Setari Cookie-uri

De 7 ani il doresc!!!!! pls help !!!

Salut fetelor,

Daca ati putea sa imi acordati cateva min, sa veniti cu unsfat, orice....

Povestea mea incepe astfel: am venit la facultate in alt oras, aveam deja un prieten, toate bune si frumoase. Aveam un coleg foarte dragut cu care m-am tot filat pe parcursul anului, dar nu am stat de vorba niciodata. Anul a trecut si el s-a mutat la o alta facultate..tot in aceeasi cladire, ne mai vedeam pe coridoare uneori, ne zambeam, chestii din astea...
Dupa cativa ani ne-am intalnit in oras si am vorbit, mi-a cerut nr de tel dar nu m-a sunat niciodata...dupa un an, ma suna si ma invita la un suc.
AM crezut ca lesin de fericire...am iesit, am povestit, am ajuns la el..el vroia sa se culce cu mine, dar eu am refuzat....ma mai suna din cand in cand, dar stia ca eu am prieten...
Dupa un alt an, iar ma suna asa din senin si ma invita in oras...am ajuns din nou la el, dar de data am mers pana la capat....a fost una din cele mai frumoase zile !!!
Iar au trecut cateva luni in care nu a dat niciun semn de viata...dupa care iar m-a sunat, si eu bine inteles ca am acceptat...au fost cateva luni in care ne tot intalneam pe ascuns, amandoi aveam pe cineva....problema e ca eu sunt foarte indragostita de el...m-a intrebat de ce imi insel prietenul, dar nu am putut sa ii spun ca sunt innebunita dupa el...
Atunci cand ne vedeam, el se comporta extrem de frumos cu mine, de parca ne stiam de o viata...mi-a spus ca ii placea de mine inca din anul 1, etc...
Dupa acea vara, nu m-a mai sunt iarasi cam un an, apoi iar ne-am intalnit odata, iarasi aceeasi poveste....si de atunci , nimic....
Eu de fiecare data ma gandesc la el, nu reusesc nicicum sa il scot din sufletul meu....
Oare crede ca sunt o tarfa pt ca imi inselam prietenul? Ce naiba sa fac? Chiar isi bate joc de mine?
Poate ati avut si voi experiente asemanatoare....sper ca nu....dar va rog, dati-mi un sfat!!!

