Setari Cookie-uri

ce sentiment urat, simt ca m-am injosit asa de tare

Buna ziua,

cred ca am mare nevoie de ajutor, pentru simt ca nu pot sa fac fata, sa-mi mai continui viata. De mai mult de o saptamana nu pot sa dorm, nu pot sa mananc, nu pot sa ma opresc din plans si din tremurat decat cu calmante, nu am mai putut merge cateva zile la serviciu si nici la cursuri.
Am locuit 1 an de zile cu un om pentru care mizam totul, mi-am pus tot sufletul pe tava si eram sigura ca si el ma iubeste. Imi spunea ca ar face orice ca sa fiu fericita, ca ma va sprijini in orice situatie, ca este alaturi de mine pentru ca ma iubeste foarte mult.
Am ajuns sa locuim impreuna foarte repede, printr-o conjunctura. El avea 21 de ani, nu este din bucuresti, statea in camin, dar pentru ca repetase anul la facultate (politehnica-lb germana) nu mai avea dreptul. Oricum statea mai mult pe la mine, asa ca am decis sa ne mutam impreuna, el spunea ca ar sta oriunde numai sa fie cu mine.
Este un om foarte ambitios si are teluri inalte, si-a dorit sa demonstreze (mai ales tatalui lui) ca poate sa obtina un job de top fara facultate, si ca va face o facultate usoara, doar pt diploma. A obtinut initial un job cu salariul pe care si l-a dorit, era extraordinar de incantat. Dupa 6 luni nu i-a mai placut, vroia mai mult. A facut tot posibilul, s-a prezentat impecabil si a fost acceptat de o companie americana de top cu un salariu de aproape 1000 euro + multe alte beneficii. S-a schimbat foarte mult, a inceput sa.."se respecte", mergea la patru ace la serviciu (desi colegii lui se imbracau obisnuit), mergea doar cu masina ca sa nu se sifoneze(desi fara masina facea mai putin din timpul parcurs cu masina), era mult mai indiferent si mi-a demonstrat in multe randuri egoism. Devenise stresat ca nu stie nimic si trebuie sa invete mii de pagini ca sa se mentina acolo unde a ajuns. Se enerva si se supara foarte tare daca ii spuneam ca este dezordonat, apoi ma obliga sa-mi cer scuze pe tonul pe care si-l dorea, ma acuza ca mereu provoc certuri. Eu veneam obosita tarziu acasa, pe la 10 seara, dupa serviciu si cursuri la masterat, poate nu m-am dedicat lui asa cum s-ar fi asteptat, mi-a reprosat de cateva ori ca ne-am racit. O data m-a plesnit si ne-am certat atat de violent incat l-am dat afara, dar a inceput sa planga, apoi am inceput si eu si am ajuns sa ma rog de el sa nu plece. Nu-mi imaginam casa, viata fara prezenta lui, fara el. M-a amenintat de cateva ori ca va pleca fara sa stiu, fara sa-mi spuna.
Apoi, in urma unei altercatii, cand m-a injurat si m-am suparat pentru ca ma obliga sa fac ceva ce chiar nu vroiam, a spus ca s-a saturat de certuri si ca nu ma mai iubeste. Dupa ce am adormit s-a strans toate lucrurile, iar la 4 dimineata a plecat fara sa lase nimic in urma. Cam m-am trezit am fost socata si asa am ramas.
Omul care imi spunea ca am iubeste mi-a spus acum sa nu-mi mai fac nicio speranta, ca vrea sa stea singur, ca are nevoie de timp pentru el, ca nu mai simte nimic pentru mine, ca asa este el cand se supara tare si ca o sa-mi treaca, pentru ca si lui i-a trecut cand a fost parasit (de o alta), ca e normal ca eu sa sufar, pt ca el a fost cel care a plecat. Nu vrea sa stie nici macar daca mi-e bine, ce fac, pur si simplu nu-i mai pasa, mi-a interzis sa-l mai caut, il enervez.
