Setari Cookie-uri

CAUT GRAVIBINON

Buna fetelor,
Caut urgent sa cumpar Gravibinon. Stiu ca nu se mai fabrica la noi in tara, dar am aflat ca se poate gasi la clinicile de fertilitate din Bucuresti.Stie cineva unde pot gasi?Sau poate mai are careva dintre voi?
Va rog sa ma ajutati, doctorul meu spune ca ar fi singura mea sansa sa pot duce sarcina pana la capat.
Am 6 sarcini oprite in evolutie(se opresc intre 6 si 7 saptamani, toate analizele sunt bune, sunt disperata nu stiu ce sa mai fac).
2001iubi
Postat pe 21 Iunie 2009 13:04
De la: 2001iubi, la data 2009-06-21 13:04:43Buna fetelor,
Caut urgent sa cumpar Gravibinon. Stiu ca nu se mai fabrica la noi in tara, dar am aflat ca se poate gasi la clinicile de fertilitate din Bucuresti.Stie cineva unde pot gasi?Sau poate mai are careva dintre voi?
Va rog sa ma ajutati, doctorul meu spune ca ar fi singura mea sansa sa pot duce sarcina pana la capat.
Am 6 sarcini oprite in evolutie(se opresc intre 6 si 7 saptamani, toate analizele sunt bune, sunt disperata nu stiu ce sa mai fac).




... ma hazardez ... fa mai multe teste pentru toxoplasmoza ... in locuri diferite ...
marco918
Postat pe 23 Iunie 2009 23:45
De la: 2001iubi, la data 2009-06-21 13:04:43Buna fetelor,
Caut urgent sa cumpar Gravibinon. Stiu ca nu se mai fabrica la noi in tara, dar am aflat ca se poate gasi la clinicile de fertilitate din Bucuresti.Stie cineva unde pot gasi?Sau poate mai are careva dintre voi?
Va rog sa ma ajutati, doctorul meu spune ca ar fi singura mea sansa sa pot duce sarcina pana la capat.
Am 6 sarcini oprite in evolutie(se opresc intre 6 si 7 saptamani, toate analizele sunt bune, sunt disperata nu stiu ce sa mai fac).




... ma hazardez ... fa mai multe teste pentru toxoplasmoza ... in locuri diferite ...
marco918
Postat pe 23 Iunie 2009 23:45
De la: 2001iubi, la data 2009-06-21 13:04:43Buna fetelor,
Caut urgent sa cumpar Gravibinon. Stiu ca nu se mai fabrica la noi in tara, dar am aflat ca se poate gasi la clinicile de fertilitate din Bucuresti.Stie cineva unde pot gasi?Sau poate mai are careva dintre voi?
Va rog sa ma ajutati, doctorul meu spune ca ar fi singura mea sansa sa pot duce sarcina pana la capat.
Am 6 sarcini oprite in evolutie(se opresc intre 6 si 7 saptamani, toate analizele sunt bune, sunt disperata nu stiu ce sa mai fac).


NU IT IMAI PIERDE TIMPUL SI NU ITI PERICLITA SANATATEA.

NU te inteleg! Chiar mai vrei sa incerci?

Dupa 3 sarcini oprite-n evolutie la nu mai putin de 12 saptamani,
cea de a treia dand semne de avort de abia prin saptamana a 16-a (chit ca se oprise in evolutie tot intr-a 12 saptamana) cand era sa mor in spital (o saptamana nu mi s-a oprit hemoragia si a trebuit sa ma recureteze fara anestezie pentru a SIMTI ca NU imi perforeaza uterul) EU UNA AM SPUS STOP! si adio = am divortat pentru ca sa-i las lui posibilitatea sa-si intemeieze familia ce si-o dorea, adica sa aibe propriul copil.

La fel, TOATE ANALIZELE ERAU PERFECTE!!! (de fiecare data):
NU toxoplasma gondi,
NU listeria,
NU ..................

Singurele analize care NU le facusem inca, erau cele de compatibilitate genetica. NU voi sti nici o data doar ca pot presupune ca acesta trebuie sa fi fost motivul, caci acuma am 2 COPII minunati, insa cu altcineva!

