Setari Cookie-uri

infricosator!!! ati avut experiente similare?

in ultimul timp am experimentat ceva infricosator, si anume de 5 ori, dintre care 2 azi noapte:
ma simt treaza, deoarece vad totul in camera asa cum am lasat, absolut totul este identic. Ochii sunt obisnuiti cu intunericul si disting multe lucruri. Aceste experiente au avut loc de fiecare data cand dormeam pe spate ( impropriu spus dormeam, deoarece eu nu dorm pe spate deloc)
Deci sunt treaza, am ochii deschisi si vad totul , dar ma simt totusi ca intr-o transa ca sa i spun asa, sau coma. Nu pot sa imi misc membrele, simt cum ma tine ceva, ceva ma impinge, sau corpul e f greu, dar imi pot misca ochii. De fiecare data am incercat sa o strig pe mama, dar de fiecare data, nu puteam deschide nici gura, iar azi noapte am reusit numai sa soptesc putin "mama" pt ca sunetele nu imi ieseau din gura. Cea mai infricosatoare a fost anul trecut pe la sfarsit, cand eram in aceeasi stare si aveam pe peretele din fata mea proiectate luminite rotunde care se miscau haotic, auzeam rasete, parca de copii, dar erau malefice. O mana mica m a atins pe mana stanga foarte rapid, moment in care am inceput sa aud iar rasetele. Aveam aceeasi stare inerta. De fiecare data cand am vrut sa strig sau sa ma misc la o anumita perioada de timp, ma simteam constienta si puteam sa ma misc, adica "ma trezisem" dar nu simteam niciodata ca am deschis ochii, caci acestia erau deschisi, doar parca ma trezeam dintr o vraja sau dintr-o hipnoza.Asta noapte nu m am speriat asa tare. Ce se intampla?? ati expierimentat aceste lucruri? astept raspunsurile voastre cat mai repede. Multumesc
tzvetociki
Postat pe 8 Februarie 2010 14:58
...una din doua:..te droghezi.....ori te viziteaza dracii....mergi la un preot si te spovedeste, acum te-a atins cineva de mn, poate in curand o sa te ia de mana si o sa te arunce peste geam
freakbabe
Postat pe 8 Februarie 2010 15:30
esti bantuita, am vazut io la tv un documentar cu o tanti para...pupu...psi...ptiu(nu iese), care vede spiritele si le alunga
miss_darine
Postat pe 8 Februarie 2010 15:35
De la: miss_darine, la data 2010-02-08 15:35:39esti bantuita, am vazut io la tv un documentar cu o tanti para...pupu...psi...ptiu(nu iese), care vede spiritele si le alunga


era q una care vedea umbre iesind din pereti? valeu!!!doamne fere
freakbabe
Postat pe 8 Februarie 2010 15:38
De la: freakbabe, la data 2010-02-08 15:38:21
De la: miss_darine, la data 2010-02-08 15:35:39esti bantuita, am vazut io la tv un documentar cu o tanti para...pupu...psi...ptiu(nu iese), care vede spiritele si le alunga


