Setari Cookie-uri

sa-l parasesc ...sau sa lupt pentru el?

o persoana nu poate iubi peste noapte
nu ai sa reusesti.......sa il faci sa te iubeasca
o conversatie e cea mai buna solutie ...vezi cum stau lucrurile si daca mai merita sa mergi inainte
o sa ajungi sa treaca timpul si te vei distruge psihic..........si cel mai bine e sa te gandesti cum iti e tie mai bine
heaven_2906
Postat pe 25 Iunie 2009 10:56
Fata draga.... Vezi-ti de drum o perioada... lasa-l!!! Ce tot are de vorbit, din moment ce relatia lor s-a incheiat de cel putin 9 luni, din ceea ce am inteles...Ocupa-ti timpul si cu altceva, nu-l face sa se simta prea important in viata ta.... Siguranta ca tu accepti iesirile lui cu "amintirea", il fac sa se comporte asa cu tine si sa afiseze imaginea de neinteles intr-ale relatiilor..."Stai draga linistita, e doar o amintire, dar vorbesc cu ea la telefon.... Pe tine te iubesc, dar mai avem de lucrat la relatie, ca sa fiu sigur daca se finalizeaza... " Baliverne!!!! Trezeste-te, uita-te in oglinda si priveste-te in ochi.... Asta vrei de la tine? Compromisuri, pana cand realizeaza ca ai fost doar pansamentul peste rana lasata de "amintire"? Ia fa tu pe inabordabila, fara a depasi limitele bunului simt6, da-ti o pauza, sa vezi atunci in ce categoriie te incadrezi... trecut-prezent, sau prezent-viitor... mai vorbim!
gogoasainfuriatasirea
Postat pe 25 Iunie 2009 11:47
din momentul in care incepi sa plangi din cauza unui barbat, fie el chiar "dragostea vietii tale" eu cred ca nu mai merita sa investesti timp si sentimente, insa inainte de a lua o decizie incearca sa vorbesti cu el..si cu cea mai mare sinceritate spune-i ca daca nu inceteaza te pierde...
zapa81
Postat pe 26 Iunie 2009 21:56
doamne ce oameni... intreaba pe altii sa stie cum sa fie nefericiti:)
mirogow
Postat pe 26 Iunie 2009 21:59
in final raman cu... ce oameni...
mirogow
Postat pe 26 Iunie 2009 22:05
Esti de toata jena!....Daca era placut de o colega ta-TU NU TREBUIA- sa-i accepti invitatia de iesi impreuna,ba mai mult,sa sa ai si o RELATIE cu el ?!?!?!....Esti genul de femeie careia ii place-SA IA TOT-!...Poate colega ta chiar intrase in raza lui de actiune,isi facuse un plan si doar astepta momentul potrivit!....Daca ar fi sa-l intrebi pe EL de EA.sigur o sa nege,si bine face!...Te deranjeaza ca aparut ,,FOSTA ,CEA CARE ERA GATA,GATA SA SE CASATOREASCA CU EL-!...Orice nas isi are nasul!....Si tu ti l-ai gasit!... Bravo ei! Acum sa vezi si TU cum este cand cineva iti sta in cale! LUPTA,si o sa primesti exact ceea ce si tu i-ai oferit colegei tale!...TRADARE si NESIMTIRE!...
elda_2oo5_yahoo_com
Postat pe 27 Iunie 2009 19:10
Esti de toata jena!....Daca era placut de o colega ta-TU NU TREBUIA- sa-i accepti invitatia de iesi impreuna,ba mai mult,sa sa ai si o RELATIE cu el ?!?!?!....Esti genul de femeie careia ii place-SA IA TOT-!...Poate colega ta chiar intrase in raza lui de actiune,isi facuse un plan si doar astepta momentul potrivit!....Daca ar fi sa-l intrebi pe EL de EA.sigur o sa nege,si bine face!...Te deranjeaza ca aparut ,,FOSTA ,CEA CARE ERA GATA,GATA SA SE CASATOREASCA CU EL-!...Orice nas isi are nasul!....Si tu ti l-ai gasit!... Bravo ei! Acum sa vezi si TU cum este cand cineva iti sta in cale! LUPTA,si o sa primesti exact ceea ce si tu i-ai oferit colegei tale!...TRADARE si NESIMTIRE!...
elda_2oo5_yahoo_com
Postat pe 27 Iunie 2009 19:10
just shoot me now!
greierash_is_back
Postat pe 27 Iunie 2009 19:14
De la: greierash, la data 2009-06-27 19:14:14just shoot me now!

