Setari Cookie-uri

Regret

Am citit multe mesaje din acest forum despre infidelitate si ... am si eu povestea mea!

Daca mai ramaneam impreuna faceam 4 ani, insa l-am inselat timp de 3 zile cu altul si m-a urmarit si m-a prins. Primul impuls din partea lui a fost ca el e singurul vinovat, ca m-a tinut prea mult din scurt si ca din cauza asta am facut ce am facut. Ne-am impacat, eu ma simteam si ma simt in continuare oribil, a mers totul binisor timp de inca 4 luni, (el isi mai amintea din cand in cand , sau asa ma facea pe mine sa cred, ca zice ca de fapt nu a uitat si nu va uita niciodata) , pana cand mi-a spus scurt si la obiect ca relatia noastra s-a terminat si ca nu mai vrea sa auda de mine , ca ii este scarba de mine. Eu totusi nu pot sa inteleg : de ce a acceptat sa mai stea cu mine dupa ce m-a prins? De ce nu a putut sa imi dea cu sutu'n fund de atunci si gata? :(
angelfire004
Postat pe 17 Iunie 2009 04:26
Poate pentru ca tipul spera sa te poata ierta dar a sfarsit prin a-si da seama ca nu numai ca nu te poate ierta dar ii este si scarba de tine ?
iris_4_ever
Postat pe 17 Iunie 2009 04:31
Poate ca a avut nevoie de timpul asta ca sa-si gaseasca pe altcineva...inca nu era sigur de viitoarea lui re latie...
carmenbb
Postat pe 17 Iunie 2009 04:35
Cand exista sentimente, cand a existat fidelitate cu adevarat... socul in cazul unui adulter este imens. Nu stiu daca primul sentiment care apare este cel de vinovatie.. dar, cu siguranta, apare o teama imensa de a nu fi parasit. Pentru ca, repet, exista sentimente. Furia, dispretul, scarba.. apar mai tarziu. mai cu seama in cazul barbatilor... Inca 4 luni de liniste mi se pare destul de mult. Sa nu-ti imaginezi ca uitase vreo secunda. Dimpotriva, fiecare zi i-a macinat sufletul pana a luat hotararea finala. Spuneai ca te-a urmarit. Cu imaginea infidelitatii tale.. vesnic pe retina... trebuia sa se incheie o data si odata. Extrem de rar iarta barbatii asa ceva, iar cei care o fac sfarsesc tot prin a fi parasiti de partenera..... ca asta-i viata!
Cam asta cred eu ca s-a intamplat. In momentul cand socul emotional a trecut.. ti-a aratat usa. Ce sa-ti mai spun?! Mergi pe drumul tau... ai mai invatat ceva in viata.


rashela
Postat pe 17 Iunie 2009 06:53
Eu zic ca te-a folosit... asa cum spunea altcineva, poate a stat cu tine cat a cautat pe altcineva.. sau poate pt sex Dupa 4 ani, nu stiu cum ai putut. Stii ca ce semeni culegi, deci ti-ai facut-o cu mana ta
kudi_onutsa
Postat pe 17 Iunie 2009 07:40
pt ca te-a iubit toanto si a crezut ca poate trece peste ce i-ai facut, dar si-a dat seama ca nu poate bravo tie! oricum bine ti-a facut eu te si scuipam
no_more
Postat pe 17 Iunie 2009 07:44
Nu aprob ceea ce ai facut pt ca este inacceptabil..de 4 ani trebuia sa sti ce asteptari aveai de la el si de la tn...iar dc nu mai era totul ca inainte trebuia doar sa spui...nu sa ajungi sa il ranesti...repet nu judec doar ma gandesc ce as fi facut eu in situatia ta.............as avea ceva de spus pt cei care au comentat mai jos critiand si adoptand atitudini negative , si anume cine nu s-a simti macar odata vinovat de infidelitate sa aarunce primul cu piatra...gandeam cu ceva timp inainte ca nu poti sa fi infidel cuiva pe care il iubesti....dar viata stie sa.ti demonstreze ca te inseli-mai intai o perosna destul de invarsta cu o casatorie fericita cel putin de ani de zile cu copii-mi.a spus ca nu exista OM sa nu insele macar odata in viata...fizic sau moral...si nu a fost ultima persoana care mi.a spus asta...asa ca nu are rost sa fiti acizi si sa atacati pentru ca nu se stie cand o sa fiti pusi in aceiasi situatie..eu una as zice sa inveti tot ce poti din chestia asta si sa mergi mai departe asa cum a facut si el si sa te reanalizezi sa vezi ceea ce iti doresti cu adevarat de la tn de la cel de langa tn...have a nice day
yo_paintedgirl
Postat pe 17 Iunie 2009 08:04
De la: no_more, la data 2009-06-17 07:44:40pt ca te-a iubit toanto si a crezut ca poate trece peste ce i-ai facut, dar si-a dat seama ca nu poate bravo tie! oricum bine ti-a facut eu te si scuipam