Nu stiu ce sa fac pentru a putea trece peste lucrul asta...sunt devastata si nu-mi vine sa cred. Mi se face dor de el, nu-l recunosc...l-am implorat sa mai acorde o sansa...nu exista, nu mai vrea. Iar eu chiar il iubeam.
Oare imi voi mai reveni dupa asta? Ma simt parasita, umilita, neiubita, neapreciata, iar el chiar nu da 2 bani. Si-a inchiriat un apartament unde si-a dorit, platit de companie, este foarte bine, imi merge excelent...eu nu mai exist, iubita lui pe care o iubea nespus.
kudika376625
Postat pe 15 Martie 2011 16:06
Stai linistita, o sa-ti revii. Permite Timpului sa-si faca treaba. Daca te simti umilita, tradata si neapreciata, atunci nu-l mai cauta si invata sa traiesti fara el. Da, clar! A fost un nemernic iar asta demonstreaza cat de mult valorezi tu ca om, in comparatie cu el. Plangi, fii furioasa, loveste peretii daca vrei...dupa un timp toata aceasta suferinta o sa dispara, usor , usor dar tine minte: tu esti cea mai importanta, pt tine trebuie sa lupti.
mimi_ca29
Postat pe 15 Martie 2011 16:31
Ai luat o teapa, e adevarat. Acel om nu s-a "schimbat" acum, a fost asa tot timpul, a avut nevoie de tine si a profitat la maxim. Acum tu trebuie sa te gandesti la el nu cum a fost ci cum e acum, pt ca asa o sa ramana (sau se schimba iar daca da de greu). i-l doresti cum e acum? io zic ca nu. Nu-l mai cauta ca nu faci decat sa te injosesti.
Ocupa-ti timpul, multe plimbari, iesiri cu prieteni....si o sa treaca, cheers
Alvin
Postat pe 15 Martie 2011 17:29
De la: justforfun84, la data 2011-03-15 17:29:34

*ti-l
Alvin
Postat pe 15 Martie 2011 17:43
De la: kudika376625, la data 2011-03-15 16:06:01
cred ca am mare nevoie de ajutor, pentru simt ca nu pot sa fac fata, sa-mi mai continui viata.


Sa nu mai spui niciodata asa ceva! :((

De la: kudika376625, la data 2011-03-15 16:06:01
S-a schimbat foarte mult, era mult mai indiferent si mi-a demonstrat in multe randuri egoism.
Se enerva si se supara foarte tare
ma obliga sa-mi cer scuze pe tonul pe care si-l dorea,
ma acuza ca mereu provoc certuri.
O data m-a plesnit si ne-am certat atat de violent
m-a injurat si m-am suparat pentru ca ma obliga sa fac ceva ce chiar nu vroiam,
a spus ca nu ma mai iubeste.
Nu vrea sa stie nici macar daca mi-e bine, ce fac, pur si simplu nu-i mai pasa, mi-a interzis sa-l mai caut, il enervez.


Grrr, dupa ce si cine suferi, fata draga?

De la: kudika376625, la data 2011-03-15 16:06:01
Oare imi voi mai reveni dupa asta?


Desigur. Trebuie doar sa vrei si tu asta.
rashela
Postat pe 15 Martie 2011 18:01
In loc sa te bucuri c-ai scapat de-un idiot
Auzi tu, sa te jigneasca, sa te loveasca, sa te manipuleze pe fata, sa plece dupa ce te-a folosit sa-i fie mai bine si tu inca mai poti sa crezi ca te-a iubit???
kudika_pudika
Postat pe 15 Martie 2011 19:52
O sa iti revii ... Niciodata sa nu tanjesti dupa dragostea unui barbat... incearca sa fii cat mai indiferenta si arata-i ca nu iti mai pasa de el, posibil sa revina la tine in momentul in care o sa ii fie mai greu si.... cu siguranta o sa ii fie greu! O sa realizeze ce a pierdut atunci cand o sa aiba nevoie de cineva ca tine iar tu o sa fii ( sa speram) suficient de puternica incat sa ii spui, in momentul in care o sa te caute, ca nu mai face parte din viata ta! Sfatul meu ar fi sa nu te mai atasezi asa de mult de persoanele din jurul tau... toti te vor dezamagi pentru ca asa sunt oameni! Ia-ti un catelul sa iti mai aline durerea pana cand o sa ti se vindece rana... E cel mai bun prieten pe care l-ai putea avea vreodata! Bafta!
