Setari Cookie-uri

Cand unii mint de ingheata apele

E o poveste urata i-as putea spune. Nu credeam ca o voi scrie pe un blog dar sincer vreau sa vorbesc despre asta...
Era o poveste de iubire, l-am iubit foarte mult insa fara sa stiu cine e cu adevarat. Relatia nu a fost una lunga insa m-a mintit cum nu m-a mintit nimeni niciodata si m-a dus cu zaharelul ca sa nu zic altfel. In primul rand m-a mintit in privinta studiilor, spunandu-mi ca are mai multe decat are, dar nu am inteles... de ce? pentru ca stia ce studii am eu? sau care sa ii fi fost motivele?
Nu stiu ce fel de ralatie voia el cand ne-am cunoscut dar intre timp am devenit foarte apropiati si am ajuns sa il iubesc. Eu nu puteam sa verific daca el studiaza ceea ce spune, stiam ca merge la facultate dar nu stiam in nici un caz ca este reinmatriculat in anul 2 ci ca este la master!!!! Dar cum minciuna are picioare scurte s-a intamplat sa aflu adevarul despre asta! Si doare al naibii de tare! pt ca l-am iubit f mult si nu pot sa spun ca nu-l mai iubesc! Nu stiu daca el stie ca am aflat adevarul si sincer nu stiu ce sa fac? Sa ii spun pur si simplu ca stiu ce si cum? Sau sa plec ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat? Am avut f mare inceredere in el dar acum realizez ca lui nu i-a pasat catusi de putin de relatia asta daca a indraznit sa minta asa de tare! As fi vrut sa nu fie atat de ...nu stiu cum sa ii spun si sa imi fi spus de la inceput cum satu lucrurile. Daca era sa existe ceva intre noi exista cu sau fara studiile pe care a spus ca le are si de fapt nu le are. Eu l-as fi iubit oricum pt ca are multe altele in plus si nu ma interesa asta ci ma interesa sa spuna adevarul!
Cum sa mai cred eu acum ca nu m-a mintit si cu altele? Dumnezeu mai stie cu cate!
Inca nu pot sa imi revin pt ca il iubesc f mult si nu stiu ce sa fac...
Voi ce spuneti? Am nevoie de opiniile voastre!
SunShadow
Postat pe 22 Iunie 2009 22:34
De la: SunShadow, la data 2009-06-22 22:34:22E o poveste urata i-as putea spune. Nu credeam ca o voi scrie pe un blog dar sincer vreau sa vorbesc despre asta...
Era o poveste de iubire, l-am iubit foarte mult insa fara sa stiu cine e cu adevarat. Relatia nu a fost una lunga insa m-a mintit cum nu m-a mintit nimeni niciodata si m-a dus cu zaharelul ca sa nu zic altfel. In primul rand m-a mintit in privinta studiilor, spunandu-mi ca are mai multe decat are, dar nu am inteles... de ce? pentru ca stia ce studii am eu? sau care sa ii fi fost motivele?
Nu stiu ce fel de ralatie voia el cand ne-am cunoscut dar intre timp am devenit foarte apropiati si am ajuns sa il iubesc. Eu nu puteam sa verific daca el studiaza ceea ce spune, stiam ca merge la facultate dar nu stiam in nici un caz ca este reinmatriculat in anul 2 ci ca este la master!!!! Dar cum minciuna are picioare scurte s-a intamplat sa aflu adevarul despre asta! Si doare al naibii de tare! pt ca l-am iubit f mult si nu pot sa spun ca nu-l mai iubesc! Nu stiu daca el stie ca am aflat adevarul si sincer nu stiu ce sa fac? Sa ii spun pur si simplu ca stiu ce si cum? Sau sa plec ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat? Am avut f mare inceredere in el dar acum realizez ca lui nu i-a pasat catusi de putin de relatia asta daca a indraznit sa minta asa de tare! As fi vrut sa nu fie atat de ...nu stiu cum sa ii spun si sa imi fi spus de la inceput cum satu lucrurile. Daca era sa existe ceva intre noi exista cu sau fara studiile pe care a spus ca le are si de fapt nu le are. Eu l-as fi iubit oricum pt ca are multe altele in plus si nu ma interesa asta ci ma interesa sa spuna adevarul!
Cum sa mai cred eu acum ca nu m-a mintit si cu altele? Dumnezeu mai stie cu cate!
Inca nu pot sa imi revin pt ca il iubesc f mult si nu stiu ce sa fac...
Voi ce spuneti? Am nevoie de opiniile voastre!


