Setari Cookie-uri

O seara cat mai romantica.

Citesc mereu discutiile voastre, acuma incercam sa gasesc un subiect asemenator, din care sa ma inspir, dar nu prea am gasit.Girls dati-mi o idee, sau chiar mai multe, cum ati pregati voi o seara romantica prietenului vostru, la voi acasa bineinteles...eu am achizitionat tot ce era nevoie, aromatherapy, lumanari, un vin rosu, dar totusi mai am nevoie de ceva idei, e prima data cand vreau sa-i fac o surpriza de genu asta, tinand cont ca abia ne-am impacat dupa 1 luna de pauza .... la mine nu mai tine chestia cu "cina romantica" , seara de seara ii gatesc cand vine sa doarma la mine, si nu cred ca asta il mai impresioneaza cu ceva..help me girls :d
DolceCris
Postat pe 16 Iunie 2009 04:00
intai intreb de ce nu ar putea fi o zi romantica si de ce neaparat o seara
acum next
pey poti sa ii pregatesti un cadou cat mai ciudat care sa-l impresioneze dar care sa nu-l ofenseze cumva restul cred ca stii si tu o tinuta impecabila usor sexy, care sa-l impresioneze si sa-l cucereasca si in primul rand care sa te puna in evidenta, dar sa stii nu luamanarele conteaza il vei impresiona ci cu modul in care te vei arnaja tu pt el . trebuie sa tii cont ca o seara romantica trebuie sa o pregatesti incat in asa fel incat sa ii arati ca e pt el si pt ca tii la el si nu ca ai facut-o de dragul de o face asa ca
yumy
Postat pe 16 Iunie 2009 07:38
mersi.prefer noaptea, decat ziua :D si bineinteles ca totul va fi aranjat pt el, stie f bine k nu-s eu atat de romantica, si cu chestii de genu, si o data ce fac, sper sa fie constient ca m-am straduit :))
acuma sunt foarte hotarata, dar parca vad ca maine seara inainte de a veni, ma iau emotiile, si incep, vai da cum sa ma imbrac eu asa, vai da cum? :))
daca mai aveiti idei, va astept :P
DolceCris
Postat pe 16 Iunie 2009 15:19
pai...mi-a zis el candva , mai in gluma mai in serios, cand o sa-mi iau si eu ciorapi dintr-aia cu banda..si i-am zis ca intr-o zi cu soare...acuma mi-am achizitionat, dar....tinand cont k eu pt nimeni nu m-am pregatit in halul asta, consideram ca nu se merita, atat timp cat ei nu-si dau interesul, nu mi l-am dat nici eu,dar akuma e ceva special....dar....dati-mi idei cum ash putea sa combin, lenjerii sexy....mmm, nush dak detin chestii atat de sexy, totusi as putea sa combin acei ciorapi cu?? vreau ceva simplu, si in acelasi timp sexy, sa nu ma depaseasca momentul...ma intelegeti voi
DolceCris
Postat pe 16 Iunie 2009 16:27
nu gindii prea mult...un compleu sexy...o muzica adecvata...si sa vezi tu seara romantica
pamela_1
Postat pe 16 Iunie 2009 16:31
femeia trebuie sa fie gospodina in bucatarie si c....in pat....nu stiai?....
pamela_1
Postat pe 16 Iunie 2009 16:31
Pur si simplu asta tine de imaginatia ta.. Tu stii cel mai bine ce l-ar innebuni .. Ai putea sa cumperi un babydoll dragut.. sau nu stiu. sunt atatea si atatea magazine cu lenjerie sexy. Si nu sunt nici f scumpe, sunt unele si la 30 de lei, daca te gandesti la bani.. De fapt.. conteaza si atitudinea ta :).. sa fii cat mai dragastoasa, cat mai romantica.. nu stiu ce sa iti mai zic. stiu doar ca astea vin de la sine cand iubesti pe cineva
succes !
alinabulina4
Postat pe 16 Iunie 2009 16:40
Nu trebuie planificat nici chiar asa strict totul. Astfel o sa fi cu gandul la: "ce urmeaza acum?' E OK sa iti planuiesti unele lucruri (lumanari, muzica etc) dar din moment ce seara "incepe", trebuie sa iti urmezi instinctele Asa ca nu iti consuma energia cu atatea amanunte.

