Setari Cookie-uri

O seara cat mai romantica.

Oricum este ultima sansa pe care o dau relatiei...o sa vad daca apreciaza ceea ce fac pt el, doar ca sa-l destind, si sa uite de probleme zilnice...daca o sa trateze ca si pana acuma, c'un sictir pe fata, de parca i-as da in cap, stiind ca eu nu sunt genu asta...cu toate ca, consider ca uneori trebuie sa fii asa, dar nu prea mult....o sa va tin la curent cum o sa decurga, daca sunt sau nu multumita...va multumesc pt sfaturi, incepe sa-mi placa treaba cu forumul, cu toate ca am un an si ceva de cand am cont, dar nu am scris niciodata...dar se pare ca poti vb mult mai deschis, si mult mai multe cu pers straine, dekt cu asa zisele mele prietene :) care au o satisfactie enorma, cand imi mai iau cate o teapa....
Va multumesc!
Numai bine! :*
DolceCris
Postat pe 16 Iunie 2009 21:24
draguta !! nu este normal ce faci tu. Practic gandeste`te ca daca lungesti relatia asta cat mai mult, o sa il iubesti si mai mult, iar el o sa fie la fel de indiferent ca pana acum, daca tu te umilesti asa in fata lui. Pai tu crezi ca eu l-as lasa pe al meu sa iasa prin discoteci fara mine? Crezi ca ii permit sa imi spuna cu ce sa ma imbrac? Aoleu.. suntem in secolul 21 . Trezeste`te la viata..
Cateiva sfaturi utile ar fi asa : nu mai pregati atata tam-tam pt el. pur si simplu ce as face eu in locul tau: l-as chema la mine , i-as spune ca vreau sa ne despartim daca nu se schimba.. mi-as reface toate prieteniile. as cauta o noua dragoste. Ti-am vizualizat si profilul si am vazut ca esti foarte frumoasa :)
Deci ce mai tanjesti atata la el ?
alinabulina4
Postat pe 16 Iunie 2009 22:13
btw , presupun ca si visezi sa ai o relatie cat mai lunga cu el, sa se schimbe in bine, si poate sa va si mutati impreuna.. Dar nu se poate asa. Pai daca el este atat de gelos acum, ca esti doar iubita lui, pai daca ai fi sotia lui cred ca te-ar lua si la bataie.. Si cu bautura, ar risca sa ajunga peste vreo 10 ani un sot curvar si betiv..
Imi pare rau ca iti spun asa direct, dar chiar mi s-a facut mila dupa tot ce ai povestit aici. Renunta la el, pentru ca unul ca el nu se va schimba in veci !
alinabulina4
Postat pe 16 Iunie 2009 22:18
alinabulin, ms de incurajari, dar tin prea mult la el,ca sa-ti dai asa seama, l-am pus inaintea parintilor, inaintea mea, si totusi mai incerc sa mai dau o sansa...cu toate k el nush dak ar incerca, dar sa vada k nu am facut nici makr o secunda teatru, si dak ma ajuta d-zeu sa fie bine, ii multumesc, dak nu asta e...o sa regrete oricum mai tarziu, cu atat ma consolez, k o sa ii para rau....ca nush cate mai sunt atat de proaste ! :P
DolceCris
Postat pe 16 Iunie 2009 23:40
ooffff....! nu e bine ce faci tu....stii de ce? k "ultima sansa" o amani la nesfarsit...a cata oara e cand spui ca e ultima oara??? mai bine asculti de sfaturile astea...
pune'ti o intrebare : "asa vreau sa traiesc toata viata?"
asa vrei? sunt la ani inainte...wow! asa ii vrei? si ce te face sa crezi ca ii pasa lui de sansa ta? ar putea sa faca la fel si tu sa'i spui ca a fost ultima lui sansa pe care tocmai a pierdu'to, dar la cum il descrii...cred ca ar spune "asa si? ce am facut?"
pffff....deschide ochii
inna_1688
Postat pe 17 Iunie 2009 00:12
CIne spunea, ca vorbim de o seara romantica, si pana la urma se ajunge la o seara cu despartire ? :) A avut oarecum dreptate, i-am dat domnului mesaj, si l-am pus sa-mi promita ca nu-mi strica seara, si ma lasa macar o data sa fac asa cum vreau, si sa-mi faca placerea asta.doar de prezenta lui am nevoie.Stiti ce mi-a raspuns ? Nu poate sa vina.Cu ce am gresit credeti ma ca nu stiu cand tot ce fac e ca sa_l fac sa uite de problemele zilnice si sa se simta mai bine cu toate ca era si o placere de a mea ca nu am pregatit niciodata iubitului o seara mai 'speciala" asta e.nu va doresc sa dati de un baiat ca el !
DolceCris
Postat pe 17 Iunie 2009 00:27
si vrei sa spui ca nici acum nu vrei sa ii dai papucii ? Spune`mi.. el a vrut vreodata sa iti pregateasca ceva doar ca sa uite de problemele zilnice? Eu cred ca la urma urmei el se foloseste de acele "probleme zilnice" doar ca sa te pui tu la picioarele lui.. cum deja faci.
Daca ar avea atatea probleme si te-ar iubi, iti zic eu ca ar consolare la tine.. in bratele tale. Nu prin discoteci cu prietenii ... Si daca se duce atat de des doar cu prietenii, nici nu ma indoiesc ca ar putea sa se dea la altele, sau cine stie ce sa faca pana la ora 6 dimineata
Daca l-as cunoaste i-as zice sigur vreo doua in fata..
Pup. Ai grija de tine, si crede`ma ca e cel mai bine sa ne asculti sfaturile, sa te mai apreciezi si pe tine , nu numai pe el
alinabulina4
Postat pe 17 Iunie 2009 08:59
si de fapt, i-as da un mesaj in locul tau, si i-as spune ca vreau sa ne despartim. Sa vezi atunci cum reactioneaza.. si daca nici nu ii pasa, inseamna ca nu da doi bani pe tine. Nu mai incerca atata sa il destinzi, pentru ca tu esti cea incordata mereu..
alinabulina4
Postat pe 17 Iunie 2009 09:02
am citit in mare parte ce ai scris..e o idee f buna sa ii faci surpriza.pregatesti ambientul, patul, cina , te pregtesti si pe tine : pe deasupra te imbraci normal, dar pe dedesupt iti pui un corset sau un furou si ciorapi din aceia pana la pulpa piciorului, desigur in picioare sa ai deja niste pantofi.
Si in legatura cu problema voastra, eu zic sa discutati.ii spui ca tu esti unica pe lumea asta, ca il iubesti mult, ii zici ce te deranjeaza, si ca cateodata simti ca te da laoparte ca nu te mai iubeste...Eu zic sa incerci.....dar discuta orice te macinca si spune-i si lui sa te inteleaga , sa te asculte si apoi sa zica si lui ce il deranjeaza, sau poate ce intelege el gresit, sau poate intelegi tu gresit..
Fi tu insuti totdeauna , o fata extraordinara, originala.Nu incerca daca vezi ca nu merita pana la urma dupa discutii si altele, sa fi alta persoana doar pt el.Fi tu insuti