simplu.....next
scorpyoW
Postat pe 22 Iunie 2009 22:39
Sunt situatii in viata cand dai gres. Si atunci... construiesti o minciuna (mica in aparenta) pentru a nu-i rani pe cei din jurul tau. Si mai ales in speranta ca un timp nu se va afla adevarul iar tu ai putea s-o dregi, sau s-o intorci in favoarea ta incat toata lumea sa fie multumita si fericita. Sa spunem ca a facut o prostie la facultate si a fost nevoit sa repete anul. Pentru a nu afla parintii lui.. a tesut povestea asta.
Apoi, cand intalnesti pe cineva.. si nu esti genul de "dragoste la prima vedere"... nu iti pui sufletul in palma din prima. Nu stia cand te-a intalnit ce curs va lua relatia voastra. Ok, sa zicem ca a vrut sa fie pe picior de egalitate cu tine.. II placeai si credea (cum cred atatia altii) ca studiile sunt importante intr-o relatie. Dar timpul a trecut, e posibil sa se fi implicat ... si ii este greu sa spuna adevarul. Tot in speranta ca anii vor trece, va termina facultatea si totul va fi ok.
Daca nu exista nici un alt motiv pentru care relatia nu functioneaza, totul merge bine intre voi... atunci poti vorbi cu el despre asta. Sau, si mai bine sa ii faci o vizita la facultate si sa descoperi, vezi Doamne, tocmai atunci!.. Sigur ca nu poti treci usor.. dar daca merita... o vei face. Nu e un sfarsit de lume ca nu e in anul 4 ci doar in anul 2. Doar daca tu crezi ca merita..
rashela
Postat pe 22 Iunie 2009 22:45
poate este MITOMAN si are o tendinta patologica de a mintii.poate minte sa obtina admiratia ta,sa atraga atentia asupra lui etc. in general devin mitomani copii lipsiti de afectivitate atunci cind ajung la maturitate! citeste pe net despre mitomanie si vezi care tip i se potriveste! poate fi tratat dar el trebuie sa doreasca asta! daca ajunge sa creada cu adevarat ce spune atunci sansele sint infime! succes !
FRANNNCE
Postat pe 22 Iunie 2009 22:50
Sincer...nush ce sa fac. Il iubesc prea mult si ma gandesc ca l-as putea ierta dar am nevoie sa aflu adevarul de la el, desi stiu care este acesta. Nu vreau fara el dar mi-e si frica pe de o parte ca ma va minti in continuare si cu altele daca a reusit sa ma minta asa frumos pana acum fara ca eu macar sa banuiesc ca nu ar avea dreptate..dar s-a intamplat sa aflu adevarul, a fost doar o pura intamplare nimic mai mult. As vrea sa ii spun ca stiu dar nu pot sa fac asta. Sunt bulversata rau de tot si as vrea sa stiu ce se va intampla de acum incolo....:((
SunShadow
Postat pe 22 Iunie 2009 22:54
Tazmanian
Postat pe 22 Iunie 2009 22:55
De la: SunShadow, la data 2009-06-22 22:54:05Sincer...nush ce sa fac. Il iubesc prea mult si ma gandesc ca l-as putea ierta dar am nevoie sa aflu adevarul de la el, desi stiu care este acesta. Nu vreau fara el dar mi-e si frica pe de o parte ca ma va minti in continuare si cu altele daca a reusit sa ma minta asa frumos pana acum fara ca eu macar sa banuiesc ca nu ar avea dreptate..dar s-a intamplat sa aflu adevarul, a fost doar o pura intamplare nimic mai mult. As vrea sa ii spun ca stiu dar nu pot sa fac asta. Sunt bulversata rau de tot si as vrea sa stiu ce se va intampla de acum incolo....:((