Postat pe 16 Iunie 2009 17:21
aoleu...cate-mi vin in cap, dar cand il vad ca intra pe usa, cu niste figuri pe el, si fara chef de nimic, imi piere si mie cheful.cam asta ar fi.in ultima perioada a avut cam multe probleme, si e cam lipsit de "pofta de viata" si eu incerc sa-l mai destind...abia reusesc sa-l mai fac sa vina la mine...suntem impreuna de 8 luni, dar pt mine inseamna f mult, tinand cont k inaintea lui am avut o relatie de 4 ani cu un barbat insurat, dar am aflat mult prea tarziu ca era insurat, actulualul meu prieten, a aparut exact cand trebuia, si stand cu mine zi de zi, noapte de noapte, a facut f. mult, k pana la el nu stiam ce inseamna sa ai pe cineva zi de zi, sa poti sa suni la orice ora..dar in ultima luna a avut el probleme, si a fost ca o pauza la noi....si akum ma chinui sa-l fac sa devina ca la inceput, si sa fac sa mai uite de problemele de zi cu zi...chiar daca imi face pe plac, cand ii zic sa vina sa doarma cu mine, are sictirul lui caracteristic pe fata, si ma face sa ma pun si eu in pat si sa dorm.acuma chiar vreau sa fac exact cum vreau, cu toate ca nush cum o sa reactionez maine seara...de multe ori am vrut sa mai fac cate ceva special, dar cand intra pe usha, si-l vedeam cu figurile lui, ma lasam pagubasa....ce greu e sa ai un prieten figurant si eu ca fata sa fac tot ce-mi sta in putere numai sa fie el multumit,sa-l pun pe el pe primul loc, chiar inaintea mea, inaintea parintilor....nush cate dintre voi, renunta si la prieteni, si la iesit in discoteci, iesit la suc, sa stai cu saptamanile in casa, doar ca el vrea sa iasa cu baietii.ceea ce inainte astea erau prioritatile mele, ca in ceilalti 4 ani de relatie ca sa zic asa, am avut libertateee.acum e greu, dar vreau sa fac sa fie bine...
DolceCris
Postat pe 16 Iunie 2009 17:26
crezi ca merita sacrificiul? ..................crezi ca se va schimba ?..........daca da .atunci Merita sa incerci cu conditia sa ne povestesti cum a fost si pana unde ai mers cu surpriza.................................