multumesc din suflet !
lorelei83
Postat pe 22 Iunie 2009 11:45
Unele lucruri sunt interzise ....e un adevar urat:(, dar asa e. Nu poti avea tot ce iti doresti. Gandeste-te ca sexul merge bine, dar poate nu ati putea sta impreuna mai mult de cateva zile, sunt atatea impedimente care pot face sa nu mearga o relatie. Tu daca ai pe cineva, ramai acolo ....mai profita de ocazia asta si gata, la un moment dat o sa se termine.
Adam2008
Postat pe 22 Iunie 2009 11:48
Nu cred ca te considera o tarfa pentru ca-ti inseli prietenul dar cred ca te considera o jucarie pe care o foloseste cand are el chef.Ca se comporta frumos cu tine e pentru ca vrea sa fi disponibila si sa se poata juca cand vor muschii lui.Nu-l costa nimic sa fie dragut ca doar si asa va intaliti rar, in schimbul prestatiilor tale(scuza-ma ca am folosit cuvantul asta dar nu mi-a venit altul mai light).
Daca-si bate joc de tine....poate.Dar im primul rand tre sa te intrebi de ce-ti bati tu joc de tine.El isi doreste sa aiba oricand o rezerva disponibila.
Sfatul meu e sa-l lasi naibii si sa-ti vezi tu de viata ta cu iubitul tau daca ai daca nu sunt altii.Prin faptul ca te suna din an in paste demonstreaza clar ca nu vrea nimic serios.
N-am vrut sa fiu rea dar asta e parerea mea, si-ti vei da seama si tu de toate astea dupa ce nu vei mai fi cu el.
roxirose
Postat pe 22 Iunie 2009 12:02
Merci mult,
sunt constienta si eu ca nu am procedat ok de la inceput inca... e foarte naspa sa te impaci cu ideea ca te-ai comportat ca o cretina :) probabil ca trebuia sa joc mai dur, mai inabordabil..dracu stie..fapta e consumata..sper doar sa imi treaca aceste sentimente tampite pe care le am fata de el...cred ca m-am imbatat cu apa rece si am vrut sa cred ca lui chiar ii place de mine (din mom ce avea prietena, nu ducea lipsa de ...)...oricum nu l-am mai vazut de 1 an...singurul lucru pe care il doream/doresc era sa primesc si eu o explicatie...dar cred ca voi ramane cu multe semne de intrebare forever....
lorelei83
Postat pe 22 Iunie 2009 12:11
Explicatie? La ce? "De ce ma suni doar o data pe an?" "De ce faci sex cu mine doar o data pe an?" Ce altceva ai putea (ai avea dreptul) sa-l mai intrebi? Inteleg ca nu ti-a promis nimic.. niciodata, stiai de fiecare data pentru ce esti sunata..... tipul a luat situatia ca atare. As fi curioasa cum ar povesti el istoria asta.
In fine, desigur, cea mai inteleapta decizie este sa iti vezi de treaba. A trecut inca 1 an? refuza-l de data asta! Fara explicatii... fara ezitare. Asa cum ne comportam. asa suntem tratati.
rashela
Postat pe 22 Iunie 2009 12:22
cred ca te vrea doar ca partenera pt secs
R_F
Postat pe 22 Iunie 2009 12:25
De la: lorelei83, la data 2009-06-22 12:11:12Merci mult,
sunt constienta si eu ca nu am procedat ok de la inceput inca... e foarte naspa sa te impaci cu ideea ca te-ai comportat ca o cretina :) probabil ca trebuia sa joc mai dur, mai inabordabil..dracu stie..fapta e consumata..sper doar sa imi treaca aceste sentimente tampite pe care le am fata de el...cred ca m-am imbatat cu apa rece si am vrut sa cred ca lui chiar ii place de mine (din mom ce avea prietena, nu ducea lipsa de ...)...oricum nu l-am mai vazut de 1 an...singurul lucru pe care il doream/doresc era sa primesc si eu o explicatie...dar cred ca voi ramane cu multe semne de intrebare forever....
draga mea ,unii barbati chiar daca au pe cineva linga ei mai calca din cind in cind prin alte gauri pentru diversitate! te manipuleaza si stie ca tu esti disponibila cind doreste ciucurelul lui altceva! pun pariu ca mai are si alte gaurici si de aceea iti vine rindul atit de rar!..............tu alegi ce doresti de la viata !
FRANNNCE
Postat pe 22 Iunie 2009 12:28
:) si eu as fi curioasa cum ar povesti el lucrurile..
intr-adevar nu mi-a promis nimic, nici eu lui..am avut unele discutii legate de noi, si i-am spus ca nu as vrea sa ma mai intalnesc cu el..dar cand m-a intrebat daca sigur asta vreau..am ezitat...el mi-a zic ca se simte f bine cu mine (nu ma refer la partea sexuala...) dar ca ii este frica, sigur unul din noi va avea de suferit apoi...(mi-a spus ca a avut odata o prietena care l-a inselat mai multe luni si a aflat tarziu..poate e traumatizat de fete care inseala :)????)
sunt constienta ca el s-a jucat cu mine...dar cred ca undeva in sufletul meu sper sa nu fie chiar asa...
lorelei83
Postat pe 22 Iunie 2009 12:40
Off ...atata dramatism ...tu nu mai pune sentimente si traieste-ti viata ....daca nu pui sentimente e ca si cum ai avea un amant....?! iti displace acest lucru? nu cred .....tu doar ai pus sentimente si vrei mai mult, asta e un risc cand ai amant.....trebuie doar sa te stapanesti.
Adam2008
Postat pe 22 Iunie 2009 12:55
De la: lorelei83, la data 2009-06-22 12:40:51:) si eu as fi curioasa cum ar povesti el lucrurile..
intr-adevar nu mi-a promis nimic, nici eu lui..am avut unele discutii legate de noi, si i-am spus ca nu as vrea sa ma mai intalnesc cu el..dar cand m-a intrebat daca sigur asta vreau..am ezitat...el mi-a zic ca se simte f bine cu mine (nu ma refer la partea sexuala...) dar ca ii este frica, sigur unul din noi va avea de suferit apoi...(mi-a spus ca a avut odata o prietena care l-a inselat mai multe luni si a aflat tarziu..poate e traumatizat de fete care inseala :)????)
sunt constienta ca el s-a jucat cu mine...dar cred ca undeva in sufletul meu sper sa nu fie chiar asa...


