Setari Cookie-uri

sa-l iert???

L-am cunoscut in luna mai pe internet,la scurt timp dupa ce am inceput sa avem o relatie mi-a spus ca el sta cu o tipa de aproape 3 ani si ca relatia lor nu merge(lucru confirmat si de parintii lui si de discutiile lor la tel in prezenta mea,ca eu nu l-a crezut pana atunci),el spunandu-i de ceva vreme sa isi caute o casa unde sa se mute,deoarece el isi cauta pe altcine ca relatia dintre ei nu a mers si nu merge, ca ea nu are nici in clin nici in maneca cu resposabilitatile unei femei ,ea spunandu-i ca nu are motiv sa se mute si ca ei ii e bine la el.Din momentul in care m-a cunoscut pe mine ,i-a spus ca are pe cineva si ca ii va da o luna jumate sa se mute de la el,ea tot nu credea si in momentul in care a realizat ca relatia dintre noi este serioasa, a recurs la tot felul de mizerii pentru al intoarce,in sensul ca a inceput sa se imbrace cat mai.... si sa traga de el pt a se culca cu ea,ceea ce ea inainte facea doar cu cerere scrisa din partea lui la schimbul unui masaj,dar cam atat, ca restul era la fel in comportamentul si obligatiile ei in casa(spalat,curatenie,mancare,certuri,etc),reusind astfel partial sa il intoarca spre ea si dandu-i sperante ca ea acum a avut un declic si, si-a dat seama brusc ca il iubeste,iar pe de alta parte ii zicea ca nu se gandeste la ea ,cati bani va da ea pe chirie,intr-un final s-au despartit la data respeciva,el dandu-i tot ce si-a dorit din casa lui plus o masina.Dupa plecarea ei,relatia noatra in loc sa intre pe fagasul normal sa distrus complect,deoarece ea si-a mai lasat ceva lucrusoare la el si a continuat sa ii trimita mesaje si sa ii dea tel in special seara cand stia ca e cu mine,chiar reusind sa il convinga ca 2 nopti pe saptamna sa nu doarma cu mine si sa mearga ea la el ,ceea ce a si facut ,dar nu inainte dea lasa special semne, prin scrumiera ascunsa in balcon printre flori cu o tigara in ea(tigari fumate de ea),plus altele,cand am ajuns la el si am gasit scrumiera cu tigara respectiva l-am intrebat ce inseamna asta ca eu nu fumez asa ceva(el fiind nefumator),iar el mi-a zis ca nu stie si ca nu a fost nimeni la el,iar dupa 10 min spunandu-mi ca a fost un prieten.Am tacut atunci si am incercat sa inghit minciuna,dar dupa 2 ore mi-a spus cica in gluma ca el crede ca s-ar intoarce la ea ca poate este asa cum zice ea, ca dupa aproape 3 ani brusc sa schimbat,in acea seara ne-am certat ,hotarand sa plec ,dar la putin timp dupa ce am plecat mi-a trimis mesaj sa ma intorc ca nu trebuia sa plec ca el e confuz si nu reusestesa se adune,si ca mie nu are ce sa imi raeproseze ca sunt femeia pefecta pe care si-ar dori-o orice barbat care vrea o familie.m-am intors,a doua zi am fost la cumparaturi,am pregatit ceva de mancare si in timpul mesei suna ea,isar el ii rspunde foaarte dulce si cu cuvinte calde ,megand in dormitor sa vb cu ea,dupa masa eu am plecat la cosmetica sunandu-i ca la intoarcere trebuie sa vb,cand m-am intors si am incercat sa vb cu el ,el nu ma privea se uita la televizor,am vrut sa-l inchid si nu ma lasat,si in acel moment am luat sticla de apa si am turnat-o pe el spunandu-i sa se trezeasca ,iar el mi-a spus ca nu are ca sa imi zica decat ca el ajuns la concluzia dupa ce a stat cu mine cateva zile dupa plecarea ei a ajuns la concluzia ca noi nu putem fi impreuna si ca nu imi poate spune motivul pentru asta deoarece nu are nimicce sa imi reproseze ,sunt femeia perfecta si sa plec. A doua zi dupa plecarea mea ea sa mutat iar la el ,spunandu-i ca doar provizoriu pana i se elibereaza garsoniera gasita si ca nu mai poate face naveta ploiesti - bucuresti ca e obositor,el nu a crezut-o si ia cerut sa il duca sa o vada,deoarece si inainte in acea luna l-a tot plimbat ca a gasit ,ca nu a gasit, ca nu a caut,si multe altele de acest gen,la o saptamana dupa asta ne-am intalnit si a zis ca ea va sta la el pana la 1 august si se va muta,iar dupa ceea vrea sa ne reluam relatia,ca ii pare rau ,si a mai incercat totodata sa vada daca sa schimbat fata sau nu,iar la mine sa gandit in tot acest timp,totodata intrendu-se ce cauta acea fata din nou acolo.
Am uitat sa va spun ceva, cu o saptamana inainte de a pleca ea prima data ,el a intrebat-o vazand ca nu zice nimic care este programul ei de plecae,atunci ea sa enervat si a plecat la ploiesti pana a doua zi cand sa intors ca si cum nu sa intamplat nimic,aducandu-i tot odata jumatate dintr-un pachet debiscuiti pe carea ea i l-a cumparat cand si-a luat tigari,stiind ca lui ii plac acei biscuiti,iar din acea zi au si inceput defapt discutiile intre noi,totodata si jignindu-ma. Eu cred ca ea a facut ceva si i-am spus si lui dar el nu crede deoarece ei ii e frica sa mearga si la ghicit ,inschimb de cand a vazut ca relatia cu mine este serioasa ,cand era acasa nu facea altceva dacat sa isi dea pasente,iar acum decand e iar la el nu isi mai da si el a intrebat-o de ce ? ,e sigura ca si-a atins scopul sa se intoarca in casa le el ??, iar ea zambeste si nu zice nimic.