UIMESTE-NE !!!!!!!!!!!!!!!!!!
BBFluturas
Postat pe 16 Iunie 2009 17:33
pamela, ai dreptate, femeia ca sa castige un barbat, tre sa fie gospodina la bucatarie, si c...in pat...asta imi zice si el...si chiar dak nu mi-a stat in caracter, am incercat sa fiu asa, si sunt in continuare, doar k el nu apreciaza..el iese cu baietii de joi pana duminica prin discoteci,si vine la mine pe la 6 dimineata, stau si ii fac baie ca na nu poate sa se culce asa, ,la propriu stau si-l spal, ii fac sa manance, indiferent de ora, de starea mea....si ii mai fac si pe plac in pat...totusi el are momente cand spune ca nu fac nimic, si ca sa "nu ma mai kc pe mine atat" ca e ceva normal...nu toate fetele uita de viata lor, si o dedica in intregime celui de langa ea....deci in momentul de fata chiar tot ce fac, ma gandesc la ce consecinte are asupra lui...si acu recent, cam 2 sapt, am iesit si eu in discoteca, ca era ziua unei prietene, cu toate k i-am cerut voie, si pe el l-am gast in alta discoteca, fara sa-mi spuna nimic, tinand cont k mereu ma anunta crek o facuse din razbunare nu stiu ce in capul lui....bineinteles k m-a suparat, ca ma facuse panarama la cum eram imbracata, si aveam doar o camasuta si o pereche de pantaloni scurt, involuntar am inceput sa plang, si mi-a zis ca fac teatru, de atunci, vreao 2-3 zile nu mai raspunsese la telefon, mergeam la el in cartier, stateam cate 12 ore pe acolo prin zona, doar ca sa vad can ajunge, ca sa-l opresc sa stea de vorba cu mine, ca-l sunam si nu raspundea...intr-un final am dat de el, dupa vreo 3 zile...si la fel, a zis k fac teatru, ca eu nu mai pot de bine, am incercat sa-i explic, ca nu sunt una din fostele lui, care sta acasa si da mesaje vai te iubesc nu pot sa dorm, fara sa mananc, sa dorm, stateam cu orele pe la el pe la bloc numai ca sa-l vad, sa vb ...el nici in ziua de fata nu e convins k eu il iubesc, e prea ars din trecut, si eu suport consecintele altora ceea ce nu va doresc....tocmai de asta, acuma am inceput usor usor sa o luam de la capat, cu toate k o ciorba reincalzita nu e buna, dar eu incerc...si incerc sa-l surprind, sa-l recuceresc....ca sa nu mai zic ca a fost ziua lui de nastere, si la fel nu raspundea la tel, si am fost nevoie sa stau 8 ore in fata restaurantului pe care il are tatal lui,stiind ca mai vine pe acolo, ca sa pot sa-i dau cadoul.

DolceCris
Postat pe 16 Iunie 2009 17:36
BBFlutuas, daca citesti mesajul anterior, poti sa-mi spui si tu, daca chiar se merita...nu zic , a facut si el multe...mereu imi scoate ochii...la orice ora dak il trezeam, ii ziceam ca mi-e rau,se ducea imi aducea pastile, ceea ce mie mi se pare normal, pentru ca si eu la randu meu faceam la fel, pt el e ceva iesit din comun, el a zis k nu a facut pt nimeni asa...mereu cand il rugam ceva, erau momente cand isi lasa prieteni daca aveau vreun plan, si venea la mine, ca na eram suparata, si sa stea cu mine...dar asta a fost la inceput...primele 6 luni...acuma vad ca are prioritati...ceea ce ma deranjeaza...stiind ca eu am facut tot ce mi-a stat in putere...nici nu vreau sa ma despart de el, daca am ajuns sa ii zic, macar sa-i fie mila de mine ca sufar, si nu ma vad fara el mai departe, e greu dupa 4 ani de chin, ca altceva nu a fost, el s-a lipit perfect pe "rana" facuta de celalalt, si a fost singurul care m-a facut sa a detasez de fostu, si chiar nu imi mai gasesc puterea sa o iau de la capat cu altcineva...si multa lume, chiar si prieteni de-ai lui, imi spun, sa ma tin de el, ca el tine la mine, doar k e mai dificil....si mereu sa-i zic ce am pe suflet, sa-i arat ce simt...dar am obosit eu :(
DolceCris
Postat pe 16 Iunie 2009 17:40
Renunta cu incredere!

tu nu ai o personalitate ? ce iti doresti de fapt? sa arati ce? crezi ca toate sacrifiicile tale si umilirea inseamna ca arati iubire? mai ai de invatat!