donttouch
Postat pe 17 Iunie 2009 08:30
De la: angelfire004, la data 2009-06-17 04:26:57Am citit multe mesaje din acest forum despre infidelitate si ... am si eu povestea mea!

Daca mai ramaneam impreuna faceam 4 ani, insa l-am inselat timp de 3 zile cu altul si m-a urmarit si m-a prins. Primul impuls din partea lui a fost ca el e singurul vinovat, ca m-a tinut prea mult din scurt si ca din cauza asta am facut ce am facut. Ne-am impacat, eu ma simteam si ma simt in continuare oribil, a mers totul binisor timp de inca 4 luni, (el isi mai amintea din cand in cand , sau asa ma facea pe mine sa cred, ca zice ca de fapt nu a uitat si nu va uita niciodata) , pana cand mi-a spus scurt si la obiect ca relatia noastra s-a terminat si ca nu mai vrea sa auda de mine , ca ii este scarba de mine. Eu totusi nu pot sa inteleg : de ce a acceptat sa mai stea cu mine dupa ce m-a prins? De ce nu a putut sa imi dea cu sutu'n fund de atunci si gata? :(


Pai asta a facut....dar dupa 4 luni; TU TREBUIA SA_TI FACI BOCCELUTA DUPA CE TE-A PRINS .UN BARBAT NU UITA SI NU IARTA NICIODATA ASA CEVA I SI PE BUNA DREPTATE.VINOVATUL TREBUIE SA DEA DOVADA DE BUN SIMT SI SA SE RETRAGA.
Mi s-a spus odata " IERTAREA CERE ALT PACAT".
nocturnalia
Postat pe 17 Iunie 2009 11:35
De la: angelfire004, la data 2009-06-17 04:26:57Am citit multe mesaje din acest forum despre infidelitate si ... am si eu povestea mea!

Daca mai ramaneam impreuna faceam 4 ani, insa l-am inselat timp de 3 zile cu altul si m-a urmarit si m-a prins. Primul impuls din partea lui a fost ca el e singurul vinovat, ca m-a tinut prea mult din scurt si ca din cauza asta am facut ce am facut. Ne-am impacat, eu ma simteam si ma simt in continuare oribil, a mers totul binisor timp de inca 4 luni, (el isi mai amintea din cand in cand , sau asa ma facea pe mine sa cred, ca zice ca de fapt nu a uitat si nu va uita niciodata) , pana cand mi-a spus scurt si la obiect ca relatia noastra s-a terminat si ca nu mai vrea sa auda de mine , ca ii este scarba de mine. Eu totusi nu pot sa inteleg : de ce a acceptat sa mai stea cu mine dupa ce m-a prins? De ce nu a putut sa imi dea cu sutu'n fund de atunci si gata? :(


