Setari Cookie-uri

O seara cat mai romantica.

De la: DolceCris, la data 2009-06-16 04:00:08

seara de seara ii gatesc cand vine sa doarma la mine, si nu cred ca asta il mai impresioneaza cu ceva..help me girls :d


ai dat citatul asta...dar nu ai citit tot....una dintre fete, a zis sa ii pregatesc o cina....de asta am spus ca nu cred ca asta il mai impresioneaza cu ceva, i se pare ceva la ordinea zilei, ori ca-i mai pun 2-3 lumanari pe masa, si o sticla de vin...pt el e tot aia...
DolceCris
Postat pe 25 Iunie 2009 20:26
De la: DolceCris, la data 2009-06-25 20:25:03draga apreciez ca ai fost atenta si ai citit....dar eu nicaieri nu am specificat k e iubire, eu cu mana pe inima o spun k din pct meu de vedere este...dar nu si din partea lui, si te aprob, ca nu asta ne dorim noi femeile...nimeni nu si-ar dori unu ca el...totusi asa cum este el, si fazele care mi le face, am ajuns sa depind de el.....nu cred ca gresesc eu cu ceva, prin faptul k sunt putin mai naiva, si am ajuns sa depind de o persoana, si sa fie o prioritate pt mine....fiecare are stilul sau de a iubi....eu sunt oarecum mai sadica, decat sa ranesc pe cei din jur, mai bine ma ranesc eu, la figurat vorbind.....mereu am apreciat pe cel de langa mine, chiar mai mult dekt pe mine, stiu k gresesc, dar asta e....dupa 4 ani de relatie cu un barbat cu femeie aksa, cel de akuma a fost singurul kre m-a facut sa pun capat, si sa constientizez k poate exista ceva mai bun.tentative am mai avut, dar nimeni nu a reusit sa ma faca sa ma las de celalalt...nici makr eu de una singura nu am putut, nu am avut destula putere...nu ma puteam obisnui cu ideea...asta e dak dramatizez, eu zic ce simt, prin ce am trecut...
Si nu am zis sa fii Pro, dar nici sa judeci atat de aspru...chiar daca stii oarecum despre ce e vorba, nu te poti pune in pielea mea, sau a altei fete care a patit asa....eu am cont pe site-ul asta de un an si ceva, si niciodata nu am postat nimik....dar in schimb tot citeam ce se vorbea...si am postat o chestie, si de aici etc-uri etc-uri....
Numai bine ....


Cris, in mod normal, trebuie sa dam cu capul de mai multe ori pentru a invata ceva. Se spune ca unui copil trebuie sa ii repeti de 6 ori pentru a retine pentru totdeauna.
Daca relatia cu barbatul insurat a fost catastrofala... daca ai iesit foarte sifonata dintr-o relatie.. tot in mod normal ar trebui sa nu mai accepti o a doua suferinta. Sa poti face diferenta intre iubire si bataie de joc. Sa poti cere reciprocitate intr-un parteneriat. Te-ai agatat cu dintii de baiatul asta, desi esti constienta ca nu merge si te distrugi. Cu siguranta ca va urma si un al treilea.... numai Dumnezeu stie cand! Poate atunci cand vei intelege ce inseamna sa primesti iubire, nu doar s.o daruiesti. Sacrificii si compromisuri se fac in orice relatie. DAR.. de ambele parti.

