Setari Cookie-uri

DRAGOSTE SAU BANI ?

Ce-ati alege sa faceti pe iubitorii de dragul banilor sau sa sa iubiti frumos?
nocturnalia
Postat pe 17 Iunie 2009 11:01
De la: nocturnalia, la data 2009-06-17 11:01:02 Ce-ati alege sa faceti pe iubitorii de dragul banilor sau sa sa iubiti frumos?


Aici exista o emisiune numita "Alege-ma!".... unde vine un tip in fiecare zi in fata a 20 de fete / femei, se prezinta cum poate el mai bine in 3 runde... si, la final, alege pe una dintre ele si are o cina romantica sponsorizata. Daca doresc sa continuie relatia.. ii priveste. Dupa fiecare runda femeile apasa un buton si se autoexclud din competitie... Uneori apasa toate .. si atunci tipul pleaca asa cum a venit, uneori apasa 19 si atunci tipul pleaca cu cea care a ramas.
In conditii obisnuite trebuie sa ramana 3 fete care vor fi eliminate printr-o serie de intrebari puse de doritor. Aseara un tip a intrebat......"Pe care il vei iubi? Pe cel frumos dar sarac sau pe cel urat dar bogat?" O singura fata a ales bogatia. Intrebarea asta.. imi suna la fel de tampit ca si "Pe cine iubesti mai mult: pe mami sau pe tati?"
De foarte putine ori ai ocazia in viata sa alegi DOAR intre dragoste si bani. Sunt o sumedenie de alti factori care iti determina decizia.
rashela
Postat pe 17 Iunie 2009 11:41
De la: nocturnalia, la data 2009-06-17 11:01:02 Ce-ati alege sa faceti pe iubitorii de dragul banilor sau sa sa iubiti frumos?


Toate trebuie sa aiba locul lor in viata. Imi aduc aminte ce a spus Isus cand a fost ispitit : ”Dati Cezarului ce e al Cezarului si Lui Dumnezeu ce-i a Lui Dumnezeu ! ”
Daca Iubirea primeaza,banii si celelalte trec pe locul 2. Pt ca nu iubesti pt ca are sau ca nu are. Banii nu reprezinta un criteriu.
Din punctul meu de vedere, daca are si bani cu atat mai bine ! :)
Dar sa fie pusi inaintea sentimentelor, niciodata !
kudikaroxi
Postat pe 17 Iunie 2009 12:03
a doua varianta
no_more
Postat pe 17 Iunie 2009 12:17
De la: nocturnalia, la data 2009-06-17 11:01:02 Ce-ati alege sa faceti pe iubitorii de dragul banilor sau sa sa iubiti frumos?


depinde cat de mult te duce capul incat ambele situatii sa le intorci in favoarea ta... nu impotriva ta... conteaza cat de mult te folosest de ambele "avantaje" pe care ti le ofera fiecare situatie... ;)
piticul_tau
Postat pe 17 Iunie 2009 22:23
De la: rashela, la data 2009-06-17 11:41:40
De la: nocturnalia, la data 2009-06-17 11:01:02 Ce-ati alege sa faceti pe iubitorii de dragul banilor sau sa sa iubiti frumos?


Aici exista o emisiune numita "Alege-ma!".... unde vine un tip in fiecare zi in fata a 20 de fete / femei, se prezinta cum poate el mai bine in 3 runde... si, la final, alege pe una dintre ele si are o cina romantica sponsorizata. Daca doresc sa continuie relatia.. ii priveste. Dupa fiecare runda femeile apasa un buton si se autoexclud din competitie... Uneori apasa toate .. si atunci tipul pleaca asa cum a venit, uneori apasa 19 si atunci tipul pleaca cu cea care a ramas.
In conditii obisnuite trebuie sa ramana 3 fete care vor fi eliminate printr-o serie de intrebari puse de doritor. Aseara un tip a intrebat......"Pe care il vei iubi? Pe cel frumos dar sarac sau pe cel urat dar bogat?" O singura fata a ales bogatia. Intrebarea asta.. imi suna la fel de tampit ca si "Pe cine iubesti mai mult: pe mami sau pe tati?"
De foarte putine ori ai ocazia in viata sa alegi DOAR intre dragoste si bani. Sunt o sumedenie de alti factori care iti determina decizia.



si eu sunt de parere ca sunt multi alti factori care te determina sa alegi....nu e asa simplu : gata aleg banii sau gata io vreau dragostea...:)
inna_1688
Postat pe 17 Iunie 2009 22:31
CRED CA DRAGOSTEA E MAI PRESUS DE ORICE!!!
Cand iubesti pe cineva sincer si cu pasiune nu cred ca mai conteaza banii !!! ""Ai sa ma intrebi dar noi cu ce traim cu aer daca nu avem niciunul bani??""banii se fac muncind si poti avea in acelasi timp si dragostea persoanei iubite si bani!
gynaa
Postat pe 22 Iunie 2009 21:38
De preferinta si. Dar daca nu se poate, dragoste, ca bani se fac.
Kathara
Postat pe 22 Iunie 2009 21:46
nu mam hotarat inca
scorpyoW
Postat pe 22 Iunie 2009 21:49
raspunsul clasic ar fi dragostea......si au trait fericiti pana la adanci batraneti....da` si dragostea asta trece prin stomac.....
kudika009316
Postat pe 29 Iunie 2009 19:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sotia ma inselat Casatorit de 10 ani cu 2 copii 9 De la: Editzu 30 Decembrie 2010 22:40
cum gasesc horoscop ptr barbati ! 7 De la: guru_ion 18 Decembrie 2011 18:31
Sunt in dilema 26 De la: annna_larysssa 14 Decembrie 2009 18:30
noi astea mai pinute cu ce ne inbracam de 8 martie 17 De la: mika76 1 Martie 2011 11:22
mi-ai lasat inima cat sa nu mor si o bucatica de suflet cat sa traiesc 33 De la: maimai_no1 20 Octombrie 2011 02:53