silviutzza
Postat pe 19 Martie 2011 04:41
CAND VEI GASI PE CINEVA,CARE TE VA IUBI CU ADEVARAT,,,,,SI VEI GASI SIIIGUR,,,,O SA AJUNGI SA L URASTI,,,,A AVUT O AMBITIE DE LA INCEPUT,,,SA DEMONSTREZE CEVA TATALUI,,,NU TE AI GANDIT K ACOLO E O MARE PROBLM CU EL?DAR TIMPUL LE REZOLVA PE TOATE,,,,AM TRECUT SI EU PRIN ASTA,,SI ACUM SIMT DOAR URA SI SCARBA,,,,,TE PUP SI CAPUL SUS!!!
ellenaL
Postat pe 19 Martie 2011 06:15
Incearca sa te..regasesti...!!! Nu ti-a meritat..iubirea ,dar faptul e consumat..!!! "Tot ce nu te omoara..te intareste..!!!" Roaga-te ..mult si din toata inima...!!! Vei gasi calea spre lumina ...si speranta ...!!! Sunt sigura ca vei reusi...!!! Doamne ajuta...!!!
kudika133347
Postat pe 19 Martie 2011 06:39
Imi pare rau pentru tine, eu am trecut printr`o situatie asemanatoare, cred ca multe fete au trecut prin asta si baieti. Am suferit 1 luna, am slabit mult, nu mancam, pana cand am observat ca ma imbolnavest si mi-am dat doua palme si am zis : trezirea fat`o, ii ranesti pe cei ce te iubesc, ii faci sa sufere, mama,tata,fratii,apropiatii sufereau ca nu mai eram fata vesela, care iubeste pe toata lumea etc. O perioada mai tarziu era bine, nu mai acceptam baietii, doar ca amici de suc si de iesit in oras, am cautat sa stau foarte mult in preajma oamenilor am redescoperit viata, acum sunt iar intr`o situatie de genu. si`mi zic cum vrea Dumnezeu, dar nu mai las sa sufar...prefer sa`l injur si sa zic "ce mi-a facut boul", poate nu mi`a facut nimic rau, dar ma descarc. Si dupa suferiunta mea de o luna, sa aflu ca sunt tipi mult mai interesanti, care ar face orice pentru mine, oameni care ar face orice pentru tine, ma descopeream pe mine, m-am maturizat si iau totul ca pe o lectie in viata, nu am cautat sa`l judec, am tras o mama de invatatura, am zis ajuta`ma Doamne si da`mi minte sa trec peste! ar fi multe de zis, eu iti doresc sa te regasesti, sa faci tgoate lucrurile pe care nu le`ai facut cu el, sate bucuri de orice!
Viata e ca un bumerang! (tot ce pleaca de la tine, tot la tine ajunge ;), mi s-a demonstrat asta)
Te pup!
kudika114273
Postat pe 19 Martie 2011 06:54
las ca trece draga..nu stii ca nu ramanem impreuna cu persoana pe care am iubit-o cel mai mult?e mare diferenta intre cea mai profunda si mai "chinuitoare iubire" si iubirea care te va face fericita..crede-ma ca esti una dintre fericite..sunt fete,stiu o fata care 10 ani n-o vrut sau n-a putut sa se dezlege de o iubire ca si a ta..si tot ea si-a gasit pe altu..in iubirea posibila nu exista lacrimi..in cea imposibila-toate lacrimile din lume..fii tare ca dupa ce iti gasesti pe altu.o sa zici ca bine ca n-o fost sa fie..
