Setari Cookie-uri

Au pestoaicele noroc in dragoste?

ce parere aveti? au oare pestoaicele noroc in dragoste?
oana_ely
Postat pe 13 Iunie 2009 19:16
Daaa! Toate deodata!

Deci: un, doi, trei, si!
Dor_a
Postat pe 13 Iunie 2009 19:19
Dora, nu m-am putut suprapune peste postarea ta, da' zic acuma: DAAAAAAAAAA
Lucia1971
Postat pe 13 Iunie 2009 19:22
De la: Lucia1971, la data 2009-06-13 19:22:19Dora, nu m-am putut suprapune peste postarea ta, da' zic acuma: DAAAAAAAAAA



Lucia!!
Ce faci tu, straino? Nu te-am mai "vazut" de un car de vreme!
Dor_a
Postat pe 13 Iunie 2009 19:35
M-am agitat in ultima vreme ca spray-ul gol. Agitatie, probleme... Dar am revenit cu forte proaspete si cu chef de... munca.
Lucia1971
Postat pe 13 Iunie 2009 19:38
De la: Lucia1971, la data 2009-06-13 19:38:40M-am agitat in ultima vreme ca spray-ul gol. Agitatie, probleme... Dar am revenit cu forte proaspete si cu chef de... munca.



Bine ai revenit... Hai ca te-am urmarit pe toate topicele, poti sa ma dai in judecata pentru hartuire
Dor_a
Postat pe 13 Iunie 2009 19:41
De la: Dor_a, la data 2009-06-13 19:41:08
De la: Lucia1971, la data 2009-06-13 19:38:40M-am agitat in ultima vreme ca spray-ul gol. Agitatie, probleme... Dar am revenit cu forte proaspete si cu chef de... munca.



Bine ai revenit... Hai ca te-am urmarit pe toate topicele, poti sa ma dai in judecata pentru hartuire

Neah, ca-mi place! Haaaaaiiiiiiiiii, hartuieste-maaaaaa..........
Lucia1971
Postat pe 13 Iunie 2009 19:43
da daca barbatul e in zodia racului e cea mai buna combinatie
yryna30
Postat pe 14 Iunie 2009 10:01
yryna30
Postat pe 14 Iunie 2009 10:03
sotul meu e balanta e ok il las sa vorbeasca singur si eu sunt leu scorpioni sunt persoane puternice asa ca stai linistita BALANTELE CUM SE APRIND LA FEL DE REPEDE SE STING
yryna30
Postat pe 14 Iunie 2009 10:07
De la: oana_ely, la data 2009-06-13 19:16:48 ce parere aveti? au oare pestoaicele noroc in dragoste?



DA ,dar nu stiu s-o pretuiasca ; sint experte in a da cu piciorul barbatilor adevarati. Iti spune asta o pesteoaica de 40 de ani. Suntem cum suntem( deh,sa nu ne laudam singure) dar cand ni se pune ....la revedere si-un praz verde. Am iubit ce mi-a placut si tot ce-a fost frumos . Ce-am avut eu au vrut toate; deci astea sunt pesteoaicele. Super tari. Femei de caracter ,bun simt,eleganta,rafinament dar si dotate cu niste simturi teribile. Pa ,pestisor!
nocturnalia
Postat pe 17 Iunie 2009 12:26
De la: oana_ely, la data 2009-06-13 19:16:48 ce parere aveti? au oare pestoaicele noroc in dragoste?


Dupa niste ani (presupun ca esti f.tanara) o sa calci pe oameni cum calca ,copiii pe corcoduse (stii ce sunt astea ,nu, fructe) . Fara suflet ,fara mila, doar gesturi de filantropie din ce in ce mai rare ,pt.ca oamenii nu te respecta si nu te tin minte daca le faci bine.Fa-le "rau"si cu siguranta nu te vor uita.
nocturnalia
Postat pe 17 Iunie 2009 12:30
mersi!!!
oana_ely
Postat pe 17 Iunie 2009 20:04
De la: Dor_a, la data 2009-06-13 19:19:54Daaa! Toate deodata!

Deci: un, doi, trei, si!