e decizia u,dar u fii fata desteapta,si vezi ce mai are de ascuns poate ascunde un trecut cu care te poate distruge,ai grija ca se poate ajunge ffffffffffffffff departe,
yo iti doresc multa bafta,si sa fii iubita
scorpyoW
Postat pe 22 Iunie 2009 23:01
da uite ca citeam ca la adulti mitomania poate fi un simptom al isteriei sau al perversiunii!
SunShadow
Postat pe 22 Iunie 2009 23:03
Ms la toata lumea :)
SunShadow
Postat pe 22 Iunie 2009 23:07
De la: SunShadow, la data 2009-06-22 23:03:00da uite ca citeam ca la adulti mitomania poate fi un simptom al isteriei sau al perversiunii!

Eu am inteles ca te-a mintit doar in legatura cu studiile. Asta nu poate fi numita mitomanie. La cat de bulversata spui ca esti.. am senzatia ca lucrurile sunt mult mai grave decat spui. Oricum... doar o discutie cu el te poate elibera.
rashela
Postat pe 22 Iunie 2009 23:08
De la: SunShadow, la data 2009-06-22 23:03:00da uite ca citeam ca la adulti mitomania poate fi un simptom al isteriei sau al perversiunii!
pai are mai multe forme si grade. tu trebuie in primul rind sa identifici natura acestor denaturari a adevarului!trebuie observat daca minte cu un scop s-au nu,daca te minte numai pe tine si alte persoane nu.daca este constient de denaturarea adevarului. poate merge la psiholog pentru terapie pentru a constientiza problema,pentru a identifica ceea ce a determinat-o si apoi pentru ai oferi suportul ,necesar pentru remediere ei!
FRANNNCE
Postat pe 22 Iunie 2009 23:15
De la: rashela, la data 2009-06-22 23:08:39
De la: SunShadow, la data 2009-06-22 23:03:00da uite ca citeam ca la adulti mitomania poate fi un simptom al isteriei sau al perversiunii!

Eu am inteles ca te-a mintit doar in legatura cu studiile. Asta nu poate fi numita mitomanie. La cat de bulversata spui ca esti.. am senzatia ca lucrurile sunt mult mai grave decat spui. Oricum... doar o discutie cu el te poate elibera.


ai dreptate,dar dca e ceva mai grav,ar trebui s'o termine definitiv,s'au poate ne spune ea cu ce a mai mintito,daca tot a deschis subiectu
scorpyoW
Postat pe 22 Iunie 2009 23:20
De la: scorpyoW, la data 2009-06-22 23:20:35
De la: rashela, la data 2009-06-22 23:08:39
De la: SunShadow, la data 2009-06-22 23:03:00da uite ca citeam ca la adulti mitomania poate fi un simptom al isteriei sau al perversiunii!

Eu am inteles ca te-a mintit doar in legatura cu studiile. Asta nu poate fi numita mitomanie. La cat de bulversata spui ca esti.. am senzatia ca lucrurile sunt mult mai grave decat spui. Oricum... doar o discutie cu el te poate elibera.


ai dreptate,dar dca e ceva mai grav,ar trebui s'o termine definitiv,s'au poate ne spune ea cu ce a mai mintito,daca tot a deschis subiectu


sincer nu stiu cu ce alte chestii m-a mai mintit doar ca am inceput sa pun sub semnul intrebarii tot ce stiu despre el, tot ce mi-a spus. si daca stau si analizez lucrurile in detaliu ma gandesc ca totul a fost doar o MARE minciuna...dar nu am inteles care i-a fost scopul? sau de ce unii oameni pot sa minta asa?
adica ce obtin cu asta?
SunShadow
Postat pe 22 Iunie 2009 23:34
sunshadow......iti poate spune scrt,mi'ai plact si daca stiai adevaru nu stateai cu mine,apoi timpu a trecut si am inceput sa te iubesc,si mi'a fost foarte greu sa'ti mai spun adevaru,de frica sa nu te pierd,u iubindul il vei ierta,e foarte simplu nu crezi?
scorpyoW
Postat pe 22 Iunie 2009 23:41
scorpyoW pare f simplu...
SunShadow
Postat pe 22 Iunie 2009 23:49
chestia e ca vreau sa discut cu el despre asta dar sincer nu stiu cum sa pun problema. rashela, tu zici ca ar trebui sa merg la el la facultate. e o idee si asta numai ca de acum sunt in vacanta sau in fine, termina sesiunea....desi el mi-a spus candva ca are disertatie...
SunShadow
Postat pe 22 Iunie 2009 23:53
De la: SunShadow, la data 2009-06-22 23:49:32scorpyoW pare f simplu...

