Setari Cookie-uri

Povestea mea

BUna ziua! As vrea sa va povestesc si eu ...sa zicem povestea mea. Locuiesc in Galati si am cunoscut pe cineva la inceputul anotimpului cald. ,, Intamplator a fost ca noi in perioada liceului sa fim colegi ,,, eu fiind un an mai mare ca al,, eram colegi de palier...dar eu il stiam.. si dupa cativa ani ,..am reusit sa vorbim. El m-a abordat intr-o seara pe Fb,,, spunandu-mi : Buna , as vrea sa stiu cat mai multe lucruri despre tine,, iar eu i-am raspuns la salut ...apoi am iesit de pe internet ... ... Asta la facut sa doreasca sa ma cunoasca si mai mult... dupa ceva vreme , am iesit cu el in oras... El este un "mic campion" .. este jucator de fotbal.. si este dorit de marea majoritate a domnisoarelor... Dar 5 luni cat a fost cu mine mi-a fost fidel, m-a respectat si ma respecta in continuare . Eu la inceputul relatiei noastre i-am spus ca nu as vrea sa ne indragostim ...asta a fost greseala mea..dar nu stiam ce fel de tip este si ma gandeam ca este la fel ca ceilalti colegi ai lui ... si de aceea am spus asta... Oricum mie mi-a placut din prima clipa de el .. a fost extrem de simtit , am avut ce sa discut cu el .. adica nu are in cap numai fotbal si femei. . Am iesit impreuana toata vacanta lui zi de zi..ne comportam ca 2 indragostiti ..cum eram ..Apoi a plecat in Germania 2 saptamani la antrenamente ..si eu am facut cunostinta cu fosta lui iubita cu care a vb 1 an si cv... si nu i-am spus ca eu sunt actuala lui "JAck" , m-am imprietenit cu ea.. am fost cu ea la mare.. doar fete...de ziua mea.... si dupa ceva vreme ,,, s-a aflat ca eu sunt cu fostul ei.. dar eu nu i-am spus pentru ca ea suferea si sufera si acum dupa el . Am ajuns la concluzia ca ea are o obsesie pentru el . In fine, eu i-am spus lui ca eu m-am imprietenit cu fosta lui , s-a aratat deranjat , dar nu mi-a spus niciodata sa nu mai vb cu ea.. m-a lasat pe mine sa vad si fac lucrul asta. In septembrie.. mi-a facut o surpriza si a venit dupa mine in club .. eram cu fetele .. eu ieseam mereu fara el pentru ca el nu are voie sa iasa din casa dupa ora 10 cel tarziu...si a venit dupa mine in club ...era cu niste colegi de-ai lui ... el ma sunase sa vada unde sunt si cu cine si mi-a zis ca o sa imi trimita 2 prieteni de-ai lui sa ii las sa ramana cu noi fetele la masa ...ca nu cunosc pe nimeni in GL si eu i-am spus ok ..dar tu de ce nu vii si u .?.. si el ca stii ca nu am voie... Si dupa 20 d minute imi da sms ca unde sunt ca el este in club si ma cauta.. :D se uita toata lumea la noi , ... ne-am tinut un in bratele altuia.. a fost foarte galant toata seara.. Intre timp.. colegii lui vb de mine ca cine sunt ..ca ei nu stiau ca el este cu mine .. eu i-am spus ca nu as vrea sa se afle ca suntem impreuna..am zis ca vreau sa se oficializeze relatia , doar atunci cand vom fii siguri ca este ceva serios. Un coleg de al lui a venit la mine la masa si mi-a spus ca pe el nu il salut si ca nu vb cu el ..si eu i-am spus ca nu cred ca este cazul .. Jack toata seara m-a urmarit sa vada ce fac.. veneau prieteni de-ai mei la mine si vroiau sa vb cu mine ..si el se schimba la fata , pe semne ca era gelos . Eu am plecat cu fetele acasa si el s-a dus cu colegii lui ..A 2a zi colegul lui ma tot cauta pe Fb sa vada ce fac.. cu toate ca cu o seara in urma.. ne tot zicea ca suntem frumosi si ca nu l-au vazut niciodata asa fericit pe JAck ...Prosteli ...:) intamplarea a fost ca eu ma gasisem cu un prieten de-al meu foarte bun care se ducea sa manance si eu aveam treaba in oras.. si ma rugase sa merg sa mancam impreuna in oras.. si am spus ok ..am mancat si dupa 2-3 zile i-am spus lui JAck ca am iesit si am mancat cu amicul asta al meu ... care este coleg cu el .. Iar el nu a putut sa inteleaga ca am stat si am mancat s-a suparat si a reactionat ca un copil ,.. imi spune : oficial nu ma intereseaza, oficial faci ce vrei , ce vrei sa plang ca ai iesit cu X ,, Am incercat sa ii explic ca nu este nimic intre mine si pers respectiva si el tot pe a lui o tinea ,, si asa ne-am despartit .. binenteles ca mi-a scos ochii ca imi este rusine cu el , ca nu ies cu el in oras,,,si chestii de genu , Eu i-am spus ca il iubesc si ca nu l-am inselat ...iar el o tinea pe a lui . In primele 3 zile ne-am certat intruna , eu intr-un final spunandu-i ca daca mai are rost sa ne pierdem vream si el imi spune ca este confuz si ca sa-l las o perioada ... imi daduse de inteles ca vrea pauza ...apoi timp de 1 luna nu prea am mai vorbit... eu ma duceam la meciuri ...cand se jucau la noi la Galati ,, si vb colegii lui de mine... iar eu aflam mereu de la colegul lui ... de la Alex,, ca e normal sa imi spuna ... si il intrebau pe Jack ce treaba are el cu mine si el le raspundea ca nu este treaba lor.. si era extrem de deranjat .. apoi se lua de mine ca de ce vb aia de mine .. Bine , dar nu se vorbea de rau ... eram subiect de discutie.. :))) . Timp de 1 saptamana nu am mai vb deloc cu el . Si mereu se baga in seama cu mine ca ce fac...cu cine sunt , dar el stia ca sunt singura ii place sa ma chinie. Iar acum vorbim zilnic,, el este cu o fata de 1 luna .. sau intalnit de cateva ori ,,, si imi spune si imi arata ca ma iubeste ..dar nu inteleg de ce este cu ea.. nu se afiseaza cu ea . nu nimic..doar ca imi zice mie..si a dus-o la film odata si in oras la o pizza. Un prieten de-al lui mi-a zis ca el face asta ca vrea sa ma uite ..si mereu cand se vede cu mine il dau peste cap cu tot..Acum 3 zile ma intreaba daca am iesit cu altcineva si mai ales daca am iesit cu un alt fotbalist si ca ar vrea sa nu il dezamagesc si sa nu il mint.. pentru ce imi tine mie contu daca noi numai suntem impreauna. As vrea sa ii spun sa o termine cu fata aia, pentru ca stiu ca este cu ea dintr-o ambitie.. si ca pe mine ma iubeste. Ea a aflat de mine ..ca el inca se gandeste la mine..si tot se cearta cu el ..el luandu-mi apararea...Iar acum sambata .. am stat impreuna ... si niciodata nu mi-a aratat atata afectione ca in seara aia.. si se trezea noaptea si ma lua in brate si ma strangea langa el si ma pupa.. nu putea sa doarma.. ofta intruna.. Si eu la fel .. nu puteam sa dorm .. si ne tineam unu in bratele altuia. Credeti ca ma iubeste sau sunt ceva trecator pentru el . Va pup app ma numesc Cristina
kudika367740
Postat pe 31 Octombrie 2011 17:12
De la: kudika367740, la data 2011-10-31 17:12:05