Cred ca meriti mult mai mult decat umilire !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
BBFluturas
Postat pe 16 Iunie 2009 17:42
seara poate incepe mai devreme.trimite-i din timpul zilei,cand inca e la servici,un mesaj obraznic pe telefonul mobil.ai sa vezi ca o sa vina mai repede acasa sa puna in practica ce i-ai scris tu.asta e un mod de a-l pregati pentru seara voastra romantica.in felul asta nu cred ca va veni acasa "cu figuri pe el si fara chef de nimic".bafta!
kudika017065
Postat pe 16 Iunie 2009 17:43
daca chiar vrei sa vezi daca te iubeste ............fa si tu la fel !

lasal nespalat neglijeazal si viata pe tine discoteci etc ! Oglinda fetei lui il va lumina!
BBFluturas
Postat pe 16 Iunie 2009 17:48
De la: DolceCris, la data 2009-06-16 17:40:56BBFlutuas, daca citesti mesajul anterior, poti sa-mi spui si tu, daca chiar se merita...nu zic , a facut si el multe...mereu imi scoate ochii...la orice ora dak il trezeam, ii ziceam ca mi-e rau,se ducea imi aducea pastile, ceea ce mie mi se pare normal, pentru ca si eu la randu meu faceam la fel, pt el e ceva iesit din comun, el a zis k nu a facut pt nimeni asa...mereu cand il rugam ceva, erau momente cand isi lasa prieteni daca aveau vreun plan, si venea la mine, ca na eram suparata, si sa stea cu mine...dar asta a fost la inceput...primele 6 luni...acuma vad ca are prioritati...ceea ce ma deranjeaza...stiind ca eu am facut tot ce mi-a stat in putere...nici nu vreau sa ma despart de el, daca am ajuns sa ii zic, macar sa-i fie mila de mine ca sufar, si nu ma vad fara el mai departe, e greu dupa 4 ani de chin, ca altceva nu a fost, el s-a lipit perfect pe "rana" facuta de celalalt, si a fost singurul care m-a facut sa a detasez de fostu, si chiar nu imi mai gasesc puterea sa o iau de la capat cu altcineva...si multa lume, chiar si prieteni de-ai lui, imi spun, sa ma tin de el, ca el tine la mine, doar k e mai dificil....si mereu sa-i zic ce am pe suflet, sa-i arat ce simt...dar am obosit eu :(



