Setari Cookie-uri

Iubire imposibila

E prima data cand scriu pe un forum,vreau sa va impartasesc povestea mea si durerea prin care trec.M-am despartit de sotia mea acum un an jumate si inca ma doare lipsa ei.Am stat impreuna doi ani de zile in care ne-am iubit mult.Ce ne-a dus la despartire a fost neincrederea mea in ea si ca am ascultat de prea multi.Ea a trecut printr-o perioada grea in care eu nu i-am fost alaturi si nu am inteleso,mama o stresa,ea a pierdut o sarcina,noi peste tot cu mama,ea se simtea casatorita cu mama nu cu mine si aici ii dau dreptate.Ea sa drogat timp de o luna,sa schimbat si eu am crezut ca ma inseala,mama mia bagat in cap asta,prietena ei la fel si eu le-am crezut pe ele,nu am ascultato pesotia mea,nici nu am vrut sa o las sa imi dea vreo explicatie.PRietena ei mi-a zis ca ma inseala,pentru ca avea ciuda pe mine,ca de cand era cu mine nu ii mai dadea atentie si nu mai putea profita de sotia mea care era bogata iar prietena ei saraca,si o con sideraca pe sora ei si ce isi cumpara ea ii cumpara si ei.Prietena ei stia adevarul ca sotia mea se droga dar miaascuns si ia spus mamei mele si mie ca are pe altul si mainseala.Eu cum am aflat am dat-o afara dincasa si ne-am despartit,am bagat divortul.Ea mi-a spus sa o ascult dar eu nu am vrutsa mai aud de ea.Am plecat din tara si dupa vreo4 luni am reinceput sa iau legatura cu pe mess,mi-a spus ca ma iubeste si sa ma razgandesc cu divortul,ca ea nu ma inselat si ca altul e adevarul,eu i-am zis ca nu cred si sa nu mai aud si ca nu cred ca ma iubeste.Ea a venit dupa mine,si eu ca prostul am lasato balta,intr-o tara straina,nu am vrut sa o astept la gara,i s-or furat actele,a fost violata,asta afland de la autoritati.Ma doare ca am fost un prost,eu nu m-am gandit ca daca o las balta putea patii asa ceva,am vrut sa ma razbun pentru cat am suferit gandindu-ma ca ma inselat.La fix o zi dupa divort sa aflu adevarul ca defapt ea nu ma inselat si sa drogat.In tot timpul asta mama sa intresat si a aflat adevarul.Acum e prea tarziu.Am incercat sa vorbesc cu ea ,sa imi cer iertare si eu si familia mea dar degeaba,ea mia spus ca ma iubeste dar nu poate uita ce a patit din vina mea.Nu poate sa treaca peste,si nici sa uite felul cum am umilito eu si familia mea,ce mi-a mai zis ca si ii dau drepate ca mare vina o are si mama ca la varsta mea sunt la fusta mamei,nu-i ies din cuvant,ca la 31 de ani doar doua prietene am avut si de prima m-am despartit din cauza mamei,si adoua a fost ea.Ea si-a refacut viata,sa recasatorit,are doi gemeni,mai putin naste.Am revazuto pe strada,mai frumoasa ca oricand,si mi-a rascolit toate amintirile,mi-am dat seama ca inca o iubesc si ca in locul actualului ei sot puteam fi eu,daca nu ma luam dupa gura lumii si aveam incredere in ea.Am incercat sa imi refac viata si eu dar nu pot.Am sunato de cateva ori sa vad daca mai are numarul si a raspuns,dar eu nu am putut zice nimic si am inchis de fiecare data
shadow_swetty
Postat pe 4 Octombrie 2011 12:28
Am citit si ... n-am cuvinte ! Chiar este o iubire imposibila Macar poate ti-ai invatat lectia in ceea ce-o priveste pe mami si "prietena".
luchianramona
Postat pe 4 Octombrie 2011 12:53
De la: shadow_swetty, la data 2011-10-04 12:28:09E prima data cand scriu pe un forum,vreau sa va impartasesc povestea mea si durerea prin care trec.M-am despartit de sotia mea acum un an jumate si inca ma doare lipsa ei.Am stat impreuna doi ani de zile in care ne-am iubit mult.Ce ne-a dus la despartire a fost neincrederea mea in ea si ca am ascultat de prea multi.Ea a trecut printr-o perioada grea in care eu nu i-am fost alaturi si nu am inteleso,mama o stresa,ea a pierdut o sarcina,noi peste tot cu mama,ea se simtea casatorita cu mama nu cu mine si aici ii dau dreptate.Ea sa drogat timp de o luna,sa schimbat si eu am crezut ca ma inseala,mama mia bagat in cap asta,prietena ei la fel si eu le-am crezut pe ele,nu am ascultato pesotia mea,nici nu am vrut sa o las sa imi dea vreo explicatie.PRietena ei mi-a zis ca ma inseala,pentru ca avea ciuda pe mine,ca de cand era cu mine nu ii mai dadea atentie si nu mai putea profita de sotia mea care era bogata iar prietena ei saraca,si o con sideraca pe sora ei si ce isi cumpara ea ii cumpara si ei.Prietena ei stia adevarul ca sotia mea se droga dar miaascuns si ia spus mamei mele si mie ca are pe altul si mainseala.Eu cum am aflat am dat-o afara dincasa si ne-am despartit,am bagat divortul.Ea mi-a spus sa o ascult dar eu nu am vrutsa mai aud de ea.Am plecat din tara si dupa vreo4 luni am reinceput sa iau legatura cu pe mess,mi-a spus ca ma iubeste si sa ma razgandesc cu divortul,ca ea nu ma inselat si ca altul e adevarul,eu i-am zis ca nu cred si sa nu mai aud si ca nu cred ca ma iubeste.Ea a venit dupa mine,si eu ca prostul am lasato balta,intr-o tara straina,nu am vrut sa o astept la gara,i s-or furat actele,a fost violata,asta afland de la autoritati.Ma doare ca am fost un prost,eu nu m-am gandit ca daca o las balta putea patii asa ceva,am vrut sa ma razbun pentru cat am suferit gandindu-ma ca ma inselat.La fix o zi dupa divort sa aflu adevarul ca defapt ea nu ma inselat si sa drogat.In tot timpul asta mama sa intresat si a aflat adevarul.Acum e prea tarziu.Am incercat sa vorbesc cu ea ,sa imi cer iertare si eu si familia mea dar degeaba,ea mia spus ca ma iubeste dar nu poate uita ce a patit din vina mea.Nu poate sa treaca peste,si nici sa uite felul cum am umilito eu si familia mea,ce mi-a mai zis ca si ii dau drepate ca mare vina o are si mama ca la varsta mea sunt la fusta mamei,nu-i ies din cuvant,ca la 31 de ani doar doua prietene am avut si de prima m-am despartit din cauza mamei,si adoua a fost ea.Ea si-a refacut viata,sa recasatorit,are doi gemeni,mai putin naste.Am revazuto pe strada,mai frumoasa ca oricand,si mi-a rascolit toate amintirile,mi-am dat seama ca inca o iubesc si ca in locul actualului ei sot puteam fi eu,daca nu ma luam dupa gura lumii si aveam incredere in ea.Am incercat sa imi refac viata si eu dar nu pot.Am sunato de cateva ori sa vad daca mai are numarul si a raspuns,dar eu nu am putut zice nimic si am inchis de fiecare data