mitura
Postat pe 28 Iunie 2009 22:47
De la: elda_2oo5_yahoo_com, la data 2009-06-27 19:10:55Esti de toata jena!....Daca era placut de o colega ta-TU NU TREBUIA- sa-i accepti invitatia de iesi impreuna,ba mai mult,sa sa ai si o RELATIE cu el ?!?!?!....Esti genul de femeie careia ii place-SA IA TOT-!...Poate colega ta chiar intrase in raza lui de actiune,isi facuse un plan si doar astepta momentul potrivit!....Daca ar fi sa-l intrebi pe EL de EA.sigur o sa nege,si bine face!...Te deranjeaza ca aparut ,,FOSTA ,CEA CARE ERA GATA,GATA SA SE CASATOREASCA CU EL-!...Orice nas isi are nasul!....Si tu ti l-ai gasit!... Bravo ei! Acum sa vezi si TU cum este cand cineva iti sta in cale! LUPTA,si o sa primesti exact ceea ce si tu i-ai oferit colegei tale!...TRADARE si NESIMTIRE!...

aoleuuuuuuuu..ce veninoasa esti..si mai si postezi de doua ori.Ideea e urmatoarea:prietenei ii placea de el ,lui ii placea de ea,nu de prietena ei.Ce e asa greu de inteles?Ce lucru intr-atat de mizerabil a facut?Ce ar fi trebuit sa faca?Omul voia sa iasa cu ea la o cafea..ca au sfarsit prin a avea o relatie de vreo 9 luni,asta e foarte frumos.Auzi,"platesti..primesti"...whatever.
Nu cred ca a perturbat ea bunul mers al lucrurilor..daca era sa fie ceva intre el si colega...ar fi fost,nu crezi?
Sau tu esti "colega"?
mitura
Postat pe 28 Iunie 2009 22:58
...si on topic acum,nu stiu..e evident ca el nici macar nu incearca sa rupa relatiile cu fosta viitoare sotie...da,4 ani sunt ceva,dar daca vezi ca nu merge, de ce sa tot insisti asupra unui lucru lipsit de perspectiva?...e posibil sa nu tina la ea,desi ceva tot exista...alta explicatie, in afara faptului ca el inca mai spera si suspina dupa nurii ei nu gasesc.. ..zic si eu,nu stiu ce-i in mintea unui barbat,parca nici n-as vrea.
In orice caz,chiar daca ar fi asa-fosta sa revina in viata lui-cu siguranta ca relatia lor nu o sa dureze..singuri o sa isi dea seama de asta.
Numai tu stii ce se petrece in relatia voastra.Daca tu consideri ca merita sa lupti pentru ea(relatie),da-i batai...sa stii insa ca nu iti va fi usor ..va trebui sa treci cu vederea peste multe o perioada si sa te obisnuesti cu multe..dar timpul le va rezolva pe toate.
mitura
Postat pe 28 Iunie 2009 23:12
poate va intrebati ce s-a intamplat.....ne-am despartit ..dupa ce am petrecut un weekend superb in grecia...la 2 zile de cand ne-am intors...acum ma simt goala pustita plang tot timpul si nu stiu cum sa trec peste asta ...au fost atatea ...am invatat atatea de la el...cum sa il uit cand tot ce fac imi aduce aminte de el?Cum?
sweet_mirela2
Postat pe 9 Iulie 2009 18:08
De la: sweet_mirela2, la data 2009-07-09 18:08:06poate va intrebati ce s-a intamplat.....ne-am despartit ..dupa ce am petrecut un weekend superb in grecia...la 2 zile de cand ne-am intors...acum ma simt goala pustita plang tot timpul si nu stiu cum sa trec peste asta ...au fost atatea ...am invatat atatea de la el...cum sa il uit cand tot ce fac imi aduce aminte de el?Cum?