DAAAAAAAAAA
iris_4_ever
Postat pe 17 Iunie 2009 20:22
De la: nocturnalia, la data 2009-06-17 12:26:12
De la: oana_ely, la data 2009-06-13 19:16:48 ce parere aveti? au oare pestoaicele noroc in dragoste?



DA ,dar nu stiu s-o pretuiasca ; sint experte in a da cu piciorul barbatilor adevarati. Iti spune asta o pesteoaica de 40 de ani. Suntem cum suntem( deh,sa nu ne laudam singure) dar cand ni se pune ....la revedere si-un praz verde. Am iubit ce mi-a placut si tot ce-a fost frumos . Ce-am avut eu au vrut toate; deci astea sunt pesteoaicele. Super tari. Femei de caracter ,bun simt,eleganta,rafinament dar si dotate cu niste simturi teribile. Pa ,pestisor!


Ma vad nevoita sa subscriu cu precizarea ca nu e vorba ca nu stiu sa o pretuiasca ci ca probabil nu-i pasa
iris_4_ever
Postat pe 17 Iunie 2009 20:24
De la: oana_ely, la data 2009-06-13 19:16:48 ce parere aveti? au oare pestoaicele noroc in dragoste?


daca fetele pe care le au la produs sunt mai frumoase decat ele...nu prea cred.
Tazmanian
Postat pe 17 Iunie 2009 20:24
De la: Tazmanian, la data 2009-06-17 20:24:51
De la: oana_ely, la data 2009-06-13 19:16:48 ce parere aveti? au oare pestoaicele noroc in dragoste?


daca fetele pe care le au la produs sunt mai frumoase decat ele...nu prea cred.



iris_4_ever
Postat pe 17 Iunie 2009 20:31
hmmm....si eu sunt pesti ... norocoasa sunt in dragoste? ..sunt o groaza de baietii kre ma plac...dar dak imi place si mie unu singur se intampla ca respectivul sa fie deja intr o relatie sau ...sa urmareasca un sg lucru ...sau mai rau ...sa devina obsedat de mine ...pff..in concluzie ...eu una nu ma simt atat de norocoasa in dragoste desi la aspectul fizic chiar nu am de ce sa ma plang....
...but i stay positive ...
paris_love
Postat pe 19 Iunie 2009 20:29
Cite pestoaice cunosc una nu e fericita indragoste.Si e numai vina lor si a figurilor care le fac dupa parerea mea.
Una din ele chiar s-a calugarit pe la vreo 40 de ani cind a constat ca nu-i barbat in lumea asta de nasul ei.
micabis
Postat pe 19 Iunie 2009 21:14
avand in vedere ca sunt in Pesti, dar sunt pestoi nu pestoaica, macar pana acum. Pestii sunt firi sensibile si deoarece sunt ultima zodie din horoscop atarna asupra lor o karma grea, de fapt cea mai grea karma din tot horoscopul. Cine este in aceasta zodie ar trebui sa se menajeze un pic si sa fie foarte atent la ce relatii sa lege ptr ca unele le pot fi fatale din nefericire.
Merlin_The_Wizzard
Postat pe 20 Iunie 2009 20:24
De la: Merlin_The_Wizzard, la data 2009-06-20 20:24:15 avand in vedere ca sunt in Pesti, dar sunt pestoi nu pestoaica, macar pana acum. Pestii sunt firi sensibile si deoarece sunt ultima zodie din horoscop atarna asupra lor o karma grea, de fapt cea mai grea karma din tot horoscopul. Cine este in aceasta zodie ar trebui sa se menajeze un pic si sa fie foarte atent la ce relatii sa lege ptr ca unele le pot fi fatale din nefericire.




