Setari Cookie-uri

DRAGOSTE SAU MILA

CASATORITA FIIND ACUM 1 AN AM CUNOSCUT PE ALTCINEVA.M-AM INDRAGOSTIT NEBUNESTE CUM NICIODATA NU AM FOST,AM INCEPUT SA IESIM SI ASA USOR NE-AM DAT SEAMA CA AVEM FOARTE MULTE LUCRURI IN COMUN ,CA SUNTEM NASCUTI IN ACEASI ZI SI CA SUFLETELE NOASTRE SUNT LA FEL.SOTULUI MEU I-AM SPUN EU DAR DIN PACATE NU A VRUT SA ACCEPTE DESPARTIREA SI A INCEPUT CU TOT FELUL DE AMENINTARI,CERTURI SI ETC.SUNT DERUTATA SI MA GANDESC DE ATATA TIMP SA MA DESPART DE EL DAR NU POT,PARCA CEVA MA TINE TOT TIMPUL LANGA EL .MI SE FACE MILA CAND IL VAD CA INCEPE SA PLANGA CA UN COPIL SA NU-L PARASESC CA NU POATE SA TRAEASCA FARA MINE.STIU,E EGOIST NU SE GANDESTE DE CAT LA EL CU TOATE CA STIE CA EU NU IL MAI IUBESC INCEARCA SA FACA TOT FELUL DE LUCRURI FRUMOASE.CATEODATA CAND MA GANDESC LA VIATA MEA ,LA CE SIMNT EU SI CUM IMI ESTE BINE VREAU SA NE DESPARTIM,CAND MA UIT LA EL SI II VAD DUREREA PE FATA SI SIMNT CA SUFERA DIN CAUZA MEA, IMI ESTE MILA SI MA CONDAMN PENTRU TOATA SUFERINTA LUI SI NU POT SA-L PARASESC.SAU POATE O PARTICICA DIN MINE UNDEVA IL IUBESTE SI NU IMI DAU SEAMA
stefania200
Postat pe 3 Octombrie 2009 00:01
Dupa parerea mea, prima greseala pe care ai facut-o aste aceea ca ai recunoscut adulterul fara a fi sigura de ceea ce vrei cu adevarat. Asta inseamna ca ai provocat nebunia prin care treci.. degeaba. Ai ranit sufletul sotului tau, ti-ai transformat casnicia intr-un cosmar.. degeaba. Daca povestea de iubire era reala si de viitor, daca tu ai fi fost sigura de asta.. acum erai cu actele de divort in mana.
A doua greseala pe care o comiti.. este increderea neconditionata aratata noului iubit. Nu uita ca acelasi sentiment l-ai avut si fata de sotul tau.. si uite ca, nah! .. nu aduce anul ce aduce ceasul.

Te asigur ca.. atunci cand vei fi absolut sigura de ceea ce simti si ceea ce vrei.. nu iti vei mai pune o asemenea intrebare: dragoste sau mila?
De fapt, ceea ce vreau sa iti spun este ca... s-ar putea sa fie prea tarziu sa te mai poti razgandi. Este adevarat ca sotul tau acum sufera si implora impacarea, dar mi-e teama ca asta se intampla doar in acest moment. Nu stiu daca asta va mai fi o casnicie adevarata vreodata (in cazul in care renunti la ideea despartirii). O asemenea umilinta.. un barbat nu o uita prea usor si, parerea mea este ca ti-o va plati cu varf si indesat.
rashela
Postat pe 3 Octombrie 2009 04:07
Multumesc pt raspuns rashela,stiu ca in tot ce spui ai dreptate sunt lucruri la care tot timpul m-am gandit,sunt lucruri care nu as fi dorit sa mi se intample.Poate am gresit ca i-am spus sotului meu ,dar ma simnteam ca un om de nimic cand il priveam si am considerat ca e mai bine sa nu-l mint.