Postat pe 17 Iunie 2009 11:33
alina bulina, problema care-mi da de gandit, e k oriunde s-ar duce am amici, care imediat cum il vad imi dau mesaj si-mi zici, e barbata-tu in discoteca e cu baietii.am prietene care tot timpul imi zic ca'l vad, si e suspect de cuminte, sta numai cu baietii la bar, si dupa ce pleak el vine aici...si nu sunt prietenii lui k sa ii tina partea,sunt prieteni de ai mei...ca sa nu mai zic k si prietenii lui la fel zic, stai cuminte cristina k nu te inseala..ceea ce uneori pare dubios...dar oricum eu dak plec din oras 2-3 zile la parinti aksa, si vin la iasi, nush cum sunteti voi, dar eu imi dau seama dak a fost cu alta....in functie de interesul care si-l da..... cum se comporta....si pana akuma nu m-am plans...
DolceCris
Postat pe 17 Iunie 2009 15:53
Rafinata asta o sa fac, ca nu vreau sa imi para rau ca nu am avut o discutie, si nu am facut nimik...o sa incerc sa fac acea surpriza , si o sa vad daca apreciaza, sau iarasi da ochii peste cap, si ma trateaza cu un sictir specific....
DolceCris
Postat pe 17 Iunie 2009 16:00
De la: yumalai, la data 2009-06-16 07:38:24intai intreb de ce nu ar putea fi o zi romantica si de ce neaparat o seara
acum next
pey poti sa ii pregatesti un cadou cat mai ciudat care sa-l impresioneze dar care sa nu-l ofenseze cumva restul cred ca stii si tu o tinuta impecabila usor sexy, care sa-l impresioneze si sa-l cucereasca si in primul rand care sa te puna in evidenta, dar sa stii nu luamanarele conteaza il vei impresiona ci cu modul in care te vei arnaja tu pt el . trebuie sa tii cont ca o seara romantica trebuie sa o pregatesti incat in asa fel incat sa ii arati ca e pt el si pt ca tii la el si nu ca ai facut-o de dragul de o face asa ca