Ca sa se razbune sau ca sa vada daca poate sa te ierte !
In primul caz nu am ce sa mai adaug, dar dc el chiar a vrut sa te ierte si nu poate nu e de condamnat !
In locul lui iti trageam si o mama de bataie, sa ma tii minte !
kudikaroxi
Postat pe 17 Iunie 2009 12:26
Cand am facut-o ma despartisem de el... m-a adus in pragul disperarii (este f gelos si imi interzice tot felul de prostii! ca de exemplu sa stau pe net!)... el ma tot suna si mie imi parea rau sa rup de tot legatura cu el pentru ca inca il mai iubeam. acum stiu ca era mai bine ori sa nu mai vorbesc cu el, ori sa nu ma fi intalnit cu ala niciodata... Imi pare nespus de rau si ma simt oribil, simt ca am pierdut o parte din mine, dar nu stiu ce a fost cu mine in acea perioada pentru ca in mod normal nu as fi facut asa ceva niciodata. Mi se parea si inca mi se pare ceva scarbos , ceva ce o femeie calumea nu ar face niciodata. Stiu ca l-am ranit si ca poate nu va uita niciodata, dar eu sunt o persoana care crede ca pentru orice exista o solutie si lupt sa o gasesc, sa gasesc calea de scapare din acest cosmar!!! Numai ca de 4 luni nu reusesc si vad cum trece timpul pe langa mine si el pleaca , se indeparteaza , acum chiar nu mai vrea sa auda de mine. As vrea sa sterg cu buretele tot raul facut si as vrea sa nu ma urasca, dar stiu ca va trece muuuuult timp pana va face asta :( Sincer chiar nu stiu ce sa mai fac, il vreau inapoi langa mine, sa fim asa cum eram odata, sa ne fie bine, pentru ca si atunci cand simteam eu ca e rau, era de fapt bine :(
angelfire004
Postat pe 17 Iunie 2009 13:24
De la: angelfire004, la data 2009-06-17 13:24:10Cand am facut-o ma despartisem de el... m-a adus in pragul disperarii (este f gelos si imi interzice tot felul de prostii! ca de exemplu sa stau pe net!)... el ma tot suna si mie imi parea rau sa rup de tot legatura cu el pentru ca inca il mai iubeam. acum stiu ca era mai bine ori sa nu mai vorbesc cu el, ori sa nu ma fi intalnit cu ala niciodata... Imi pare nespus de rau si ma simt oribil, simt ca am pierdut o parte din mine, dar nu stiu ce a fost cu mine in acea perioada pentru ca in mod normal nu as fi facut asa ceva niciodata. Mi se parea si inca mi se pare ceva scarbos , ceva ce o femeie calumea nu ar face niciodata. Stiu ca l-am ranit si ca poate nu va uita niciodata, dar eu sunt o persoana care crede ca pentru orice exista o solutie si lupt sa o gasesc, sa gasesc calea de scapare din acest cosmar!!! Numai ca de 4 luni nu reusesc si vad cum trece timpul pe langa mine si el pleaca , se indeparteaza , acum chiar nu mai vrea sa auda de mine. As vrea sa sterg cu buretele tot raul facut si as vrea sa nu ma urasca, dar stiu ca va trece muuuuult timp pana va face asta :( Sincer chiar nu stiu ce sa mai fac, il vreau inapoi langa mine, sa fim asa cum eram odata, sa ne fie bine, pentru ca si atunci cand simteam eu ca e rau, era de fapt bine :(