stefania200
Postat pe 3 Octombrie 2009 21:06
De la: stefania200, la data 2009-10-03 00:01:39CASATORITA FIIND ACUM 1 AN AM CUNOSCUT PE ALTCINEVA.M-AM INDRAGOSTIT NEBUNESTE CUM NICIODATA NU AM FOST,AM INCEPUT SA IESIM SI ASA USOR NE-AM DAT SEAMA CA AVEM FOARTE MULTE LUCRURI IN COMUN ,CA SUNTEM NASCUTI IN ACEASI ZI SI CA SUFLETELE NOASTRE SUNT LA FEL.SOTULUI MEU I-AM SPUN EU DAR DIN PACATE NU A VRUT SA ACCEPTE DESPARTIREA SI A INCEPUT CU TOT FELUL DE AMENINTARI,CERTURI SI ETC.SUNT DERUTATA SI MA GANDESC DE ATATA TIMP SA MA DESPART DE EL DAR NU POT,PARCA CEVA MA TINE TOT TIMPUL LANGA EL .MI SE FACE MILA CAND IL VAD CA INCEPE SA PLANGA CA UN COPIL SA NU-L PARASESC CA NU POATE SA TRAEASCA FARA MINE.STIU,E EGOIST NU SE GANDESTE DE CAT LA EL CU TOATE CA STIE CA EU NU IL MAI IUBESC INCEARCA SA FACA TOT FELUL DE LUCRURI FRUMOASE.CATEODATA CAND MA GANDESC LA VIATA MEA ,LA CE SIMNT EU SI CUM IMI ESTE BINE VREAU SA NE DESPARTIM,CAND MA UIT LA EL SI II VAD DUREREA PE FATA SI SIMNT CA SUFERA DIN CAUZA MEA, IMI ESTE MILA SI MA CONDAMN PENTRU TOATA SUFERINTA LUI SI NU POT SA-L PARASESC.SAU POATE O PARTICICA DIN MINE UNDEVA IL IUBESTE SI NU IMI DAU SEAMA

Daca esti o fata tanara se pare ca deaia ai gresit asa sunt toate fetele tinere NU SE MULTUMESC CU TOT CE AU intodeauna vor mai mult Asa ai facut si tu Daca aveai un barbat aveai o casa de ce ai cautat altceva in alta parte./ sincer sa nu zici ca nu ai cautat in alta parte ptr ca daca nu cautai nu dadeai de actualul amant sa zic asa...Greseala e facuta si sincer si daca ramai cu el si daca te despati de sot el tot va suferi la el sincer nu e ca te desparti de el el acum simte cv puternic ptr ca se simte umilit ,injosit etc etc,,,deaia face asa ptr ca se simte k nu e bun de nimica ca deaia il parasesti ca deaia te-ai dus la altu....iti dau un sfat fal sa-si orienteze privirea catre alta femeie si at isi va arata adevarata vatza atunci vei scapa de amenintari etc etc fal sa se ataseze de o fata
claudyuu
Postat pe 6 Octombrie 2009 09:58
divorteaza!din proprie experienta iti zic asta,nu se merita sa stai cu cineva pe care nu l iubesti,indiferent cat ar suferi el.gandeste te intai la tn.eu am acceptat 2 ani si ceva o stituatie asemanatoare,ajunsesem sa mi fie scarba sa stau langa omul acela,si in final pt ce?ca mi era mila de el???nu se merita!gandeste te ca la mn era la miijloc un copil,tot am facut pasul.acum suntem in divort si atata rautate iese la suprafata,incat mi se face sila!asa ca nu te mai gandi la el,gandeste te la tn
cameliaellena
Postat pe 10 Octombrie 2009 20:59
Pai daca sigur nu il iubesti,atunci nu vad nici un rost sa mai stai cu el.
Mila,care mila?Cand vorbim de mila se presupune ca am dori cu actiunile noastre sa ajutam respectiva persoana.Tu l-ai ajuta sa ce?Sa traiasca o minciuna?
Asta,daca bineinteles esti sigura ca nu mai ai nici un fel de sentimente pentru sot si sincer il iubesti pe celalalt.
heaven2007
Postat pe 11 Octombrie 2009 06:43
Eu cred ca ti-e teama sa pierzi siguranta si caldura pe care o gaseai alaturi de sotul tau. Nu esti sigura ca langa cel de care te-ai indragostit vei gasi aceeasi siguranta .