ps. gata, nu ma mai "bag". Eu imi spun doar parerea nu incerc s-o schimb pe a nimanui. Take care!
rashela
Postat pe 25 Iunie 2009 20:35
Rashela foarte catastrofala nu a fost cealalta relatie...doar k na cred k intelegi, te vezi cu el, apoi cand te pui sa dormi stai si te gandesti, cel cu care ai oarecum o relatie, akuma doarme cu femeia lui....si in acelasi timp sa constientizezi k la un moment dat, tot o sa existe un final....mai fericit sau mai nefericit......dar tot o lungesti...intre timp am mai avut o relatie cam de 8 luni, si dupa ce m-am certat cu respectivu, ce am facut m-am reintors la cel insurat, pentru ca inca nu ma "deconectasem" in totalitate de el...iar cu cel de akuma chiar dak m-am certat, nu m-am reintors la celalalt, ceea ce vreau sa zic k e m-a facut sa uit si sa-l dau la o parte..ceea ce nu a reusit nimeni, nici makr prietenii mei, nici parintii......de asta m-am agatat asa "urat" de el.Nu e chestia k te "bagi" ti-ai dat si tu o parere ca celelalte fete, doar k mi s-a parut ca ma judecai prea aspru...Asta e...viata merge inainte si cu bune si cu rele.....mersi !
numai bine!
DolceCris
Postat pe 26 Iunie 2009 19:02
De la: DolceCris, la data 2009-06-26 19:02:46Rashela foarte catastrofala nu a fost cealalta relatie...doar k na cred k intelegi, te vezi cu el, apoi cand te pui sa dormi stai si te gandesti, cel cu care ai oarecum o relatie, akuma doarme cu femeia lui....si in acelasi timp sa constientizezi k la un moment dat, tot o sa existe un final....mai fericit sau mai nefericit......dar tot o lungesti...intre timp am mai avut o relatie cam de 8 luni, si dupa ce m-am certat cu respectivu, ce am facut m-am reintors la cel insurat, pentru ca inca nu ma "deconectasem" in totalitate de el...iar cu cel de akuma chiar dak m-am certat, nu m-am reintors la celalalt, ceea ce vreau sa zic k e m-a facut sa uit si sa-l dau la o parte..ceea ce nu a reusit nimeni, nici makr prietenii mei, nici parintii......de asta m-am agatat asa "urat" de el.Nu e chestia k te "bagi" ti-ai dat si tu o parere ca celelalte fete, doar k mi s-a parut ca ma judecai prea aspru...Asta e...viata merge inainte si cu bune si cu rele.....mersi !
numai bine!


in stilul asta o sa mai urmeze alte experiente si altele..........sfatul meu sincer este sa stai o perioada singura,ignora totul in afara de tine !! ! fa putina curatenie in propria ta persoana si vei vedea atunci ce bine iti va fi !!!!!

incearca ,vei simti o eliberare de tine , de ceea ce esti acum , te vei recunoaste cu adevarat!

nimanui dar nimanui nu ii pasa ca esti trista alege deci sa fi fericita!!!!!!!!

astept vesti!!!!!!!!!!!!11
BBFluturas
Postat pe 27 Iunie 2009 18:08
cristiana_cris
Postat pe 27 Iunie 2009 23:44
o seara romantoca.. malul marii, valurile se aud vesele... apa calduta mangaie picioarele.. luna vesela zambeste, in departare se vad luminile portului de parca ar fi artificii dansand la orizont si licarind ca niste stele jucause, laga mine, el, tandru, soptind vorbe dulci.. poate facand o serenada.. si cu noi o sticla de sampanie.. si poate si ceva mancare ca un picnic.. e.. asa da seara romantica.
visez si eu.
cathysailor
Postat pe 28 Iunie 2009 15:19
cathysailor da da asa visez si eu, dar sa am cu cine sa mai fac seara romantica =)))
DolceCris
Postat pe 28 Iunie 2009 16:01
DolceCris, sa nu te superi pe mine ca n-o sa-ti spun ceea ce ai vrea sa auzi. Dar eu nu pot sa inteleg unele lucruri: adica el iese noapte de noapte fara tine si tu il astepti sa il speli si sa ii dai de mancare? Si pe tine nu te scoate nicaieri? Asta suna a sclavie :(. Si daca iti pui o rochie si areti bine, ar trebui sa fie mandru de tine.
Eu sunt casatorita, ies si cu sotul meu si iesim si separat. Si cand iese el cu baietii cu siguranta nu il astept. Cand vine daca vrea sa manance, mananca, daca vrea sa se spele, se spala si apoi se pune langa mine, fara sa ma trezeasca.
Ai recunoscut singura ca ceea ce simti pentru el e obsesie si ca el nu te iubeste. Cel mai bun lucru pe care l-ai putea face e sa te rupi de el, chiar daca ti se pare greu, nu te iubeste si nu te respecta. Ii e foarte comod sa aiba o doica, care are grija de el.
M-am uitat la profilul tau, esti tanara, esti frumoasa, gandeste-te bine, aste vrei sa faci o viata?
Scuza-mi curiozitatea, dar cu ce te ocupi? Faci scoala sau lucrezi? Esti cumva dependenta si financiar de el? Daca este asa cel mai bun lucru pe care l-ai putea face pentru tine este sa iti cauti ceva de lucru. Si nu te mai lasa calcata in picioare! Cum mai zicea cineva pe aici, cred si eu ca ai avea nevoie de o perioada singura, sa te regasesti.
Sper sa ai puterea sa iei cea mai buna decizie pentru tine.