kudika355844
Postat pe 19 Martie 2011 06:57
5 ani am fost intr-o relatie asemenea tie...de fiecare data cand ne impacam era la fel sau mult mai rau.Acum 1 an am avut puterea sa renunt la el definitiv...nu mi-a fost usor si nici nu imi este,dar timpul le rezolva pe toate.Inca imi este dor de el, o parte din mine il vrea inapoi, dar apoi imi amintesc ca nu am insemnat nimic pt el si cat de umilita am fost in acea relatie si stiu ca nu as mai putea trai acele momente.Lasa trecutul in urma daca vrei sa poti merge mai departe, doar asa vei reusi!
kudika009906
Postat pe 19 Martie 2011 07:19
Draga mea ,cu asemenea om vrei sa-ti petreci restul vietii?/?Sti tu la ce te expui?/In certuri ,scandaluri si sa auzi ca nu te mai iubeste/?Acest om asa va fi toata viata ,egoist ,traieste numai pentru el.Cum te vei descurca cand veti ava si copii??N-o sa-i pese nici atunci ,ba mai multe probleme vei avea.Te rog ,sterge-ti lacrimile , priveste-te in oglinda si iesi pe strada ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat ,fugi cat mai ai timp.Nu merita sa versi o lacrima ,asculta ce-ti spun am trecut peste asa ceva ,am suferit 32 ani langa un EGOIST NOTORIU,mi-am pierdut sanatatea ,pentru ce??? Ce n-as da sa mai am anii tai ,l-as face sa uite cum il cheama,sa planga el nu eu.Capul sus si nu mai varsa o LACRIMA,habar nu ai cat bine ti-a facut plecand.''MULTUMESTE SI ZILEI CARE NU ITI DA NIMIC''C.NOICA
maya28
Postat pe 19 Martie 2011 07:30
Esti tanara, iti vei reveni,iar cand iti vei da seama ce clipe urate ai trait alaturi de el, cand ti se va lua ceata de pe ochi,atunci vei realiza ca nu este omul potrivit pt tine.
Iti urez sa treci cat mai repede de aceste momente.....
leia71
Postat pe 19 Martie 2011 07:37
Lac sa fie...
kudika365187
Postat pe 19 Martie 2011 07:39
eu trec printro situatie similara numai ca eu am descoperit cu adevarat cine este omul de langa mine dupa 6 ani .in vara am facut nunta si acum am aflat ca ma inseala pe toate partile. ma implora sa-i mai dau o sansa dar e timpul sa trec mai departe pt copilul meu care nu trebuie sa asiste la atatea circuri.ITI VA FI MULT MAI BINE FARA EL.VEI REUSI IN VIATA DACA ITI DORESTI CU ADEVARAT.IUBIREA E TRECATOARE
iuliana_florentina16
Postat pe 19 Martie 2011 07:47
De la: kudika376625, la data 2011-03-15 16:06:01Buna ziua,

cred ca am mare nevoie de ajutor, pentru simt ca nu pot sa fac fata, sa-mi mai continui viata. De mai mult de o saptamana nu pot sa dorm, nu pot sa mananc, nu pot sa ma opresc din plans si din tremurat decat cu calmante, nu am mai putut merge cateva zile la serviciu si nici la cursuri.
Am locuit 1 an de zile cu un om pentru care mizam totul, mi-am pus tot sufletul pe tava si eram sigura ca si el ma iubeste. Imi spunea ca ar face orice ca sa fiu fericita, ca ma va sprijini in orice situatie, ca este alaturi de mine pentru ca ma iubeste foarte mult.
Am ajuns sa locuim impreuna foarte repede, printr-o conjunctura. El avea 21 de ani, nu este din bucuresti, statea in camin, dar pentru ca repetase anul la facultate (politehnica-lb germana) nu mai avea dreptul. Oricum statea mai mult pe la mine, asa ca am decis sa ne mutam impreuna, el spunea ca ar sta oriunde numai sa fie cu mine.