Tot ceea ce ne descrii in topicul deschis de tine,nu este decat rezultatul nefast,al actiunilor tale!Iti meriti soarta cu prisosinta!Este bine cand ramai cu "mamitica"si nu ai avut incredere in cea care te-a iubit si poate te mai iubeste inca?Voi,barbatii,care va ridicati propria prostie,inconsecventa,lipsa de incredere,la rang de mare cinste si care va dovediti ulterior ,ca sunteti doar simpli oameni de nimic,va bateti joc de ce aveti mai scump in viata voastra,sotiile voastre,cele care poate va daruiesc copii,care va spala izmenele,va gatesc,va ingrijesc,va iubesc,va mangaie atunci cand sunteti suparati,care va oblojesc atunci cand sunteti bolnavi,afisand o atitudine lipsita de cel mai elementar bun simt si educatie!Mama ta vrea sa-si ceara iertare?Mi-e sila de astfel de mame de baieti!Sunt jalnice si sub limita a tot ceea ce inseamna maternitate!Ai revazut-o pe strada,era frumoasa,nu?Foarte bine ca se prezenta astfel!Asa si trebuie sa fie si chiar este,o femeie;frumoasa,desteapta,eleganta si demna,care este femeie,care nu este femeie,este probabil o scursura ca tot ceea ce este rau in aceasta lume!Ti-ai ranit sotia,nu ai avut incredere in ea,ai umilit-o la extrem ,la ce-ti mai foloseste sa te gandesti la ea?Ti-ai batut joc destul de fiinta vietii tale!Este prea tarziu acum pentru regretele tale!Du-te si plange-te mamei tale,sigur iti va gasi o alta consolatoare potrivita gusturilor ei!Pacat,ma doare sufletul cand vad cum oamenii nu au discernamant si isi distrug vietile cu buna stiinta,dar din prostie crasa!
RAINBOWLADY
Postat pe 4 Octombrie 2011 13:14
Nu te supara pe mine, dar cred ca ti-o meriti cu varf si indesat. Sa gresesti o data e normal, dar sa perseverezi in a face asta e o mare nebunie. Daca tii cu adevarat la ea, mi s-ar parea corect ca acum sa o lasi sa fie fericita langa actualul sot. E drept ca puteai fi mai departe tu sotul ei, dar prostia se plateste...poate ai invatat ceva din experienta asta, cel putin ca uneori e intelept sa stii sa asculti, si ca dupa casatorie mama trece oarecum daca pot zice asa pe locul 2.
sophia_victoria
Postat pe 4 Octombrie 2011 13:22
Eu cred ca poveste astea e vrajeala,scrisa de cineva care se plictiseste.Cica a fost umilita din cauza soacrei care e o vipera iar baietelul a ascultat de mamica si de prietena ei cea mai buna care fiind geloasa pt ca nu-i mai dadea atentie a inventat ca are pe altul si-si inseala sotul,prietena ei fiind saraca si deci pe interes,a fost violata intr-o tara straina din cauza ca amaratul n-a asteptat-o in gara.Telenovela ieftina.
broscoiu
Postat pe 4 Octombrie 2011 13:23
De la: broscoiu, la data 2011-10-04 13:23:57Eu cred ca poveste astea e vrajeala,scrisa de cineva care se plictiseste.Cica a fost umilita din cauza soacrei care e o vipera iar baietelul a ascultat de mamica si de prietena ei cea mai buna care fiind geloasa pt ca nu-i mai dadea atentie a inventat ca are pe altul si-si inseala sotul,prietena ei fiind saraca si deci pe interes,a fost violata intr-o tara straina din cauza ca amaratul n-a asteptat-o in gara.Telenovela ieftina.

