Setari Cookie-uri

Secretul slabitului :)

De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-07-22 07:55:53
De la: Anathasayana, la data 2009-07-22 00:43:45 Dar daca tu ii zici omului cu "aerob si anaeorb si continutul caloric a' lu' peshte...omu' ramane asea si o sa intrebe: da' cum calculez calorii... da' oare e bine sa fac asa, sau asa?

pai imi zici mie daca e bn asa sau invers. dar voi care postati toate regimurile minune, atunci cum o sa se mai ghideze omu, daca nu are cunostintele minime, cele de baza? o sa ramana si mai daca ii vb la modu general si inveti respectiva pers ceva cu adevarat practic, apoi poate singura sa decida ce e bn si ce nu.
Ronnie_Coleman
Postat pe 22 Iulie 2009 15:52
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-07-22 00:34:55 cand stai de vorba cu astfel de pers, chiar simti nevoia sa fii ironic intr-adevar de aceea sunt medici, nutritionisti, antrenori, instructori. dar....parerea mea este, ca pt o pers care doreste sa se informeze, este mai util un sfat de genu: pt slabit fa efort aerob...sau combina efortul aerob cu cel anaerob. incearca sa obtii un deficit de calorii (sa zic in jurul a 300 de calorii pe zi), odihneste-te suficient, axeaza-te pe alimente negativ caloric, consuma in acelasi timp o gama cat mai variata de alimente (avand in vedere ca nu exista un aliment unic si perfect care sa contina toti macro si micro nutrienti in proportii optime). sunt doar cateva sfaturi, corecte, practice, de la care omu isi poate face o idee, isi poate construi temelia viitorului "regim" cum va place voua sa spuneti sau viitorului mod de viata. ti-am zis nu m-am referit la tine intotalitate. ci la acele pers care chiar recomanda ce au facut ele. la tine mi s-a parut un pic haios, modul de a manca. niste ceai de dim si branzica, apoi iar ceai la pranz, seara iar niste branzica....mai bag 2 oua pe sapt....



Intru totul de acord, bravo!
tistis
Postat pe 22 Iulie 2009 16:26
De la: BBFluturas, la data 2009-07-19 20:17:21
De la: maryboxy, la data 2009-07-19 20:15:35cine vrea sa slabeasca sanatos si sa nu mai puna la loc kg .pierdute sa imi scrie pe adresa de mail cristumary@yahoo.com


de ce e secret??? nu te poti exprima aici ????


nu , nu e secret ,dar ar insemna sa fac reclama si nu vreau ,produsele noastre nu au nevoie de reclama ,:) asa ca...
trandafir36
Postat pe 22 Iulie 2009 16:53
Bine ma. Cum ziceti voi! Deja azi dimineata cantarul arata 1,2 kg mai putin decat acum 2 zile. Slabesc exact ca anul trecul...si fac masaj si o sa arat genial. Nah... dar daca sunteti voi destepti...dati voi sfaturi!
Anathasayana
Postat pe 22 Iulie 2009 17:01

De la: icotrau, la data 2009-07-20 18:22:48
Sa stii ca ideea e buna ,eu incerc sa slabesc de multa vreme dar chiar e nevoie de un alt stil de viata..stomacul chiar se mareste foarte mult am vazut pe discovery ..e ca balonul,daca il umfli si il lasi asa mai mult timp cand ii dai drumul la aer e mult largit(aviz celor care nu cred ca e asa sa incerce)...problema incepe cand nu iti permiti sa mananci numai lucruri dietetice,eu am 3 copii si un sot si nu pot sa mananc numai eu asa ci trebuie sa fac 5 portii...si chiar nu-mi permit...ce sa ma fac daca la noi tot ce e sanatos costa mult pana si in piata-sunt din Satu Mare
dar ideea cu micsoratul portiilor e buna-mananci orice dar mai putin...e ok