Era de asteptat sa se intample asta
Oricum nu merita sa plangi dp el
Viatza este prea frumoasa pt a o trai in tristete invatza sa zambesti din nou ai sa vezi ca urmatorul te va face sa'l uiti mai usor
pooop
jojo86
Postat pe 9 Iulie 2009 18:23
Ce mai plang fetele astea dupa un el...sau El
Amorfa
Postat pe 9 Iulie 2009 18:27
De la: sweet_mirela2, la data 2009-07-09 18:08:06poate va intrebati ce s-a intamplat.....ne-am despartit ..dupa ce am petrecut un weekend superb in grecia...la 2 zile de cand ne-am intors...acum ma simt goala pustita plang tot timpul si nu stiu cum sa trec peste asta ...au fost atatea ...am invatat atatea de la el...cum sa il uit cand tot ce fac imi aduce aminte de el?Cum?


imi pare rau k iti spun asta... dar era de asteptat! si eu am trecut printr-o relatie la fel... detalii?? ea din piatra neamt, el din tg-mures dar cu bunici acolo...au avut o relatie de 2 ani (daca se poate numi relatie...) din moment ce se vedeau doar in vacante si nu au avut niciodata relatii sexuale... (era virgin knd am inceput sa fiu cu el)...
ceea ce la mine a fost k si la tine... a fost k el a fost cel care m-a remarcat...fiind colegi de liceu..desi era timid de fel... si eu rebela...
dupa o jumatate de an de relatie dintre mine si el... a plecat el la piatra neamt..s-au vazut... a revenit... iar dupa aprox 2 sapt...el a aflat k ea a plecat in italia la studii ... se auzeau la tel.. saptamanal... si ea era cea geloasa... cu figuri... desi noi am aflat k ea isi facuse un bun prieten cu care mergea la biserica duminik... dhaaaaaaaa!!!!!... in fine... important e k ei se tot impacau si desparteau telefonic:)))))... desi eu eram la mijloc... dar e clar k ea nu stia nik:)... ce e interesant e k de multe ori el era foarte indecis... nu stia pe cine vrea... azi zicea k ne desp...si maine venea mai dragastos k inainte... wtf??? pana i-am dat eu papucii si nu i-am mai dat voie sa ma caute. acum... ea e din nou in romania, s-a mutat la tg-ms..cu el... auzeam k aveau de gand sa se casatoreasca... dar mama lui spunea k el e indecis si acum... se casatoresc sau nu... in fine...sa fie fericit cu ea acum!!!! intre timp ea a aflat de relatia mea cu el...si a rupt toate pozele (ete na) si e foarte geloasa si iritata knd aude de mine...:))) si proberbul CUI PE CUI SE SCOATE...e foarte adevarat! il uiti knd intalnesti pe altcineva!!!! iti doresc sa fi fericita si tu

moni_k10_06_86
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
spun barbatii adevarul cand sunt bauti? 98 De la: puiutz1 18 Martie 2012 08:44
Sfat 17 De la: adinuttzza 12 Noiembrie 2010 00:00
Femeie tanara, Barbat matur 74 De la: Max2 16 Noiembrie 2011 21:18
ce parere aveti despre ceea ce spune Elena Carstea:'barbatii sunt niste mitocani"?? 64 De la: wolfy 22 Iulie 2009 20:19
conteaza daca partenerul este cu mult mai inalt decat tine? 33 De la: love_is_precious 14 Iunie 2010 09:18