pai, dc nu ne spui tot ! Nici nu mai stiu ce sa mai cred! Nu mai erai cu el, dar tot pe el l-ai inselat? Asta ai simtit pt ca in mintea ta tot lui ii apartineai .
Oricum , e ciudat si nu avem toate premisele ca sa tragem concluzii ! Tu stii cel mai bine ce trebuie sa faci! Tu il cun si stii dc e vreo sansa de impacare, dc nu trebuie sa-ti vezi de viata ta ! Daca iti plangi de mila nu rezolvi lucrurile !
Toti avem suisuri si coborasuri, imp este sa le depasim!
kudikaroxi
Postat pe 18 Iunie 2009 12:26
Izbitoare de asemanatoare situatia ta cu relatia uneia care sta in cartier cu mine.
Izbitor!!!
90701
Postat pe 23 Iunie 2009 15:43
TE-A iertat pt ca te iubea...te-a iertat insa nu a uitat, inca durea ce i-ai facut...si poate in alea 4 luni...s-a gandit la un fel de razbunare....!
mady_puppy
Postat pe 23 Iunie 2009 20:22
Daca l-ai inselat inseamna ca ai facut-o constient, la ce te asteptai? Nu e nimeni indreptatit sa te critice, ca nimeni nu e sfant! Gandeste-te, tu ai fii putut sa ii ierti lui asa ceva? Poate in astea 4 luni de dupa, el a incercat sa-ti observe comportamentul, pentru ca singurul lucru pe care eu l-as fii gandit daca as fii fost in locul lui ar fii fost: "Daca a gresit o data, poate sa o faca si a doua oara..."
Daca tu te caiesti pentru ce ai facut si crezi ca el e barbatul de care ai nevoie, incearca sa iti ceri iertare pentru greseala ta, nu cred ca se merita sa renunti la 4 ani in care poate ca v-ati iubit... Eu asa as face, iar daca si el te iubeste, si e un om matur care nu lasa orgoliul sa-l orbeasca, atunci eu cred ca va fii bine. Ah, si inca ceva, nu-i pretinde sa uite ce s-a intamplat, tu ai putea? Sincer, chiar sunt curioasa sa aflu ce deznodamant va avea aceasta poveste a ta...
bitutza17
Postat pe 25 Iunie 2009 08:32
fi desteapta si cereti iertare o sa te inteleaga daca te iubeste si tine la tine
DON_LUCIANO
Postat pe 25 Iunie 2009 08:52
a stat cu tn pt ca astepta mai mult de la tine si daca a vazut asta cu faza asta ti-a dat lovitura sub centura(s-a razbunat)
yumy
Postat pe 25 Iunie 2009 08:58
De la: no_more, la data 2009-06-17 07:44:40pt ca te-a iubit toanto si a crezut ca poate trece peste ce i-ai facut, dar si-a dat seama ca nu poate bravo tie! oricum bine ti-a facut eu te si scuipam


Daca noi inselam suntem toante shi proaste ? Daca parteneri nostri ne inseala suntem toante shi proaste cai shi iertam,de dragul unor ani petrecuti impreuna.Sa nu spunem niciodata, nicioadata.
stiti cum e "La scoala ti se da o lectie shi apoi un test..in viata ti se da un test care te invata o lectie "
dutza30
Postat pe 25 Iunie 2009 09:02
De la: no_more, la data 2009-06-17 07:44:40pt ca te-a iubit toanto si a crezut ca poate trece peste ce i-ai facut, dar si-a dat seama ca nu poate bravo tie! oricum bine ti-a facut eu te si scuipam

si eu facem la fel daca nu si mai rau :D
yumy
Postat pe 25 Iunie 2009 09:05
De la: carmenbb, la data 2009-06-17 04:35:59Poate ca a avut nevoie de timpul asta ca sa-si gaseasca pe altcineva...inca nu era sigur de viitoarea lui re latie...

Doo'h, normal, si'a gasit pe alta! Ce te asteptai? Sa fie totul bine si frumos???
godesshera
Postat pe 25 Iunie 2009 09:06
De la: godesshera, la data 2009-06-25 09:06:51
De la: carmenbb, la data 2009-06-17 04:35:59Poate ca a avut nevoie de timpul asta ca sa-si gaseasca pe altcineva...inca nu era sigur de viitoarea lui re latie...

Doo'h, normal, si'a gasit pe alta! Ce te asteptai? Sa fie totul bine si frumos???

normal ca si el suferit si poate alta ii ofera mai mult doar trebuia sa fie foarte prost sa mai ramana langa o tipa care nici iertare nu si-a cerut si l-a mai acuzat ca el de vina
yumy
Postat pe 25 Iunie 2009 09:09
Fara suparare!! Oare ce a fost in capul tau? Daca ai simtit ca nu mai e ok si ca de fapt doresti altceva , de ce nu ai vorbit cu el ? Ok mergi inainte si ai grija ca in viitor sa nu mai repeti aceeasi greseala......Invata ca sentimentele se cistiga greu si ca nu merita nici o clipa sa ne batem joc de ele mai ales daca sunt ale partenerului...Si in final te intreb! Ce ai castigat?? Vrei un raspuns?..E simplu ,ai reusit sa il faci sa te urasca dind satisfactia celuilalt ca ia mai traso lu una.......Dezgustator!!!!!!!!!!!!!! si in final esti fara niciunu.
Marius4u
Postat pe 25 Iunie 2009 09:31
yumy
Postat pe 25 Iunie 2009 09:39
chiar vrei sa stii raspunsul?ti-l spun eu ....
am avut si eu o relatie de 4 ani si ceva... eu nu l-am inselat dar numai ca lui ii trecuse iubirea asta daca m-a iubit vreodata si ... am inceput cu timpul sa ne certam.
Ne-am certat,ne-am impacat,ne-am certat,ne-am impacat ... mama disperase deja de cate ori imi caram eu bagajele dintr-o parte in alta .... si toata cearta era din cauza mea ca eu ii scoteam ochii ca nu imi da atentie...iar la un moment dat ma cert cu el si ma suna sa ne impacam..... si iar ne certam si il intreb ... l ace naiba te-ai mai impacat cu mine daca stiai deja cum sunt si ce iti cer si nu poti oferii? si stii ce mi-a raspuns???