trebuie sa te contrazic, stomacul fiziologic normal nu se mareste... are o capacitate maxima de depozitare pe undeva la 3-4l, valoarea normala este 1.5l mai mult de atat nu ai cum sa fortezi in el. Si presupun ca organul "umflat" pe dicovery a fost unul care a fost scos din mediul lui "normal", deci nu mai actioneaza asupra lui nici nervi, nici musculatura nu mai este activa.... ca un balon... odata umflat la maxim o sa fie relativ mai mare decat in faza initiala... singura chestie ca organul in mediul activ, nu se poate compara cu un balon largit.. exista trei straturi de muschi si o gramada de nervi care sunt " pusi acolo" tocmai ca sa nu ajungem ca niste baloane :)
Cs_Emoke
Postat pe 22 Iulie 2009 17:19
De la: Anathasayana, la data 2009-07-22 17:01:27Bine ma. Cum ziceti voi! Deja azi dimineata cantarul arata 1,2 kg mai putin decat acum 2 zile. Slabesc exact ca anul trecul...si fac masaj si o sa arat genial. Nah... dar daca sunteti voi destepti...dati voi sfaturi!

Anathasayana, parca esti copil. crezi ca iti vrea careva raul? sau crezi ca imi doresc eu sau X, sa nu iti atingi scopul? sau crezi ca ma influenteaza pe mn cu ceva , daca slabesti tu? hai sa iti zic ceva......nu sunt de departe cel mai bun, dar in acelasi timp nici cel mai prost instructor de culturism. dau sfaturi in limita cunostintelor mele. nu mi-amdorit niciodata sa slabesc, si in ceea ce ma priveste vb mai mult din teorie. ti-am mai zis de 2x ca nu m-a referit in totalitate la tine, dar in acelasi timp spre deoasebire de tine , chiar am inteles cat de diferiti suntem fata de cei din jur si ca practic pt fiecare pers in parte tre sa reglam cate ceva. pana nu vezi pers respectiva fata in fata, nu te poti exprima si sa ii recomanzi nu stiu ce regim. pana nu ai niste date morfologice macar, numai zic de aspectul psiho-social, de cel osteo-muscular, nu o poti ajuta aproape cu nimic. stai calma ca in 2 zile, nu cred ca exista corp pe lumea asta care sa arda 1.2kg de grasime. cred ca din 1.2kg, 1kg e apa
Ronnie_Coleman
Postat pe 22 Iulie 2009 18:45
E excelent si daca e apa!!! Pentru ca iau pastile impotriva retentiei de apa acum. In fine. Eu am dat un sfat. Deja nu mai conteaza... Prima ta replica m-a enervat. Oricum, eu am sa obtin rezultate asa si sunt bucuroasa ca la mine merge tot ce fac. Bafta tuturor!
Anathasayana
Postat pe 22 Iulie 2009 20:27
De la: Anathasayana, la data 2009-07-22 20:27:22E excelent si daca e apa!!! Pentru ca iau pastile impotriva retentiei de apa acum. In fine. Eu am dat un sfat. Deja nu mai conteaza... Prima ta replica m-a enervat. Oricum, eu am sa obtin rezultate asa si sunt bucuroasa ca la mine merge tot ce fac. Bafta tuturor!

ce pastile sunt alea? cum se numesc?
Ronnie_Coleman
Postat pe 22 Iulie 2009 20:44
Poti sa-mi spui ce pastile ai folosit pentru a slabi?Iti multumesc
kudika050628
Postat pe 22 Iulie 2009 21:39
De la: Ele_ely, la data 2009-07-19 09:58:19am avut 66,5 iara acu dupa aproape 2 luni am 62,5,si am dat jos 8 cm abdomen,4 fese s.am.d.,dar combinata chestia asta cu alergat zilnic.iar o zi da una ba abdomene si alte exercitii in zonele care le consider problematice a si inaltimea mea e de 1,70.
cruellablondy
Postat pe 23 Iulie 2009 13:23
De la: kudika050628, la data 2009-07-22 21:39:31Poti sa-mi spui ce pastile ai folosit pentru a slabi?Iti multumesc