era q una care vedea umbre iesind din pereti? valeu!!!doamne fere

nuuuuuuuu, aia se plimbau linistiti prin casa, mai tranteau din greseala cate un scaun, cate o farfurie din dulap,dar in rest erau cumintei
miss_darine
Postat pe 8 Februarie 2010 15:42
am ""experimentat" si eu ceva de genul cand ma uitam la filme de groaza. ori esti tu stresata de vreo problema, ori ai vazut ceva, o stire, un film, care te-a speriat putin. de ce nu'i povestesti mamei tale si spune-i sa doarma cu tine cateva nopti. ori mergi la un medic, cel mai indicat.
Shhh
Postat pe 8 Februarie 2010 15:48
nu ma droghez, nu fumez ierburi si alte chestii, si cu mama am vorbit dar nu ma ia in serios. La preoti nu ma duc pt ca nu cred in ei si sunt extrem de falsi. Va rog nu imi povestiti de marii preoti cu har si alte chestii ca nu ma convingeti. ramaneti va rog doar pe subiectul pe care l am deschis
tzvetociki
Postat pe 8 Februarie 2010 16:00
na in fine, daca tu nu crezi in preoti cu har asta nu inseamna ca nu exista. in cazul asta nu iti mai ramane decat varianta in care sa apelezi la un medic. si totusi mai vb cu mama ta pt ca ea are o influenta f mare asupra ta, asa cum au mamele in general.
Shhh
Postat pe 8 Februarie 2010 16:02
De la: tzvetociki, la data 2010-02-08 14:58:44in ultimul timp am experimentat ceva infricosator, si anume de 5 ori, dintre care 2 azi noapte:
ma simt treaza, deoarece vad totul in camera asa cum am lasat, absolut totul este identic. Ochii sunt obisnuiti cu intunericul si disting multe lucruri. Aceste experiente au avut loc de fiecare data cand dormeam pe spate ( impropriu spus dormeam, deoarece eu nu dorm pe spate deloc)
Deci sunt treaza, am ochii deschisi si vad totul , dar ma simt totusi ca intr-o transa ca sa i spun asa, sau coma. Nu pot sa imi misc membrele, simt cum ma tine ceva, ceva ma impinge, sau corpul e f greu, dar imi pot misca ochii. De fiecare data am incercat sa o strig pe mama, dar de fiecare data, nu puteam deschide nici gura, iar azi noapte am reusit numai sa soptesc putin "mama" pt ca sunetele nu imi ieseau din gura. Cea mai infricosatoare a fost anul trecut pe la sfarsit, cand eram in aceeasi stare si aveam pe peretele din fata mea proiectate luminite rotunde care se miscau haotic, auzeam rasete, parca de copii, dar erau malefice. O mana mica m a atins pe mana stanga foarte rapid, moment in care am inceput sa aud iar rasetele. Aveam aceeasi stare inerta. De fiecare data cand am vrut sa strig sau sa ma misc la o anumita perioada de timp, ma simteam constienta si puteam sa ma misc, adica "ma trezisem" dar nu simteam niciodata ca am deschis ochii, caci acestia erau deschisi, doar parca ma trezeam dintr o vraja sau dintr-o hipnoza.Asta noapte nu m am speriat asa tare. Ce se intampla?? ati expierimentat aceste lucruri? astept raspunsurile voastre cat mai repede. Multumesc


Numerele la loto nu le vezi? Ar fi tare bine..Acum devenind serios am avut si eu una infricosatoare
heroes
Postat pe 8 Februarie 2010 16:04
De la: heroes, la data 2010-02-08 16:04:57
De la: tzvetociki, la data 2010-02-08 14:58:44in ultimul timp am experimentat ceva infricosator, si anume de 5 ori, dintre care 2 azi noapte:
ma simt treaza, deoarece vad totul in camera asa cum am lasat, absolut totul este identic. Ochii sunt obisnuiti cu intunericul si disting multe lucruri. Aceste experiente au avut loc de fiecare data cand dormeam pe spate ( impropriu spus dormeam, deoarece eu nu dorm pe spate deloc)
Deci sunt treaza, am ochii deschisi si vad totul , dar ma simt totusi ca intr-o transa ca sa i spun asa, sau coma. Nu pot sa imi misc membrele, simt cum ma tine ceva, ceva ma impinge, sau corpul e f greu, dar imi pot misca ochii. De fiecare data am incercat sa o strig pe mama, dar de fiecare data, nu puteam deschide nici gura, iar azi noapte am reusit numai sa soptesc putin "mama" pt ca sunetele nu imi ieseau din gura. Cea mai infricosatoare a fost anul trecut pe la sfarsit, cand eram in aceeasi stare si aveam pe peretele din fata mea proiectate luminite rotunde care se miscau haotic, auzeam rasete, parca de copii, dar erau malefice. O mana mica m a atins pe mana stanga foarte rapid, moment in care am inceput sa aud iar rasetele. Aveam aceeasi stare inerta. De fiecare data cand am vrut sa strig sau sa ma misc la o anumita perioada de timp, ma simteam constienta si puteam sa ma misc, adica "ma trezisem" dar nu simteam niciodata ca am deschis ochii, caci acestia erau deschisi, doar parca ma trezeam dintr o vraja sau dintr-o hipnoza.Asta noapte nu m am speriat asa tare. Ce se intampla?? ati expierimentat aceste lucruri? astept raspunsurile voastre cat mai repede. Multumesc


Numerele la loto nu le vezi? Ar fi tare bine..Acum devenind serios am avut si eu una infricosatoare