Brosco, e posibil sa fie fictiune, dar sa stii ca exista asemenea mamitzici si asemenea "prieteni". Sunt curioasa daca cel care a deschis topicul va mai scrie. De aici ne vom da seama de veridicitatea povestii. Scenariul este posibil si pe mine m-a lasat, asa cum am scris, fara cuvinte. Trist, trist, trist !
luchianramona
Postat pe 4 Octombrie 2011 13:32
De la: shadow_swetty, la data 2011-10-04 12:28:09E prima data cand scriu pe un forum,vreau sa va impartasesc povestea mea si durerea prin care trec.M-am despartit de sotia mea acum un an jumate si inca ma doare lipsa ei.Am stat impreuna doi ani de zile in care ne-am iubit mult.Ce ne-a dus la despartire a fost neincrederea mea in ea si ca am ascultat de prea multi.Ea a trecut printr-o perioada grea in care eu nu i-am fost alaturi si nu am inteleso,mama o stresa,ea a pierdut o sarcina,noi peste tot cu mama,ea se simtea casatorita cu mama nu cu mine si aici ii dau dreptate.Ea sa drogat timp de o luna,sa schimbat si eu am crezut ca ma inseala,mama mia bagat in cap asta,prietena ei la fel si eu le-am crezut pe ele,nu am ascultato pesotia mea,nici nu am vrut sa o las sa imi dea vreo explicatie.PRietena ei mi-a zis ca ma inseala,pentru ca avea ciuda pe mine,ca de cand era cu mine nu ii mai dadea atentie si nu mai putea profita de sotia mea care era bogata iar prietena ei saraca,si o con sideraca pe sora ei si ce isi cumpara ea ii cumpara si ei.Prietena ei stia adevarul ca sotia mea se droga dar miaascuns si ia spus mamei mele si mie ca are pe altul si mainseala.Eu cum am aflat am dat-o afara dincasa si ne-am despartit,am bagat divortul.Ea mi-a spus sa o ascult dar eu nu am vrutsa mai aud de ea.Am plecat din tara si dupa vreo4 luni am reinceput sa iau legatura cu pe mess,mi-a spus ca ma iubeste si sa ma razgandesc cu divortul,ca ea nu ma inselat si ca altul e adevarul,eu i-am zis ca nu cred si sa nu mai aud si ca nu cred ca ma iubeste.Ea a venit dupa mine,si eu ca prostul am lasato balta,intr-o tara straina,nu am vrut sa o astept la gara,i s-or furat actele,a fost violata,asta afland de la autoritati.Ma doare ca am fost un prost,eu nu m-am gandit ca daca o las balta putea patii asa ceva,am vrut sa ma razbun pentru cat am suferit gandindu-ma ca ma inselat.La fix o zi dupa divort sa aflu adevarul ca defapt ea nu ma inselat si sa drogat.In tot timpul asta mama sa intresat si a aflat adevarul.Acum e prea tarziu.Am incercat sa vorbesc cu ea ,sa imi cer iertare si eu si familia mea dar degeaba,ea mia spus ca ma iubeste dar nu poate uita ce a patit din vina mea.Nu poate sa treaca peste,si nici sa uite felul cum am umilito eu si familia mea,ce mi-a mai zis ca si ii dau drepate ca mare vina o are si mama ca la varsta mea sunt la fusta mamei,nu-i ies din cuvant,ca la 31 de ani doar doua prietene am avut si de prima m-am despartit din cauza mamei,si adoua a fost ea.Ea si-a refacut viata,sa recasatorit,are doi gemeni,mai putin naste.Am revazuto pe strada,mai frumoasa ca oricand,si mi-a rascolit toate amintirile,mi-am dat seama ca inca o iubesc si ca in locul actualului ei sot puteam fi eu,daca nu ma luam dupa gura lumii si aveam incredere in ea.Am incercat sa imi refac viata si eu dar nu pot.Am sunato de cateva ori sa vad daca mai are numarul si a raspuns,dar eu nu am putut zice nimic si am inchis de fiecare data