aspirina!
geo_x
Postat pe 23 Iulie 2009 13:27
chestia cu pastiliele de slabit nu mi se pare o chestie tocmai k. am incercat si eu sincer,anul trecut in primavara, au dat rezultate,dar combinate cu electro, masaj si regim,dupa care am pus dublu pe mine. am mai incercat acum o luna o pastila de slabit de la o prietena (super slim) care mi-a dat dureri de cap si insomnii....in ideea in care eu muncesc de dimineata pana seara si trb sa fiu odihnita. cred ca un regim alimentar bine echilibrat si cu ceea ce-ti place fara a face excese e foarte bun. nu toate oranismele raspund la fel......fiecare trb sa-si faca un regim personalizat..sa-si caute echilibrul......eu asa am facut si sunt k. multa ambitie si multa bafta......
cruellablondy
Postat pe 23 Iulie 2009 13:32
cu ce pastile ? de mult timp ma kinui si eu si fara rezultat am luat si pastile si m-am ingrasat ...depinde nu toate sunt bune....insa cunosc persoane care au slabit...eu am inceput un regim ca al mihaelei si sincer functioneaza sunt la inceput dar simt diferenta. fac 1 si jumatate de sport pe zi de 1 saptamana si tin sa precizez ca asta a fost ultimul lucru pe care credeam ca nu o sa ajung sa-l fac ...nu trebuie nimeni criticat ca vrea sa slabeasca sau ca se plange ...deasta e site-ul creat sa ne spunem off-ul ptr ca e mai usor sa faci ceva cand ai cui sa te destainui...
just_choccotoff
Postat pe 24 Iulie 2009 09:59
De la: just_choccotoff, la data 2009-07-24 09:59:10cu ce pastile ? de mult timp ma kinui si eu si fara rezultat am luat si pastile si m-am ingrasat ...depinde nu toate sunt bune....insa cunosc persoane care au slabit...eu am inceput un regim ca al mihaelei si sincer functioneaza sunt la inceput dar simt diferenta. fac 1 si jumatate de sport pe zi de 1 saptamana si tin sa precizez ca asta a fost ultimul lucru pe care credeam ca nu o sa ajung sa-l fac ...nu trebuie nimeni criticat ca vrea sa slabeasca sau ca se plange ...deasta e site-ul creat sa ne spunem off-ul ptr ca e mai usor sa faci ceva cand ai cui sa te destainui...

si ce off ai tu de spus? din pozele tale reiese ca esti o pers perfect normala.
Ronnie_Coleman
Postat pe 24 Iulie 2009 13:10
Daca mai vin oameni noi care vor sa afle sfaturi despre slabit, LA PAGINA 2 AM POSTAT UN COMENTARIU CU UN VIDEO IN 2 PARTI DESPRE ACEST SUBIECT!
TheEminescian
Postat pe 24 Iulie 2009 16:18
De la: RaducuTheBear, la data 2009-07-24 16:18:23Daca mai vin oameni noi care vor sa afle sfaturi despre slabit, LA PAGINA 2 AM POSTAT UN COMENTARIU CU UN VIDEO IN 2 PARTI DESPRE ACEST SUBIECT!