cu ce?? tu ai vazut numerele da nu ti'ai cumparat bilet?
Shhh
Postat pe 8 Februarie 2010 16:06
De la: Shhh, la data 2010-02-08 16:06:24
De la: heroes, la data 2010-02-08 16:04:57
De la: tzvetociki, la data 2010-02-08 14:58:44in ultimul timp am experimentat ceva infricosator, si anume de 5 ori, dintre care 2 azi noapte:
ma simt treaza, deoarece vad totul in camera asa cum am lasat, absolut totul este identic. Ochii sunt obisnuiti cu intunericul si disting multe lucruri. Aceste experiente au avut loc de fiecare data cand dormeam pe spate ( impropriu spus dormeam, deoarece eu nu dorm pe spate deloc)
Deci sunt treaza, am ochii deschisi si vad totul , dar ma simt totusi ca intr-o transa ca sa i spun asa, sau coma. Nu pot sa imi misc membrele, simt cum ma tine ceva, ceva ma impinge, sau corpul e f greu, dar imi pot misca ochii. De fiecare data am incercat sa o strig pe mama, dar de fiecare data, nu puteam deschide nici gura, iar azi noapte am reusit numai sa soptesc putin "mama" pt ca sunetele nu imi ieseau din gura. Cea mai infricosatoare a fost anul trecut pe la sfarsit, cand eram in aceeasi stare si aveam pe peretele din fata mea proiectate luminite rotunde care se miscau haotic, auzeam rasete, parca de copii, dar erau malefice. O mana mica m a atins pe mana stanga foarte rapid, moment in care am inceput sa aud iar rasetele. Aveam aceeasi stare inerta. De fiecare data cand am vrut sa strig sau sa ma misc la o anumita perioada de timp, ma simteam constienta si puteam sa ma misc, adica "ma trezisem" dar nu simteam niciodata ca am deschis ochii, caci acestia erau deschisi, doar parca ma trezeam dintr o vraja sau dintr-o hipnoza.Asta noapte nu m am speriat asa tare. Ce se intampla?? ati expierimentat aceste lucruri? astept raspunsurile voastre cat mai repede. Multumesc


Numerele la loto nu le vezi? Ar fi tare bine..Acum devenind serios am avut si eu una infricosatoare

cu ce?? tu ai vazut numerele da nu ti'ai cumparat bilet?


Nu iubito. M-am insurat glumesc e altceva dar nu am chef acum sa povestesc
heroes
Postat pe 8 Februarie 2010 16:08
da si eu m-am maritat.slava D'lui ca am divortat.
Shhh
Postat pe 8 Februarie 2010 16:09
De la: Shhh, la data 2010-02-08 16:09:15da si eu m-am maritat.slava D'lui ca am divortat.


No nu-i bai.Ma iei pe mine si apoi sa vezi experiente
heroes
Postat pe 8 Februarie 2010 16:11
upsss.....
Shhh
Postat pe 8 Februarie 2010 16:14
De la: Shhh, la data 2010-02-08 16:14:53upsss.....


Stai lejera ca nu ar infricosatoare..ba dimpotriva
heroes
Postat pe 8 Februarie 2010 17:30
Am trecut si eu prin asta de cateva ori acum multi ani. La fel ca tine, imi puneam intrebari serioase. Dar am cautat pe internet si am gasit explicatii; a fost si o emisiune pe Discovery despre Sleep Paralisys.

Am gasit ceva care te-ar putea lamuri, atat in privinta paraliziei trupului cat si a halucinatiilor (pentru ca fii sigura, nu sunt reale, deci nu apela la preoti):

"In timpul somnului REM apare un blocaj al muschilor pentru protectia somnului. Intrucat exista vise agitate care pot duce la miscarea corpului si la trezire, organismul are un mecanism prin care suprima miscarile. Daca un factor extern duce la trezire din somn, acest mecanism, in mod normal, se dezactiveaza permitind preluarea constineta a controlului muschilor. Numai ca in acesta afectiune ceva necunoscut se intampla. Fie in timpul caderii in somn, fie la desteptare, desi suntem, inca sau deja, in stare de constienta mecanismul de blocare al corpului este inca activ. De asemenea pentru cei care au halucinatii, acestea sunt defapt prelungiri ale visului din starea de somn in starea de veghe.
In unele cazuri,cand halucinatii hipnotice sunt prezente,persoanele simt ca cineva este in camera cu ei,unele persoane simt ca cineva sau ceva le sta pe piept si au o senzatie de sufocare si de pericol mortal iminent."
woman33
Postat pe 13 Februarie 2010 03:14
exista 3 probabilitati in cazul tau:
1- stai intr-un loc unde energia este grea, incarcata negativ, posibil o casa in care a avut un eveniment neplacut, iar tu esti un canal parapsihic pentru acest tip de energie
2- esti pe cale sa in situatia de a face un avort, sau daca ai facut , iti trebuie o terapie speciala, insa e mai mult de atat, deoarece doar intr-un caz ai auzit rasetele,
3- esti tina unui atac psihic negativ, cineva iti poarta sambetele si din pacate emanand ganduri de energie vibrationala joasa (chiar apeland la cineva cu astfel de putere psihica)