yo cred ca o surpriza placuta,ar fii s'o gaseasca cu altu in pat,cu siguranta ar fi o seara de ne uitat pentru 2
scorpyoW
Postat pe 17 Iunie 2009 16:23
no_more
Postat pe 17 Iunie 2009 16:27
da da...ar fi surpriza secolului, dar sincer nu vreau sa-mi mut domiciuliu, in parcul rece :)))Are antecedente, cu o fosta de-a lui, nush ce faza ii facuse dupa ce s-au despartit, si in discoteca fata, a vrut oarecum sa ii faca in ciuda cu un prieten de-al lui, a doua zi dragul meu iubit, era la politie, o cam batuse pe aia =))bine k in mine n-a dat niciodata nici n-o sa dea, ne mai prostim noi, si ne mai tragem cate o palma...dar nu se stie
DolceCris
Postat pe 17 Iunie 2009 18:51
De la: DolceCris, la data 2009-06-17 18:51:24 da da...ar fi surpriza secolului, dar sincer nu vreau sa-mi mut domiciuliu, in parcul rece :)))Are antecedente, cu o fosta de-a lui, nush ce faza ii facuse dupa ce s-au despartit, si in discoteca fata, a vrut oarecum sa ii faca in ciuda cu un prieten de-al lui, a doua zi dragul meu iubit, era la politie, o cam batuse pe aia =))bine k in mine n-a dat niciodata nici n-o sa dea, ne mai prostim noi, si ne mai tragem cate o palma...dar nu se stie


eeeeeeeeeeeeeee
aici ai dreptate sa sti ca o femeie se educa cu bataia,bravo lui
scorpyoW
Postat pe 18 Iunie 2009 16:59
De la: DolceCris, la data 2009-06-17 18:51:24 da da...ar fi surpriza secolului, dar sincer nu vreau sa-mi mut domiciuliu, in parcul rece :)))Are antecedente, cu o fosta de-a lui, nush ce faza ii facuse dupa ce s-au despartit, si in discoteca fata, a vrut oarecum sa ii faca in ciuda cu un prieten de-al lui, a doua zi dragul meu iubit, era la politie, o cam batuse pe aia =))bine k in mine n-a dat niciodata nici n-o sa dea, ne mai prostim noi, si ne mai tragem cate o palma...dar nu se stie


Hellow ne povestesti cum a fost pana la urma seara romantica?
BBFluturas
Postat pe 18 Iunie 2009 18:55
De la: BBFluturas, la data 2009-06-18 18:55:15
De la: DolceCris, la data 2009-06-17 18:51:24 da da...ar fi surpriza secolului, dar sincer nu vreau sa-mi mut domiciuliu, in parcul rece :)))Are antecedente, cu o fosta de-a lui, nush ce faza ii facuse dupa ce s-au despartit, si in discoteca fata, a vrut oarecum sa ii faca in ciuda cu un prieten de-al lui, a doua zi dragul meu iubit, era la politie, o cam batuse pe aia =))bine k in mine n-a dat niciodata nici n-o sa dea, ne mai prostim noi, si ne mai tragem cate o palma...dar nu se stie


Hellow ne povestesti cum a fost pana la urma seara romantica?