draga 4 ani la rand am pus suflet intr-o relatie si am facut tot ce se putea pt a merge cat mai departe..pana acu cateva zile cand ca si tine..am obosit,asa era si fost dificil,orgolios..si cand nu i-am mai dat nici un tel..sa panicat saracu..si azi ma sunat din nou.
deci sfatul meu este sa nu ii mai pui in fata tot ce faci si nici sa nu ii mai arati ce simti ca ai sa ajungi ca mine..aratai ca nu iti pasa de el si fii cat mai indiferenta..si ai sa vezi ..
rahella
Postat pe 16 Iunie 2009 17:53
BBFluturas ai dreptate in mare parte...sunt momente cand imi trec prin minte toate fazele naspa, dar ma resemnez de una singura....pt ca mi-e frica, daca raman singura, pt ca am fost atat de idioata incat m-am lasat de toti prietenii, la inceput cand ieseam prn discoteci, sarea cu gura pe mine, ca vai am prea multi prieteni de ma salut cu toti si toate...si i-am lasat si pe ei...si mi-e frica sa nu ma intorc la vechile probleme, cu fostu, ca el si acum ma cauta,si n-ash vrea sa ma mai incurc cu acel barbat, 4 ani m-am distrus, fiind constienta in acelasi timp....pentru actualul, femeia ideala, e sa ii faca tot timpul pe plac,daca el vrea sa iasa la distractie cu baietii, ea sa stea cuminte aksa sa-l astepte cu mancarea calda, daca nu ash face toate astea, sunt sigura ca o sa-l pierd, o sa zica ca mi-am luat lumea in cap, si ca in mom de fata conteaza mai mult distractile decat relatia cu el.o sa-mi scoata ochii.....in schimb nu mai inteleg ceva, cat de gelos poate fi un baiat, incat sa nu pot sa ies in discoteca in fusta, o bluza mai decoltata, sau cand imi mai iau tocuri, imi zice de dinainte, daca te faci gagica si vrei sa iesi in evidenta, spune-mi ca stau acasa....mereu imi spune, cum ma uit eu la altele in fusta, si zic ce buna e de....asa zic si altii despre tine, si nu vreau...dar totusi sunt satula de blugiiiiiiiiiiiii, adidasi, opincute, mai vreau si eu o fusta, un sarafan, un pantof cu toc...ca na ies la discoteca.la revelion nici nu a vorbit cu mine, a stat si a baut de nervi cu baietii, ca dupa aia sa-mi spuna de ce, "nu ai vazut cum erai imbracata se uitau toti la tine", si aveam si eu ca orice fata in seara de revelion o rochie...deci asta mi se pare iesita din comun, e o gelozie prosteasca zic eu...si de ceva luni ma chinui sa o inteleg...daca ies in blugi si-un tricou pe mine la discoteca e cel mai fericit, si ne distram, daca iau altceva, deja are nasu in ass, si tot asa....
DolceCris
Postat pe 16 Iunie 2009 17:57
rahella, crede-ma ca am facut si asta, dupa cele 3 zile pierdute mai mult pe drumuri, numai stat prin cartier la el, nemancata nedormita, obosisem rau de tot, nu mai puteam nici sa plang, ma hraneam cu pastile, ma suna toata lumea sa-mi spuna sa ma duc acasa, si eu nimic...am avut vreo 3-4 zile in care pur si simplu nu l-am mai sunat, vroiam sa ma calmez, si stiam ca daca-l sun ma enervez si iarasi ma apuc de plans, si nu mai aveam putere....stii ce mi-a zis ? eram sigur ca o sa faci si tu ca toate celelalte, are omu o problema nu va baga in seama cateva zile, si deja va vedeti de treaba voastra...si mereu m-am ferit sa spuna asta...imi mai povestea el, ca fostele dak nu le baga in seama 1 zi 2, ii dadeau mesaj si ii spunea, hai sa ne vdem de ale mele, si concluzia lui era, ca nu il iubeau indeajuns cat sa inteleaga. eu n-am vrut sa mi se spuna asa...si totusi mi s-a spus, nu a inteles, ca obosisem, nu mai aveam putere sa continui....am uitat sa specific, ca in acele 3 -4 zile, nici el nu a sunat, doar dadea mesaj cand se trezea, cu buna dimineata, si seara la culcare, cu somn usor...asa ne-am obisnuit noi de cand ne-am combinat.....deci am facut si cum zici tu, si cu indiferenta nu am rezolvat nimic, concluzia e ca daca fac asa, nu il iubesc indeajuns.
ce sa-i mai fac ? :)
DolceCris
Postat pe 16 Iunie 2009 18:03
draguta revino-ti ! tot ce iti spune el sunt povesti de fapt el iubeste sacrificiul tau , supunerea .............in care secol traim?

gandeste-te bine ce ai facut pentru exul .............si acum ce faci ???????? iti place sa traiesti asa nefericita?

tu nu ai nevoie de viata ? crezi ca e ultima ta sansa ?

fa-ti o lista cu ceea ce iti doresti de la o relatie !

iar acualul isi va gasi nasul cu siguranta! atunci o sa te regre-te .
BBFluturas
Postat pe 16 Iunie 2009 18:04
De la: DolceCris, la data 2009-06-16 04:00:08 .... la mine nu mai tine chestia cu "cina romantica" , seara de seara ii gatesc cand vine sa doarma la mine, si nu cred ca asta il mai impresioneaza cu ceva..help me girls :d


surpriza cea mai frumoasa ar fi sa nu-i mai gatesti. mai bine comanda niste pizza!
geo_x
Postat pe 16 Iunie 2009 18:06
si cica de ce nu vreau sa ma marit

cum sa ma marit cand barbati ca cei descrisi de DolceCris sunt regula si nu exceptia

daca ar fi dupa mine, DolceCris, ti-as spune sa-l dai naibii pe asta... iti face atatea faze urate pentru ca si tu ii permiti. Asta iti doresti de la o relatie? sa stai sa plangi si sa fii singura? sa te desconsidere cel de langa tine, sa iti pierzi prietenii, sa ajungi atat de dependenta de acest om atat de egoist?