Acum dupa ce a venit la mine cu gand de impacare,ca el defapt nu sa despatit de mine din cauza ca nu ne-am inteles ,ci din cauza ei.I-am pus conditia,ca el nu va mai dormi singur nici macar o noapte,iar daca ea va mai continua cu tel si mesaje, voi avea grija de ea sa nu mai vada bucurestiul in viata ei,iar el daca va repeta istoria va plati fiecare lacrima care am pierdut-o si o voi pierde - cand a ajuns acasa ma sunat spunandu-mi ca nu i se pare normal sa-i ingradesc libertatea,ca el nu va mai face ce a facut si nu trebuie sa-l amenint,ramanad totul ca in gara sa mai vb si nu voi ceda la conditiile impuse.

Voi ce zice-ti de aceasta telenovela???... stiu ca sunt o ......
Ma doare capul si nu stiu ce sa mai cred si ce sa fac,am diverse simturi si clarviziuni cu tot ce sa intamplat si se intampla,iar totul este intocmai cum simt si vad,ceea ce ma epuizat total.


Postat pe 16 Iulie 2008 00:05
la povestea ta luuuunga, un raspuns iti dau: daca el vrea sa mai fie cu ea inseamna ca mai tine la ea, si ca intr-adevar e confuz. eu zic sa iti vezi de drumul tau linistita si nu vei mai avea dureri de cap si nici epuizata nu vei mai fi...nu are rost sa te complici pentru cineva care nu stie ce vrea de la viata, pe cine iubeste si pe cine nu...si daca el crede ca esti femeia perfecta, poti sa ii spui ca esti perfecta pentru altcineva, si gata.


Bafta!!

micky_ai
Postat pe 16 Iulie 2008 11:45
E un ametit. Are mare dreptate micky_ai. Nu are rost. Pentru ce atata chin...atatea amenintari? Sunt o gramada de barbati in lumea asta de 1000 de ori mai buni. De ce sa plangi? De ce sa te milogesti? Nimeni nu merita asta. Sa se ducaaaa!!!
pepita
Postat pe 18 Iulie 2008 11:21
Oricat de mult te-ai macina acum, ai sa gasesti raspunsul in timp.. asa ca, rabdare ;)

Postat pe 18 Iulie 2008 13:38
Vai ce trist!
Nu te mai iubeste?
Ce zici de faptul ca nu te-a iubit niciodata ci doar s-a folosit de tine pentru a-si dovedi ca inca mai poate sa fie barbat, ca inca mai poate sa vaneze, in tot acest timp gandurile lui fiind indreptate in cea mai mare parte catre asa zisa fosta.
Reinvieaza-ti vechile conturi de pe net si incepe sa intri din nou in circuit.
Vei avea doua avantaje:
1. vei uita de tragedia patita;
2. poate vei cunoaste alte persoane.
Si mai multe dezavantaje:
1. iti vor creste dioptriile;
2. iti va creste tensiunea arteriala;
3. iti va creste factura la electricitate;
4. fiind vara va creste temperatura in incinta deci va trebui sa bei mai multe lichide, implicit mai multi bani;
5. iti va scadea randamentul la serviciu din cauza noptilor nedormite;
6.
7.
Nu-i asa ca-i frumoasa viata, ca merita traita, ca-ti dai seama ca viata ta nu este tocmai banala, ca ai ceva care nu li s-a intamplat tuturor, ca esti unica?
Sfat: mergi la mare, sparge toti banii si apoi pune-te iar pe munca, de data asta fara emotii.
jenesaispas
Postat pe 18 Iulie 2008 14:55
Mda, chiar telenovela iar tu ai rolul micutei care accepta toate magariile din partea personajelor negative doar pentru ca asa a scris scenaristul ala idiot rolul pentru tine