vaiiiiiii------vrei sa rusineze fata!!
scorpyoW
Postat pe 19 Iunie 2009 20:09
BBFluturas, nu a mai fost nici o seara romantica, dupa ce am stat toata ziua am pregatit, seara a zis k ii e rau si sa o lasam pe alta data....bineinteles k ne am si despartit dupa 2 zile, pentru ca sambata l-am rugat si eu sa iesim la discoteca, tinand cont k nu mai iesisem de ceva luni, si el a zis k nu iese, sa ies eu....si am iesit cu niste prietene, si am aflat k el iesise in alta parte, si m am dus dupa el, si de aclo a inceput circul, ca de ce am iesit, si de akuma sa-mi vad de treaba mea sa nu-l mai caut, ca eu am iesit la agatat, kkturi de astea...circ si panarama.Uite de la ce se poate desparti lumea
DolceCris
Postat pe 22 Iunie 2009 19:27
De la: DolceCris, la data 2009-06-22 19:27:33BBFluturas, nu a mai fost nici o seara romantica, dupa ce am stat toata ziua am pregatit, seara a zis k ii e rau si sa o lasam pe alta data....bineinteles k ne am si despartit dupa 2 zile, pentru ca sambata l-am rugat si eu sa iesim la discoteca, tinand cont k nu mai iesisem de ceva luni, si el a zis k nu iese, sa ies eu....si am iesit cu niste prietene, si am aflat k el iesise in alta parte, si m am dus dupa el, si de aclo a inceput circul, ca de ce am iesit, si de akuma sa-mi vad de treaba mea sa nu-l mai caut, ca eu am iesit la agatat, kkturi de astea...circ si panarama.Uite de la ce se poate desparti lumea


asta inseamna ca te iubeste mult
daca din atat a facut asta atunci,cand o sa fie ceva mai serios ca o sa faca???
intreb ce o sa faca ca sigur vine sa va inpacati,si u o sa accepti
scorpyoW
Postat pe 22 Iunie 2009 19:32
De la: DolceCris, la data 2009-06-22 19:27:33BBFluturas, nu a mai fost nici o seara romantica, dupa ce am stat toata ziua am pregatit, seara a zis k ii e rau si sa o lasam pe alta data....bineinteles k ne am si despartit dupa 2 zile, pentru ca sambata l-am rugat si eu sa iesim la discoteca, tinand cont k nu mai iesisem de ceva luni, si el a zis k nu iese, sa ies eu....si am iesit cu niste prietene, si am aflat k el iesise in alta parte, si m am dus dupa el, si de aclo a inceput circul, ca de ce am iesit, si de akuma sa-mi vad de treaba mea sa nu-l mai caut, ca eu am iesit la agatat, kkturi de astea...circ si panarama.Uite de la ce se poate desparti lumea


draguta imi pare tare rau dar poate e meai bine asa !!!!!!!!!!!

te-ai convins acum !lasa-l cu fitele lui cu tot !!!!

Gaseste-ti un iubit adevarat care sa te respecte inainte de a te iubi!!!!!!!!!mare lucru"!!!!!!!!!!
BBFluturas
Postat pe 22 Iunie 2009 19:43
si eu am fost in situatia ta; am o relatie d 5 luni (stiu k nu e atat d mult), si ajunsesem la fel k u dependenta d prietenul meu. nu stiu... nu pot sa iti spun decat c am facut eu: stiu k e greu, dar incearca sa nu mai fii ata d disponibila pt el; incearca sa t gandesti si la u, sa faci c iti place tie si c iti face tie bn; incearca sa iti faci un hobby, daca nu ai deja. si lasa-l sa isi rezolve singur prb p kre l are, acum nu stie c vrea, lasa-l sa isi dea singur seama. APP, MAI EXISTA BAIETI P PLANETA, nu e singurul. daca va fi sa fiti impreuna, veti fi, daca nu, asta e. ai facut tot c ai putut. t pup si tine-ne la curent:D
julia888
Postat pe 22 Iunie 2009 20:32
De la: julia888, la data 2009-06-22 20:32:27si eu am fost in situatia ta; am o relatie d 5 luni (stiu k nu e atat d mult), si ajunsesem la fel k u dependenta d prietenul meu. nu stiu... nu pot sa iti spun decat c am facut eu: stiu k e greu, dar incearca sa nu mai fii ata d disponibila pt el; incearca sa t gandesti si la u, sa faci c iti place tie si c iti face tie bn; incearca sa iti faci un hobby, daca nu ai deja. si lasa-l sa isi rezolve singur prb p kre l are, acum nu stie c vrea, lasa-l sa isi dea singur seama. APP, MAI EXISTA BAIETI P PLANETA, nu e singurul. daca va fi sa fiti impreuna, veti fi, daca nu, asta e. ai facut tot c ai putut. t pup si tine-ne la curent:D