Este un om foarte ambitios si are teluri inalte, si-a dorit sa demonstreze (mai ales tatalui lui) ca poate sa obtina un job de top fara facultate, si ca va face o facultate usoara, doar pt diploma. A obtinut initial un job cu salariul pe care si l-a dorit, era extraordinar de incantat. Dupa 6 luni nu i-a mai placut, vroia mai mult. A facut tot posibilul, s-a prezentat impecabil si a fost acceptat de o companie americana de top cu un salariu de aproape 1000 euro + multe alte beneficii. S-a schimbat foarte mult, a inceput sa.."se respecte", mergea la patru ace la serviciu (desi colegii lui se imbracau obisnuit), mergea doar cu masina ca sa nu se sifoneze(desi fara masina facea mai putin din timpul parcurs cu masina), era mult mai indiferent si mi-a demonstrat in multe randuri egoism. Devenise stresat ca nu stie nimic si trebuie sa invete mii de pagini ca sa se mentina acolo unde a ajuns. Se enerva si se supara foarte tare daca ii spuneam ca este dezordonat, apoi ma obliga sa-mi cer scuze pe tonul pe care si-l dorea, ma acuza ca mereu provoc certuri. Eu veneam obosita tarziu acasa, pe la 10 seara, dupa serviciu si cursuri la masterat, poate nu m-am dedicat lui asa cum s-ar fi asteptat, mi-a reprosat de cateva ori ca ne-am racit. O data m-a plesnit si ne-am certat atat de violent incat l-am dat afara, dar a inceput sa planga, apoi am inceput si eu si am ajuns sa ma rog de el sa nu plece. Nu-mi imaginam casa, viata fara prezenta lui, fara el. M-a amenintat de cateva ori ca va pleca fara sa stiu, fara sa-mi spuna.
Apoi, in urma unei altercatii, cand m-a injurat si m-am suparat pentru ca ma obliga sa fac ceva ce chiar nu vroiam, a spus ca s-a saturat de certuri si ca nu ma mai iubeste. Dupa ce am adormit s-a strans toate lucrurile, iar la 4 dimineata a plecat fara sa lase nimic in urma. Cam m-am trezit am fost socata si asa am ramas.
Omul care imi spunea ca am iubeste mi-a spus acum sa nu-mi mai fac nicio speranta, ca vrea sa stea singur, ca are nevoie de timp pentru el, ca nu mai simte nimic pentru mine, ca asa este el cand se supara tare si ca o sa-mi treaca, pentru ca si lui i-a trecut cand a fost parasit (de o alta), ca e normal ca eu sa sufar, pt ca el a fost cel care a plecat. Nu vrea sa stie nici macar daca mi-e bine, ce fac, pur si simplu nu-i mai pasa, mi-a interzis sa-l mai caut, il enervez.
Nu stiu ce sa fac pentru a putea trece peste lucrul asta...sunt devastata si nu-mi vine sa cred. Mi se face dor de el, nu-l recunosc...l-am implorat sa mai acorde o sansa...nu exista, nu mai vrea. Iar eu chiar il iubeam.
Oare imi voi mai reveni dupa asta? Ma simt parasita, umilita, neiubita, neapreciata, iar el chiar nu da 2 bani. Si-a inchiriat un apartament unde si-a dorit, platit de companie, este foarte bine, imi merge excelent...eu nu mai exist, iubita lui pe care o iubea nespus.
Cand iubesti,sentimentul de injosire nu exista ptr ca nu comensurezi(nu aiavut timp sa pui in balanta) inca starea de umilire la care este supusa prestanta si demnitatea ta ! El spre deosebire de tine are "sufletul mai tabacit" dupa o experienta identica prin care ai trecut tu acum si a avut taria si puterea sa se desparta mult mai usor si cu mai putine REMUSCARI decat le ai tu in acest moment ! Daca ai fi fost si tu incercata prin astfel de experienta, la prima palma primita ( chiar si-njoaca ! ) ai fi avut taria sa-ti pui" piciorul in prag" si sa poti sa-i spui :" pa, puiu, du-te cu D-zeu si du-te si palmuieste pe cine vrei tu , dar nu pe mine ..AFARAAAA..." ! Asa ca ,d-ra draga...facerea de bine ,luandu-l in spatiu si greseala de-al fi implorat sa-ti mai acorde o sansa cu dreptatea de partea ta , a dovedit clar SLABICIUNEA si LIPSA TA DE DEMNITATE ! ...
