dar acum sunt bine si am depasit momentul.am inteles am suferti pt cum am fost tratata si nu pt el, care nu a fost capabil de nimic pt mine.sa fie fericit.nu merita decat ce are, adica relatii fara pretentii si obligatii.asta poate.
kudika021802
Postat pe 25 Iunie 2009 20:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mai stai daca exista numai iubire? 24 De la: darksukkubus69 22 Octombrie 2010 20:28
Cum sa il recuceresc ? 8 De la: Empty 16 Februarie 2010 15:29
Credeti ca dragostea de mama chiar trece peste orice? 4 De la: __LL__ 7 Aprilie 2009 12:04
Eu inca mai cred in iubirea adevarata 43 De la: rockk 9 Februarie 2011 19:16
Din nou singura... 48 De la: battleofwits 17 Mai 2011 16:50