As prefera de mii de ori singuratatea decat o relatie toxica... Tu mai stii cine esti? ce iti doresti de la viata? ce lucruri te misca si ce hobbyuri ai?

Gandeste-te ca tu esti cea mai buna prietena a ta: i-ai permite prietenei tale cele mai bune sa fie intr-o astfel de relatie? Sau ,cel putin, ti-ar conveni ideea?
kitty_krieger
Postat pe 16 Iunie 2009 18:06
De la: BBFluturas, la data 2009-06-16 18:04:13draguta revino-ti ! tot ce iti spune el sunt povesti de fapt el iubeste sacrificiul tau , supunerea .............in care secol traim?

gandeste-te bine ce ai facut pentru exul .............si acum ce faci ???????? iti place sa traiesti asa nefericita?

tu nu ai nevoie de viata ? crezi ca e ultima ta sansa ?

fa-ti o lista cu ceea ce iti doresti de la o relatie !

iar acualul isi va gasi nasul cu siguranta! atunci o sa te regre-te .



bbfluturas..are mare dreptate..cum ti-am scris si mai sus, aratai ca nu-ti mai pasa dar nui arta cat de deprimata esti..eu am inceput sa ies cu prieteni seara la distractie(ca si tin care credeam ca nu-i mai am..si cand nu a mai fost el au aparut toti)..si atunci a inceput tampitu sa realizeze ca ma simt bine si ca viata mea merge inainte si fara el..rezultatul..ma sunat doar k nu stiu daca mai vreau sa o iau de la inceput cu el
rahella
Postat pe 16 Iunie 2009 18:18
offf....normal ca daca ar pati prietena mea asa, i-as spune ca nu e de ea....bine zis, ca nu ma mai cunosc, nu mai stiu cine sunt, nu ma recunosc, dar credeti-ma cat am fost certata cu el, atunci chiar ajunsese sa nu mai mai recunosc, eram constienta ca plang degeaba, si pierd nopti degeaba,la un moment dat nu stiam ce sa mai fac sa dorm, si luasem vreo 6 distonocalm, de nu mai stiam de mine, aproape de coma eram, dar ma simteam bine, ma detasasem pt cateva momente de ganduri, si nu mai plangeam, dar nu mai vreau, ca-mi fac rau singura...deci daca nu ar fi el, ar fi mai naspa..si de asta ma conformez, si stau si ma gandesc, ce bine era inainte, nu ceream nimanui voie sa ies, sa fac, sa dreg, imi vedeam de ale mele, si cand eram cu el, eram doar cu el...dar problema e, ca sunt dependenta in adevaratul sens al cuvantului de el....eu cel mai mult in mom de fata, ma chinui sa il inteleg pe el...ca nici nu ma lasa, nici nu zice m-am saturat, dar nici nu mai e ca inainte,vorba aia veche, ma pupa si'n c.. numai sa-mi faca pe plac....si prietenii lui imi spun, bai nu stiu ce e cu el, e aiurea rau de tot, mereu zice, ca simte ca nu mai are pe nimeni, si k nu isi mai gaseste locul printre oameni...si credeti-ma ar fi ultima persoana care s-ar putea plange, nu-i lipsese absolut nimic!!!!! atat l-au rugat parintii lui sa isi vada de scoala,nu face nimic, primeste