incearca sa notezi evenimentele, la data si ora se petrec, si daca doresti scrie-mi direct mai multe.
pana atunci iti recomand sa te rogi acelor forte universale pozitvie in care tu crezi, ingeri,D-zeu, Arhangheli,etc....
ruganciunile trebuiesc facute emanand iubire din interiorul tau, iti vei ridica astfel nivelul energetic si te poti proteja de un atac , insa poate nu este varianta 3 ci 1.
psihoterapeut
Postat pe 13 Februarie 2010 03:16
De la: tzvetociki, la data 2010-02-08 16:00:16nu ma droghez, nu fumez ierburi si alte chestii, si cu mama am vorbit dar nu ma ia in serios. La preoti nu ma duc pt ca nu cred in ei si sunt extrem de falsi. Va rog nu imi povestiti de marii preoti cu har si alte chestii ca nu ma convingeti. ramaneti va rog doar pe subiectul pe care l am deschis




... cred ca refuzi sa te duci tocmai la cei mai buni psihoterapeuti ... preotii ... mai gindeste-te ... parerea mea este ca preotii, chiar daca nu au pregatire de ''specialitate'', sint cei mai buni pentru echilibrarea unor psihice debusolate de diverse intimplari si actiuni ascunse prin sufletul omului ...

... probabil nu te pot ajuta daca ai paranoia (si ''aplica'' exorgizarea) dar in rest sint cei mai buni ...

marco918
Postat pe 13 Februarie 2010 04:14
Nu te panica, nu esti posedata...in afara halucinatiilor, toate celelalte simptome pot fi explicate perfect stiintific, woman33 a scris mai sus. Mi s-a intamplat si mie sa ma trezesc si sa am un astfel de blocaj, eventual sa nu pot sa vb, trece repede, nu-i panica, nu mori din asta...Iar halucinatiile, sunt doar halucinatii, ca si visele, nu poti controla ce visezi, ce ,,vezi'' !
Summer_
Postat pe 13 Februarie 2010 04:30
De la: Summer_, la data 2010-02-13 04:30:04Nu te panica, nu esti posedata...in afara halucinatiilor, toate celelalte simptome pot fi explicate perfect stiintific, woman33 a scris mai sus. Mi s-a intamplat si mie sa ma trezesc si sa am un astfel de blocaj, eventual sa nu pot sa vb, trece repede, nu-i panica, nu mori din asta...Iar halucinatiile, sunt doar halucinatii, ca si visele, nu poti controla ce visezi, ce ,,vezi'' !





... nu e vorba de posedare sau altceva ... visele sint expresia felului in care te simti bine in pielea ta ... visele nu sint simple reactii si dereglari chimice ... sint uramrea unor dezechilibre ... de multe feluri ...

... revenirea la placerea de a te simti bine in pielea ta (cam arhaic spus) se poate face cu psihoterapeuti (daca au timp si interes dar multi se feresc sa se implice din diverse motive) sau prin preoti ... suna ciudat dar este cea mai practica utilitate a preotilor de cind lumea si pamintul ... mai putin in comunism ...

marco918
Postat pe 13 Februarie 2010 04:43
imi spui si mie te rorog de unde esti
kudika002442
Postat pe 13 Februarie 2010 04:45
Chiar azinoapte...Murise cineva.Si sufletul lui se plimba cand la mine,cand la prietenul meu.El era plecat din oras.Simteam frigul...desi mergea o aeroterma cu care stau de obicei in tricou...am zis sa inregistrez ceva in gol sa vad daca aud ceva....am auzit foarte clar,"DESCHIDE-MI".10 minute mai tarziu am iesit sa imi pun ceva de baut si cand am deschis usa am avut senzatia ca am un voal negru in fatza si m-am tras inapoi.Apoi s-au auzit pasi...sunete iesind din parchet.M-am uitat spre geamul camerei de langa mine si se misca perdeaua desi am termopane,nu poate fi curent...
Se intampla multe lucruri pe care nu ni le putem explica.Ceea ce conteaza e ca exista mai multe dimensiuni si ca unii oameni pot face legatura dintre ele.Cei mai multi,fara sa stie,asemeni tie...altii stiind...si ca in orice situatie, exista bine si rau...si din pacate,de cele mai multe ori suntem asaltati de ceva rau, asa ca ai grija de tine.Frica alimenteaza.Alung-o.Spune-le sa plece chiar daca o faci in gand...Si adu-ti aminte ca intotdeauna exista dragostea care salveaza si ridica:)
E13ktra
Postat pe 13 Februarie 2010 04:48
cum poti fi asa nesimtita sa minti asa in halul asta
kudika002442
Postat pe 13 Februarie 2010 04:59
... exista lumea noastra si lumea de dincolo ... ... dar intre ele nu este decit dorinta fiecaruia de a isi trai viata de aici ... psihicul mai labil si care cocheteaza cu diverse chestii paranormale s-ar putea spune ca devine posedat sau paranoic ... le vad cam la fel ... dar vorbim de foarte putine cazuri ... in general cauzele sint cu totul altele ... mult mai omenesti ...
marco918
Postat pe 13 Februarie 2010 05:01
ioi!!! [img]http://im-smiley.com/imgs/lost-it/lost-it000.gif[/img][/url]