Daaaaaaaa tine-ne la curentttttttttttt!!!!!!!!!!!!!!!!
BBFluturas
Postat pe 23 Iunie 2009 17:12
Ce pot sa va mai zic, au trecut 3 zile si nimik...in schimb in seara asta m-a sunat cel mai bun prieten al lui,sa vada dak sunt bine, k nici pe mess nu m-a vazut, pe nicaieri...si la sfarsit imi zice, mai suna si tu pe andrei din cand in cand :)))a fost faza secolului...el are un orgoliu atat de mare, incat n-ar da un mesaj, cu toate k stiu k numa la asta se gandeste, oare e bine, oare n-a facut vreo prostie, stiind k eu la nervi, la nebuneala sunt in stare de orice, sa iau si pastile numai sa dorm sa nu ma mai gandesc, dar ash aprecia mai mult dak ar intreba el, ti-e bine? dekt sa vad k ma suna prietenii lui ....
DolceCris
Postat pe 24 Iunie 2009 01:45
Girls i need help ! simt k ma prabusesc nu mai pot.Il vreau inapoi, vreau sa ma ierte, chiar dak eu consider k n am gresit prin faptul k am iesit la discoteca....innebunesc la propriu credeti-ma....ce sa fac ? n am mai dormit de nush cand...crek am 3 zile acush....zi de zi ies cu prietenii, ii adun la mine k sa treaca noptile iar...degeaba.....sunt prea dependenta de el, orice ash face...deci il vreau inapoi ! chiar dak nu o sa ma mai priveasca cu aceeasi ochi...spuneti-mi ce pot sa fac ? l-am sunat cu nr nec, dar a vb f rece.....nu-mi spuneti sa il las in pace, sa-mi vad de viata mea...doar ce ash putea sa fac, sa-l apropii cat de cat ?sa il fac as vb cu mine ......
DolceCris
Postat pe 25 Iunie 2009 06:50
Shhh! Nu te mai ambala atat! Tot ce ti se intampla.. este tipic pentru femeile ca tine. NiICIODATA barbatul de langa tine nu va fi altfel.. pentru ca tu nu poti oferi altceva decat cocoasa! Ce sfaturi astepti aici? Sunt femei care au cazut si s-au ridicat........ au reusit s.o faca. Nu-i asa ca pentru tine asta nu conteaza? Sunt femei aici care au ce sa faca si "fara el"... Cum spuneai? "NU MA VAD FARA EL".. OMFG!!! Crezi ca iti va da cineva sfatul sa ramai presul unui barbat? Doar ca sa te simti linistita ca ai aceeasi optiune? De ce naiba veniti aici cerand ajutor... implorand pentru sfaturi care sa va scoata din relatiile de toata jena pe care le aveti.. cand mesajele voastre.. incep cu "mor fara el" si se incheie "voi muri fara el"???
rashela
Postat pe 25 Iunie 2009 07:09
De la: rashela, la data 2009-06-25 07:09:21Shhh! Nu te mai ambala atat! Tot ce ti se intampla.. este tipic pentru femeile ca tine. NiICIODATA barbatul de langa tine nu va fi altfel.. pentru ca tu nu poti oferi altceva decat cocoasa! Ce sfaturi astepti aici? Sunt femei care au cazut si s-au ridicat........ au reusit s.o faca. Nu-i asa ca pentru tine asta nu conteaza? Sunt femei aici care au ce sa faca si "fara el"... Cum spuneai? "NU MA VAD FARA EL".. OMFG!!! Crezi ca iti va da cineva sfatul sa ramai presul unui barbat? Doar ca sa te simti linistita ca ai aceeasi optiune? De ce naiba veniti aici cerand ajutor... implorand pentru sfaturi care sa va scoata din relatiile de toata jena pe care le aveti.. cand mesajele voastre.. incep cu "mor fara el" si se incheie "voi muri fara el"???


OOOOO cata duritate

intelege si tu ca fata il iubeste !!!!!!!!!! cerea un sfat pentru o cina romantica !!!!!!!!!!!

iar acum cand sufera tu o certi!!!
BBFluturas
Postat pe 25 Iunie 2009 10:04
De la: BBFluturas, la data 2009-06-25 10:04:54
De la: rashela, la data 2009-06-25 07:09:21Shhh! Nu te mai ambala atat! Tot ce ti se intampla.. este tipic pentru femeile ca tine. NiICIODATA barbatul de langa tine nu va fi altfel.. pentru ca tu nu poti oferi altceva decat cocoasa! Ce sfaturi astepti aici? Sunt femei care au cazut si s-au ridicat........ au reusit s.o faca. Nu-i asa ca pentru tine asta nu conteaza? Sunt femei aici care au ce sa faca si "fara el"... Cum spuneai? "NU MA VAD FARA EL".. OMFG!!! Crezi ca iti va da cineva sfatul sa ramai presul unui barbat? Doar ca sa te simti linistita ca ai aceeasi optiune? De ce naiba veniti aici cerand ajutor... implorand pentru sfaturi care sa va scoata din relatiile de toata jena pe care le aveti.. cand mesajele voastre.. incep cu "mor fara el" si se incheie "voi muri fara el"???