stiu,dar cam asta o sa fie raspunsu,nustiu u sti cel mai bine,dar nu inteleg,u nu cunosti pe nimeni apropiat lui?u nu ai intanlit nici o persoana apropiata lui?
de cat timp sunteti impreuna?
scorpyoW
Postat pe 22 Iunie 2009 23:53
De la: scorpyoW, la data 2009-06-22 23:53:53
De la: SunShadow, la data 2009-06-22 23:49:32scorpyoW pare f simplu...

stiu,dar cam asta o sa fie raspunsu,nustiu u sti cel mai bine,dar nu inteleg,u nu cunosti pe nimeni apropiat lui?u nu ai intanlit nici o persoana apropiata lui?
de cat timp sunteti impreuna?


cunosc persoane apopiate lui. mama lui mi-a spus doar ca "odorul ei mai are de invatat" nestiind probabil ca eu stiu altceva si nici eu nu am insistat..sa o intreb ce si cum pt ca mi se parea aiurea sa ii fi spus "da e la master, nu?cat mai are de invatat?"
si am crezut ca e la master pt ca, fiind reinmatriculat nu facea toate orele ci doar materiile la care nu si-a luat examenele si, drept urmare, avea putine ore.
eu am luat totul de buna pt ca nu mi-a dat motive sa ma indoiesc...
SunShadow
Postat pe 23 Iunie 2009 00:02
De la: SunShadow, la data 2009-06-23 00:02:56
De la: scorpyoW, la data 2009-06-22 23:53:53
De la: SunShadow, la data 2009-06-22 23:49:32scorpyoW pare f simplu...

stiu,dar cam asta o sa fie raspunsu,nustiu u sti cel mai bine,dar nu inteleg,u nu cunosti pe nimeni apropiat lui?u nu ai intanlit nici o persoana apropiata lui?
de cat timp sunteti impreuna?


cunosc persoane apopiate lui. mama lui mi-a spus doar ca "odorul ei mai are de invatat" nestiind probabil ca eu stiu altceva si nici eu nu am insistat..sa o intreb ce si cum pt ca mi se parea aiurea sa ii fi spus "da e la master, nu?cat mai are de invatat?"
si am crezut ca e la master pt ca, fiind reinmatriculat nu facea toate orele ci doar materiile la care nu si-a luat examenele si, drept urmare, avea putine ore.
eu am luat totul de buna pt ca nu mi-a dat motive sa ma indoiesc...


imi pare rau dar nu stiu ce sa zic mai bagat total in ceata,u cati ani ai?el cat are?
de cand sunteti impreuna?
sincer nu mai inteleg nimic
scorpyoW
Postat pe 23 Iunie 2009 00:08
Eu zic ca te-a mintit in privinta studiilor pentru ca probabil s-a gandit ca daca iti va spune adevarul nu te vei uita la el si la cat de grav tratezi problema probabil ca are dreptate.

In timp mica lui minciuna s-a transformat intr-un monstru dar tre sa te intrebi de ce a continuat-o ?
Pentru ca in mod normal intr-o relatie de durata incepi sa dai lucrurile pe fata doar ca el nu a facut asta ...nu cumva pentru ca a ajuns sa te cunoasca suficient de bine incat sa considere ca e de preferat sa nu-ti spuna adevarul legat de studiile lui ?


Cand mama lui ti-a spus ca odorul mai are de invatat de ce nu ai intrebat la ce se refera ? ti-a fost frica de ce raspuns vei primi ?