Bah, asta-i telenovela sau ce?!
Mi-e mila dea ea, dar mai tare mi-e de tine.De ce, soacrele astea, nu stau naibii in banca lor?
doi_ochi_caprui
Postat pe 4 Octombrie 2011 13:43
Nu e nici telenovela,nici fictiune,e pur si simplu adevarul,ce patii eu ca am fost un prost si nu mi-am crezut nevasta
shadow_swetty
Postat pe 4 Octombrie 2011 14:53
De la: shadow_swetty, la data 2011-10-04 14:53:09Nu e nici telenovela,nici fictiune,e pur si simplu adevarul,ce patii eu ca am fost un prost si nu mi-am crezut nevasta


Nu mai poti schimba nimic; las-o sa fie fericita cu noua ei familie. Telenovela sau nu, eu sper ca povestea ta sa fie invatatura de minte pt cei ce apreciaza o persoana abia dupa ce au pierdut-o.
ilumax_76
Postat pe 4 Octombrie 2011 15:01
De la: shadow_swetty, la data 2011-10-04 14:53:09Nu e nici telenovela,nici fictiune,e pur si simplu adevarul,ce patii eu ca am fost un prost si nu mi-am crezut nevasta


mai conteaza acum?! las-o in pace, nu i-ai fost alaturi cand a avut nevoie de tine acum nici atat nu mai are!
kiss_my_ass
Postat pe 4 Octombrie 2011 15:05
Suna a melodia aia care o canta Ducu Bertzi : M-am indragostit numai de ea.
Mayyyyana
Postat pe 4 Octombrie 2011 15:18
o las sa fie fericita,ca nu am incotro mai ales ca acum va fi mama si e recasatorita,nu stiu dar ma doare sa o stiu a altcuiva,ma doare ca am fost un prost,sunt si derutat ca mama imi mai zice cace mult ma iubit ca si-a refacut viata asa repede,la inceput si eu credeam asta dar deja e un an jumate
shadow_swetty
Postat pe 4 Octombrie 2011 15:22
De la: shadow_swetty, la data 2011-10-04 14:53:09Nu e nici telenovela,nici fictiune,e pur si simplu adevarul,ce patii eu ca am fost un prost si nu mi-am crezut nevasta