OOOOO cata duritate

intelege si tu ca fata il iubeste !!!!!!!!!! cerea un sfat pentru o cina romantica !!!!!!!!!!!

iar acum cand sufera tu o certi!!!


Fluturas, spune-mi ca glumesti, te rog! Nu mai incurajati asemenea "iubiri", Dumnezeule! Sta cu prietenii langa ea sa nu ia pastile???

De la: DolceCris, la data 2009-06-25 06:50:58 simt k ma prabusesc nu mai pot.Il vreau inapoi, innebunesc la propriu credeti-ma....ce sa fac ? n am mai dormit de nush cand...crek am 3 zile acush.....nu-mi spuneti sa il las in pace, sa-mi vad de viata mea...doar ce ash putea sa fac, sa-l apropii cat de cat ?..


Sa-l apropie cat de cat??? Ti se pare ca asta e IUBIRE?? Mi-e sila, nu mi-e mila!!!!!
rashela
Postat pe 25 Iunie 2009 10:31
Rashela nu am vrut sa fac o telenovela din asta, nu am vrut sa par tipicul, vai mor fara el....pur si simplu am spus ce-am simtit....s-a inceput de la ceva, si s-a ajuns in alta parte....tu zici k sunt atatea kre au luat-o de la capat....o data, de 2 ori, la un moment dat, nu mai ai putere, obosesti...crede-ma.poate cand ai sa treci prin toateee care am trecut, si stii doar 1%, ai sa imi dai dreptate, n-ai sa mai zici omggg!! Fiecare e liber sa interpreteze cum vrea, dar makr topicurile kre nu-ti convin, abtine-te ....ia si citeste de la inceput dak tot te plictisesti, sa vezi de la ce s-a inceput....si unde s-a ajuns....
BBfluturas ms :*
DolceCris
Postat pe 25 Iunie 2009 17:51
De la: DolceCris, la data 2009-06-16 04:00:08seara de seara ii gatesc cand vine sa doarma la mine, si nu cred ca asta il mai impresioneaza cu ceva..help me girls :d


De la: DolceCris, la data 2009-06-16 17:26:28 akum ma chinui sa-l fac sa devina ca la inceput,
chiar daca imi face pe plac, cand ii zic sa vina sa doarma cu mine, are sictirul lui caracteristic pe fata,
de multe ori am vrut sa mai fac cate ceva special, dar cand intra pe usha, si-l vedeam cu figurile lui, ma lasam pagubasa....ce greu e sa ai un prieten figurant
si eu ca fata sa fac tot ce-mi sta in putere numai sa fie el multumit,sa-l pun pe el pe primul loc, chiar inaintea mea, inaintea parintilor..


De la: DolceCris, la data 2009-06-16 17:36:41 doar k el nu apreciaza..el iese cu baietii de joi pana duminica prin discoteci,si vine la mine pe la 6 dimineata, stau si ii fac baie ca na nu poate sa se culce asa, ,la propriu stau si-l spal, ii fac sa manance, indiferent de ora, de starea mea....si ii mai fac si pe plac in pat...totusi el are momente cand spune ca nu fac nimic, si ca sa "nu ma mai kc pe mine atat" ca e ceva normal..
stateam cate 12 ore pe acolo prin zona, doar ca sa vad can ajunge, ca sa-l opresc sa stea de vorba cu mine, ca-l sunam si nu raspundea
.ca sa nu mai zic ca a fost ziua lui de nastere, si la fel nu raspundea la tel, si am fost nevoie sa stau 8 ore in fata restaurantului pe care il are tatal lui,stiind ca mai vine pe acolo, ca sa pot sa-i dau cadoul.


De la: DolceCris, la data 2009-06-16 18:03:02dupa cele 3 zile pierdute mai mult pe drumuri, numai stat prin cartier la el, nemancata nedormita, obosisem rau de tot, nu mai puteam nici sa plang, ma hraneam cu pastile,.