crysis
Postat pe 19 Martie 2011 08:00
Fii fericita ca ai scapat de el si ca si-a aratat adevaratul caracter dupa un an. Sora mea a patit acelasi lucru, dar...dupa 15 ani. In momentul in care s-a angajat la o firma, unde avea un salariu foarte mare nu a mai contat pentru el ca ea a fost cea care a muncit pe rupte cat el nu avea niciun serviciu, nu a mai contat nici macar ca aveau un copil impreuna. Asa ca, fruntea sus si mergi mai departe.
kudika004677
Postat pe 19 Martie 2011 08:02
sa iti spun ca esti o fraiera mica???????????????
imi pare rau dar asta esti.....orice sut in fund,un pas inainte
viata e frumoasa si scurta,nu uita asta..
casca
Postat pe 19 Martie 2011 08:07
Fii sigura ca va veni ziua in care va regreta amarnic. Tu ai fost langa el cand s'a ridicat.Alta nu va fi langa el cand probabil nu ii va merge bine. Tu arata'i ca poti si fara el si incearca din rasputeri sa nu il mai cauti.
Crede'ma ca isi va da seama ce a avut si ce a pierdut.Va regreta enorm ca nu a stiut sa te aprecieze.Mult succes si multa tarie. Barbia sus,pieptul inainte!
myndy
Postat pe 19 Martie 2011 08:12
o sa-ti fie f greu...dar o sa-ti treaca.......gandestete im primul rand la tine, tu esti cea mai importanta......nu s-ar fi schimbat.....poate ar fi fost mai rau......mai bie ca s-a intamplat acum si nu mai tarziu....curaj
gipsy_5092_yahho_com
Postat pe 19 Martie 2011 08:13
M-am gandit mult daca sa-ti raspund sau nu, avand in vedere si varsta pe care o am. Fetita draga, nu te mai gandi la "individul" acela, ca nu merita. Stiu ca suferi, dar trebuie sa ai si un pic de demnitate. Concentreaza-te asupra activitatilor tale: serviciu, masterat. Incearca sa faci o schimbare in viata ta, ca de exemplu schimbati culoarea parului, tunsoarea, coafura, stilul tau, sa stii ca ajuta. Redecoreaza-ti casa, ca sa nu-ti mai aminteasca nimic de el. Si cel mai important NU-L MAI CAUTA. Chiar daca va veni tarandu-se la tine nu-l mai baga in seama. Asta bineinteles, daca nu vrei sa te injosesti si mai tare. Dovedeste-ti tie si celor din jur ca esti o persoana capabila, puternica. Din pacate, in viata vei intalni multe persoane (nu neaprat iubiti) care te vor dezamagi si trebuie sa inveti sa faci fata situatiilor. Si NICIODATA sa nu mai plangi dupa un barbat, pentru ca nu merita.
d_c
Postat pe 19 Martie 2011 08:20
Te agati de ceva ce numai exista , fi o luptatoare nu te lasa doborata,ridica capul si aratai ce a pierdut.