VAD SI EU UN BARBAT CARE ISI RECUNOASTE GRESEALA!SIGUR S-A INTORS LUMEA CU PARTEA DORSALA IN SUS! DAR,TOT TARDIV SI MULT PREA TARZIU ESTE TOTUL!CE SA-TI FAC ,AMICE,GURA SI MINTEA ANAPODA,BAT INTOTDEAUNA TOT PARTEA DORSALA!
RAINBOWLADY
Postat pe 4 Octombrie 2011 15:23
De la: shadow_swetty, la data 2011-10-04 15:22:25o las sa fie fericita,ca nu am incotro mai ales ca acum va fi mama si e recasatorita,nu stiu dar ma doare sa o stiu a altcuiva,ma doare ca am fost un prost,sunt si derutat ca mama imi mai zice cace mult ma iubit ca si-a refacut viata asa repede,la inceput si eu credeam asta dar deja e un an jumate


Inca te tot iei dupa mama ta iubita?Doamne,pe ce pamant traiesti?Femeia si-a refacut viata,ce ai fi vrut,sa se inchine la pozele tale, dupa batjocura indurata de la tine si de la tot neamul tau?Bravo ei,uite o femeie,ca multe altele dealtfel,care nu sta ancorata intr-un esec sentimental,din cauza unui barbat incapabil sa-si pretuiasca femeia aleasa,culmea,tot de el!Si nu te mai gandi la cai verzi pe pereti,invata sa traiesti si sa gandesti cu organul pe care ti l-a daruit Dumnezeu,nu cu cel pe care il ai in pantaloni!Punct.
RAINBOWLADY
Postat pe 4 Octombrie 2011 15:28
De la: shadow_swetty, la data 2011-10-04 15:22:25o las sa fie fericita,ca nu am incotro mai ales ca acum va fi mama si e recasatorita,nu stiu dar ma doare sa o stiu a altcuiva,ma doare ca am fost un prost,sunt si derutat ca mama imi mai zice cace mult ma iubit ca si-a refacut viata asa repede,la inceput si eu credeam asta dar deja e un an jumate


auzi da mamitica asta a ta nu are alta activitate decat sa-ti analizeze tie viata?! ce ai fi vrut sa mai faca fosta sotie? a venit dupa tine prin straini iar tu din prea multa iubire ai lasat-o balta! te-a rugat sa nu bagi divort dar tu (sunt convinsa ca impins tot de mamitica) din prea multa dragoste ai bagat!
macar acum lasati-o in pace! si inca ceva cred ca ar trebui sa ai o discutie serioasa cu mamitica sa-i explici cam care ii este rolul si locul pentru ca altfel nu-ti prevad un viitor prea stralucit in ceea ce riveste relatia cu vreo fata!
kiss_my_ass
Postat pe 4 Octombrie 2011 15:30
dar voi ati stat cu mama ta impreuna?si daca te-ai casatorit de ce a trebuit sa asculti de mama ?in principiu mama iese din ecuatie in momentul in care te casatoresti iar problemele le discuti cu sotul/sotia nu cu parintii.
piscolino
Postat pe 4 Octombrie 2011 15:44
Tu cat timp ai fost in strainatate? Cand s-a pronuntat divortul?

Daca iti dai seama ca inca stai dupa fusta mamei si ca nu e bine, de ce o mai faci? Poate ar trebui sa vorbesti cu mama ta sa vezi de ce doreste sa-ti saboteze relatiile si implicit, viata.
kudika_pudika
Postat pe 4 Octombrie 2011 15:46
da,am stat cu mama in aceeasi casa,trebuia sa ascult de ea,ca asa am fost obisnuit si asa mi se pare normal,sa ma consult ma inati cu ea,asa am fost crescut de mic
shadow_swetty
Postat pe 4 Octombrie 2011 16:19
da,am stat cu mama in aceeasi casa,trebuia sa ascult de ea,ca asa am fost obisnuit si asa mi se pare normal,sa ma consult ma inati cu ea,asa am fost crescut de mic
shadow_swetty
Postat pe 4 Octombrie 2011 16:19
anul asta s-a pronuntat divortul de abea in ianuarie,si noi ne-am despartit anul trecut in iulie.eu am fost plecat de anul trecut in strainatatepana acum trei saptamani si acum plec iar
shadow_swetty
Postat pe 4 Octombrie 2011 16:21
De la: shadow_swetty, la data 2011-10-04 16:19:30da,am stat cu mama in aceeasi casa,trebuia sa ascult de ea,ca asa am fost obisnuit si asa mi se pare normal,sa ma consult ma inati cu ea,asa am fost crescut de mic