INCREDIBIL, INCREDIBIL ma bucur ca mai sunt pers care la varsta de 15 ani au astfel de preocupari. cand altii, prefera distractia (care doar ii va distruge in timp) si tot felul de vici, ma bucur ca mai sunt si pers ca tine Radule. daca vei publica carticica, chiar as fi curios sa o citesc, mai ales ca ai zis ca nu este mare deloc. in cateva ore o si termin. doar am vizionat clipurile si nu mi-am notat ceea ce imi doream sa iti zic, deoarece chiar am fost uimit de ce pasiune poate sa aiba un baiat la 15 ani. daca o vei tine tot asa, parerea mea ca vei ajunge departe bafta. oricum legat de antr, nu sunt deloc de acord. cam o sa am mai mult timp o sa las aici mesaj, sau iti trimit pe privat si o sa iti explic si dc.
Ronnie_Coleman
Postat pe 24 Iulie 2009 22:35
Raducule esti super tare!!! Bafta
wews
Postat pe 24 Iulie 2009 22:49
buna ziua
secretul nu consta in vreo cura de slabire -minune,ci in mentinere..cu totii stim ca putem slabi cateva kilograme prin varii cure de slabire,dar cati dintre noi reusesc sa se mentina?
vreau sa va spun ca eu am descoperit acest secret si nu este greu deloc.
pentru cei care doresc sa slabeasca in mod corect,fara sa le fie foame,fara sa priveze organismul de substantele nutritive,fara sa se simta rau,ametiti si slabiti,va astept cu sfaturi si nu numai...impreuna putem reusi...tocmai s-a deschis un centru wellness modern unde beneficviati de o evaluare de sanatate gratuita si de cele mai buna sfaturi ale unor consultanti...pentru cine doreste mai multe informatiisi programari la consultatii, notati adresa mea de mail laura70d@yahoo.com
va astept
laurette_laly
Postat pe 25 Iulie 2009 16:54
MS MULT LA FEL SI VOUA! Va voi anunta cand va avea loc editarea!
TheEminescian
Postat pe 26 Iulie 2009 17:46
pai poate in poze nu se vede prea bine sau eram mai slaba ca acum dar am 15 kg in plus. nu ma mai incape aproape nimic din imbracamintea care o aveam si nici nu-mi mai gasesc haine pe placul meu..parca nu ma mai simt bine in pielea mea.
just_choccotoff
Postat pe 27 Iulie 2009 15:22
De la: just_choccotoff, la data 2009-07-27 15:22:26pai poate in poze nu se vede prea bine sau eram mai slaba ca acum dar am 15 kg in plus. nu ma mai incape aproape nimic din imbracamintea care o aveam si nici nu-mi mai gasesc haine pe placul meu..parca nu ma mai simt bine in pielea mea.

atunci treci la "atac" :D
Ronnie_Coleman
Postat pe 27 Iulie 2009 22:02
buna!eu lucrez cu produse naturale care sunt foarte bune..cine este interesata putem vorbi pe mess:mariana_alina88 sau la telefon:0728351310
Alllina
Postat pe 28 Iulie 2009 23:32
De la: Alllina, la data 2009-07-28 23:32:46buna!eu lucrez cu produse naturale care sunt foarte bune..cine este interesata putem vorbi pe mess:mariana_alina88 sau la telefon:0728351310