demonstreaza-i ca el a pierdut nu tu
stiu ca doare dar vei vedea ca va trece ,nu sta in casa iesi cu prieteni aranjeazate mergi mai departe
esti fata desteapta nu te crampona ,daca a plecat inseamna ca nu te- a iubit cu adevarat daca nu a luptat pt relatia voastra si dupa cate ai spus se iubeste pe el fff mult
ridica capul si incearca sa il depasesti in toate aratai ca esti mai tare ca el fa in asa fel sa ii para rau dupa tine nu il implora ca mai rau faci
eu am patit la fel dupa aproape 20 de ani si 4 copii ,am suferit aproape 2 ani si pe urma am regretata timpul pierdut care am plans dupa el si am suferit nu merita
nici un barbat nu merita sa plangi dupa el
te subapreciezi si nu e bine fa-l sa vina in ghenunchii dupa tine si cand va veni trateaza-l cu aceeasi moneda nu te lasa doborata ca el se bucura si cand se va intoarce ,intoarcei si tu spatele cum a facut si el
daca stai in casa si plangi e mai rau ,urmeazati viata in continuare ,gasesteti mereu ceva de facut sa nu ai timp sa te gandesti lael si nu uita de tine nici o clipa
NU IL LASA SA INVINGA MERGI INAINTE FII O LUPTATOARE DUREREA VA TRECE CU TIMPUL

kudika151541
Postat pe 19 Martie 2011 08:33
poate majoritatea trecem prin experiente aproape la fel ca ale tale...dar capul sus...suferi, plangi...timpul iti va arata cum e adevarata viata. Poate e si gresala ta ca te-ai oferit pe tava..si nu ai lasat sa te cunoasca treptat..faceai totul sa ii fie numai lui bine...dar la tine se gandea cineva...???? iesi cu prietenii si o sa vezi ca viata nu e asa...bafta multa!



quote name='ellenaL' date='2011-03-19 06:15:43']CAND VEI GASI PE CINEVA,CARE TE VA IUBI CU ADEVARAT,,,,,SI VEI GASI SIIIGUR,,,,O SA AJUNGI SA L URASTI,,,,A AVUT O AMBITIE DE LA INCEPUT,,,SA DEMONSTREZE CEVA TATALUI,,,NU TE AI GANDIT K ACOLO E O MARE PROBLM CU EL?DAR TIMPUL LE REZOLVA PE TOATE,,,,AM TRECUT SI EU PRIN ASTA,,SI ACUM SIMT DOAR URA SI SCARBA,,,,,TE PUP SI CAPUL SUS!!![/quote]
kudika068049
Postat pe 19 Martie 2011 08:37
Bucura-te de experienta de viata, asa amara cum este acum, invata din ea si mergi mai departe. Important sa recunosti pe viitor semnele care deosebesc iubirea de falsa iubire. Majoritatea femeilor trec prin asta. Eu am trecut prin cateva pana am invatat sa caut altceva intr-un barbat decat eram tentata sa apreciez la inceput. Omul acesta nu te-a iubit niciodata, pentru ca el nu se respecta nici pe sine. Felul in care actioneaza acum este caracterul lui, asa cum a fost si cand te-ai indragostit de el, dar tu nu l-ai vazut. A fi indragostita nu trebuie sa-ti intunece judecata. A iubi adevarat nu inseamna a te minti pe tine pana intr-acolo incat sa nu distingi la omul iubit calitatile reale dar si defectele adevarate. Acestea din urma fac diferenta. Defectele noastre trebuie sa fie compatibile unele cu celelalte si atunci vom putea convietui impreuna mult timp in respect si armonie. Cand nu sunt e de rau. Oricum ti-ar fi acum (si stiu ce cumplit este) viata nu se termina din aceasta cauza. Nu te izola, cauta compania unor persoane care sa te calauzeasca cu blandete peste perioada de o saptamana, doua, trei poate , pana incepi sa-ti limpezesti gandurile si sa incepi sa vezi adevarata dimensiune a dezastrului, ca fiind doar o cazatura de-o treapta doua si nu mai mult. Deprtarea in timp de eveniment inseamna un alt punct de vedere si chiar uimirea de a fi putut alege dintre atati oameni tocmai un asemenea nepotrivit. Iesi in oras, plimba-te in magazine, fa ceea ce iti placea sa faci inainte de a fi impreuna cu el. Si mai ales invata sa te iubesti cu adevarat, pentru ca tu esti singura persoana din viata ta care conteaza cu adevarat.
kudika056575
Postat pe 19 Martie 2011 08:39
plangi dupa cineva care te-a lovit si care te-a injurat? spui ca se schimbase mult. deci dupa ce plangi de fapt?
ce aveti, voi femeile astea?
s-au treminat barbatii?