nu spera pentru ca ai sa te afunzi mai tare. fiecare dintre noi am gresit si am trecut peste.asa trebuie sa faci si tu.chiar daca iti da explicatii te vei gandi daca explicatiile au fost reale si iar vei avea semne de intrebare.sau poate te va rani mai tare.
in cazul in care va fi cu tine daca e traumatizat de fetele care inseala:
1. va avea dubii in privinta ta pt faptul ca aveai prieten si totusi te intalneai cu el , deci erai una dintre alea care inseala
2. posibil sa te insele si pe tine asa cum face cu prietena lui

chiar iti doresti o relatie de genul asta?
roxirose
Postat pe 22 Iunie 2009 12:58
De la: Adam2008, la data 2009-06-22 12:55:57Off ...atata dramatism ...tu nu mai pune sentimente si traieste-ti viata ....daca nu pui sentimente e ca si cum ai avea un amant....?! iti displace acest lucru? nu cred .....tu doar ai pus sentimente si vrei mai mult, asta e un risc cand ai amant.....trebuie doar sa te stapanesti.


:) stiu ca sunt pathetic...:) ma mai apuca si pe mine din cand in cand...a, si problema e ca NU am amant..din mom ce nu am vb de anul trecut...iar eu nu il sun ca mi se pare prea injositor!
thnaks:))
lorelei83
Postat pe 22 Iunie 2009 12:59
Scuze daca ce am zis a sunat dur, dar asta e adevarul ......doar ca ce e frumos dureaza putin.......
Adam2008
Postat pe 22 Iunie 2009 13:04
De la: lorelei83, la data 2009-06-22 12:40:51:) si eu as fi curioasa cum ar povesti el lucrurile..
intr-adevar nu mi-a promis nimic, nici eu lui..am avut unele discutii legate de noi, si i-am spus ca nu as vrea sa ma mai intalnesc cu el..dar cand m-a intrebat daca sigur asta vreau..am ezitat...el mi-a zic ca se simte f bine cu mine (nu ma refer la partea sexuala...) dar ca ii este frica, sigur unul din noi va avea de suferit apoi...(mi-a spus ca a avut odata o prietena care l-a inselat mai multe luni si a aflat tarziu..poate e traumatizat de fete care inseala :)????)
sunt constienta ca el s-a jucat cu mine...dar cred ca undeva in sufletul meu sper sa nu fie chiar asa...
cred ca de teme sa nu mai fie inselat...dar si el inseala ,daca zici ca are prietena.la fel tu ai prieten daca am inteles eu bine...Cred ca cel mai bine ar fi o discutie cu cartile pe fata...daca tu ii spui ca nu vrei sa te mai intalnesti cu el desi vrei asta ...el ce mai inteleaga
kudika025094
Postat pe 22 Iunie 2009 13:09
De la: Adam2008, la data 2009-06-22 13:04:37Scuze daca ce am zis a sunat dur, dar asta e adevarul ......doar ca ce e frumos dureaza putin.......


nu e dur, nu sunt asa de sensibila...asa e cum spui:)

vroiam sa vad dc cineva poate intelege acest comportament mai mult decat bizar al lui..povestea asta a durat prea multi ani..probabil ca vrioa sa isi demonstreze din cand in cand cat de macho este el...tot ce a facut este sa imi demonstreze mie cat de imbecila sunt...