Si inca ceva: daca a dat intr-o fosta, ce te face sa crezi ca in tine nu va da cand il vei supara la fel de tare? Asta e comportamentul tipic al barbatilor care abuzeaza de sotiile lor. Cam asa incep aceste relatii. Fa-ti un bine si cauta un pic pe net despre violenta domestica.
Cammie80
Postat pe 28 Iunie 2009 18:34
adica cum.. chiar el pleaca noaptea fara tine.. mama cred c as muri de gelozie... ia urmarestel o data sa vezi unde se duce... pai ce esti tu? are una de zi si una de noapte? cum poti sa accepti un asa compoortamnet din partea lui... daca tu nu ceri respect nu te astepta sa primesti.. iubita pune piciorul in prag.

DolceCris multumesc frumos... si eu daca as avea cu cine ehehe... da.. iubitului mei ii cam lipseste romantismul..

da nu strica sa visam si noi putin . nu?
cathysailor
Postat pe 28 Iunie 2009 18:41
De la: DolceCris, la data 2009-06-25 20:25:03nu cred ca gresesc eu cu ceva, prin faptul k sunt putin mai naiva, si am ajuns sa depind de o persoana, si sa fie o prioritate pt mine


sorry, gresesti ca nu te pui pe tine pe primul plan si gresesti ca ii permiti sa te trateze ca pe o carpa

poate iti par cam dura, dar vad ca ai nevoie de o trezire la realitate. Tu chiar nu te respecti?
kitty_krieger
Postat pe 28 Iunie 2009 19:54
Si ne miram cand barbatii ne fac proaste. Intentia mea nu e de a te jigni. Cel mai bine ar fi sa-ti recunosti tie ca esti prea slaba sa il parasesti, sa-ti recunosti ca te amagesti si ca nu ai pic de respect fata de tine. Nu cred ca esti fata proasta. Chiar nu cred asta. Dar esti orbita de el. Te-ai intrebat vreodata cum ai ajuns in asa hal incat sa stai in fata unui restaurant atatea ore? Te ia de fraiera. Asta e adevarul. Dureros sau nu, trebuie sa il accepti. Cred ca iti e frica de perioada de dupa despartire. Adevarul e ca o sa te doara ca naiba. Si o sa plangi ca disperata. Si o sa vrei sa il cauti tot timpul. Dar asta e la inceput.
Cand o sa iti treaca, o sa iti dai pumni si o sa te dai cu capul de pereti si o sa te intrebi cat de proasta ai putut fi ( stiu din proprie experienta).
Alegerea e a ta : poti sa stai langa el si sa suferi ca naiba,cine stie pana cand, si sa il lasi sa te calce in picioare pana nu iti va mai ramane pic de demnitate, sa te distruga psihic...si sa iti impuna reguli...de genu : eu am voie sa fac aia, tu nu!
-sau poti sa-l dai naibii, sa nu il mai cauti niciodata oricat de tare te-ar durea si oricat de mare e tentatia..si sa iti cauti fericirea. Nu toti barbatii sunt ca el, si sunt destui pe lumea asta care ar pupa pamantul pe care il calci...