punct si de la capat. da, e greu, dar nu e imposibil
baditaandreea
Postat pe 19 Martie 2011 08:40
Toata tarasenia o vad cam asa: suferi deoarece a plecat EL si, nu ai fost TU aceea care sa-i dai papucii definitiv, cand iti cadea mai bine la socoteala. Doar, ai mai incercat experienta aceasta dar, se pare, ti-ai dat seama ca ai ramas descoperita, caci nu aveai inlocuitor pentru el. Si, colac peste pupaza, dupa ce te-a lasat cu ochii in soare, ii merge si bine. Daca ar dormit pe vreo banca in Gara de Nord ori prin vreo statie de autobuz, poate ca aveai vreo satisfactie, pe cand asa... Nesuferitul de el! Cat de mult cred ca-l urasti...
kudika322921
Postat pe 19 Martie 2011 08:43
O sa treci si peste asta. Incearca sa-ti ocupi timpul cu ceva ce conteaza mult pentru tine nu mai suferi pentru un ticalos care oricum nu te merita. Nu te mai injosi , nu-l mai cauta nici macar nu-l mai primi tu , daca incearca sa te caute, nu are rost daca deja s-a purtat asa cu tine. O sa gasesti pe altcineva care te va aprecia asa cum meriti. Asa este viata. Gandeste-te ca a fost doar un episod neplacut din viata ta, cred ca meriti mai mult. Si daca ia-i fi gresit cu ceva nu are dreptul sa se poarte asa cu tine. Iti doresc sa treci cat mai repede peste asta si sa fi fericita
flori_gliga
Postat pe 19 Martie 2011 08:43
buna,si eu am trecut prin ce ai trecut tu ba din contra am riscat cu viata ptr iubirea lui a durat ceva timp pana ce miam revenit dar a trecut cineva tia dat un sfat sa iti iei un catel E TOT CE AI NEVOIE ai sa vezi nu te va trada niciodata si iti este fidel si te va iubi mult eu asa am facut si uite dupa ceva timp de suferinta acum sant bine,nu mai am incredere in barbati si nu voi avea .Te rog apreciazate pe tine lupta ptr tine ptr cea ce vrei sa faci meriti mult mai mult SPUNETI TOT TIMPUL ''SANT UNICA SI MERIT MULT MAI MULT""ai sa vezi ca functioneaza te pup si ai grija de tine asta conteaza cel mai mult TU
healthy004072
Postat pe 19 Martie 2011 08:49
E usor sa dai sfaturi cand privesti lucrurile dinafara,numai cine trece cu adevarat prin asta stie cat de tare doare.....si eu am trecut,luna viitoare se implineste un an de cand m-a parasit.Si a trecut.......am crezut trei luni de zile ca am sa mor,ma izolasem de parinti,prieteni,nu deschideam gura decat strict in probleme profesionale,nu mai comunicam,in schimb am alergat la biserica,il imploram pe Dumnezeu sa-mi dea liniste si ...mi-a dat,pe deplin....in octombrie l-am cunoscut pe el,adevarata mea iubire,sufletul meu pereche si in ian.m-am casatorit cu el.....ma uit acum in urma si zambesc,zambesc la gandul ca am investit sentimente intr-un mare NIMENI....mi-a trebuit asta ca sa il merit pe cel care ma merita cu adevarat.Nu stiu daca se pot da sfaturi in cazul acesta,eu atat iti pot spune,ai incredere in bunul Dumnezeu si in Maica Domnului,roaga-te pentru linistea ta si ai sa vezi ce mare este puterea lui Dumnezeu iar credinta darama toate barierele.Dumnezeu sa te ajute si sa te intareasca!
dyanna79
Postat pe 19 Martie 2011 08:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna...am nevoie de un sfat,o parere..nu stiu ..ceva...urgent 80 De la: kyssa_25 4 Decembrie 2011 10:30
Mai merita ? 41 De la: kudika_970418 25 August 2014 22:41
Model de despartire. 11 De la: catalina69 19 Ianuarie 2010 15:30
E normal sau nu sa tii legatura cu fostii prieteni? 53 De la: rashela 12 Martie 2011 09:25
Sa fie oare ghinion? 16 De la: kudika327815 31 Octombrie 2010 11:02