Schimba rolul de fata buna cu cel de fata rea care nu accepta nimic de la nimeni.
Daca te intereseaza tipul ( desi mi se pare ciudat sa fii interesata de cineva care nu e in stare sa vada dincolo de aparente ) spune-i ce simti si ca esti dispusa sa-i dai o sansa in conditiile in care o zboara pe aia de acolo ,rupe toate relatiile cu ea,arunca din casa tot ce ii apartine ca sa nu aibe motiv sa treaca pe acolo .....daca te vrea pe tine poate face asta daca nu , va spune ca-i este mila de saraca fata !

De iertat .....nu ai ce ierta , poate prostia dar aia se plateste si el deja a inceput sa plateasca atunci cand a primit-o pe cealalata inapoi.
iris_4_ever
Postat pe 22 Iulie 2008 12:53
sunt de aceeasi parere cu jenesaispas. Vezi-ti de viata ta si lasa-l in plata Domnului de nemernic. Nu merita sa traiesti o viata plina de indoieli pentru nimic si nimeni in lume.
leonex
Postat pe 24 Iulie 2008 10:53
Haleluia! In sfarsit o femeie cu capul pe umeri.
Si mai zici ca barbatii sunt ai naibii!
jenesaispas
Postat pe 24 Iulie 2008 23:41
Nu stiu de ce imi dai impresia ca esti Cleopatra .Cu naivitatea ta (cica n-avea loc nimic intre ei decat daca el ii dadea ei scris pe hartie ca sa faca ). Fato tu chiar ca esti din REP. Moldova cum au presupus unii .Cam arhaica si naiva. Nu de alta dar cunosc .....materialul

Postat pe 25 Iulie 2008 08:34
De la: Marinela1989, la data 2008-07-25 08:34:02Nu stiu de ce imi dai impresia ca esti Cleopatra .Cu naivitatea ta (cica n-avea loc nimic intre ei decat daca el ii dadea ei scris pe hartie ca sa faca ). Fato tu chiar ca esti din REP. Moldova cum au presupus unii .Cam arhaica si naiva. Nu de alta dar cunosc .....materialul



Hopaaaa!!!!
Ete aici cam ai dat cu piatra unde nu trebuie!
Ai grija.
Eu inteleg ca fetita asta nu are in cap nici macar cat sa treaca strada, dar compararea care ai facut-o nu prea isi are locul aici.
MH21TTN
Postat pe 25 Iulie 2008 17:42
Sa stii ca am destule motive sa cred asta . Uita-te la data inregistrarii (7-11-2007) comuna pentru cativa membri si la subiectul rasuflat comun -islam-religie diferita -prieten prin internet din iran dar si GELOZIE infidelitate precum si ortografierea gen "tirziu" nu "tarziu" . Fetele noastre viseaza la europeni nu la hijab care e la moda peste prut .La fel cu casatoria pe la 16 ani . Nu c-as vrea sa omor pe cineva ! Fata asta daca are ceva de intrebat ar putea-o facedirect nu ametindu-ne cu povesti mai mult sau mai putin similare

Postat pe 25 Iulie 2008 18:55
"Cam ai dat" sau "ai cam dat" ? Inteleg ca e "pamanteanca" ta .Nu asta am vrut sa spun ci mi-am amintit inca un amanunt :masajul pe care i-l aplica tipa aici si comentariile lui Cleo referitoare la saloanele de masaj .

Postat pe 25 Iulie 2008 19:19
De la: Marinela1989, la data 2008-07-25 19:19:58"Cam ai dat" sau "ai cam dat" ? Inteleg ca e "pamanteanca" ta .Nu asta am vrut sa spun ci mi-am amintit inca un amanunt :masajul pe care i-l aplica tipa aici si comentariile lui Cleo referitoare la saloanele de masaj .


Nu trebuie sa te bazezi pe faptul ca nu stie unde sa puna "i" sau "a" unde trebuie, ca sa ajungi la concluzia ca este "pamanteanca".
Iar corectarea de genul "cam ai dat" cu "ai cam dat", la fel nu vad de ce ai facut-o. In primul rand este egal ca inteles si in acelasi timp corect gramatical sau cel putin folost in limba roamana.
Cunosc foarte multe persoane care nici macar nu stiu sa vorbeasca, nu mai vorbesc de faptul ca nu stiu sa scrie....si...surpriza....nu sunt din Rep. Moldova :D
Ti-am zis, nu am nimic impotriva ca iti spui parerea in ceea ce priveste o persoana, dar de la "a o critica" la "a o compara cu o natiune intreaga", este cale lunga.
MH21TTN
Postat pe 26 Iulie 2008 15:01
A fost doar o supozitie pe care mi-ar fi placut s-o confirme deoarece ma mandresc cu cel de-al saselea simt care imi e extrem de dezvoltat . Ca ai luat-o ca pe o ofensa nici nu ma mira . Devuska io ma sfadesc zilnic cu moldoveni pe diverse teme .Sar in sus si din iarba creata .JELAYU VAM SICEASTIYA DASVIDANIYA