Acuma depinde de tine. vrei sa fii calcata ca pe o carpa sau sa fii tinuta in brate?

Insa....cand ai stat ultima data de vorba cu tine? Iti mai amintesti de cea care erai inainte de el? iti place de cea care esti acuma? Raspunde-ti tie....

cris_b_
Postat pe 4 Iulie 2009 17:06
Eu nu consider ca o seara romantica se caracterizeaza neaparat prin lumanari, aromatherapy si floricele parfumate. Eu cand ma gandesc la romantic (una dintre idei) ma gandesc la un cuddle profund naked. (adica pur si simplu sa stati imbratisati - si dezbracati- in pat, sa povestiti, mai un hug, mai un kiss, masaj erotic etc.

Acu depinde si ce ii place lui :P
Seuy
Postat pe 4 Iulie 2009 17:27
Hmmm...constientizez multe, in acelasi timp stiu ca sunt slaba si nu ma pot obisnui cu ideea k nu mai am pe cine sa sun, pe cine sa trezesc dimineata, si stiU ca intr-un final, n-am incotro dekt sa accept....mai nou, m-am intalnit cu el sambata in discoteca, si am vrut sa ma duc spre el, si mi-a zis "nu veni" tot m-am dus, si imi spune senin in fata "ceea ce faci tu se numeste hartuire" am plekt...dar am reusit sa stau in aceeasi discoteca cu el, fara sa mai cedez pt el, de obicei plekm aksa, si plangeam si ma dadeam cu capu de pereti, sambata am reusit o performanta :D
DolceCris
Postat pe 5 Iulie 2009 19:19
De la: DolceCris, la data 2009-07-05 19:19:08Hmmm...constientizez multe, in acelasi timp stiu ca sunt slaba si nu ma pot obisnui cu ideea k nu mai am pe cine sa sun, pe cine sa trezesc dimineata, si stiU ca intr-un final, n-am incotro dekt sa accept....mai nou, m-am intalnit cu el sambata in discoteca, si am vrut sa ma duc spre el, si mi-a zis "nu veni" tot m-am dus, si imi spune senin in fata "ceea ce faci tu se numeste hartuire" am plekt...dar am reusit sa stau in aceeasi discoteca cu el, fara sa mai cedez pt el, de obicei plekm aksa, si plangeam si ma dadeam cu capu de pereti, sambata am reusit o performanta :D[/quote




Bravo tie. Ai facut un pas mic....dar cu cat pasesti mai mult, cu atat descoperi ca totusi nu e asa de greu

cris_b_
Postat pe 6 Iulie 2009 16:25
bravo ...tine-o tot asa
andy_zanika
Postat pe 20 Iulie 2009 11:23
Girls am gasit solutia pentru comportamentul lui, de fapt nu solutia, cauza :)))) se impacase cu fosta lui de 2luni de zile ! :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
DolceCris
Postat pe 23 Iulie 2009 18:28
De la: DolceCris, la data 2009-07-23 18:28:10Girls am gasit solutia pentru comportamentul lui, de fapt nu solutia, cauza :)))) se impacase cu fosta lui de 2luni de zile ! :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


naspa
andy_zanika
Postat pe 24 Iulie 2009 15:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna 28 De la: sirghea 23 August 2010 18:04
gravida sau nu? 12 De la: MoniqueM 13 Septembrie 2009 09:52
imi doresc o amanta 171 De la: rondina 29 Iulie 2014 22:59
DE CE SE MASTURBEAZA BARBATII CASATORITI? 147 De la: _oktober_ 26 Martie 2009 23:54
Pastila de a2a zi 3 De la: one_size 12 Februarie 2010 09:35