Mie daca mi-ar spune mama LUI ceva de genul in mod sigur as intreba la ce se refera pentru ca atunci cand o femeie spune despre fiul sau ca mai are de invatat se poate referi bine merci la modul in care se comporta cu femeile sa zicem , nu neaparat la studii .


Il iubesti dar nu stii cum sa pui problema ......ce zici de un simplu si direct ,,de ce m-ai mintit '' ?
sau ....te gandesti sa nu-i ranesti sentimentele ?

iris_4_ever
Postat pe 23 Iunie 2009 01:04
Vrei sa fii fericita sau vrei sa ai dreptate?
Shelly11
Postat pe 23 Iunie 2009 10:29
De la: scorpyoW, la data 2009-06-22 22:39:42
De la: SunShadow, la data 2009-06-22 22:34:22E o poveste urata i-as putea spune. Nu credeam ca o voi scrie pe un blog dar sincer vreau sa vorbesc despre asta...
Era o poveste de iubire, l-am iubit foarte mult insa fara sa stiu cine e cu adevarat. Relatia nu a fost una lunga insa m-a mintit cum nu m-a mintit nimeni niciodata si m-a dus cu zaharelul ca sa nu zic altfel. In primul rand m-a mintit in privinta studiilor, spunandu-mi ca are mai multe decat are, dar nu am inteles... de ce? pentru ca stia ce studii am eu? sau care sa ii fi fost motivele?
Nu stiu ce fel de ralatie voia el cand ne-am cunoscut dar intre timp am devenit foarte apropiati si am ajuns sa il iubesc. Eu nu puteam sa verific daca el studiaza ceea ce spune, stiam ca merge la facultate dar nu stiam in nici un caz ca este reinmatriculat in anul 2 ci ca este la master!!!! Dar cum minciuna are picioare scurte s-a intamplat sa aflu adevarul despre asta! Si doare al naibii de tare! pt ca l-am iubit f mult si nu pot sa spun ca nu-l mai iubesc! Nu stiu daca el stie ca am aflat adevarul si sincer nu stiu ce sa fac? Sa ii spun pur si simplu ca stiu ce si cum? Sau sa plec ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat? Am avut f mare inceredere in el dar acum realizez ca lui nu i-a pasat catusi de putin de relatia asta daca a indraznit sa minta asa de tare! As fi vrut sa nu fie atat de ...nu stiu cum sa ii spun si sa imi fi spus de la inceput cum satu lucrurile. Daca era sa existe ceva intre noi exista cu sau fara studiile pe care a spus ca le are si de fapt nu le are. Eu l-as fi iubit oricum pt ca are multe altele in plus si nu ma interesa asta ci ma interesa sa spuna adevarul!
Cum sa mai cred eu acum ca nu m-a mintit si cu altele? Dumnezeu mai stie cu cate!
Inca nu pot sa imi revin pt ca il iubesc f mult si nu stiu ce sa fac...
Voi ce spuneti? Am nevoie de opiniile voastre!