in primul rind buna seara tuturor,

subscriu celor spuse mai sus intr-o oarecare masura, eu fiind nascuta tot in zodia Pestlor, in plus am si ascendentul tot in Pesti-ceea ce nu e deloc un avantaj pt mine(zic eu); se spune ca dupa virsta de 30 de ani "conduce scendentul", ori un ascendent dintr-o zodie de foc, de ex, ar da mult mai multa putere celor nascuti in zodia Pesti (nu ca Pestii n-ar avea putere, ci pt ca ei percep orice emotie atit pozitiva cit si negativa oarecum exacerbata). Zodia pesti se mai numeste si "infernul zodiacului" tocmai pt ca a adunat cite putin de la fiecare dintre cele 11 zodii precedente, DAR a adaugat ceva in plus tuturor acestor caracterisitici: prea multa sensibilitate si emotivtate.

revenind acum la subiectul topicului ( scuze ca am divagat putin) - rar mi-a fost dat sa vad o femeie Pesti fericita in dragoste; ele ofera totul dar nu primesc in egala masura; nu mai departe eu, am fost casatorita cu un barbat Sagetator, totul a fost un fiasco; a doua mea relatie este cu un Racusor, insa totul este pus permanent sub semnul intrebarii, nu pt ca nu l-as iubi ci poate pt ca nu reusesc, dupa destula vreme, sa inteleg modul lui de a iubi ( a lor, a Racilor)-asta apropos de o postare de mai sus "Pestoaicele au noroc in dragoste daca au alaturi de ele un Rac" - SA DEA DZEU ASA SA FIE !!

nu mi-e rusine nici cu Racii, care ...seamana destul de mult cu Pestii - introvertii, sensibili, timizi, etc

om fi noi mai greu demultumit....

pina la urma, fetelor, cum o fi oare cu norocul asta in dragoste ???

o seara buna va doresc tuturor !!!
si
sa fim iubite de cine ne este drag !
danaf_dana
Postat pe 20 Iunie 2009 21:05
Ok...Avem noroc in dragoste si in tot ce ne propunem.Daca lasam deoparte prapastiile zodiacului,ne traim viata cum dorim,ne urmarim scopurile si facem tot posibilul sa fim fericite ...vine si norocul si tot ce e mai bun.Putin egoism ,realism si vointa...si puteti avea tot ce e mai bun.Am ascendent in Leu si abia astept sa implinesc 30 de ani ...pana atunci ma bucur de viata ,caut sa imi fie bine si celor pe care ii iubesc,le dau un sut in dos oricui se pune impotriva mea ...ma consider cea mai buna ...si ma doare in cot de ce zic toti prapastiosii...capul sus omeni buni...fiti mandri de zodie si traiti va viata ...ca doar o viata aveti de trait.
Numai bine
kudika019015
Postat pe 20 Iunie 2009 22:12
De la: kudika019015, la data 2009-06-20 22:12:25Ok...Avem noroc in dragoste si in tot ce ne propunem.Daca lasam deoparte prapastiile zodiacului,ne traim viata cum dorim,ne urmarim scopurile si facem tot posibilul sa fim fericite ...vine si norocul si tot ce e mai bun.Putin egoism ,realism si vointa...si puteti avea tot ce e mai bun.Am ascendent in Leu si abia astept sa implinesc 30 de ani ...pana atunci ma bucur de viata ,caut sa imi fie bine si celor pe care ii iubesc,le dau un sut in dos oricui se pune impotriva mea ...ma consider cea mai buna ...si ma doare in cot de ce zic toti prapastiosii...capul sus omeni buni...fiti mandri de zodie si traiti va viata ...ca doar o viata aveti de trait.
Numai bine


Ziceai de egoism pai pestii nu prea sunt egoisti in genere. Ei sunt altruisti si trebuie sa faca fata acestei situatii cunoscandu-si conditia, se pot schimba lucrurile. E bine sa stii la ce esti predispus pentru a putea rezolva lucrurile intr-un fel, ingnoranta si ignorarea nu e cea mai buna solutie.
Merlin_The_Wizzard
Postat pe 21 Iunie 2009 10:26
De la: micabis, la data 2009-06-19 21:14:56Cite pestoaice cunosc una nu e fericita indragoste.Si e numai vina lor si a figurilor care le fac dupa parerea mea.
Una din ele chiar s-a calugarit pe la vreo 40 de ani cind a constat ca nu-i barbat in lumea asta de nasul ei.