da e foarte bine ca ai fost asa cand ai fost copil dar in momentul in care te-ai casatorit trebuia sa te consulti cu sotia ta in primul rand ,acum orcum e prea tarziu ,regretele sunt de prisos deoarece ea si-a refacut viata .Incearca sa respecti acest lucru si sa o lasi sa fie fericita alaturi de acualul ei sot.
piscolino
Postat pe 4 Octombrie 2011 16:24
De la: shadow_swetty, la data 2011-10-04 16:19:30da,am stat cu mama in aceeasi casa,trebuia sa ascult de ea,ca asa am fost obisnuit si asa mi se pare normal,sa ma consult ma inati cu ea,asa am fost crescut de mic


Da,este destul de clara situatia descrisa de catre tine!Mama ta te-o fi invat sa asculti de ea,asta nu este rau si contraindicat sa faci in copilarie,adolescenta,dar ar fi trebuit sa te invete si ca in momentul in care te casatoresti,tu impreuna cu sotia ta ,formati un nucleu ,in care nu au loc parintii de ambele parti,acestia trecand in subsidiar,asta nu inseamna ca nu mai trebuie sa le arati respectul cuvenit unui parinte!Familia proprie ar fi trebuit sa fie pe primul loc in mintea si sufletul tau si nicidecum ,dorintele parintilor tai,mai ales ale mamei tale.Mama ta a fost doar o banala soacra pentru fosta sotie si nu a facut niciun efort pentru a-i fi si mama sotului ei!Bine ca s-a terminat in acest mod, toata mascarada voastra,numita casnicie!
RAINBOWLADY
Postat pe 4 Octombrie 2011 16:32
O las sa fie fericita,dar ma doare ca am fost atat de prost si nu am ascultati cand trebuia,stiu ca e tarziu acum,ma doare ca ea e fericita sau asa pare,imi doresc sa mai stau de vorba cu ea dar ea nu mai vrea sa auda numele meu
shadow_swetty
Postat pe 4 Octombrie 2011 16:33
Mama chiar tinea foarte mult la fosta sotie,ii facea tot pe plac,numai ca noi nu aveam nici un cuvant,mama lua toate decizile,facea toate planurile,eu cu sotia mea niciunde nu am fost singuri,peeste tot trebuia sa o luam pe mama ca altfel se supara
shadow_swetty
Postat pe 4 Octombrie 2011 16:36
De la: shadow_swetty, la data 2011-10-04 16:33:22O las sa fie fericita,dar ma doare ca am fost atat de prost si nu am ascultati cand trebuia,stiu ca e tarziu acum,ma doare ca ea e fericita sau asa pare,imi doresc sa mai stau de vorba cu ea dar ea nu mai vrea sa auda numele meu


acuma sincer ...daca eu as fi avut un sot care nu ar fi putut sa se detaseze de mamica ....eu dupa maxim o saptamana mi-as fi luat bagajucu si valea de pe acolo...intelegi?ea biata a incercat....tu in schimb nu ai avut urechi pentru ea....practic ti-ai batut joc de ea .sa sti tu ca doar atunci cand pierzi ceva realizezi ca ai avut ceva de pret.Pe viitor incearca sa deschizi ochii si sa-ti intemeiezi propria familie iar pe mami las-o sa -si vada de familia ei si de treburile ei.
Bafta
piscolino
Postat pe 4 Octombrie 2011 16:39
De la: shadow_swetty, la data 2011-10-04 16:33:22O las sa fie fericita,dar ma doare ca am fost atat de prost si nu am ascultati cand trebuia,stiu ca e tarziu acum,ma doare ca ea e fericita sau asa pare,imi doresc sa mai stau de vorba cu ea dar ea nu mai vrea sa auda numele meu