simplu.....next


cele mai simple raspunsuri sunt si cele mai bune
Rock_this
Postat pe 24 Iunie 2009 11:13
Toata lumea minte putin. Spre exemplu, la inceputul relatiei, prietenul meu m-a mintit ca e cu 2 ani mai mare decat in realitate (el e de fapt cu 4 ani mai mic), pt ca a crezut ca nu are nicio sansa sa fie cu mine. Apoi cand am descoperit adevarul, am trecut cu vederea, pt ca il iubeam foarte mult atunci. Intre timp, s-a dovedit a fi un mare mitoman, obligandu-ma sa mint oamenii (i-a spus mamei lui ca eu lucrez intr-un loc in care nu lucrez si nici nu m-a anuntat si pe mine, iar cand m-a intrebat femeia, am ramas masca). Si eu mint, dar vad ca ma intrece... Ai grija, gandeste-te bine. Toate incep cu o minciunica mica si nevinovata.
breathemein
Postat pe 25 Iunie 2009 07:57
De la: rashela, la data 2009-06-22 22:45:25Sunt situatii in viata cand dai gres. Si atunci... construiesti o minciuna (mica in aparenta) pentru a nu-i rani pe cei din jurul tau. Si mai ales in speranta ca un timp nu se va afla adevarul iar tu ai putea s-o dregi, sau s-o intorci in favoarea ta incat toata lumea sa fie multumita si fericita. Sa spunem ca a facut o prostie la facultate si a fost nevoit sa repete anul. Pentru a nu afla parintii lui.. a tesut povestea asta.
Apoi, cand intalnesti pe cineva.. si nu esti genul de "dragoste la prima vedere"... nu iti pui sufletul in palma din prima. Nu stia cand te-a intalnit ce curs va lua relatia voastra. Ok, sa zicem ca a vrut sa fie pe picior de egalitate cu tine.. II placeai si credea (cum cred atatia altii) ca studiile sunt importante intr-o relatie. Dar timpul a trecut, e posibil sa se fi implicat ... si ii este greu sa spuna adevarul. Tot in speranta ca anii vor trece, va termina facultatea si totul va fi ok.
Daca nu exista nici un alt motiv pentru care relatia nu functioneaza, totul merge bine intre voi... atunci poti vorbi cu el despre asta. Sau, si mai bine sa ii faci o vizita la facultate si sa descoperi, vezi Doamne, tocmai atunci!.. Sigur ca nu poti treci usor.. dar daca merita... o vei face. Nu e un sfarsit de lume ca nu e in anul 4 ci doar in anul 2. Doar daca tu crezi ca merita..



Sunt de acord. Da i o sansa sa se justifice de ce te a mintit.Cred ca Rashela are dreptate in ceea ce scrie.Sincer si eu cred la fel.
kudika023365
Postat pe 25 Iunie 2009 08:11
Multumesc pt sfaturi tuturor. Inca nu am facut nimic in sensul asta dar mi-a spus ca imi ascunde ceva si ca ii este f greu sa ascunda. Sper ca va fi tot raul spre bine. Timpul le va decide pe toate si daca nu va fi sa fie...tre sa merg cu fruntea sus mai departe. Azi m-am trezit mai optimista.(sincer ma uitam zilele astea la niste colegi ai mei carora li se intampla foarte multe lucruri bune care nu credeau ca li se vor intampla si incep sa cred cu tarie in destin).
Va pup. O zi buna tuturor!
SunShadow
Postat pe 26 Iunie 2009 09:21
De la: SunShadow, la data 2009-06-22 22:34:22E o poveste urata i-as putea spune. Nu credeam ca o voi scrie pe un blog dar sincer vreau sa vorbesc despre asta...
Era o poveste de iubire, l-am iubit foarte mult insa fara sa stiu cine e cu adevarat. Relatia nu a fost una lunga insa m-a mintit cum nu m-a mintit nimeni niciodata si m-a dus cu zaharelul ca sa nu zic altfel. In primul rand m-a mintit in privinta studiilor, spunandu-mi ca are mai multe decat are, dar nu am inteles... de ce? pentru ca stia ce studii am eu? sau care sa ii fi fost motivele?
Nu stiu ce fel de ralatie voia el cand ne-am cunoscut dar intre timp am devenit foarte apropiati si am ajuns sa il iubesc. Eu nu puteam sa verific daca el studiaza ceea ce spune, stiam ca merge la facultate dar nu stiam in nici un caz ca este reinmatriculat in anul 2 ci ca este la master!!!! Dar cum minciuna are picioare scurte s-a intamplat sa aflu adevarul despre asta! Si doare al naibii de tare! pt ca l-am iubit f mult si nu pot sa spun ca nu-l mai iubesc! Nu stiu daca el stie ca am aflat adevarul si sincer nu stiu ce sa fac? Sa ii spun pur si simplu ca stiu ce si cum? Sau sa plec ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat? Am avut f mare inceredere in el dar acum realizez ca lui nu i-a pasat catusi de putin de relatia asta daca a indraznit sa minta asa de tare! As fi vrut sa nu fie atat de ...nu stiu cum sa ii spun si sa imi fi spus de la inceput cum satu lucrurile. Daca era sa existe ceva intre noi exista cu sau fara studiile pe care a spus ca le are si de fapt nu le are. Eu l-as fi iubit oricum pt ca are multe altele in plus si nu ma interesa asta ci ma interesa sa spuna adevarul!
Cum sa mai cred eu acum ca nu m-a mintit si cu altele? Dumnezeu mai stie cu cate!
Inca nu pot sa imi revin pt ca il iubesc f mult si nu stiu ce sa fac...
Voi ce spuneti? Am nevoie de opiniile voastre!