Pe bune? Sa stii c-o duce capu sa se combine cu vre-un popa frumos de pica .Daca e adevarat n-o s-o tina mult faza cu calugaria sunt femei de lume ....chefuri,barbati frumosi ,bautura......dar si f.bune profesioniste in meseria pe care si-au ales-o. Pot sa faca si pe .....PESTELE .....
nocturnalia
Postat pe 22 Iunie 2009 13:03
De la: Merlin_The_Wizzard, la data 2009-06-20 20:24:15 avand in vedere ca sunt in Pesti, dar sunt pestoi nu pestoaica, macar pana acum. Pestii sunt firi sensibile si deoarece sunt ultima zodie din horoscop atarna asupra lor o karma grea, de fapt cea mai grea karma din tot horoscopul. Cine este in aceasta zodie ar trebui sa se menajeze un pic si sa fie foarte atent la ce relatii sa lege ptr ca unele le pot fi fatale din nefericire.



e ,uite ca n-ai nimerit-o cu mine , pesteoaica ! Nu sint deloc sensibila si ma doare pe la polul sud de altii .A, am ascendent in fecioara daca te ajuta cu ceva asta. Sint de temut si crede-ma nu ma supraapreciez; dintr-o privire ai inghetat.
nocturnalia
Postat pe 22 Iunie 2009 13:10
De la: nocturnalia, la data 2009-06-22 13:10:57
De la: Merlin_The_Wizzard, la data 2009-06-20 20:24:15 avand in vedere ca sunt in Pesti, dar sunt pestoi nu pestoaica, macar pana acum. Pestii sunt firi sensibile si deoarece sunt ultima zodie din horoscop atarna asupra lor o karma grea, de fapt cea mai grea karma din tot horoscopul. Cine este in aceasta zodie ar trebui sa se menajeze un pic si sa fie foarte atent la ce relatii sa lege ptr ca unele le pot fi fatale din nefericire.



e ,uite ca n-ai nimerit-o cu mine , pesteoaica ! Nu sint deloc sensibila si ma doare pe la polul sud de altii .A, am ascendent in fecioara daca te ajuta cu ceva asta. Sint de temut si crede-ma nu ma supraapreciez; dintr-o privire ai inghetat.


Pai pe forumuri multi sunt de temut...
In orice caz,tu cred c-ai luat ceva la bord in seara asta,nu te supara...Mai bine mergi la culcare,lasa forumurile...consumi spatiul degeaba cu frustrarile tale!'
Haidipa!Canta la alta masa,ca p-aici nu ne ingheti deloc,de fapt daca ma gandesc,s-ar putea sa-ti iasa ceva:ramanem masca la prostia ta!
bgd74
Postat pe 22 Iunie 2009 18:17
cred ca pestii au noroc in tot ceea ce isi propun sa faca, cel putin profesional au cu, caraul.
in plan personal pot fi foarte fericiti atata timp cat realizeaza ca un partener dintr-o alta zodie nu poate fi la inaltimea lor, daca avem din toate zodiile cate putin inseamna ca alta zodie ne este inferioara,nu?
asa ca daca asteapta mai mult decat pot primi in mod realist, se poate spune ca nu au noroc, daca asteptarile sunt realiste au...................
pansy
Postat pe 27 Iunie 2009 10:31
din experienta mea de pana acum nu prea :(
antutza88
Postat pe 28 Iunie 2009 18:32
si au ...si n-au ... nu cred ca depinde de zodie...eu de exemplu am:D
alle_xandra
Postat pe 30 Iunie 2009 23:35




depinde numai de ele!!!
ellejolie
Postat pe 1 Iulie 2009 11:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutor .... 24 De la: Full_Metal_Jacket 25 Decembrie 2009 22:25
sagetator-rac 15 De la: kudika053783 25 Iunie 2015 16:04
eu scorpion ea rac 10 De la: klappaucius 19 Iulie 2012 21:32
eu varsatoare, el balantza 5 De la: kudika032088 3 Octombrie 2009 22:38
MA POT INDRAGOSTI?...FACAND "SEX"? 217 De la: utad 5 Decembrie 2010 21:50