la varsta mea si dupa atatea studii ar trebui sa am mai multa minte in cap :)))
lorelei83
Postat pe 22 Iunie 2009 13:11
deci stai linistita, tu nu ai gresit cu nimic dupa parerea mea ....pur si simplu o data la 3-4 luni primeai un telefon si aveai parte de o noapte frumoasa ...nu e nimic vinovat aici ...e chiar frumos......multi/multe nu recunosc, dar isi doresc acest lucru .....+ ca se intampla destul de rar
Adam2008
Postat pe 22 Iunie 2009 13:15
Hai, sa fim seriosi! Cum sa ai o "discutie cu cartile pe fata" cu un barbat cu care te culci o data pe an, cand stiu amandoi ca exista si o alta persoana in viata fiecaruia? E de tot rasul! Fata spune ca povestea dureaza de 7 ani....... sau oricum, de ani buni. Si atunci despre ce discutie e vorba? Ce implicatie are fiecare intr-o asemenea relatie? E un fel de iubire de-o vara.. ne vedem, ne simtim bine, la revedere. in lumea reala! Cum sa-i ceri unui "oarecare" (pentru ca pana la urma asta e... ) sa isi ia un angajament ferm?

Gata, ia decizia ca s-a terminat si mergi mai departe! Evident ca nu conteaza ce vrea el.. (stim deja ce vrea). Nu stiu daca ai spus pe undeva ce varsta are.. s-o fi si insurat intre timp omul..
rashela
Postat pe 22 Iunie 2009 22:32
De la: lorelei83, la data 2009-06-22 11:45:01Salut fetelor,

Daca ati putea sa imi acordati cateva min, sa veniti cu unsfat, orice....

Povestea mea incepe astfel: am venit la facultate in alt oras, aveam deja un prieten, toate bune si frumoase. Aveam un coleg foarte dragut cu care m-am tot filat pe parcursul anului, dar nu am stat de vorba niciodata. Anul a trecut si el s-a mutat la o alta facultate..tot in aceeasi cladire, ne mai vedeam pe coridoare uneori, ne zambeam, chestii din astea...
Dupa cativa ani ne-am intalnit in oras si am vorbit, mi-a cerut nr de tel dar nu m-a sunat niciodata...dupa un an, ma suna si ma invita la un suc.
AM crezut ca lesin de fericire...am iesit, am povestit, am ajuns la el..el vroia sa se culce cu mine, dar eu am refuzat....ma mai suna din cand in cand, dar stia ca eu am prieten...
Dupa un alt an, iar ma suna asa din senin si ma invita in oras...am ajuns din nou la el, dar de data am mers pana la capat....a fost una din cele mai frumoase zile !!!
Iar au trecut cateva luni in care nu a dat niciun semn de viata...dupa care iar m-a sunat, si eu bine inteles ca am acceptat...au fost cateva luni in care ne tot intalneam pe ascuns, amandoi aveam pe cineva....problema e ca eu sunt foarte indragostita de el...m-a intrebat de ce imi insel prietenul, dar nu am putut sa ii spun ca sunt innebunita dupa el...
Atunci cand ne vedeam, el se comporta extrem de frumos cu mine, de parca ne stiam de o viata...mi-a spus ca ii placea de mine inca din anul 1, etc...
Dupa acea vara, nu m-a mai sunt iarasi cam un an, apoi iar ne-am intalnit odata, iarasi aceeasi poveste....si de atunci , nimic....
Eu de fiecare data ma gandesc la el, nu reusesc nicicum sa il scot din sufletul meu....
Oare crede ca sunt o tarfa pt ca imi inselam prietenul? Ce naiba sa fac? Chiar isi bate joc de mine?
Poate ati avut si voi experiente asemanatoare....sper ca nu....dar va rog, dati-mi un sfat!!!

multumesc din suflet !