Ma intreb de ce i-ai spus ca ai (si) pe altcineva daca nu esti hotarata sa iesi din aceasta casnicie ?Puteai sa incerci o despartire din alte motive , nu cel al infidelitatii tale...Asa , i-ai provocat suferinta si i-ai ranit sentimentele .Daca iti vei da seama ca de fapt iti iubesti sotul probabil ca nu o sa va mai despartiti si in timp toate acestea se vor intoarce impotriva ta .
ella_c
Postat pe 11 Octombrie 2009 08:00
eu unul in clipa in are am aflat ca m-a inselat am iesit pe usa. si atunci a fost ultima oara cand am pasit in casa aia. divort si asat basta. de ce sa ne facem viata un cosmar unul altuia?sanatate maxima !
asta vrei , de asta ai parte.
tonim69
Postat pe 11 Octombrie 2009 08:58
De la: stefania200, la data 2009-10-03 00:01:39CASATORITA FIIND ACUM 1 AN AM CUNOSCUT PE ALTCINEVA.M-AM INDRAGOSTIT NEBUNESTE CUM NICIODATA NU AM FOST,AM INCEPUT SA IESIM SI ASA USOR NE-AM DAT SEAMA CA AVEM FOARTE MULTE LUCRURI IN COMUN ,CA SUNTEM NASCUTI IN ACEASI ZI SI CA SUFLETELE NOASTRE SUNT LA FEL.SOTULUI MEU I-AM SPUN EU DAR DIN PACATE NU A VRUT SA ACCEPTE DESPARTIREA SI A INCEPUT CU TOT FELUL DE AMENINTARI,CERTURI SI ETC.SUNT DERUTATA SI MA GANDESC DE ATATA TIMP SA MA DESPART DE EL DAR NU POT,PARCA CEVA MA TINE TOT TIMPUL LANGA EL .MI SE FACE MILA CAND IL VAD CA INCEPE SA PLANGA CA UN COPIL SA NU-L PARASESC CA NU POATE SA TRAEASCA FARA MINE.STIU,E EGOIST NU SE GANDESTE DE CAT LA EL CU TOATE CA STIE CA EU NU IL MAI IUBESC INCEARCA SA FACA TOT FELUL DE LUCRURI FRUMOASE.CATEODATA CAND MA GANDESC LA VIATA MEA ,LA CE SIMNT EU SI CUM IMI ESTE BINE VREAU SA NE DESPARTIM,CAND MA UIT LA EL SI II VAD DUREREA PE FATA SI SIMNT CA SUFERA DIN CAUZA MEA, IMI ESTE MILA SI MA CONDAMN PENTRU TOATA SUFERINTA LUI SI NU POT SA-L PARASESC.SAU POATE O PARTICICA DIN MINE UNDEVA IL IUBESTE SI NU IMI DAU SEAMA
Din proprie experienta.... am fost casatorita 3 ani si nu ma condamn deloc ca am gasit pe altcineva....de care la lel....m-am indragostit nebuneste....insa am realizat ca nu s-a meritat dragostea mea pentru sot pana in acel moment. Situatia probabil este diferita caci la mine se punea problema ca unul (eu) sa gandeasca si sa faca pentru 2. Ceva de genul ca s-a insurat si si-a luat de-o grija. Tu viata cu el nu o sa mai ai....exact un fir rupt si innodat....not de care mereu va veti impiedica. Daca e mila acum....gandestete ca peste o vreme lui ii va trece aceasta durere si se va razbuna si nu ii va fi mila. Pune in balantza totul si decide-te sa faci ceva pana nu e prea tarziu (un copil). Numai bine!
anna_eu
Postat pe 21 Octombrie 2009 15:12
divorþeaza....i ai spus despre rel extra ºi nu mai poþi rãmâne lângã el....poate acum te a iertat...daca va impãcaþi la prima discuþie cu siguranþã te va jigni, denigra, reproºa....ºi sã stai cu el doar din milã...nu s emeritã...eu sunt în divorþ ºi am ºi doi copii....divorþeaza acum pentru cã mai târziu va fi din ce in ce mai greu...pãrerea mea....
catalina69
Postat pe 26 Octombrie 2009 11:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire inposibila 9 De la: greierash_is_back 6 Decembrie 2009 08:41
Il iubesc pe el, dar m-am culcat cu fratele lui geaman 6 De la: kudika018532 28 Iulie 2009 15:36
de ce iubirea e doar ptr unii?! 4 De la: ella_c 23 Februarie 2009 22:48
relatie cu un barbat care are copil 12 De la: kudika_16524 10 Ianuarie 2013 18:01
O eleva ii face avansuri iubitului meu 9 De la: kudika_15060 28 August 2012 19:19