...io acum cum mai dorm ? cin` m-a pus sa intru pe kudika la ore dastea de somn... [img]http://im-smiley.com/imgs/lost-it/lost-it000.gif[/img][/url]
fluturas_
Postat pe 13 Februarie 2010 05:02
De la: fluturas_, la data 2010-02-13 05:02:27ioi!!! [img]http://im-smiley.com/imgs/lost-it/lost-it000.gif[/img][/url]

...io acum cum mai dorm ? cin` m-a pus sa intru pe kudika la ore dastea de somn... [img]http://im-smiley.com/imgs/lost-it/lost-it000.gif[/img][/url]




... ... vine luceafarul !!! ...
marco918
Postat pe 13 Februarie 2010 05:14
te macina vreun gand, vreo grija? odata cu somnul apare si o stare de paralizie temporara a corpului (in caz contrar ai face aceleasi miscari ca in vis)pentru ca creierul sa isi faca "curatenie" printre trairile, simtamintele, amintirile avute in starea de trezire.
cred ca explicatia ar fi aceea ca ceva te solicita psihic astfel ca ramai blocata in starea de dinaintea somnului - nici treaza, nici adormita- totusi esti constienta, dar corpul e deja adormit.
ondine
Postat pe 13 Februarie 2010 05:45
Nu prea stiu cum se numeste aceasta boala pe romana la voi, dar e posibil sa ai PSYCHOSIS. Iti dau denumirea pe Engleza..sa te duci la medic si sa ii spui toate simptomele, ca auzi voci si vezi lucruri pentru ca e treaba serioasa a creierului si se poate trata cu medicamente speciale. Multa bafta. Intre timp, daca stii Engleza, cauta si citeste pe www.google.ca despre psychosis. Multa bafta!
sweetheart_05
Postat pe 13 Februarie 2010 05:45
Salut!

La mine a inceput asta cam acum 2 ani si la inceput am fost foarte speriat pentru ca stiu ca este o senzatie ingrozitoare. Initial am crezut ca este vorba de ceva mai "paranormal" (poate la nivel energetic ceva nasol). Apoi m-am linistit cand s-a intamplat asta si dormind in alta parte decat acasa (deci am exclus varianta ca ar fi ceva "necurat" prin casa). Intreband in stanga si in dreapta am ajuns intr-un final la concluzia ca este ceva ce se poate explica stiintific...find vorba doar de un "truc", o "scapare" a creierului, un fenomen ce nu are o explicatie asemanatoare unui deja-vu, dar intra la aceeasi categorie (tot un fel de eroare a creierului, care nu coordoneaza cum ar trebui activitatile specifice somnului si face niste incurcaturi - asta fara explicatia fenomenului, ci doar cu scopul de a te linisti in aceasta privinta).

Eu acum am ajuns sa imi dau seama imediat cand intru in aceasta stare si sincer nu fac decat sa astept sa treaca, apoi ma culc pe o parte pentru a fii sigur ca nu se mai intampla :P
obsession
Postat pe 13 Februarie 2010 05:57
De la: freakbabe, la data 2010-02-08 15:30:20...una din doua:..te droghezi.....ori te viziteaza dracii....mergi la un preot si te spovedeste, acum te-a atins cineva de mn, poate in curand o sa te ia de mana si o sa te arunce peste geam
kudika015331
Postat pe 13 Februarie 2010 06:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
invitatie 13 De la: dulcyka 30 Septembrie 2009 14:00
vreau sami fac prieteni noi 10 De la: Ame_ly 9 Martie 2011 19:39
Heii. 24 De la: EvAmandaCamelia 29 August 2014 14:19
cum va descurcati cu iarna?....iarna nu-i ca varaa..nu-i asa?...:)..:D 22 De la: iuly_iana 30 Ianuarie 2014 01:07
Ajutati sufletele necuvantatoare!Vorbiti voi in locul lor! 19 De la: angelfromheaven 12 Octombrie 2009 22:09