Postat pe 26 Iulie 2008 19:20
Nu stiu ce aveti cu fata, daca aveati ceva de zis puteati sa ii dati un sfat, nu sa faceti o ancheta sa vedeti de unde este si cat de bine stie sa scrie, nu aveti ce face?

revenind la subiect: am trecut si eu prin ceva asemanator, adica vreo 6 luni iubitul meu era intre fosta, prima lui iubire, una greu de implinit si toate cele si mine, fata care il iubea enorm si se intelegeau foarte bine. In aceste 6 luni ne-am despartit de 3 ori din cauza ca era confuz. Sfatul meu: arata-i cu varf si indesat sa te-a facut sa suferi si ca a gresit, dar lasa-l in pace, nu-l mai cauta oricat de greu ar fi; daca el chiar te iubeste, te va cauta el garantat, daca nu, pierderea lui. O data eu i-am impus un termen si daca nu ma cauta pana atunci, s-a terminat; a doua zi dupa ce a expirat si-a cerut iertare in genunchi (la propriu). ai putina rabdare, lucrurile se vor rezolva asa cum e cel mai bine pt tine, chiar daca nu veti fi impreuna, te asigur ca si ceilalti ca barbati care sa te aprecieze sunt destui.
Succes.
skorpyo
Postat pe 27 Iulie 2008 10:26
Eu am un motto:"Nimeni nu merita lacrimile mele,iar cel care le-ar merita nu m-ar face niciodata sa plang!" asa ca cauta-ti pe altul!
Stiu ca e greu , dar e mai bine asa.
_amy_
Postat pe 31 Iulie 2008 17:42
Si dupa ca te desparti de el:"Nu plange ca s-a terminat,ci zambeste ca s-a intamplat!"
_amy_
Postat pe 31 Iulie 2008 17:45
Amalia...esti pe gustul meu


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore

iris_4_ever
Postat pe 1 August 2008 17:31


nu merita sa-l ierti faci u ce vrei dar nu are rost sincer u sti cel mai bine pa

Postat pe 11 August 2008 12:48
e prea nehotarat tipul asta, da-i ultimatum:sa aleaga intre voi, si dak zice ca nu poate, sa il lasi in plata domnului.dc oare iti trebuie tie barbati implicati in alte relatii?gaseste unul single.....sunt destui baieti de treaba si singuri pe lumea asta.mai cauta!!!!nu trebuie sa te opresti la primul gasit.si lasa-i in plata domnului pe cei implicati in alte relatii...eu sa fiu in locul tau nu m-as fi combinat cu el dak as fi stiut ca are prietena.
mkdisk
Postat pe 16 Octombrie 2008 15:34
Tocmai am citit un articol genial, care avea ca subiect ce sa nu faci din prea multa iubire. Se punea accentul pe urmatoarea sugestie: sa nu-i accepti mojiciile si sa nu iubesti de una singura, si parerea mea este ca tu tocmai asta faci!!!!! Sa nu-ti para rau k ai facut eforturi pt o persoana care nu avea nevoie de ele!!!! (mi s-a intamplat)
LMB
Postat pe 29 Octombrie 2008 17:45
nu ai ce sa cauti langa un barbat ca el; nu stie ce vrea de la viata si e cu capul in nori.
vezi-ti de viata ta si nu il mai lasa sa te incurce.
parerea mea....
mentoss07
Postat pe 13 Mai 2009 15:24
Iar ??????????????
Diavolyta_
Postat pe 13 Mai 2009 15:28
Am trecut si eu printr-o rel asemanatoare..dar nu se merita sa suferi pentru nimeni!!

Postat pe 13 Mai 2009 15:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu mai vreau sa sufar iar....... 39 De la: Dimitra26 27 Octombrie 2010 20:42
Sunt bolnava de gelozie sau el e teribil de obraznic? 39 De la: kudika374409 7 Martie 2011 03:04
nush ce sa cred despre el... 16 De la: geo_x 25 August 2009 22:06
prietena mea povesteste altor barbati pe net de relatia ei cu mine 76 De la: geo_refinantat 13 Iunie 2011 12:47
oare e adevarat ca timpul vindeca? 40 De la: ana_camyy 11 Februarie 2014 10:26