"Credeti ca ma iubeste sau sunt ceva trecator pentru el "

Tu ce simti in afara de agitatia in care va aflati amandoi?Ati petrecut o noapte impreuna,nu este nimic nemaipomenit in acest lucru,poate fi un inceput de ceva frumos sau poate fi un sfarsit de relatie!Ce nu imi place absolut deloc ,este faptul ca va sicanati tot timpul,el te banuieste de tot felul de lucruri,va certati ,ca apoi sa va impacati,el incepe o relatie cu alta fata,dar ramane cu tine o noapte intreaga,....nu crezi ca totul este un amalgam de evenimente,care te-au aruncat intr-o nedumerire totala?Ce este clar ,este faptul ca sunteti imaturi amandoi si ramane sa va clarificati de ce natura sunt sentimentele pe care le aveti unul pentru celalalt!Incearca sa limitezi discutiile cu prietenii lui si sa te rezervi cunoasterii reciproce!Nu prea inteleg ce este in capul lui de fotbalist!Te vrea si in acelasi timp, te respinge!Sunteti doi tineri care mai aveti multe de invatat!In aceasta faza,trebuie sa comunici cu el si sa eliminati acele temeri in ceea ce va priveste!Discutiile deschise nu fac rau nimanui si inainte de a-ti face sperante in ceea ce-l priveste,vorbeste cu el si puneti toate problemele in discutie!
RAINBOWLADY
Postat pe 31 Octombrie 2011 17:43
ufff..credeam ca nu se mai termina "povestioara" ta
Nu pot sa inteleg de ce va tot amagiti unul pe celalat..tu esti distanta vizavi de el...dar in schimb spui ca il iubesti...de asemenea si el...? e o joaca de copii ce va place amandurora....el daca te iubeste va reveni la tine...mai bine incearca sa discuti cu el!
steffy91
Postat pe 31 Octombrie 2011 20:06
Oficial am ochii in divort
Barbie30_
Postat pe 31 Octombrie 2011 21:03
Oau, cate detalii.

Din cate inteleg eu amandoi vreti sa fiti unul cu celalalt, dar pana la iubire e cale lunga. Nu poti sa-i spui cuiva ca il iubesti, dar ca nu vrei sa te indragostesti, nu vrei sa se afle ca sunteti impreuna samd. Transmite semnale mixte, il face pe celalalt confuz, frustrat, frustrare care duce la manie si... despartire. Et voila! suntem aici unde ai ajuns.
Daca vrei sa fii cu el, spune-i, in mod clar el nu stie asta (nici nu are de unde) si crede ca ti-e rusine cu el sau ca e ceva in neregula cu el de nu vrei sa oficializezi relatia. Inteleg ca ti-e teama sa nu fii ranita, dar nu poti sa-ti traiesti viata in teama. Cum poti sa experimentezi si astfel sa te dezvolti pe plan personal daca ti-e mereu teama?
kudika_pudika
Postat pe 1 Noiembrie 2011 22:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vrei un sfat? 9 De la: miss_darine 17 Decembrie 2009 10:43
intra!!! site psihologie :) 9 De la: powersinziana 14 Aprilie 2009 21:01
Jocurile de noroc m-au nenorocit. Cum scap de patima asta? 48 De la: Novomatic 30 Ianuarie 2017 03:44
esenta tare 358 De la: contesina 15 Iunie 2011 19:05
parastas 3 De la: contesina 8 Iulie 2011 17:41