Mi-e frica de singuratate,asa macar pe tine te stiu...cu alta trebuie sa imi bat capul,sa imi cheltui banii,si poate ca imi pierd timpul
lovehurts
Postat pe 25 Iunie 2009 11:11
De la: angelfire004, la data 2009-06-17 04:26:57Am citit multe mesaje din acest forum despre infidelitate si ... am si eu povestea mea!

Daca mai ramaneam impreuna faceam 4 ani, insa l-am inselat timp de 3 zile cu altul si m-a urmarit si m-a prins. Primul impuls din partea lui a fost ca el e singurul vinovat, ca m-a tinut prea mult din scurt si ca din cauza asta am facut ce am facut. Ne-am impacat, eu ma simteam si ma simt in continuare oribil, a mers totul binisor timp de inca 4 luni, (el isi mai amintea din cand in cand , sau asa ma facea pe mine sa cred, ca zice ca de fapt nu a uitat si nu va uita niciodata) , pana cand mi-a spus scurt si la obiect ca relatia noastra s-a terminat si ca nu mai vrea sa auda de mine , ca ii este scarba de mine. Eu totusi nu pot sa inteleg : de ce a acceptat sa mai stea cu mine dupa ce m-a prins? De ce nu a putut sa imi dea cu sutu'n fund de atunci si gata? :(



eu una nu pot sa inteleg cum ai putut dupa 4 ani sa dai cu piciorul la o relatie stabila... ?
rahella
Postat pe 25 Iunie 2009 11:21
De la: rahella, la data 2009-06-25 11:21:44
De la: angelfire004, la data 2009-06-17 04:26:57Am citit multe mesaje din acest forum despre infidelitate si ... am si eu povestea mea!

Daca mai ramaneam impreuna faceam 4 ani, insa l-am inselat timp de 3 zile cu altul si m-a urmarit si m-a prins. Primul impuls din partea lui a fost ca el e singurul vinovat, ca m-a tinut prea mult din scurt si ca din cauza asta am facut ce am facut. Ne-am impacat, eu ma simteam si ma simt in continuare oribil, a mers totul binisor timp de inca 4 luni, (el isi mai amintea din cand in cand , sau asa ma facea pe mine sa cred, ca zice ca de fapt nu a uitat si nu va uita niciodata) , pana cand mi-a spus scurt si la obiect ca relatia noastra s-a terminat si ca nu mai vrea sa auda de mine , ca ii este scarba de mine. Eu totusi nu pot sa inteleg : de ce a acceptat sa mai stea cu mine dupa ce m-a prins? De ce nu a putut sa imi dea cu sutu'n fund de atunci si gata? :(



eu una nu pot sa inteleg cum ai putut dupa 4 ani sa dai cu piciorul la o relatie stabila... ?


dar eu ma intreb daca te ai pus in locul lui sa vezi tu ce ai fi ales sa mai fiți împreuna sau nu ? poate chiar a crezut ca este vina lui dar gandiduse mai bine a inteles ca tu esti de vina si ales sa va despartiti
2nablonda
Postat pe 25 Iunie 2009 11:28
De la: angelfire004, la data 2009-06-17 04:26:57Am citit multe mesaje din acest forum despre infidelitate si ... am si eu povestea mea!