next....ca ai sa ajungi la 40ani si nu ai facut nimic in viata
scorpyoW
Postat pe 22 Iunie 2009 22:36
Parerea mea e ca intalnirile dintre voi doi sunt o evadare din celelalte relatii. Cand relatiile devin monotone sau mai bine-zis relatia lui, te cauta pe tine si se mai destinde. Putea sa fie alta fata in locul tau, dar el te prefera pe tine fiindca se atasase de tine ca de cealata fata. Si cred ca mai e ceva:discretia. Nu cred ca vrea ca cealalta sa stie de tine. Asa ca de aceea te cauta pe tine. Si nu e nimic rau in asta. Sunt barbati sau femei casatoriti care casa este casa, iar intalnirile acestea sunt ocazionale.
Am avut un coleg de servici, casatorit cu nepoti la casa lui, care avea amanta o fosta colega de servici si sunt si prieteni de familie. Asa ca isi petrec concediile impreuna, nevasta lui nici nu banuie ca prietena de familie este amanta sotului ei.Au avut grija sa nu sa dea de gol, insa cand eram la servici, tipa il suna si vroia sa se intalnesca cu el. Atunci el o suna pe nevast-sa si ii spunea ca mai intarzie ca l-a trimis directorul nu stiu unde si are ceva de rezolvat. Relatia lor dureaza cred ca de cel putin 25 ani. Da, 25 ani ca eu am zis ca asta e ca nevasta lui. Dar ea era care se agata mereu de el. Si tipul profita, mai ales ca ea are casa de vacanta la munte si cum concediile le fac acolo, cazarea este gratuita. Imbina utilul cu placutul.
quantex
Postat pe 25 Iunie 2009 14:17
no comment!
greierash_is_back
Postat pe 25 Iunie 2009 14:20
ii tare povestea, dar nu as baga mana in foc ca nevasta lui nu stie nimic, sunt multe femei care se conformeaza cu ce au, defapt amandoua femeile din viata lui se conformeaza cu ce primesc :P

Postat pe 25 Iunie 2009 22:00
De la: lorelei83, la data 2009-06-22 11:45:01Salut fetelor,

Daca ati putea sa imi acordati cateva min, sa veniti cu unsfat, orice....

Povestea mea incepe astfel: am venit la facultate in alt oras, aveam deja un prieten, toate bune si frumoase. Aveam un coleg foarte dragut cu care m-am tot filat pe parcursul anului, dar nu am stat de vorba niciodata. Anul a trecut si el s-a mutat la o alta facultate..tot in aceeasi cladire, ne mai vedeam pe coridoare uneori, ne zambeam, chestii din astea...
Dupa cativa ani ne-am intalnit in oras si am vorbit, mi-a cerut nr de tel dar nu m-a sunat niciodata...dupa un an, ma suna si ma invita la un suc.
AM crezut ca lesin de fericire...am iesit, am povestit, am ajuns la el..el vroia sa se culce cu mine, dar eu am refuzat....ma mai suna din cand in cand, dar stia ca eu am prieten...
Dupa un alt an, iar ma suna asa din senin si ma invita in oras...am ajuns din nou la el, dar de data am mers pana la capat....a fost una din cele mai frumoase zile !!!
Iar au trecut cateva luni in care nu a dat niciun semn de viata...dupa care iar m-a sunat, si eu bine inteles ca am acceptat...au fost cateva luni in care ne tot intalneam pe ascuns, amandoi aveam pe cineva....problema e ca eu sunt foarte indragostita de el...m-a intrebat de ce imi insel prietenul, dar nu am putut sa ii spun ca sunt innebunita dupa el...
Atunci cand ne vedeam, el se comporta extrem de frumos cu mine, de parca ne stiam de o viata...mi-a spus ca ii placea de mine inca din anul 1, etc...
Dupa acea vara, nu m-a mai sunt iarasi cam un an, apoi iar ne-am intalnit odata, iarasi aceeasi poveste....si de atunci , nimic....
Eu de fiecare data ma gandesc la el, nu reusesc nicicum sa il scot din sufletul meu....
Oare crede ca sunt o tarfa pt ca imi inselam prietenul? Ce naiba sa fac? Chiar isi bate joc de mine?
Poate ati avut si voi experiente asemanatoare....sper ca nu....dar va rog, dati-mi un sfat!!!

multumesc din suflet !