Si uite cum, daruind (LIBERTATE) celuilalt, am primit chiar eu!

Imi spusese doctorul atunci ca nu este bine sa se intervina in primele 3 luni de sarcina. Caci daca o sarcina nu este viabila in aceasta perioada este mai bine sa se duca. Dar nu vroiam sa cred, si poate tocmai pentru ca m-am incapatanat sa fac toate acele tratamente (Alilestrenol, Gravibinon, vitamine, etc.) poate tocmai de aceea s-a ajuns la acea inaintare in timp fara avortul spontan cu toate ca sarcina era oprita-n evolutie - si MAI RAU a fost.
S-au temut sau au spus ca-i o Mola Hidatiforma?!? Fapt pentru care au analizat tesutul extras si am facut analize lunare timp de 6 luni pentru a verifica sa nu fie cumva de natura cancerigena. NU era!

NIMIC DIN CEEA CE ESTE FORTAT NU ARE CUM SA FIE BUN!

Inainte de a te indopa cu tot felul de HORMONI, si a suporta repercursiunile pentru restul vietii - in loc de a te chinui inutil, asa cum iti prescriu marea majoritate a medicilor,
IN PRIMUL RAND
FACETI AMANDOI toate, dar TOATE ANALIZELE POSIBILE pentru a cunoaste cauzele.

... medici ?!?

Eu am avut noroc de un Medic deosebit si in plus si OM! Dar nu am vrut sa-i dau ascultare, si-mi face impresia ca la fel va incapatanati si voi doi.

Gasiti MOTIVUL, si abia apoi aplicati un tratament ce nu trebuie sa se faca ''dupa ureche''.

MARE ATENTIE, NU acceptati sa vi se faca injectii (in spitale) cu asa numitul ''amestec litic'' pentru ''oprirea CONTRACTIILOR/intaririi abdomenului'', caci NU au NICI O LEGATURA cu tesutul muscular al uterului, in cazul sarcinilor. NU fac decat sa DROGHEZE bebelusul si sa-i afecteze creierul acestuia, fara a decontracta burta.

Cel mai bun remediu este sa nu fiti nevoite sa stati pe la usile doctorilor, ci acasa, LINISTITE, RELAXATE, intinse in pat. Sa va ganditi la ceva placut caci psihicul d-vs are o MARE INFLUENTA asupre copilului, si prin intermediul sistemului neuro-vegetativ va influentati singure in rau - tensiune marita, contractii, etc.

Tot raul sau tot binele se afla in noi insine.

Simply_i
Postat pe 29 Iunie 2009 22:33
Primul copil cand l-am avut, mi-au gasit un titru foarte mare pentru Listeria - anticorpi in numar urias ce indicau o infectare recenta, probabil de la un lapte pasteurizat (dar NU UHT?), sau datorita conditiilor mizerabile de la serviciul unde lucram foarte aproape de o Avicola - muste, caini ...
Si cu tratament puternic de antibiotice in primul trimestru de sarcina, si cu placenta previa dar care nu a necesitat nici o interventie, am dus sarcina EXCELENT, pana la termenul normal cand am nascut.
Simply_i
Postat pe 29 Iunie 2009 22:45
Salut,
Ai facut investigatii genetice pt tine si sot, sau investigatii pt infectii(chlamidii, micoplasme etc) pt ambii soti ? Succes!
ange03
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:00
Oh doamne cand citesc astfel de topicuri mi se face pielea ca de gaina....
kudika_nikole
Postat pe 15 Ianuarie 2012 19:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
invatati-ma va rog 6 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 02:41
avortoni pentru supa..da.. e adevarat! din pacate! 12 De la: 29 Februarie 2012 22:11
trebuie sa fac avort... 39 De la: kudika516853 22 Aprilie 2012 00:55
Avortul...ce si cum? 60 De la: stiricaremerita 21 Ianuarie 2011 21:25
URGENT!!! Mi-a intarziat mentruatia 5 zile.... 14 De la: kudika013892 20 Noiembrie 2012 12:45