salar de la ai lui cate 40 de mil pe luna...ca ai lui au un restaurant si niste baruri, si au cu ce sa-l tina, cu toate k el se plange, ca nu are nimic...mereu ii zic, daca si tu te plangi cand ai de toate...si de la chestii de genu se ia atat de aiurea, incat se inchide il el foarte mult, si nu vb cu nimeni, nici makr cu mine, care inainte orice problema avea, imi spunea...ii placea sa povesteasca nopti intregi...vreau sa-l fac sa fie cel de dinainte, de care m-am indragostit.....si mi-e ciuda, ca am 23 de ani, si uneori simt k degeaba, ca depind de el f mult, si nu am crezut niciodata ca am sa ajung asa...
DolceCris
Postat pe 16 Iunie 2009 18:23
De la: DolceCris, la data 2009-06-16 18:23:45offf....normal ca daca ar pati prietena mea asa, i-as spune ca nu e de ea....bine zis, ca nu ma mai cunosc, nu mai stiu cine sunt, nu ma recunosc, dar credeti-ma cat am fost certata cu el, atunci chiar ajunsese sa nu mai mai recunosc, eram constienta ca plang degeaba, si pierd nopti degeaba,la un moment dat nu stiam ce sa mai fac sa dorm, si luasem vreo 6 distonocalm, de nu mai stiam de mine, aproape de coma eram, dar ma simteam bine, ma detasasem pt cateva momente de ganduri, si nu mai plangeam, dar nu mai vreau, ca-mi fac rau singura...deci daca nu ar fi el, ar fi mai naspa..si de asta ma conformez, si stau si ma gandesc, ce bine era inainte, nu ceream nimanui voie sa ies, sa fac, sa dreg, imi vedeam de ale mele, si cand eram cu el, eram doar cu el...dar problema e, ca sunt dependenta in adevaratul sens al cuvantului de el....eu cel mai mult in mom de fata, ma chinui sa il inteleg pe el...ca nici nu ma lasa, nici nu zice m-am saturat, dar nici nu mai e ca inainte,vorba aia veche, ma pupa si'n c.. numai sa-mi faca pe plac....si prietenii lui imi spun, bai nu stiu ce e cu el, e aiurea rau de tot, mereu zice, ca simte ca nu mai are pe nimeni, si k nu isi mai gaseste locul printre oameni...si credeti-ma ar fi ultima persoana care s-ar putea plange, nu-i lipsese absolut nimic!!!!! atat l-au rugat parintii lui sa isi vada de scoala,nu face nimic, primeste salar de la ai lui cate 40 de mil pe luna...ca ai lui au un restaurant si niste baruri, si au cu ce sa-l tina, cu toate k el se plange, ca nu are nimic...mereu ii zic, daca si tu te plangi cand ai de toate...si de la chestii de genu se ia atat de aiurea, incat se inchide il el foarte mult, si nu vb cu nimeni, nici makr cu mine, care inainte orice problema avea, imi spunea...ii placea sa povesteasca nopti intregi...vreau sa-l fac sa fie cel de dinainte, de care m-am indragostit.....si mi-e ciuda, ca am 23 de ani, si uneori simt k degeaba, ca depind de el f mult, si nu am crezut niciodata ca am sa ajung asa...