Nu vreau in niciun caz sa fiu rea .. prefer sa discut liber cu tine. Da-mi un mesaj de acord
kudi_onutsa
Postat pe 8 Iulie 2009 08:48
Da-mi un mesaj daca esti de acord* .. scuze
kudi_onutsa
Postat pe 8 Iulie 2009 08:48
nu stiu cum nu ai reusit sa-l uiti din mom ce vb cu el odata pe an.....in fine lasa-l in plata Domnului si vezi-ti de treaba si de viata ta!!! prietenu tau merita sa-i faci asa ceva???
bruneagra25
Postat pe 8 Iulie 2009 08:57
eu am cunoscut uni barbati care faceau acelasi lucru...si intamplator am avut ocazia sa vb cu unu foarte mult pe tema asta.....sunt uni barbati(si aici nu generalizez), care desi ei isi inseala prietena/sotia......fara sa considere ca au facut o mare greseala, nu inteleg femeile intr-o situatie similara.

Adevarul este ca un barbat care-si inseala sotia, o poate face din curiozitate, din oportunitate, cazuri in care nu investesc nici-un sentiment in afara placerii carnesti, sau o pot face in urma unor sentimente....
O femeie....mai rar isi inseala sotul doar asa din curiozitate.....in nici-un caz din oportunitate....si cel mai des in momentul in care ceva ii lipseste acasa!
In general tu nu prea poti stii care-i sunt motivele pentru care isi inseala prietena cu tine, insa el probabil este 99% sigur de sentimentele tale.....si profita, pentru ca ii convine sa fii "acolo undeva" in orice moment ce va avea nevoie de tine, asta-i doar o forma de egoism....prezenta deopotriva si la barbati cat si la femeii.....poate nici n-o face intr-un mod constient!

Ideea e ca, nu trebuie sa te condamni pentru nimic....asta e, si cum ai spus si tu faptul este consumat....insa nu-i mai face pe plac, stiiu ca este greu, si ca ai da orice daca-ai putea sa-i mai gasesti macar o scuza......dar nu are....obisnuieste-te.

Probabil nu-i esti indiferenta...insa daca si-ar fi dorit o relatie cu tine....si ar fi simtit si el pentru tine ceea ce tu simti, crezi ca n-ar fi facut nimic pentru tine?

Asa cum ai spus tu, e posibil sa se simta dezamagit din cauza faptului ca iti inseli iubitul....si sa-i fie frica ca ai putea sa-i faci si lui acelasi lucru.....nu stiu.

Cel mai bine ar fi in momentul in care te va mai suna...pentru o potentiala intalnire, sa-l refuzi, ca si cand ar fi absolut normal.....respingandu-l s-ar putea sa-i starnesti interesul si curiozitatea.....oricum el trebuie sa inteleaga ca nu-i esti la dispozitie!

Asa se intampla intotdeauna....fameile sunt primele care investesc sentimente...

Iti doresc tot binele....si poate ne tii la curent
gargaritamica
Postat pe 8 Iulie 2009 09:22
Auzi, poate cei de pe forum vor sa fie diplomati dar ce ai facut tu trece la categoria c****.Nu vreau sa te superi da altceva ce poti sa zici cand tu ai prieten da mergi sa faci sex cu altul.Macar daca erai singura, asa sa te tot duci.Da chiar asa.Destept e prietenul tau...
therapsong2
Postat pe 9 Iulie 2009 00:08
Lorelei, stiu foarte bine cum e sa te afli in postura de a-ti dori foarte mult pe o persoana pe care nu poti sa o ai.
Si mai stiu si cum e sa te afli in postura tipului de care zici tu.

Eu cred ca ar trebui sa incerci si tu ceva si sa nu treci mai departe pana cand tu nu ai facut ceea ce era in puterea ta sa faci. Pentru ca mai incolo, peste ani, vei regreta.
E mult mai bine sa pierzi dupa ce ai incercat ceva decat sa pierzi prin abandon din frica.