draga mea, nu vreau sa il apar insa te-ai gandit ca poate s-a simtit inferior? nu stiu ce studii ai tu; dar se prea poate...discuta cu el; nu ai de ce sa pleci dintr-o data. E adevarat ca a mintit si ti-ai pierdut increderea, dar asculta-l si decide apoi...
succes!
kudika017114
Postat pe 8 Iulie 2009 14:47
pot sa mint si eu putzin aici? pottttttttttttttt,poooooooooooootttttttttttttttttttt?
Donty0807
Postat pe 8 Iulie 2009 14:51
De la: Shelly11, la data 2009-06-23 10:29:20Vrei sa fii fericita sau vrei sa ai dreptate?


Super-tare Shelly !!!

Zi SunShadow: vrei sã fii fericitã sau vrei sã ai dreptate !

Este dureros sã pierzi încrederea în persoana iubitã, dar nu, nu trebuie sã pleci dintr-o datã !

Trebuie sã-l iei la rost ! Cu superioritate ! "Cum ai putut sã mã minþi ?" "Eºti persoana în care mi-am pus toatã încrederea !" "De ce-a trebuit sã-mi faci asta ?" "Cât curaj îþi trebuia ca sã-mi spui ºi mie adevãrul ?" "Ce fel de om eºti de fapt, aº vrea ºi eu sã ºtiu ?" "Cu ce altceva mã mai minþi ºi eu te cred cu naivitate pentru cã þin la tine ?" "Sã-mi spui acum tot !" "Cum mã vezi tu de fapt pe mine ?" ... you get the point.

Trebuie sã-l iei la rost chiar dacã el acum a simþit cã tu îþi pui întrebãri, ºi ºi-a adus aminte cã are ceva sã-þi spunã ! Trebuie sã rãspundã în faþa ta ºi sã se justificie !

Abea dupã ce rãspunde trebuie sã-þi pui întrebarea dacã pleci sau nu !

ªi chiar dacã vei hotãrâ cã pleci, trebuie sã vorbeºti ºi cu el sã-i spui de ce ºi sã vadã clar omu' cã minciuna i-a adus singurãtatea.
toughy
Postat pe 8 Iulie 2009 15:45
e posibil sa fi fost complexat din cauza studiilor tale. barbatii sunt uneori, foarte orgoliosi.. nu a vrut sa crezi ca iti este inferior din acest punct de vedere. intr-adevar.. numai o discutie face to face.. ar rezolva problema. dar o discutie pe ton calm. fara reprosuri (s-ar putea sa-l sperii si nu-ti mai zice nimic) daca zici ca il iubesti si pentru altceva.. si studiile nu conteaza foarte mult atunci, de ce sa renunti asa usor? cand iubesti, incerci sa-l intelegi pe cel de langa tine si sa-l ierti. totusi.. e de preferat sa fi de doua ori mai atenta, de-acum incolo... cand increderea s-a pierdut, nu se recastiga asa usor.
DirtyDianna
Postat pe 9 Iulie 2009 11:46
io zic sa-i dai papucii lu' analfabetu maica... tu-ti dai seama daca afla lumea?? iasa nasol...
DieMann
Postat pe 10 Iulie 2009 00:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hai la cafea 57 De la: kudika_972478 20 August 2014 16:28
vreau sa ma despart de el 27 De la: kudika409507 11 August 2011 07:51
cum sa ma despart de el? 19 De la: pryntzesyta 6 August 2009 22:20
Confuzie.. 2 De la: 21 Aprilie 2015 07:23
Relatii-despartire 2 De la: kudika_1019493 20 Octombrie 2016 07:00