..aa pai vezi acolo e problema..ca tu depinzi de el..si nu invers
rahella
Postat pe 16 Iunie 2009 18:30
nu am multa experinetza legata de relatii serioase,dar parerea mea e ca poti mai bn si esti constienta de asta...nu trebuie sa fii nesimtita cu el,dar nici sa il lasi sa creada ca tot ce isi doreste tu ii aduci la picioare,nu te va ajuta si nici pe el...parerea me a ca e un pusti rasfatat care are nev de ceva sigur si de cineva care sa nu plece si sal iubeasca,spune-i ca tu poti fi aceea dar trebuie si el sa faca la fel,altfel nu vei rezista,si garanteaza-i ca alta mai buna (pe termen lung) decat tine nu va gasi nicaieri! ai incredere in fortzele tale si nu uita cine esti si cate de multe poti!!!!
shakra
Postat pe 16 Iunie 2009 18:32
Hmm..sunt deacord cu ce spun fetele de aici...Nu are rost sa iti irosesti timpul langa el. O relatie ca asta pe care o descri tu nu are nici un viitor. Nu are rost sa te amagesti. M-ai bine te-ai gandi la despartire decat la o seara romantica. Nu e corect ca el sa vada in tot ceea ce face pt. tine un sacrificiu, si sa considere ca e firesc ca tu sa ii faci toate poftele. Nu trebuie sa stai cu el din teama de singuratate. O sa vina altul, si altul daca e nevoie, pana o sa gaseti pe cineva care sa te admire si sa te aprecieze pe tine ca femeie.Se pare ca actualul tau prieten se simte bine atunci cand stie ca ii stai la dispozitie 24/24. Cum adica el sa iasa in discoteci si tu sa nu ai voie? El se poate gandi ce bune sunt altele care se imbraca sexy,dar tu nu ai voie sa te imbraci cum vrei, ca ce vor gandi altii despre tine...In loc sa fie mandru de tine. Asta nu e o relatie normala cu un viitor fericit impreuna pt amandoi. Sincer, cred ca tipul are probleme. Poate un psiho l-ar ajuta, dar cum el considera ca e normal ceea ce afce,nu o sa se schimbe niciodata. E calr un om gelos, posesiv...
Gandeste-te ca nu esti sclava lui sa ii faci toate voile. El ar trebui mai degraba sa fie sclavul tau pt ca esti femeie, si femeile se respecta

Postat pe 16 Iunie 2009 18:52
aveti dreptate, sunt si eu constienta de ele, dar in acelasi timp, mai mult decat orice, nu vreau sa-l pierd, credeti-ma :(
DolceCris
Postat pe 16 Iunie 2009 18:55
tocmai de asta, vreau sa-l recastig, si usor usor sa-l fac sa inteleaga unele lucruri....stiu ca o sa-mi ziceti k dak nu s-a schimbat pana akuma, n-o sa se schimbe nici de akuma...dar nu-mi pierd speranta, iar chestia, k o sa apara altul, si altul dak e nevoie...e chestia k nu mai pot, nu mai am putere sa o iau de la 0, relatia de 4 ani m-a distrus psihic, si abia akuma incep sa revin...dar sa trec iar prin asa ceva..o iau razna....problema e, ca sunt extrem de sufletista, si pun pe cel de lannga mine, inaintea la orice...
DolceCris
Postat pe 16 Iunie 2009 18:58
ce-ar fi sa te pui pe tine mai presus de orice?

macar o data in viata

nu-i tragedie sa stai o perioada fara iubit sa stii, iar in cazult tau e chiar recomandat pentru a te redescoperi si a-ti vindeca ranile
kitty_krieger
Postat pe 16 Iunie 2009 19:04
chiar ne aci sa radem la faza cu incepi sa-ti revii .........................

cred ca iti place sa suferi altfel nu imi explic!

iar la faza cu puterea .........nu sti ce pui .............daca tu ai putere sa stai pe strazi si sa faci atatea sacrificii !Iti urez succs in lupta ta !

BBFluturas
Postat pe 16 Iunie 2009 19:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mai putin sex,mai multa dragoste? 37 De la: Baiat_Rezervat 23 Februarie 2009 09:00
haideti la costinesti, nudisti!!!!! 41 De la: cristiana_cris 23 Iulie 2009 11:45
as putea fi gravida? 31 De la: kudika081126 15 Martie 2010 00:50
dragostea adevarata exista? 37 De la: irina27 31 Mai 2009 11:30
sexul oral la barbati 1706 De la: kudika409015 29 August 2011 07:37