Cel mai bine ar fi sa fi si tu mai asertiva si sa vorbesti cu el sa va vedeti mai des.
Probabil ca el are acum o prietena, sau umbla din floare in floare pentru ca e nehotarat. Drept care o relatie cu el nu o sa ai din prima.
Dar daca va vedeti mai des si el va avea ocazia sa descopere mai mult ce tipa deosebita esti si ca tii la el, ar fi sanse sa iasa ceva.

Daca nu o sa vrea sa va vedeti, atunci sterge-l de tot din viata ta si mergi mai departe.
AndreiD
Postat pe 9 Iulie 2009 02:43
De la: AndreiD, la data 2009-07-09 02:43:10Lorelei, stiu foarte bine cum e sa te afli in postura de a-ti dori foarte mult pe o persoana pe care nu poti sa o ai.
Si mai stiu si cum e sa te afli in postura tipului de care zici tu.

Eu cred ca ar trebui sa incerci si tu ceva si sa nu treci mai departe pana cand tu nu ai facut ceea ce era in puterea ta sa faci. Pentru ca mai incolo, peste ani, vei regreta.
E mult mai bine sa pierzi dupa ce ai incercat ceva decat sa pierzi prin abandon din frica.

Cel mai bine ar fi sa fi si tu mai asertiva si sa vorbesti cu el sa va vedeti mai des.
Probabil ca el are acum o prietena, sau umbla din floare in floare pentru ca e nehotarat. Drept care o relatie cu el nu o sa ai din prima.
Dar daca va vedeti mai des si el va avea ocazia sa descopere mai mult ce tipa deosebita esti si ca tii la el, ar fi sanse sa iasa ceva.

Daca nu o sa vrea sa va vedeti, atunci sterge-l de tot din viata ta si mergi mai departe.

pai cum sa o ai ma daca consideri k nu merita sa-i platesti macar un suc???
bruneagra25
Postat pe 9 Iulie 2009 09:01
intotdeauna cand cineva nu poate fi al nostru ,il dorim tot mai mult,nu cred sa fie dragoste ci o dorinta puternica ........dar daca ar fi fost tot timpul cu tine atunci ti-ai dat seama daca e iubire sau nu.....pt ca inca esti cu prietenul tau......si ma gandesc ,ca faceti dragoste......
o pers care te cauta destul de rar si numai pt sex,nu vrea o relatie serioasa cu tine.....ci doar sa se simta bine.....
incearca sa il uiti.....e cel mai bine pt tine....
heaven_2906
Postat pe 9 Iulie 2009 12:04
wow..de 7 ani?
ce`l mai bn ar fi sa`l intrebi ce simte pt tn...
asa ii poti spune ce simti si tu pt el..
apoi ....poate o sa fiti impreuna..
succes!!
kudika050245
Postat pe 9 Iulie 2009 21:14
De la: heaven_2906, la data 2009-07-09 12:04:56intotdeauna cand cineva nu poate fi al nostru ,il dorim tot mai mult,nu cred sa fie dragoste ci o dorinta puternica ........


E orgoliu combinat cu atractie sexuala nesatisfacuta. Sau dorinta, cum i-ai zis tu.

Partea proasta e ca o "dragoste" neimplinita de felul asta poate sa dureze foarte mult...si cu cat dureaza mai mult sansele sa se rezolve sunt din ce in ce mai mici.

De aia trebuie ori sa ia atitudine, ori sa mearga mai departe.
AndreiD
Postat pe 10 Iulie 2009 08:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O parere 23 De la: B3ndiss 19 Iulie 2011 23:40
diferenta mare de varsta 2 De la: Barbie30 23 Octombrie 2010 22:14
ce spuneti despre prostitutia masculina???? 40 De la: pacifista 7 Septembrie 2009 13:26
cred in suflet perechie 5 De la: Barbie30_ 14 Februarie 2011 10:24
Iubirea mea imposibila e un actor american cunoscut.M-am indragostit de el. 297 De la: Georgia12 27 August 2009 00:45