Spuneai ca vei pleca in strainatate,deci,fa-o !Cu aceasta ocazie,o vei uita pe fosta sotie si totodata,poate iti vei gasi o femeie potrivita gusturilor mamei tale si in acest mod rezolvi ambele probleme!Fosta sotie este o mama implinita ca nevasta si ca mama si este inoportuna interventia de orice natura ar fi ea,din partea ta!Daca tu nu esti fericit,nu fi egoist si lasa-i pe ceilalti sa fie asa cum si-au dorit,adica, multumiti si fericiti!
RAINBOWLADY
Postat pe 4 Octombrie 2011 16:39
De la: shadow_swetty, la data 2011-10-04 16:36:10Mama chiar tinea foarte mult la fosta sotie,ii facea tot pe plac,numai ca noi nu aveam nici un cuvant,mama lua toate decizile,facea toate planurile,eu cu sotia mea niciunde nu am fost singuri,peeste tot trebuia sa o luam pe mama ca altfel se supara

se supara?da ce-i mama ta un copil de 4 ani?
sa nu-mi spui ca si in luna de miere a fost cu voi ...ca tot pic aci sub birou
Mama ta este obsedata de control ....daca nu pui punctul pe I si nu o anunti ca poti sa-ti pui chilotii singur asa va face si pe viitor si-ti va distruge viata.
piscolino
Postat pe 4 Octombrie 2011 16:41
Am fost plecat un an jumate si degeaba ca nu am putut-o uita si acum dupa ce am revazut-o parca imi va si mai greu sa o pot uita,o vad in orice femeie,chiar nu pot sa o uit,as vrea sa pot da timpul inapoi sa ma ierte
shadow_swetty
Postat pe 4 Octombrie 2011 16:42
De la: shadow_swetty, la data 2011-10-04 16:36:10Mama chiar tinea foarte mult la fosta sotie,ii facea tot pe plac,numai ca noi nu aveam nici un cuvant,mama lua toate decizile,facea toate planurile,eu cu sotia mea niciunde nu am fost singuri,peeste tot trebuia sa o luam pe mama ca altfel se supara


Daca tot papa-lapte ai ramas, atunci ramai cu ma-ta.

Auzi, lua ea decizii si ale-a alea, ptiu sa mor io.
doi_ochi_caprui
Postat pe 4 Octombrie 2011 16:57
De la: piscolino, la data 2011-10-04 16:41:53
De la: shadow_swetty, la data 2011-10-04 16:36:10Mama chiar tinea foarte mult la fosta sotie,ii facea tot pe plac,numai ca noi nu aveam nici un cuvant,mama lua toate decizile,facea toate planurile,eu cu sotia mea niciunde nu am fost singuri,peeste tot trebuia sa o luam pe mama ca altfel se supara

se supara?da ce-i mama ta un copil de 4 ani?
sa nu-mi spui ca si in luna de miere a fost cu voi ...ca tot pic aci sub birou
Mama ta este obsedata de control ....daca nu pui punctul pe I si nu o anunti ca poti sa-ti pui chilotii singur asa va face si pe viitor si-ti va distruge viata.



Piscolino,m-a luat durerea de cap din cauza tanarului nostru! Cred ca am intrat intr-un joc ilogic,caci,domnia sa nu vrea sa priceapa sau ii place sa ne necajeasca!Da-mi ,te rog,un antinevralgic!


On topic;Domnule draga,eu zic sa treci peste orice limita normala,morala,etica,religioasa,sociala,medicala,fa petitie la mai marii poporului ,cere o degrevare morala de la orice ,ce tine de moralitate si legislatie si "insoara-te"cu mama ta daca tot iti dicteaza modul de existenta!Glumesc nefiresc,dar nu pot crede tot ceea ce ne povestesti in randurile scrise de tine!Ori toata povestea asta este un pamflet macabru si neomenos!
RAINBOWLADY
Postat pe 4 Octombrie 2011 17:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
suntem veri? 16 De la: kudika023530 2 Mai 2010 21:31
AM NEVOIE DE UN SFAT 54 De la: Alexandra_bma 27 Aprilie 2010 21:08
Poate peste ceva timp voi zambi de "Acum" 15 De la: marco918 29 Iulie 2010 01:18
Surpriza ajutor! 4 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:45
cer ajutorul vostru..................... 17 De la: Roco 31 Iulie 2009 00:54