Daca mai ramaneam impreuna faceam 4 ani, insa l-am inselat timp de 3 zile cu altul si m-a urmarit si m-a prins. Primul impuls din partea lui a fost ca el e singurul vinovat, ca m-a tinut prea mult din scurt si ca din cauza asta am facut ce am facut. Ne-am impacat, eu ma simteam si ma simt in continuare oribil, a mers totul binisor timp de inca 4 luni, (el isi mai amintea din cand in cand , sau asa ma facea pe mine sa cred, ca zice ca de fapt nu a uitat si nu va uita niciodata) , pana cand mi-a spus scurt si la obiect ca relatia noastra s-a terminat si ca nu mai vrea sa auda de mine , ca ii este scarba de mine. Eu totusi nu pot sa inteleg : de ce a acceptat sa mai stea cu mine dupa ce m-a prins? De ce nu a putut sa imi dea cu sutu'n fund de atunci si gata? :(


Hai sa iti zic si eu ceva ..si eu am fost inselata acum cateva luni, si am hotarat sa raman cu el, desi zilnic ma apuca dracii pe el..si de multe ori i-am zis ca vreaus a ne despratim ca nu reusesc sa trec peste, am crezut ca o sa pot, dar nu pot......si deja relatia numai e ca inainte.....e cel mai dureros ca m-a inselat...........dar tot nu ne-am despartit...am ramas impreuna desi si in momentul asta i-as zice ca vreau sa o termin cu el ca numai rezist...dar eu tot incerc poate reusesc...desi au trecut luni destule , eu nu resusesc..
Baiatul cu care ai fost a incercat sa uite, sa treaca peste , si deasta nu a mai putut continua ca a vazut ca niciodata nu te va mai vedea in ochii lui ca inainte, si cu timpul iti zic eu ca inceteaza dragostea aia inflacaraata

Postat pe 25 Iunie 2009 11:30
OK....ERA GELOS TE DISPERA L-AI INSELAT,TI-A DAT PAPUCII...DAR DACA ERA ATAT DE GELOS SI POSESIV DE CE IL MAI VREI INAPOI?SINCER...NU VAD LEGATURA.....
Andre_Ioana
Postat pe 25 Iunie 2009 11:35
La tine treaba statea asa: nu vroia schimbari! ii convenea de minune situatia.......comoditatea creata!
nu are treaba cu dragostea...eu cred ca daca a stat 4 ani cu tine , a ajuns sa te iubeasca.......dar.........exista un dar........isi iubea mai mult independenta si comoditatea ( tu ii ofereai tot ce isi dorea si obtinuse asta de la bun inceput, fara sa ofere prea mult la schimb...acum de ce, dintr-odata, tu ii cereai ceva?...el asa a perceput....ca tu ai fost cea care s-a schimbat....) poate ca te lua si de nevasta.........doar ca te stia mereu acolo.......
sunt convinsa ca a fost un soc ptr el cand a inteles, in final, ca tu ai plecat si nu te mai intorci........si abia atunci si-a dat seama ce a pierdut..........
ce sa zic?! nu e singurul asa.............
danatisianu
Postat pe 25 Iunie 2009 11:37
e dureros ceea ce traiesti...ceva de genul am facut si eu dar macar eu am facut-o pentru o cauza clara...incearca doar sa-i acorzi circumstantze atenuante pentru ce a ales sa faca....cu alte cuvinte respecta-i decizia si mergi pe drumul tau....regretele nu vor face decat sa te afunzi si mai tare in butoiul cu melancolie si sa nu poti sa refaci pentru viata ta ceea ce mai poate fi refacut...pana la urma in sinea lui fii convina ca isi va dori mereu sa te stie bine...asa ca fa asta!
MariusM
Postat pe 25 Iunie 2009 11:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Inselatul duce numai la rele 30 De la: iulia069834 29 Ianuarie 2010 13:02
SOTUL MEU INTRA PE SAIT-URI CU INTALNIRI PT SEX!!! 41 De la: kudikaalinuta 23 Februarie 2015 12:55
buna 3 De la: Barbie30 17 Septembrie 2010 19:57
Sunt mama unei prostituate...ce sa fac? 138 De la: kudika193305 22 Decembrie 2016 11:52
Il iubesc mai mult decat ma iubesc pe mine, dar... 49 De la: amarutza 4 Iunie 2009 14:49