De la: DolceCris, la data 2009-06-16 18:23:45offf....normal ca daca ar pati prietena mea asa, i-as spune ca nu e de ea....bine zis, ca nu ma mai cunosc, nu mai stiu cine sunt, nu ma recunosc, dar credeti-ma cat am fost certata cu el, atunci chiar ajunsese sa nu mai mai recunosc, eram constienta ca plang degeaba, si pierd nopti degeaba,la un moment dat nu stiam ce sa mai fac sa dorm, si luasem vreo 6 distonocalm, de nu mai stiam de mine, aproape de coma eram
dar problema e, ca sunt dependenta in adevaratul sens al cuvantului de el
nu-i lipsese absolut nimic!!!!! atat l-au rugat parintii lui sa isi vada de scoala,nu face nimic, primeste salar de la ai lui cate 40 de mil pe luna...ca ai lui au un restaurant si niste baruri, si au cu ce sa-l tina
si mi-e ciuda, ca am 23 de ani, si uneori simt k degeaba, ca depind de el f mult, si nu am crezut niciodata ca am sa ajung asa...



De la: DolceCris, la data 2009-06-17 00:27:06asta e.nu va doresc sa dati de un baiat ca el !


De la: DolceCris, la data 2009-06-16 21:24:01va multumesc pt sfaturi, incepe sa-mi placa treaba cu forumul, cu toate ca am un an si ceva de cand am cont, dar nu am scris niciodata...dar se pare ca poti vb mult mai deschis, si mult mai multe cu pers straine,


primul citat este din PRIMUL tau mesaj... Si acum, fata draga, spune-mi unde am gresit eu in afirmatiile mele si le retrag in totalitate. Spune-mi cu mana pe inima ca asta e iubire, ca asta ne dorim toate femeile de la partenerul noastru.. si imi plec capul in fata ta.
Cat despre "a ma abtine", imi pare rau, nu am vazut nicaieri in topicul asta ca ai cerut DOAR pareri PRO....
rashela
Postat pe 25 Iunie 2009 20:14
draga apreciez ca ai fost atenta si ai citit....dar eu nicaieri nu am specificat k e iubire, eu cu mana pe inima o spun k din pct meu de vedere este...dar nu si din partea lui, si te aprob, ca nu asta ne dorim noi femeile...nimeni nu si-ar dori unu ca el...totusi asa cum este el, si fazele care mi le face, am ajuns sa depind de el.....nu cred ca gresesc eu cu ceva, prin faptul k sunt putin mai naiva, si am ajuns sa depind de o persoana, si sa fie o prioritate pt mine....fiecare are stilul sau de a iubi....eu sunt oarecum mai sadica, decat sa ranesc pe cei din jur, mai bine ma ranesc eu, la figurat vorbind.....mereu am apreciat pe cel de langa mine, chiar mai mult dekt pe mine, stiu k gresesc, dar asta e....dupa 4 ani de relatie cu un barbat cu femeie aksa, cel de akuma a fost singurul kre m-a facut sa pun capat, si sa constientizez k poate exista ceva mai bun.tentative am mai avut, dar nimeni nu a reusit sa ma faca sa ma las de celalalt...nici makr eu de una singura nu am putut, nu am avut destula putere...nu ma puteam obisnui cu ideea...asta e dak dramatizez, eu zic ce simt, prin ce am trecut...
Si nu am zis sa fii Pro, dar nici sa judeci atat de aspru...chiar daca stii oarecum despre ce e vorba, nu te poti pune in pielea mea, sau a altei fete care a patit asa....eu am cont pe site-ul asta de un an si ceva, si niciodata nu am postat nimik....dar in schimb tot citeam ce se vorbea...si am postat o chestie, si de aici etc-uri etc-uri....
Numai bine ....
DolceCris
Postat pe 25 Iunie 2009 20:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
..........:) 41 De la: felixcat 8 Mai 2011 20:38
Poate o afectiune psihica sa fie scuza pentru un comportament nepoliticos, lipsit de respect ? 14 De la: Baiat_virgin 27 Aprilie 2012 13:52
Lamuriti-ma si pe mine 19 De la: roz5blue6lila7 2 Noiembrie 2010 16:24
oare mai sunt virgina? 194 De la: Lucia38 9 Februarie 2011 08:56
Senzatii tari... 25 De la: Yharr 29 Noiembrie 2011 19:21