si ce fac produsele astea naturale nici produsele pe care le luam de la tarani din piata nu mai sunt naturale
Ronnie_Coleman
Postat pe 28 Iulie 2009 23:35
nu te supara dami si mie mai multe detalii in legatura cu spirulina
stelistamihaela
Postat pe 12 Septembrie 2009 13:57
draga ele,cele care vor sa slabeasca stiu chestiile astea. cura cu ceaiuri trebuie facuta maxim 3 luni.
si nu ti se pare ca te contrazici? poti sa mananci ce vrei dar in cantitate redusa?? fara prajeli,alea alea...adica tot nu poti sa mananci ce vrei. o portie redusa inseamna un nr mai mic de calorii. deci nu trebuie sa te duci la doctor pt afirmatiile astea,care le stim cu totii!! in plus de asta,nutritionistii au pareri diferite.
ca sa slabesti cu adevarat trebuie sa ai mare vointa si pe deasupra si bani!
stim bine ca noi romanii nu am avut niciodata indeajuns. si cand mergi sa-ti cumperi ceva optezi in functie de pret,nu de calitate.ca sa faci miscare iti trebuie timp,iar unii nu prea au asa ceva.
si daca te hotarasti sa slabesti,regimul asta trebuie sa tina toata viata. ca daca revii la obiceiurile initiale nu ai facut nimic!
deci nu e nici un secret cu slabitul,asta stim cu totii,depinde de fiecare cata vointa are!
dorina_77
Postat pe 28 Septembrie 2009 11:44
nu am mai intrat de mult sa citesc mesajele din cauza lipsei de timp.....dar am un sfat.......nu are rost sa va chinuiti sa slabiti.......am incercat si eu aceasta varianta deoarece credeam ca va fi apreciat gestul si m-am ales cu cadoul de afi inselata de catre sot, deoarece el nu era de acord cu ideia de a tine cura de slabire asa ca si-a gasit o amanta pe care am descoperit-o de fapt din intamplare iar in momentul cad i-am cerut explicatii de ce si-a gasit amanta a fost singura explicatie pe care mi-a dat-o........."sincer nu am un motiv serios care m-a determinat sa fac acest gest ci doar faptul ca ai tinut cura de slabire si deoarece te-ai tuns" (de mentionat ca ii apreciaza la o femeie parul lung)....... a trecut un pic de timp de atunci dar vai si amar de amanta daca va avea ocazia sa ne vedem fata in fata inca o data!
kudika039414
Postat pe 4 Octombrie 2009 21:43
De la: kudika039414, la data 2009-10-04 21:43:57 nu am mai intrat de mult sa citesc mesajele din cauza lipsei de timp.....dar am un sfat.......nu are rost sa va chinuiti sa slabiti.......am incercat si eu aceasta varianta deoarece credeam ca va fi apreciat gestul si m-am ales cu cadoul de afi inselata de catre sot, deoarece el nu era de acord cu ideia de a tine cura de slabire asa ca si-a gasit o amanta pe care am descoperit-o de fapt din intamplare iar in momentul cad i-am cerut explicatii de ce si-a gasit amanta a fost singura explicatie pe care mi-a dat-o........."sincer nu am un motiv serios care m-a determinat sa fac acest gest ci doar faptul ca ai tinut cura de slabire si deoarece te-ai tuns" (de mentionat ca ii apreciaza la o femeie parul lung)....... a trecut un pic de timp de atunci dar vai si amar de amanta daca va avea ocazia sa ne vedem fata in fata inca o data!

e sa ii dai la m**e din partea mea gresesala ta e ca vrei sa slabesti pt cineva anume. :) mi se pare cel mai stupid sfat posibil sa ii zici cuiva sa nu incerce sa slabeasca, ca daca il insala sotul. pai scz ca iti zic, dar cum tine el la tine, daca nu te incurajeaza in hotararile pe care tu le iei. sa slabesti sau sa pui masa musculara pe tine, sunt procese la fel de 'costisitoare'. necesita multa munca si multe cheltuieli (timp, bani, efort, sacrificii). lasand la o parte ca sunt chestii de durata, ca nu faci in 2 sapt ce fac unii in 20 de ani de sport...trebuie sa ai parte de toata sustinerea si incurajarea celor din jur. ramane la hotararea fiecarui ce vrea sa faca cu viata sa, dar stii tu cum e aia 'mens sana in corpore sano' (barosano, cum imi place mie sa zic). poate ca sunt unele pers care fac sacrificii si nu le ies intocmai cum planuisera, si vi acum cu un sfat....de toata frumuseatea...sunt convins ca multe vor gasi acum inca o scuza, de a nu se apuca de sport/slabit/luare in greutate/viata sanatoasa.
Ronnie_Coleman
Postat pe 5 Octombrie 2009 18:54
De la: dorina_77, la data 2009-09-28 11:44:25draga ele,cele care vor sa slabeasca stiu chestiile astea. cura cu ceaiuri trebuie facuta maxim 3 luni.
si nu ti se pare ca te contrazici? poti sa mananci ce vrei dar in cantitate redusa?? fara prajeli,alea alea...adica tot nu poti sa mananci ce vrei. o portie redusa inseamna un nr mai mic de calorii. deci nu trebuie sa te duci la doctor pt afirmatiile astea,care le stim cu totii!! in plus de asta,nutritionistii au pareri diferite.
ca sa slabesti cu adevarat trebuie sa ai mare vointa si pe deasupra si bani!
stim bine ca noi romanii nu am avut niciodata indeajuns. si cand mergi sa-ti cumperi ceva optezi in functie de pret,nu de calitate.ca sa faci miscare iti trebuie timp,iar unii nu prea au asa ceva.
si daca te hotarasti sa slabesti,regimul asta trebuie sa tina toata viata. ca daca revii la obiceiurile initiale nu ai facut nimic!
deci nu e nici un secret cu slabitul,asta stim cu totii,depinde de fiecare cata vointa are!


Pai aia era si ideea sa adopti un stil de viata sanatos,iar in timp ce faci asta ai ocazia sa dai jos o parte din kg,si inca ceva nu ma contrazic,poti manca orice ,dar pt un mod sanatos ar trebuii si spun ar trebuii indepartate prajelile,si eu mai pacatuiesc nu zic nu.Acu ca am inceput scoala,munca si practica,efectiv plec de acasa dimineata si mai ajung noaptea pe la 23,dar fac miscare toata ziua ,alerg dintr-un loc in altul,iar in weck-end,cat mancarea e pe foc fac 20 min de cardio,si 15 de abdomene.Important e sa stii sa-ti gestionezi timpul,fara suparare.
Ele_ely
Postat pe 6 Octombrie 2009 10:56
De la: kudika039414, la data 2009-10-04 21:43:57 nu am mai intrat de mult sa citesc mesajele din cauza lipsei de timp.....dar am un sfat.......nu are rost sa va chinuiti sa slabiti.......am incercat si eu aceasta varianta deoarece credeam ca va fi apreciat gestul si m-am ales cu cadoul de afi inselata de catre sot, deoarece el nu era de acord cu ideia de a tine cura de slabire asa ca si-a gasit o amanta pe care am descoperit-o de fapt din intamplare iar in momentul cad i-am cerut explicatii de ce si-a gasit amanta a fost singura explicatie pe care mi-a dat-o........."sincer nu am un motiv serios care m-a determinat sa fac acest gest ci doar faptul ca ai tinut cura de slabire si deoarece te-ai tuns" (de mentionat ca ii apreciaza la o femeie parul lung)....... a trecut un pic de timp de atunci dar vai si amar de amanta daca va avea ocazia sa ne vedem fata in fata inca o data!


Draga mea dupa cum bine spune Ronnie,nu trebuie sa slabesti decat pt binestarea ta fizica si psihica,iar daca sotul tau te-a inselat pt ca vrei sa te simti mai bine si pt ca nu ti-a acceptat decizia si opinia in ceea ce priveste Parul tau,Aspectul tau,atunci mie imi este clar ca te iubeste intr-un mod conditionat si egois.Mie una nu-mi comanda barbatul cum sa am parul si cum sa arat,le fac pt mine si gata,iar daca nu ma accepta asa cum sunt problema lui,nicidecum a mea.Sunt de acord ca trebuiesc facute compromisuri intr-o familie,dar nu legate de aspect ci legate de comportament,mai lasa unu mai lasa altu,dar nu suntem marionete,totusi,cred ca ai si tu personalitatea ta,iar daca iti lasi parul sa creasca de dragul sotului,data viitoare cand te inseala iti va spune ca pt ca ai paru lung,sau tot asa un alt motiv banal din care sa te faca pe tine sa te simti vinovata.Mult succes.
Ele_ely
Postat pe 6 Octombrie 2009 11:02
ma..da' ce dracu are inselatul cu slabitul? acu pe bune...tre sa gasesti scuze ca sotul te inseala? cred ca nu a ales bine barbatul...si acu se complace ca sa nu ramana singura scuze,dar obezitatea e o boala si mai tarziu o sa ai urmari..si daca sotul tau nu intelege asta...in mod cert nu te iubeste!(de fapt oricum ti-a demonstrat asta).faptul ca nu e alaturi de tine in ce-ti propui tu sa faci, spune multee...
dorina_77
Postat pe 6 Octombrie 2009 16:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tigarile Crank 9 De la: kudika151839 25 Martie 2010 20:52
slabesti cu BIOSTIMULARE!!! 1 De la: monica_daciana 23 Martie 2010 15:12
Ceaiul verde? 16 De la: gabriela_sandu 27 Ianuarie 2010 18:28
[VAND] Relax and Tone 1 De la: steauasl 1 Iulie 2011 11:18
vand reductil 2 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:15